mětská policie

Podchlazená seniorka ležela před domem

ilustrační foto Městská policie

Ve středu půl hodiny po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení o ležící ženě před domem na sídlišti Hloučela. 

"Na místě strážníci zjistili šestasedmdesátiletou ženu, která nemohla vstát ze země. Osoba byla zjevně podchlazená, proto si hlídka vyžádala příjezd ZZS. Strážníkům se podařilo zkontaktovat syna dotyčné ženy a o celé situaci ho vyrozumět. Po prohlídce lékařem byla seniorka předána do péče syna, který se zanedlouho dostavil na místo a matku si převzal," uvedla strážník Tereza Greplová. (ed)

Neodolala barvě na vlasy

ilustrační foto Mětská policie

Minulé úterý dvě hodiny po poledni přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o zadržení pachatele krádeže v jednom z prostějovských supermarketů. 

Strážníci na místě zkontaktovali vedoucí pracovnici prodejny. Ta si na prodejní ploše povšimla ženy, která si do tašky vložila barvu na vlasy v hodnotě 98 Kč a pokusila se s takto ukrytým zbožím projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Zde byla oznamovatelkou zadržena a vyzvána k vyčkání na místě do příjezdu hlídky. Devětatřicetiletá žena se k odcizení zboží doznala. To bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje. "Přestupek proti majetku bude projednán u správního orgánu," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA se bude konat u Metra 70. V září

Foto Městská policie

V rámci projektů prevence kriminality ve městě Prostějově, které byly v roce 2020 podpořeny státní účelovou dotací Ministerstva vnitra ČR a částečně i z rozpočtu statutárního města Prostějově, se uskutečnila již 4. etapa značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA. Značení probíhalo na služebně Městské policie Prostějov v měsících červnu a červenci. V průběhu těchto dvou měsíců strážníci označili 150 kusů předmětů.

 

Poslední šancí v letošním roce, kdy si budou moci zájemci o značení nechat své jízdní kolo nebo invalidní vozík označit, bude mobilní značení, které proběhne ve dnech 3. a 7. září, na zpevněné ploše před kinem Metro 70. V čase od 15:00 do 19:00 hodin zde bude postaven stan městské policie, kde bude samotné značení a registrace jízdních kol probíhat.

Strážníci pomáhali. Při pádu, s kolem i kvůli vyhozené kabelce

Ilustrační foto ber

Minulou sobotu před polednem se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila oznamovatelka s prosbou o pomoc při zvedání jedné z obyvatelek domu, která upadla v kolárně a nemůže se ani za její pomoci postavit na nohy.

Na místo vyslaní strážníci ženě pomohli vstát. Lékařské pomoci nebylo zapotřebí. Pád osmasedmdesátileté seniorky se obešel bez zranění. Na žádnou bolest si žena nestěžovala.

O tři dny později strážníci pomáhali další nemohoucí osobě. Tentokrát si jejich pomoc vyžádala žena pohybující se za pomocí invalidního vozíku. Ta uvedla, že píchla kolo a potřebovala by se dostat domů. Na místo byla vyslána hlídka, která jednašedesátileté ženě pomohla vyměnit kolo. Poté mohla žena v klidu odjet do místa bydliště.

Bezpečné prázdniny na kole

Foto Městská policie Prostějov

Ve čtvrtek v době od 13 do 15 hodin se v Netušilově ulici v Prostějově konala preventivní akce zaměřená na cyklisty. Strážníci během dvou hodin zkontrolovali 24 cyklistů. Cílem akce byla kontrola povinné výbavy jízdního kola. 

"Převážná většina cyklistů měla svůj dopravní prostředek v pořádku. Těm, kterým chyběla některá z odrazek, strážníci kolo dovybavili reflexními samolepkami, které chybějící odrazky plně nahradí. V průběhu akce se strážníci setkali i s neukázněnými chodci, kteří se pohybovali po stezce pro cyklisty. Ti byli na protiprávní jednání upozorněni," uvedla strážník Tereza Greplová. Jelikož se jednalo o preventivní akci, byly zjištěné prohřešky řešeny domluvou. Vzorní cyklisté odjížděli ze stanoviště s drobným reflexním dárkem. (red)

Zaútočil v baru, i když neměl důvod. Bude to drahé

ilustrační foto Městská policie

Ve čtvrtek v deset hodin večer bylo obsluhou baru nedaleko centra města oznámeno na linku 156 prostějovských strážníků napadení mezi dvěma muži

Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že dovnitř provozovny vstoupil neznámý muž, který po krátkém setrvání bezdůvodně napadl jednoho z přítomných hostů. Po přistoupení na krátkou vzdálenost oběma rukama srazil dotyčného na zem. Následně z baru ihned odešel. Napadený jednatřicetiletý muž si pádem na dlažbu způsobil odřeninu na hlavě. Lékařské ošetření odmítl a k jinému zranění a škodě na majetku nedošlo. "Hlídka zjistila totožnost agresora a poté jej kontaktovala. Jednalo se o čtyřicetiletého muže.