útulek

Nechtěla se starat o psa. Skončil v útulku

Foto Magistrát města Prostějova

Celý příběh zača minulou neděli výjezdem prostějovských strážníků před devátou hodinou večerní. Týkal se volně pobíhajícího psa, kterého našla kolemjdoucí žena. Hlídka po příjezdu do nahlášené lokality převzala od oznamovatelky jorkširského teriéra.

Z dostupné evidence se podařilo zjistit majitelku, kterou byla osmadvacetiletá žena. Hlídka ženu kontaktovala v místě trvalého bydliště, ale na zvonění nikdo nereagoval. S majitelkou se nepodařilo spojit ani přes mobilní telefon, jelikož byl nedostupný. „Hlídka zanechala majitelce zprávu, že její pes je umístěn na služebně městské policie a může si jej kdykoliv vyzvednout. Pro malého chlupáče nikdo nepřišel a tak o dva dny později byla opět kontaktována majitelka v místě bydliště. Tentokrát byla doma zastižena a hlídce přislíbila, že ještě dnešního dne přijde psa vyzvednout.

Dárek i charita. Kupte si útulkový kalendář

ilustrační foto

I v letošním roce přichystal Útulek Voříšek z Čech pod Kosířem charitativní kalendář.

„Pořízením našeho kalendáře pro rok 2021 podpoříte pejsky bez domova,“ vzkazuje Leopold Dostál.  K dispozici jsou stolní i nástěnné kalendáře.

Kalendáře si můžete vyzvednout přímo v útulku, nebo si je nechat zaslat poštou. (ber)

Prostějov řeší, kam s pejsky, v Přerově i vědí, kam s kočkami

Foto archiv magistrát Přerov

 

Zatímco Prostějov stále řeší otázku, kam s psími bezdomovci, v sousedním Přerově už k psímu útulku mají i azyl kočičí. Útulek pro opuštěná zvířata doktorky Matinové stojí v Přerově od února roku 1997, provozují ho zdejší technické služby.

Přerovský útulek slouží především zatoulaným a mnohdy i nechtěným psům. Přerovanům ale záleží i na osudech kočičích tuláků a magistrát na problém stále častěji upozorňovali. Do útulku tedy pořídil speciální boxy, kde může naráz pobývat až 18 koček. „Inspirovali jsme se v okolních útulcích, kde mají s kočkami zkušenosti," uvedl  náměstek přerovského primátora Michal Zácha s tím, že město do kotců investovalo 35 tisíc korun.

Město chystá zadávací řízení na zajištění péče o zatoulané psy

ilustrační foto PvNovinky.cz

 

Do konce roku 2013 má Prostějov uzavřenou smlouvu na umístění odchycených psů s útulkem Voříšek v Čechách pod Kosířem. Radní se na poslední schůzi zabývali nabídkou provozovatele útulku ve Slezských Pavlovicích k umístění odchycených psů. Moc šancí jí ale nedávají.

 

Útulek  ve Slezských Pavlovicích u Bruntálu nabídl městu umístění zatoulaného psa za jednorázový poplatek 5 tisíc korun s tím, že v ceně je zahrnuta doprava zvířete do zařízení, veterinární prohlídka, zveřejnění na webových stránkách a umístění až do doby osvojení novým majitelem.