útulek

Dárek i charita. Kupte si útulkový kalendář

ilustrační foto

I v letošním roce přichystal Útulek Voříšek z Čech pod Kosířem charitativní kalendář.

„Pořízením našeho kalendáře pro rok 2021 podpoříte pejsky bez domova,“ vzkazuje Leopold Dostál.  K dispozici jsou stolní i nástěnné kalendáře.

Kalendáře si můžete vyzvednout přímo v útulku, nebo si je nechat zaslat poštou. (ber)

Prostějov řeší, kam s pejsky, v Přerově i vědí, kam s kočkami

Foto archiv magistrát Přerov

 

Zatímco Prostějov stále řeší otázku, kam s psími bezdomovci, v sousedním Přerově už k psímu útulku mají i azyl kočičí. Útulek pro opuštěná zvířata doktorky Matinové stojí v Přerově od února roku 1997, provozují ho zdejší technické služby.

Přerovský útulek slouží především zatoulaným a mnohdy i nechtěným psům. Přerovanům ale záleží i na osudech kočičích tuláků a magistrát na problém stále častěji upozorňovali. Do útulku tedy pořídil speciální boxy, kde může naráz pobývat až 18 koček. „Inspirovali jsme se v okolních útulcích, kde mají s kočkami zkušenosti," uvedl  náměstek přerovského primátora Michal Zácha s tím, že město do kotců investovalo 35 tisíc korun.

Město chystá zadávací řízení na zajištění péče o zatoulané psy

ilustrační foto PvNovinky.cz

 

Do konce roku 2013 má Prostějov uzavřenou smlouvu na umístění odchycených psů s útulkem Voříšek v Čechách pod Kosířem. Radní se na poslední schůzi zabývali nabídkou provozovatele útulku ve Slezských Pavlovicích k umístění odchycených psů. Moc šancí jí ale nedávají.

 

Útulek  ve Slezských Pavlovicích u Bruntálu nabídl městu umístění zatoulaného psa za jednorázový poplatek 5 tisíc korun s tím, že v ceně je zahrnuta doprava zvířete do zařízení, veterinární prohlídka, zveřejnění na webových stránkách a umístění až do doby osvojení novým majitelem.