psi

Život zasvětila pomoci lidem. Používá k ní psy

Foto ber

S Helenou Fejkusovou, zakladatelkou a předsedkyní sdružení Podané ruce z. s., jsme se potkaly na akci Aktivní senior u prostějovské hvězdárny. S milovnicí psů a odbornicí na canisterapii jsme si povídaly o práci její i tlapek, které ji doprovází.

Helena Fejkusová odjakživa tíhla ke kynologii. Nakonec koníček spojila s prací a v dubnu roku 2000 založila organizaci Podané ruce, z. s.. I když neziskovka sídlí ve Frýdku Místku, své ruce a tlapky podávají pacientům na celé Moravě, včetně Prostějovska, kde působí od roku 2007. Součástí Podaných rukou z. s. jsou také asistenční služby dobrovolníků.

Koválovice – Osíčany hostily africký poklad

Foto Magda Moravcová

V sobotu 15. července se do Koválovic – Osíčan sjely na dvě desítky majestátních psů. Boerboel Club CZ na zdejším cvičišti pořádal výběrovou bonitaci mezinárodní organizace SABBS.

Jednadvacet psích dorostenců, kteří se svými majiteli přijeli nejen z České republiky, ale i Polska, Slovenska, Německa, Maďarska, Srbska a Bosny, posuzoval zkušený belgický rozhodčí Tim Romboust. „Byl to opravdu „africký“ den, teploty +38 ve stínu tomu přirovnání víc, než nahrály,“ smála se hlavní organizátorka, majitelka chovatelské stanice Ballotada, Magda Moravcová. Všichni psi i feny si z akce odváželi vysoká oxcenění, jejich majitelé pk vzpomínku na skvělou akci.

Boerboel – jihoafrický národní poklad

Milovníci psů a koček zbystřete! Hafmňau shop je tu pro vás!

Foto JS

V Prostějově byl se začátkem října spuštěn e-shop pro všechny milovníky psů a koček.

"V našem obchodě najdete krásné výrobky s touto tématikou. A samozřejmě tu máme i zboží pro čtyřnohé mazlíčky. Snažíme se podporovat hlavně české výrobce, takže je to i přehlídka, co poctivé české ruce dokáží," říká zakladatelka e-shopu Jana Seifriedová.

"A v čem jsme jiní? S každým nákupem podpoříte zvířecí útulky a ke každému nákupu posíláme dárek jako poděkování," dodává.

Tip na neděli. Zámeckým parkem se budou prohánět chrti

Foto zámek Čechy pod Kosířem

Dnes můžete zavítat na výstavu chrtů a psů rasy podenco na zámek v Čechách pod Kosířem. Začíná v 15:30 hodin v přízemí zámku, vstup se psy je povolen.

Pak bude následovat procházka parkem a zároveň se můžete podívat na oficiální coursingové závody, které se konají v části zámeckého parku už od 14:30 hodin. Spolek adopce psů bez hranic zde pak od 16:30 hodin pořádá coursing pro radost. (red)

Skupina věnující se ztraceným psům chystá setkání

ilustrační foto ber

Na internetu se stále častěji objevují zprávy, týkající se ztracených psů. V okolí Prostějova, či ve městě samém, se jich v poslední době objevilo hned několik. A to vedlo Káju k založení FB skupiny Pohřešovaní/nalezení pejsci Prostějov a okolí. Skupina pořádá v sobotu 23. září první společné venčení. Můžete se přidat.

Setkání se uskuteční v době od 13 do 18 hodin ve Smetanových sadech. Přijďte nejen vyvenčit své psí kamarády, ale také si promluvit, poznat nové lidi a seznámit se s tím, co Kája spolu s dalšími dobrovolníky dělá. Budete taky moci přispět na náklady, spojené s výjezdy pro pejsky. Samozřejmě dobrovolně.

„Ráda vás všechny uvidím,“ zve Kája s tím, že závěrem setkání bude společné foto účastníků, které pořídí profesionální fotografka Vendula Melková.

