obchod

Zlákalo ho maso a šumivé tablety. Tak kradl

Foto Městská policie Prostějov

Poslední květnový den ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o zadržení pachatele krádeže v supermarketu na Okružní ulici. Na místě strážníci zkontaktovali pracovníka ostrahy.

Ten na prodejní ploše zpozoroval muže, který si mezi regály vložil do připraveného batohu zboží v hodnotě 1675 Kč. Po té se vydal k pokladnám. Po projití pokladní zónou bez zaplacení uschovaného zboží byl pracovníkem ostrahy zadržen. Odcizené zboží mu bylo odebráno a nepoškozené bylo vráceno zpět do prodeje. „Svým jednáním je osmatřicetiletý muž podezřelý z přestupku proti majetku. Celou záležitost projedná příslušný správní orgán," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Straky se vydaly do obchodů

Foto Městská policie Prostějov

V úterý, 7. května, během hodiny řešili strážníci čtyři krádeže zboží v prostějovských obchodech.

Dvakrát se drobné krádeže v supermarketech dopustili pánové ve věku 39 a 28 let. Ti si z regálu vybrali zboží, které si vložili do kapes a prošli přes pokladní zónu bez zaplacení. V obou případech byli zadrženi pozornou ostrahou.

Tři krádeže během jednoho odpoledne. A stejný zloděj a obchod

ilustrační foto městská policie

Minulé úterý hodinu po poledni vyjížděli strážníci do supermarketu na Janáčkové ulici, kde byl ostrahou zadržen pachatel drobné krádeže. Jednalo se o čtyřicetiletého muže, který si na prodejní ploše vybral sýrové nitě a salám v celkové hodnotě 58 Kč. Zboží si vložil do kapsy a poté prošel bez zaplacení přes pokladní zónu, kde byl zadržen ostrahou.

Za čtyři hodiny byli strážníci do obchodu přivoláni znovu. Jednalo se o stejného pachatele. Tentokrát si muž do kapsy vložil slaninu v hodnotě 130 Kč a opět se pokusil odejít bez zaplacení. Ani v tomto případě jeho nečestné počínání neuniklo pracovníkovi ostrahy. Za hodinu po druhé krádeži se do supermarketu vrátil a opět se pokusil přes pokladnu pronést kuřecí uzená stehna v hodnotě 68 Kč, ukrytá v kapse. Ani tentokrát ostraze neunikl a byl zadržen. „Ve všech případech mu bylo zboží odebráno a nepoškozené bylo vráceno zpět do prodeje.

Zajímalo ho jen maso. Tak ho ukradl

ilustrační foto

Chuť na uzenářské výrobky přilákala 4. února do obchodu v centru města třiadvacetiletého muže. Jakmile vstoupil na prodejnu, ihned zamířil do oddělení uzenin.

„Postupně si vybral dvě balení salámu Vysočina, vepřové koleno, kuřecí řízky a jedno balení uzené pečeně. Místo nákupního košíku skončilo vybrané zboží v připravené tašce. V domnění, že jej nikdo neviděl, prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. Následně byl zastaven pozornou ostrahou, která jeho nepoctivé jednání celou dobu sledovala," uvedla komisařka Tereza Greplová. Přivolaná hlídka zjistila odcizené zboží v celkové hodnotě 1 055 Kč.

Straky se činily. Tentokrát v obchodech

Foto Městská policie Prostějov

Během týdne od soboty do úterý prostějovští strážníci řešili pět drobných krádeží v obchodech. Třikrát byli pachatelé zadrženi v supermarketu nedaleko hlavního vlakového nádraží a dvakrát v obchodě na ulici Újezd. Jejich nečestné jednání bylo zaznamenáno kamerovým systémem nebo na prodejně přímo pracovníkem ostrahy.

