kalendář

Letos si užijeme čtyři prodloužené víkendy

ilustrační foto kalendář

Letos si v kalendáři zaškrtáváme čtyři prodloužené víkendy. Ten první již máme za sebou.

Na čtyřdenní volno se můžeme těšit o Velikonocích, 2.  až 5. dubna. Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, který je 5. července a Den upálení mistra Jana Husa 6. července, budou v letošním roce v pondělí a úterý.

V letošním roce připadají na opak na víkend hned čtyři státní svátky. Na sobotu připadají 1. a 8. květen, Svátek práce a Den vítězství. Vánoční svátky 25. a 26. prosince případnou také na víkend.

Policisté rozdávali kalendáře seniorům

foto Policie ČR

Krajské ředitelství police Olomouckého kraje s finanční podporou Ministerstva vnitra v letošním roce zrealizovalo preventivní projekt, který má v roce 2021 přispět ke zvýšení bezpečnosti seniorů. Výsledkem projektu je stolní kalendář s originálními ilustracemi, který seniory bude každých čtrnáct dní upozorňovat na většinou aktuální bezpečnostní problematiku.

Původně byly kalendáře určeny i jako podpora přednáškové činnosti a předávat se měly při besedách v klubech seniorů v rámci celého Olomouckého kraje. Z důvodu opatření proti epidemii covid-19 však tento účel plnit nemohly, a tak k seniorům zamířily prostřednictvím předsedů jednotlivých klubů.

Jak šlo očekávat, reakce přebírajících představitelů klubů byly všechny pozitivní a přínos ke zvýšení bezpečnosti seniorů byl přivítán. Ve většině případů se však objevila i lítost, že kalendáře nemohly být předány při osobním setkání s policisty.

Dárek i charita. Kupte si útulkový kalendář

ilustrační foto

I v letošním roce přichystal Útulek Voříšek z Čech pod Kosířem charitativní kalendář.

„Pořízením našeho kalendáře pro rok 2021 podpoříte pejsky bez domova,“ vzkazuje Leopold Dostál.  K dispozici jsou stolní i nástěnné kalendáře.

Kalendáře si můžete vyzvednout přímo v útulku, nebo si je nechat zaslat poštou. (ber)

Můžeme se těšit! Letos nás čekají tři prodloužené víkendy!

ilustrační foto kalendář

Letos se můžeme těšit na tři prodloužené víkendy. Naopak tři dny volna připadají na sobotu či neděli.

Nejbližšími svátky jsou tradičně Velikonoce. Velký pátek (19. dubna) a Velikonoční pondělí (22. dubna) nám nabídnou čtyři dny volna.

Oproti tomu Svátek práce 1. května i Den vítězství 8. května připadají na středu.

Červencová dvojice připomínající příchod věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu (5. července) a Den upálení mistra Jana Husa (6. července) nabídne druhý prodloužený víkend, neboť první ze svátečních dnů připadne na pátek.

Vzpěračky fotily další kalendář. Na zámku Plumlov

Foto archiv JŠ

Fotily se opět vzpěračky z celé České republiky. Opět je jich dvanáct, z toho jen tři, které jsou reprezentantkami, už v kalendáři byly dřív, ostatní se fotily poprvé. Nejmladší bylo 16 let. 

Kalendář bude výjimečný tím, že fotky jsou jen z interiéru zámku Plumlov. "Celé focení jsme letos ozvláštnily několika fotkami s klaunským nosem Konta Bariéry. Chceme vytvořit pár plakátů a ty pak vždy spolu s kalendářem vydražit. Já za vzperacky.cz daruji kalendáře a plakáty, včetně poštovného. Částka, za kterou se plakáty vydraží, tak může jít rovnou na účet Konta Bariéry, bez nějakých odvodů, pro vybraného člověka.

Prostějov má nový secesní kalendář na rok 2017

Foto MMP

Krásu secese v Prostějově mapuje nový kalendář na příští rok. K dostání je jak v informační službě magistrátu (přístavba radnice), tak v Regionálním informačním centru (zámek).

Milovníci secese si mohou od dnešního dne zakoupit nový kalendář. Najdou v něm nafocené artefakty jak z budovy radnice, tak Národního domu v Prostějově. O fotografie a grafickou úpravu se postaral Jan Pospíšil.

Sexy vzpěračky vydaly další nástěnný kalendář. Iniciátorkou je opět vzpěračka z Prostějova

Foto archiv Julie, fotograf H. Kadlčíková

Vzpěračky z celé ČR nafotily sexy kalendář na rok 2017. Již po třetí je jeho iniciátorku Julie Švecová, vzpěračka pocházející z Prostějova. Tentokrát se focení odehrávalo v regionu Prostějovska. 

„V kalendáři 2016 je 12 vzpěraček. Podobně jako v prvním ročníku je vždy jedna velká umělecká fotografie, zachycující ženskou krásu, a v rožku malá fotografie stejné modelky ze vzpěračských závodů. Fotilo se v poli s autíčkem, které nám zapůjčil i dovezl Josef Badal, u mlýna v Lešanech, který nám laskavě poskytl k nafocení pan Kroupa, ve Vilémově, kde se zkomplikoval plán focení s kočkou, která se fotit nechtěla.

Chcete podpořit dobrou věc? Kupte si výsadkářský kalendář

ilustrační foto

Tento rok si připomeneme 70. výročí založení výsadkového vojska. Při této příležitosti nafotil fotograf Stanislav Petera, ve spolupráci se 43. výsadkovým praporem Chrudim, charitativní kalendář na rok 2017.

Prodej kalendáře byl již zahájen, celý výtěžek z prodeje je určen pro VOJENSKÝ FOND SOLIDARITY. Do 1. října můžete tento kalendář zakoupit za 390 Kč.

Další zajímavé možnosti, jak přispět na dobrou věc a přitom zažít i něco zajímavého, najdete na http://www.lightgarden.cz/academy/kalendare/43-vysadkovy-prapor-chrudim- (red)

Město bude mít kalendář. Secesní a černobílý

Foto ber, fota jsou k vidění v Poliklinice na Trávnické

Podobu městského kalendáře pro rok 2017 schválila Rada města Prostějova. Bude černobílý, secesní a fotografie do něj dodá prostějovský fotograf Jan Pospíšil.

„Řekli jsme si, že dvě naše hlavní secesní památky, Národní dům a radnice, si zaslouží být v kalendáři. K dispozici máme dvacet černobílých snímků, ze kterých vybereme ty nejlepší,“ uvedla primátorka Alena Rašková.

Fotografie Jana Pospíšila si můžete prohlédnout na chodbách staré polikliniky. (ber)

Volna si v roce 2016 užijeme méně, než v loňském roce

Foto PvNovinky.cz

Loňské vánoční a novoroční volno se nám stran délky celkem vyvedlo. V tom letošním roce si ale volna užijeme o dost méně. Čeká nás přestupný rok, který zahrnuje 253 pracovních dní a 113 dní volna. Čeká nás jeden prodloužený říjnový víkend, na víkend bohužel vycházejí květnové svátky, Vánoce i Nový rok 2017.

Největší radost budou mít bezesporu školáci, ti se do lavic vrátí až 4. ledna. 29. ledna jim ale začínají zimní prázdniny. Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 24. března a pátek 25. března, hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července do středy 31. srpna. Vyučování ve školním roce 2016/2017 začne ve čtvrtek 1. září 2016.