Voříšek

Útulek Voříšek děkuje za dary!

Foto útulek

V minulém týdnu zavítala do Útulku Voříšek v Čechách od Kosířem velmi milá návštěva. Plným autem potřeb potěšila tamější psí bezdomovce.

„Obrovské poděkování patří prodejně Super zoo, sídlící v Okružní ulici v Prostějově, a úžasným zákazníkům, kteří pejskům zakoupili spoustu a spoustu dobrot a užitečných věcí. Jste úžasní,“ vzkazuje za osazenstvo vedoucí útulku Leopold Dostál. (ber)

Úžasňákovi z Polomí pomohli psům z Voříšku

Foto vorisek.org

Úžasňákovi. Eliška, Laďa, Tom a Vojta, společně s rodiči, spojili síly, aby podpořili opuštěné pejsky v útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.

„Vyrobili nádherné výrobky a rozhodli se uspořádat vánoční jarmark v Polomí. Vybrané peníze - 1750,-Kč se rozhodli darovat našim pejskům,“ uvedl vedoucí útulku Leopold Dostál a dodal: „Rodiče mohou být právem na své děti pyšní, protože jsou nejen velmi šikovné, ale hlavně mají obrovská srdíčka.“ (ber)

Desetiletá Adélka s obrovským srdíčkem. Děkujeme, vzkazuje útulek Voříšek

Foto vorisek.org

Adélka je šikovná holčička, která umí vyrobit krásná a voňavá mýdla. Rozhodla se, že celý svůj výtěžek z prodeje mýdel na Vánočním jarmarku ve Hvozdu u Prostějova věnuje opuštěným pejskům z útulku Voříšek.

„Přivezla nám neuvěřitelné tři tisíce korun. Adélko, jsi neuvěřitelná holčička s úžasným srdíčkem a pro nás jsi, už navždy, naše mýdlová královnička,“ vzkazuje vedoucí útulku Leopold Dostál. (red)

Útulek Voříšek shání peníze na elektroinstalaci a okapy

ilustrační foto voříšek.org

Nezisková organizace Nadační fond Voříšek provozující útulek Voříšek v Čechách pod Kosířem nečerpá žádné dotace. Útulek byl postaven z úvěrů, které se ještě dnes splácí, a proto je i  zdánlivě malá pomoc vítána. 

„V našem útulku Voříšek se ročně postaráme zhruba o 300 opuštěných a zatoulaných pejsků. Jsme velký útulek s kapacitou 80 pejsků a musíme vynaložit velké úsilí, aby naše zařízení, zejména kotce a výběhy, byly čisté a udržované. Neovlivníme ale, že se naši čtyřnozí obyvatelé vyřádí i na osvětlení, elektroinstalaci, rozvodech, okapech a jiných provozních zařízení a za ta léta se to již projevilo,“ říká vedoucí útulku Leopold Dostál.

Magistrát obdaroval obyvatele útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem

Foto MMP

Útulek navštívil v pátek 18. prosince 2020 primátor František Jura společně s radní Marcelou Župkovou.

Primátor se zajel podívat, jak se daří psům, odchyceným na území statutárního města Prostějova. Opuštěná zvířata nacházejí dočasný domov v útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Primátor Jura společně s radní Marcelou Župkovou jim dovezli psí potravu a pamlsky jako dárky. (red)

Dárek i charita. Kupte si útulkový kalendář

ilustrační foto

I v letošním roce přichystal Útulek Voříšek z Čech pod Kosířem charitativní kalendář.

„Pořízením našeho kalendáře pro rok 2021 podpoříte pejsky bez domova,“ vzkazuje Leopold Dostál.  K dispozici jsou stolní i nástěnné kalendáře.

Kalendáře si můžete vyzvednout přímo v útulku, nebo si je nechat zaslat poštou. (ber)

Držte pěsti Norymu. Zubožený pes bojuje o život

Foto útulek Voříšek

Před několika uvázal někdo u útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem černého německého ovčáka. Nory, jak jej v útulku pojmenovali, je silně podvyživený, má otevřené boláky a rány a skoro nehodí. Pes je ale bojovník a Voříšek věří, že boj o život, i díky přispění dárců, vyhraje.

Nory je čtyři dny na infuzích, lécích a antibiotikách. Je po několika rentgenech, a to bez uspání, protože to jeho zdravotní stav nedovolil a už by se neprobudil. "Má čtyřiadvacetihodinovou péči a snažíme se dělat možné i nemožné, ale co nám dělá obrovskou starost, jsou velmi špatné výsledky krve. Moc se obáváme, aby to nebyl zhoubný nádor, rakovina krve či rozpad kostní dřeně. Tak nejspíš již víme, proč se jej někdo zbavil...," říká vedoucí útulku Lopold Dostál. "Myslete na nás, a věřte, že pokud bude bojovat Nory, budeme bojovat i my s ním," dodává Dostál.

Útulek Voříšek prosí. Pomozme psímu nebožákovi!

Foto Voříšek

Dalšího psa našli uvázaného u útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Nečipované, podvyživené zvíře, plné boláků a ran potřebuje finančně náročnou léčbu. Útulek proto prosí o přispění.

"Pejsek je v zuboženém stavu, s viditelným problémem zadních končetin a kyčlí, v podstatě není schopen chůze," popisuje stav nejnovějšího přírůstku vedoucí útulku Leopold Dostál. Pokud chcete s jeho nákladnou léčbou pomoci, můžete se stát jeho strážným andělem. Číslo transparentního účtu je 43-7715910237/0100, var. symbol 255.

"Doufáme, že nás v tom nenecháte," dodává Dostál. (ber)

 

Voříšek se stará o dvacítku psích veteránů. Pomozme

ilustrační foto Voříšek

Zřejmě v souvislosti s povinným čipováním a registrací psů se mnoho majitelů zvířat zbavuje. V lepším případě darem, v tom horším vyhozením na ulici. Doplácí na to hlavně psí veteráni, o které není velký zájem. Jen v útulku Voříšek v Čechách pod kosířem se nyní starají o dvacítku veteránů ve věku osmi a více let.

„Bohužel nám roste počet odložených starých a nemocných pejsků. Mnohdy jsou ve velmi špatném psychickém i zdravotním stavu a péče o ně stojí nemalé finance, Hledání toho správného majitele není vůbec jednoduché,“ posteskl si vedoucí útulku Leopold Dostál.

Sašenka vypadla ze 4. patra. Teď hledá nový domov

Foto vorisek.org

Dnes rok a půl stará fenka Alexandra si ve svém krátkém životě prošla krutou zradou člověka. Do útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem přišla v březnu roku 2018, po hrůzném pádu ze 4. patra paneláku, při kterém si zlomila obě hrudní končetiny. Sašenka si prošla komplikovanými operacemi s náročným mnohaměsíčním léčením. Dnes je připravena odejít do nového domova. 

"Saša prošla několika operacemi, které přišly na bezmála 100 tisíc korun. Ta poslední se uskutečnila v listopadu 2018 a v únoru jí byly vytaženy implantáty. Po několikaměsíčním klidovém režimu a léčbě může do nové rodiny. Hledáme pro ni človíčka, rodinu, kde bude jediným pejskem a středem vesmíru, kde bude bydlet doma a své rodině bude moci dělat společnost, což ji dělá šťastnou a spokojenou," říká vedoucí útulku Leopold Dostál.