„Ve všech případech se pachatelé protiprávního jednání dopustili podobným způsobem. Nejprve si na prodejní ploše vybrali zboží, to si následně uschovali do kapes nebo připravených tašek a přes pokladní zónu prošli bez zaplacení. Artikl, který je lákal, byl různý. Jednalo se o sladkosti, potraviny ale i elektro materiál. Celková hodnota odcizeného zboží byla 767 Kč. Při krádežích byly přistiženy dvě ženy ve věku 33 a 57 let a tři muži ve věku 26, 27 a 54 let," informovala komisařka Tereza Greplová. Všechny případy byly oznámeny k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Hoši měli krádež dokonale naplánovanou. Přesto nevyšla

Foto Městská policie Prostějov

V úterý krátce po páté hodině odpolední vyjížděli strážníci řešit nahlášenou drobnou krádež do obchodního domu na ulici Újezd. Pracovníkem ostrahy zde byli zadrženi tři hoši.

„Dva si na prodejní ploše vybrali pochutiny a energetické nápoje v celkové hodnotě 318 Kč. Vše si schovali do kapes a pod bundu. S takto ukrytým zbožím se vydali přímo ke vchodovým dveřím obchodu. U dveří na ně čekal kamarád, který jim je otevřel a umožnil jim tak vyhnout se pokladnám. Při opouštění prodejny byla trojice dětí zadržena pracovníkem ostrahy. Strážníci zjistili, že zboží vynesli z obchodu bez zaplacení dva bratři a spolupachatelem byl jejich kamarád. Jelikož se protiprávního jednání dopustily nezletilé osoby, byli telefonicky zkontaktováni jejich zákonní zástupci.

Zimomřivý zloděj ukradl z obchodu bundy

ilustrační foto Policie ČR

Dosud neznámý pachatel v noci ze středy na čtvrtek 30. listopadu nejprve poškodil skleněnou výplň vstupních dveří do prostějovské prodejny textilu. Patrně skrze vzniklý otvor odcizil tři pánské zimní bundy v celkové hodnotě téměř 15 000 korun.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta. „Škoda na poškozených dveřích nebyla prozatím vyčíslena," doplnila policejní mluvčí Petra Vaňharová. (red)

Ke krádeži využili kočárek

ilustrační foto Policie ČR

V úterý dopoledne přivolali zaměstnanci prostějovského supermarketu, který se nachází v ulici Janáčkově, strážníky městské policie kvůli krádeži zboží. Mladý pár v prodejně odcizil jeden kilogram španělské šunky v hodnotě 599 Kč a tři balení kapslí na praní v hodnotě 1497 Kč.

Zboží dvojice uložila do kočárku a prošla přes pokladny bez zaplacení. Protože se strážníkům nepodařilo dotyčné ztotožnit, požádali o asistenci Policii ČR. Při lustraci policisté zjistili, že 19letá žena má podobných krádeží na svědomí více a v minulosti již byla za krádeže odsouzena. Její jednání bylo proto kvalifikováno jako trestný čin a jednání jejího stejně starého partnera jako přestupek.

Nutrie si vyšla na nákup. Do prodejny na náměstí

Foto Městská policie Prostějov

V pondělí v ranních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátila prodavačka prodejny na Pernštýnském náměstí a oznámila, že u vchodu do obchodu se pohybuje nutrie.

Hlídka na místě událost potvrdila. Velkého hlodavce se podařilo odchytit. „Zvíře strážníci převezli na Husovo náměstí, kde ho předali Ochráncům přírody," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Krádeže v obchodech jsou podle strážníků na denním pořádku

ilustrační foto městská policie

V období od 29. září do 5. října strážníci řešili jedenáct případů drobných krádeží v prostějovských obchodech. Scénář byl vždy velice podobný. Pachatelé si na prodejní ploše vybrali z regálu zboží, které si uschovali do kapes, kabelek nebo připravených tašek a batohů. S ukrytým zbožím se poté pokusili projít přes pokladní zónu bez zaplacení.

„V hledáčku pachatelů byly převážně potraviny, sladkosti a pochutiny, nechyběl ovšem ani alkohol, drogerie nebo oblečení. Nekalé počínání nakupujících neuniklo prodavačkám a pracovníkům ostrahy, kteří je při odchodu z obchodu zadrželi a přivolali strážníky. Celková škoda, kterou zadržené osoby svým jednáním prodejcům způsobili, dosáhla částky 3103 Kč. V jednom případě pachatel odcizil zboží v hodnotě 1800 Kč. Ostatní osoby podezřelé z krádeže odcizili zboží v hodnotě desítek korun až několika stokorun,“ uvedla komisařka Tereza Greplová.