pes

Stará paní málem přišla o kamaráda. Pejska vypátrali policisté

Foto Policie ČR

Ve středu 29. května se na olomoucké policisty obrátila 74letá žena. Ta policistům uvedla, že jí byl před Galerií Moritz v Olomouci odcizen její pes. K události došlo téhož dne někdy kolem 17. hodiny, kdy si žena šla nakoupit a pejska uvázala před vchodem do galerie na ulici 28. října.

Když se však na místo vrátila, našla zde pouze pověšené vodítko. K popisu psa uvedla, že se jedná o křížence podobného jorkšírskému teriérovi. „Policisté na základě získaných poznatků rozjeli pátrání po pejskovi. Toho se kriminalistům podařilo v pátek 31. května nalézt u nákupního centra v Olomouci na Pražské ulici, kde jej uvázal pravděpodobně pachatel, který se nejspíš zalekl následků svého jednání. Ještě téhož dne pejska olomoučtí kriminalisté v pořádku předali jeho šťastné majitelce," uvedla policejní mluvčí Ivna Skoupilová s tím, že případem se policisté i nadále zabývají. (red)

Labrador utekl paničce. Ale volnosti si moc neužil

Ilustrační foto ber

Minulý pátek, 3. května, v odpoledních hodinách se na strážníky provádějící autohlídku obrátila pětačtyřicetiletá žena a oznámila, že se jí při venčení vytrhl pes i s vodítkem a utekl pryč.

Za čtvrt hodiny po oznámení bylo na linku 156 přijato sdělení o uvázaném psovi v Kolářových sadech. Psa bez majitele si povšimla kolemjdoucí osoba a přivolala strážníky. „Hlídka na místě zjistila, že se jedná o hledaného labradora. Pes se vodítkem zachytil za křoví, čímž jeho toulky skončily. Majitelka psa byla vyrozuměna a pro svého čtyřnohého útěkáře si zanedlouho přišla," doplnil komisařka Tereza Greplová. (red)

Voříšek zachránil z množírny 29 týraných pejsků. A potřebuje pomoc

Foto plakát

V útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem přibylo nové osazenstvo. V minulých dnech tam přechodný domov našlo 29 psích chudáčků. Zatím nejsou k adopci, ve Voříšku čekají na rozhodnutí příslušných orgánů, co s nimi bude dál. Voříšek se o ně do té doby co nejlépe postará. K tomu, aby zajistil veškeré veterinární úkony, kvalitní krmení a další nezbytnosti, ale útulek potřebuje pomoc, zejména finanční.

„29 pejsků živořilo v naprosto vyhovujících podmínkách. Většina byla v zuboženém stavu, špinaví od výkalů, mají zadredovanou srst, přerostlé drápky, většina byla ve špatné výživové kondici, hnijící zuby. Jsou mezi nimi i nesocializovaní jedinci, kteří jsou agresivní,“ říká vedoucí útulku Leopold Dostál.  

Musí se socializovat, potřebují kvalitní krmení, aby se dostali do řádného výživového stavu a v neposlední řadě je čeká úprava srsti, která je u mnoha katastrofální. 

Mladá „opilka“ si půjčila pitbula. Venčil ale on ji

ilustrační foto ber

V sobotu 30. března v nočních hodinách se ke skupince mladíků jdoucích po Plumlovské ulici přidala opilá mladá žena se psem, kterého absolutně nezvládala. Při společné cestě na mladíky pokřikovala, což se jim nelíbilo. Ze psa měli pánové obavu, jelikož si dělal, co chtěl, a žena ho nedokázala ovládat. Proto dvacetiletý mladík celou situaci nahlásil prostřednictvím linky 156 strážníkům. 

Hlídka celou skupinku i mladou ženu se psem zastihla v prostorách čerpací stanice. Žena byla zjevně pod vlivem alkoholu a nebyla schopna pitbulteriéra ukočírovat. Pes, jí táhl za sebou a vypadalo to, že venčí on ji místo toho, aby to bylo naopak. „Dotyčná se s hlídkou odmítala bavit a šla pryč. Na zákonné výzvy nereagovala. Proto bylo použito donucovacích prostředků (hmaty) a žena byla zadržena, po té už s hlídkou spolupracovala. Psa se podařilo strážníkovi umravnit a byl převezen na služebnu.

Staford a dva knírači se potulovali městem. Skončili v útulku

Foto Městská policie Prostějov

Ve čtvrtek krátce po půlnoci vyjížděli strážníci na sídliště Hloučela, kde se dle oznamovatelky pohyboval větší pes bez majitele. Strážníci staforda odchytili a převezli na služebnu. Dle čipu se z dostupných evidencí nepodařilo zjistit majitele.

