bar

Zaútočil v baru, i když neměl důvod. Bude to drahé

ilustrační foto Městská policie

Ve čtvrtek v deset hodin večer bylo obsluhou baru nedaleko centra města oznámeno na linku 156 prostějovských strážníků napadení mezi dvěma muži

Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že dovnitř provozovny vstoupil neznámý muž, který po krátkém setrvání bezdůvodně napadl jednoho z přítomných hostů. Po přistoupení na krátkou vzdálenost oběma rukama srazil dotyčného na zem. Následně z baru ihned odešel. Napadený jednatřicetiletý muž si pádem na dlažbu způsobil odřeninu na hlavě. Lékařské ošetření odmítl a k jinému zranění a škodě na majetku nedošlo. "Hlídka zjistila totožnost agresora a poté jej kontaktovala. Jednalo se o čtyřicetiletého muže.

Příběhy klokánkových dětí: kloučky matka zapomněla před barem. Mrzli celou noc

Ilustrační foto pixabay.com

Dva promrzlí malí chlapci se do Klokánku dostali díky zájmu barmanky, která je ráno při úklidu baru našla před podnikem schoulené na lavičce. Bylo září a dětem byla zima. Ona proto kontaktovala sociální pracovnici, která děti vyzvedla a zjišťovala, co se stalo.

Ukázalo se, že děti před barem nechala matka, která v opilosti zapomněla, že je vůbec do baru vzala. Po návratu domů sdělila příteli, že jsou chlapci u babičky, a nikdo je proto neměl důvod hledat.

„Že své dva syny nechala sedět venku, si nepamatovala. Podle Hynka a Matěje jim slíbila, že se pro ně brzy vrátí, místo toho ale v baru strávila několik hodin popíjením,“ vypráví Klokánek. „A to i přesto, že to vše se stalo jenom pár dní po jejím propuštění z protialkoholní léčebny.“

Další násilí! V průběhu odpoledne byly přepadeny hned dva bary!

ilustrační foto čtenář

Kolem patnácté hodiny došlo v Dolní ulici k loupežnému přepadení. Cílem se stala obsluha jednoho z barů. Kolem sedmnácté hodiny navštívil lupič bar v Plumlovské ulici.

Podle neověřených informací si lupič v obou případech přišel pro tržbu s nožem v ruce. Policie to nepotvrdila ani nevyvrátila. "Mohu potvrdit, že došlo k přepadení dvou barů, a to v Plmlovské a Dolní ulici. Věc je v šetření, v této chvíli nemohu uvést žádné další informace," sdělila redakci policejní mluvčí Miluše Zajícová. (ber)

OBRAZEM: Už jste byli v Big Lebowski?

ilustrační foto bar Big Lebowski

„Big Lebowski“, to je název nově zaváděného barového podniku v Prostějově na ulici Dr. Horáka. Znáte jej?

Big Lebowski vznikl za účelem poskytnout více možností relaxu a zábavy v jednom konceptu, který spojuje vzor luxusního barového zařízení poskytujícího širokou nabídku drinků s hospodským standardem včetně stolního fotbálku zdarma, šipek a jukeboxu a s podnikem diskotékového charakteru nabízejícího nutnou dávku kvalitní muziky pro všechny věkové kategorie společně s množstvím líbivých světelných a jiných efektů. Brzy na řadu přijdou i vystoupení místních kapel a populárních interpretů.

Napadl barmanku a chtěl ji uhodit. Naštěstí se ráně vyhnula!

ilustrační foto internet

 

10. července před dvaadvacátou hodinou přijali strážníci oznámení o agresivním chování jednoho z hostů v provozovně v centru města. Útočník zde napadl barmanku. Hrozí mu pokuta.

"Oznamovatel strážníkům sdělil bezdůvodné napadení barmanky, a to nejprve verbálně a poté i fyzicky. Útočník chtěl ženu udeřit do obličeje otevřenou dlaní. Ta se naštěstí plné ráně vyhnula, čímž nedošlo k jejímu poranění. Jakmile oznamovatel konflikt zpozoroval, přispěchal zaměstnankyni na pomoc. Vstoupil mezi ně a poté již všichni v poklidu vyčkali příjezdu hlídky," konstatovala strážník Jana Adámková. Při incidentu přišla k újmě jen sklenice od piva, tu agresor na místě uhradil i s útratou.

Loupežné přepadení baru v Prostějově

ilustrační foto

V pondělí večer přepadl lupič bar v Plumlovské ulici. Pachatel ohrožoval obsluhu nožem, z baru si odnesl čtyřicet tisíc korun.

Dne 2. července kolem 21:30 hodin vstoupil neznámý pachatel do jednoho z barů nv Plumlovské ulici v Prostějově. Nejdříve zamířil k výherním automatům, potom se vrátil zpátky k barovému pultu. Obsluhující servírku natlačil za barový pult a se slovy: " Dej mi peníze" požadoval vydání hotovosti. Dokonce na ženu vytáhl z batohu nůž, mířil na ni a svůj požadavek na vydání peněz zopakoval. Nakonec sám vešel za barový pult, odkud ukradl příruční pokladnu s penězi a klíči od baru a s lupem odešel pryč. Odcizená příruční pokladna byla nalezena prázdná, pohozená nedaleko baru.

Barmanka si zchrupla, zákaznice ji nemohla probudit

Jak asi strážníci budili spící barmanku? :-) Ilustrační koláž

Minulou neděliv brzkých ranních hodinách zažila kuriozní situaci návštěvnice nejmenovaného baru poblíž centra města. Chystala se k odchodu a chtěla zaplatit útratu, ale nešlo to...

Jak se tvářili strážci zákona po telefonátu zákaznice baru, zpráva Městské policie Prostějov neuvádí. Šestatřicetiletá žena totiž poté, co nemohla vzbudit spící barmanku, zavolala přes tísňovou linku 156 na pomoc strážníky. Hlídka přijela na místo a jednačtyřicetiletou zaměstnankyni se podařilo probrat. Zákaznice konečně zaplatila a odešla, klobouk dolů před takovou poctivostí.

(red)