A než vyrazíte na setkání, přečtěte si ve skupině základní pravidla chování, svého i psího. (ber)

 

Psí tuláci skončili v rukou strážníků

ilustrační foto MP

 

Během 72 hodin převzali strážníci z rukou nálezců dva psíky. V prvním případě, 12,9.,  se jednalo o pobíhajícího psa na ulici Ječná, kterého odchytil muž a přivedl ho přímo na služebnu. Druhého volně se pohybujícího psa nalezl bydlící z ulice M. Pujmanové. Černého labradora odchytil a nález zvířete telefonicky oznámil na linku 156. 

První nalezenec, kříženec německého ovčáka, čip neměl. "Majitel byl v této době neznámý, a proto pes putoval prozatím do služebního kotce. Na druhý den si páníček pro něj přišel. Pokud by se tak nestalo, skončil by čtyřnohý tulák v útulku Čechy pod Kosířem," uvedla strážník Jana Adámková. Majitele černého labradora strážníci znali a tak mu psa odvezli do místa bydliště. "V obou případech se majitelé dopustili přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání §27 1q, porušením vyhlášky města. Oběma byla udělena bloková pokuta.

Strážníci se honili za psem. Chytili jej až na podruhé

ilustrační foto iprostejov.cz

 

3. května dopoledne bylo přijato sdělení na linku 156 o volně pobíhajícím psovi na ulici J. Zrzavého. Křížence německého ovčáka se ale v tomto čase nepodařilo strážníkům pro plachost odchytit.

Přibližně hodinu po tomto nezdařeném odchytu byl opět nahlášen pohyb výše zmíněného psa, a to u obchodního domu Billa na ulici Plumlovská. Tentokrát byl pes hlídkou chycen a převezen na služebnu. „Čip u něj nebyl zjištěn a jelikož si páníček pro něj nepřišel, byl umístěn do útulku v Čechách pod Kosířem,“ informovala strážník Jana Adámková. (red)

Aktualizujeme: Revoluce v psích exkrementech

Foto MMP

 

Uklízet exkrementy čtyřnohých mazlíčků musí podle městské vyhlášky všichni majitelé psů. Ti si ale často stěžují, že u psích odpadkových košů nejsou mikrotenové sáčky. Jak PvNovinky informovaly, náměstek primátora  Zdeněk Fišer přišel s revolučním nápadem, který se ujal.

"Mikrotenové sáčky obdrží přímo na magistrátu každý majitel psa při placení poplatku," vysvětlil Fišer, podle kterého si lidé dlouhodobě stěžovali na fakt, že jen se sáčky u košů objeví, jsou odcizeny. 

Magistrátu se redakce v souvislosti s dotazy čtenářů zeptala, jak se k sáčkům dostanou ti chovatelé psů, kteří poplatek uhradí bezhotovostně, nebo ho již uhradili.

Revoluce v psích exkrementech!

Foto MMP

 

Uklízet exkrementy čtyřnohých mazlíčků musí podle městské vyhlášky všichni majitelé psů. Ti si ale často stěžují, že u psích odpadkových košů nejsou mikrotenové sáčky. Náměstek primátora Zdeněk Fišer tak přišel s revolučním nápadem, který se ujal.

"Mikrotenové sáčky obdrží přímo na magistrátu každý majitel psa při placení poplatku," vysvětlil Fišer, který je sám chovatelem hned tří psů. Lidé si podle jeho slov dlouhodobě stěžovali na fakt, že jen se sáčky u košů objeví, jsou odcizeny. "Upozorňuji rovněž, že zákon o odpadech umožňuje oproti dřívějšku ukládání psích exkrementů i do popelnic a obyčejných odpadkových košů," dodal náměstek. (ber)

V průběhu dvou hodin skončili dva psi na služebně

ilustrační foto iprostejov.cz

 

Hned dva psi skončili v sobotu na služebně městské policie. Jednoho si vyzvedl majitel, druhý putoval do útulku.

Nejprve byl před sedmnáctou hodinou nahlášen volně pobíhající pes v Olympijská ulici u sportovní haly. Hlídka si od oznamovatelky psíka převzala. Čip sice měl, ale v databázi nebyl evidován. Ani další den si ho chovatel nevyzvedl, proto skončil v útulku Čechy pod Kosířem. V podvečer vyjížděli strážníci na další odchyt, a to do Plumlovské ulice. "Na hlídku již čekala žena, která psa odchytla a umístila do svého vozidla.