Další odchyt proběhl krátce po poledni na ulici Havlíčkova. Tentokrát prostřednictvím linky 156 oznámila žena, že se k ní a jejímu psovi, se kterým byla na procházce, připojili dva knírači. I v tomto případě se podařilo fenu a psa, pravděpodobně sourozence, odchytit. „Čip u nich nebyl nalezen. Jelikož se ani pro jednoho psa nedostavil majitel, byli převezeni do útulku v Čechách pod Kosířem," doplnil komisařka Tereza Greplová. (red)

Pes vběhl do školy. Učit se ale nechtěl

ilustrační foto městská policie

V úterý krátce před osmou hodinou ranní přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení od školníka, který z budovy školy vyhnal zaběhlého psa. Německý ovčák se v době oznámení neustále pohyboval v okolí školy.

„Než strážníci dorazili na místo, podařilo se psa náhodně odchytit kolegům od Policie ČR na autobusové zastávce nedaleko ZŠ. Strážníci si psa převzali a převezli na služebnu, kde byl ustájen v odchytovém kotci. Pes byl očipovaný, ale z dostupných evidencí se majitele zjistit nepodařilo. Ten se sám v dopoledních hodinách dostavil na služebnu a psa si vyzvedl. Strážníkům uvedl, že má řádně uhrazené poplatky za tři psy, které vlastní ale jeden pes mu umřel a nového psa, kterého si místo něj pořídil, zapomněl na úřadě přehlásit," informovala komisařka Tereza Greplová.

Starý Prostějov. Vánoční Baťův pes

Foto FB

Celé roky jsem před Vánoci chodívala do centra města a mířila k prodejně Baťa v Dukelské bráně. A byl tam!

Za výlohou obchodu s obuví panáčkoval černý psík a jeho přední tlapky vyťukávaly do skla neměnný rytmus. Pro mě dodnes ten nej symbol vánočních svátků. (ber)

Francouzský buldoček na schůzku nedorazil. Mladá žena je chudší o 11 tisíc

ilustrační foto pixabay.com

V neděli večer se na prostějovské policisty obrátila jednadvacetiletá žena z Olomoucka s tím, že byla podvedena při koupi štěněte.

„Mladá žena vypověděla, že v polovině října zareagovala na inzerát, ve kterém prodejce nabízel k prodeji štěně francouzského buldočka za 11 tisíc korun. Kontaktovala inzerujícího a ten jí poslal kupní smlouvu s požadavkem o uhrazení celé částky. Žena peníze uhradila a v neděli večer si měla převzít štěně na domluvené adrese v Prostějově. Tam se však žádný prodejce psů nenacházel. Snažila se kontaktovat prodávajícího, ale marně," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Nezvaná psí návštěva způsobila tisícovou škodu

Ilustrační foto pixabay.com

Minulý pátek krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena s tím, že jim do zahrady vběhl cizí pes a způsobil škodu na okrasném jezírku. Strážníci událost na místě potvrdili.

„Bylo zjištěno, že pes během vodních radovánek způsobil několika tisícovou škodu. Vytrhal rostliny, poškodil filtraci a dokonce došlo i k úhynu ryb chovaných v jezírku. Strážníkům se podařilo zkontaktovat majitele psa. Ten uvedl, že si pes sám otevřel dveře a utekl z domu. Poté se bez jeho vědomí dostal přes branku do cizí zahrady a způsobil tam škodu,“ informovala komisařka Tereza Greplová. Majitel psa je podezřelý z přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání, jelikož neučinil opatření proti volnému úniku zvířat.

Jde o přestupek, vyhodnotili policisté smrt dvou labutích „dětí“

ilustrační foto pixabay.com

Ve věci případu úmrtí dvou labutích mláďat, ke kterému došlo v polovině července v Kolářových sadech v Prostějově, provedli policisté podle tiskové mluvčí Miluše Zajícové důkladné šetření a zajistili potřebnou dokumentaci. Na základě získaných materiálů se nepotvrdilo, že by byly naplněny znaky některého z trestných činů. Minulý týden předali příslušnému správnímu orgánu při Magistrátu města Prostějova spisový materiál k projednání přestupku, který rozhodne dle svých kompetencí.

Připomeňme okolnosti, za kterých přišla v pondělí 16. července dvě labutí mláďata o život. „Městská policie byla v pondělí odpoledne telefonicky upozorněna na incident v Kolářových sadech, kde měl volně pobíhající pes honit labutě. Po příjezdu na místo byla nalezena dvě uhynulá mláďata. Protože se jedná o neznámého pachatele, případ jsme předali Policii ČR,“ sdělil PvNovinkám ředitel Městské policie Prostějov Libor Šebestík.