útulek

Policie objevila množírnu se stovkou psů. Putovali i do útulku Voříšek

Foto plakát

Policisté objevili na Olomoucku množírnu, ve které našli asi stovku psů ve velmi zanedbaném stavu. Chovatelka (67) z Olomoucka a překupnice (85) z Prahy jsou podezřelé z týrání zvířat, chov zvířat v nevhodných podmínkách a neoprávněného podnikání. Podle policie obě ženy se psy obchodovaly asi rok a přišly si zhruba na milion korun.

Čivavy, jorkšírské teriéry, pudly, maltézské psíky, kavalíry a další štěňata dvojice prodávala hlavně v Praze. Na otřesný případ upozornili ochránci zvířat společně s dokumentaristy České televize, kteří na celé kauze pracovali delší dobu a nyní ji popsali v reportáži.

Studenti „zdravky“ nadělovali ve Voříšku

Foto Šárka Pavlovská

Žáci prostějovské Střední zdravotnické školy každoročně, krom mikulášských nadílek v nemocnici a u dalších sociálních partnerů, obdarovávají i pejsky v útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.

Hlavní koordinátorkou je odborná vyučující Šárka Pavlovská: „Sbírka je pro nás již tradiční akcí a zapojují se do ní doslova davy studentů, takže vždy naplníme několik aut krmivem, hračkami matracemi atd. Je úžasné vidět radost ve zvířecích očích, protože to správný pejskař pozná, za rok tedy do toho půjdeme zase.“ (MM)

Nechtěla se starat o psa. Skončil v útulku

Foto Magistrát města Prostějova

Celý příběh zača minulou neděli výjezdem prostějovských strážníků před devátou hodinou večerní. Týkal se volně pobíhajícího psa, kterého našla kolemjdoucí žena. Hlídka po příjezdu do nahlášené lokality převzala od oznamovatelky jorkširského teriéra.

Z dostupné evidence se podařilo zjistit majitelku, kterou byla osmadvacetiletá žena. Hlídka ženu kontaktovala v místě trvalého bydliště, ale na zvonění nikdo nereagoval. S majitelkou se nepodařilo spojit ani přes mobilní telefon, jelikož byl nedostupný. „Hlídka zanechala majitelce zprávu, že její pes je umístěn na služebně městské policie a může si jej kdykoliv vyzvednout. Pro malého chlupáče nikdo nepřišel a tak o dva dny později byla opět kontaktována majitelka v místě bydliště. Tentokrát byla doma zastižena a hlídce přislíbila, že ještě dnešního dne přijde psa vyzvednout.

Dárek i charita. Kupte si útulkový kalendář

ilustrační foto

I v letošním roce přichystal Útulek Voříšek z Čech pod Kosířem charitativní kalendář.

„Pořízením našeho kalendáře pro rok 2021 podpoříte pejsky bez domova,“ vzkazuje Leopold Dostál.  K dispozici jsou stolní i nástěnné kalendáře.

Kalendáře si můžete vyzvednout přímo v útulku, nebo si je nechat zaslat poštou. (ber)

Prostějov řeší, kam s pejsky, v Přerově i vědí, kam s kočkami

Foto archiv magistrát Přerov

 

Zatímco Prostějov stále řeší otázku, kam s psími bezdomovci, v sousedním Přerově už k psímu útulku mají i azyl kočičí. Útulek pro opuštěná zvířata doktorky Matinové stojí v Přerově od února roku 1997, provozují ho zdejší technické služby.

Přerovský útulek slouží především zatoulaným a mnohdy i nechtěným psům. Přerovanům ale záleží i na osudech kočičích tuláků a magistrát na problém stále častěji upozorňovali. Do útulku tedy pořídil speciální boxy, kde může naráz pobývat až 18 koček. „Inspirovali jsme se v okolních útulcích, kde mají s kočkami zkušenosti," uvedl  náměstek přerovského primátora Michal Zácha s tím, že město do kotců investovalo 35 tisíc korun.

Město chystá zadávací řízení na zajištění péče o zatoulané psy

ilustrační foto PvNovinky.cz

 

Do konce roku 2013 má Prostějov uzavřenou smlouvu na umístění odchycených psů s útulkem Voříšek v Čechách pod Kosířem. Radní se na poslední schůzi zabývali nabídkou provozovatele útulku ve Slezských Pavlovicích k umístění odchycených psů. Moc šancí jí ale nedávají.

 

Útulek  ve Slezských Pavlovicích u Bruntálu nabídl městu umístění zatoulaného psa za jednorázový poplatek 5 tisíc korun s tím, že v ceně je zahrnuta doprava zvířete do zařízení, veterinární prohlídka, zveřejnění na webových stránkách a umístění až do doby osvojení novým majitelem.