slivovice

Číšník mu nedovolil nalévat vlastní slivovici. V baru pak létala facka, lahev i tekla krev

ilustrační foto Městská policie

Strážníci řešili ve středu o půl desáté večer incident, který se odehrál mezi obsluhou a zákazníkem v baru poblíž centra Prostějova. Devětadvacetiletý muž s sebou přinesl láhev slivovice.

„Tu chtěl nalévat hostům, kteří seděli u stolu. Obsluhou byl upozorněn, aby vlastní alkohol nenaléval zákazníkům. Provozovatelka, která později dorazila na místo, se mu nejprve snažila vysvětlit, že není vhodné nalévat hostům přinesený alkohol z domu. Ani tohle upozornění však nebral vážně. Žena se naštvala a uštědřila mu klasickou facku. Reakce byla okamžitá a velice překvapující.

Na Sušilce zloděj cyklista-alkoholik šlohl kolo a slivovici

Ilustrační foto ber

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z neděle na pondělí vnikl dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem do sklepních prostor bytového domu v Sušilově ulici v Prostějově.

"S použitím násilí pak pachatel vnikl do dvou sklepních kójí, ze kterých odcizil šest lahví slivovice a bíločerné pánské krosové jízdní kolo typu Merida Crossway 100D. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na více než 7 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a ze zločinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)

Řidička se před jízdou posilnila slivovicí a pivem

Ve středu 2. listopadu byla na silnici mezi Kostelcem na Hané a Smržicemi kontrolována řidička osobního motorového vozidla. Dvaapadesátiletá žena byla policisty vyzvána k dechové zkoušce. Měřící přístroj prozradil hodnotu 1,88 promile alkoholu v krvi. Řidička se i přes výzvu policistů odmítla podrobit lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve či moči. Uvedla, že během dopoledních hodin požila půl decilitru dvaapadesátiprocentní slivovice a dále dvě deci desetistupňového piva.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 30' 36.5868" N, 17° 4' 24.3876" E

Zloděj ukradl dvacet litrů slivovice!

Ilustrační foto

Zatím neznámý pachatel nezjištěným způsobem překonal uzamčené dveře do místnosti sklepa neobývaného bytu v Prostějově na ulici Pod Kosířem, odkud odcizil pánské trekové jízdní kolo a 20 l slivovice. Pachatel způsobil škodu za 19.000 korun. "Policie po něm intenzivně pátrá," uvedla Eva Čeplová, mluvčí prostějovské Policie ČR. (red)