jízdní kolo

O víkendu se otevřely půjčovny kol Českých drah!

ilustrační foto ČD

Půjčovny nabízejí kvalitní značková kola s výbavou, k dispozici jsou také elektrokola, dětská kola nebo sedačky pro nejmenší. Cestující tak nemá žádné starosti s přepravou kola na místo výletu, ceny půjčovného jsou dostupné široké veřejnosti, navíc přeprava vypůjčených kol je na vybraných trasách zcela zdarma, stačí uhradit jízdné a předložit nájemní smlouvu. Zdarma je také uložení ve vybraných úschovnách ČD.

Zapůjčení kola je velmi snadné

Ve sklepě se napakoval

ilustrační foto

 

Škodu za více než 67 000 korun způsobil dosud neznámý pachatel, který se v čase od 2. 5. 2015 do 4. 5. 2015 vloupal do sklepa v domě na Žižkově náměstí v Prostějově. 

"Z něj odcizil čtyři pánská trekkingová jízdní kola, tři značky MONGOOSE a jedno značky MERIDA, čtyři lankové zámky, pánskou mikinu, dvě větrovky, dvě peněženky s penězi a také drobné cyklonářadí. Na cestu si vzal i visací zámek ze vstupních dveří do sklepa. Majiteli způsobil škodu za 67 300 korun," informovala policejní mluvčí Irena Urbánková. V případě zjištění pachatele mu za přečiny krádež a porušování domovní svobody a vzhledem k výši způsobené škody hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. (red)

Chyť si svého zloděje - NA KOLE!

ilustrační koláž PVN

Nelegální sběrači kovovového šrotu stupňují aktivitu i v prvních dnech nového roku. Jednoho z nich stíhal okradený na svém bicyklu.

Ve středu 4. ledna hodinu před půlnocí zmizelo sedm kovových rohoží v lokalitě kolem Okružní ulice. Zmizení nahlásil strážník, který zrovna nebyl ve službě, svým kolegům. Na místo vyrazila autohlídka městské policie, která vzhledem k velmi krátké době po trestném činu důsledně propátrala blízké okolí. Při prověřování lokality narazili strážníci na pětačtyřicetiletého muže, který měl v rukou dva ocelové rošty. "Důslednou kontrolou bylo zjištěno dalších sedm chybějících železných rohoží. Ty byly ukryty za garážemi v ulici Šárka.

Otevření nové stezky pro pěší a kolaře je již v dohledu

Ani zábrany a výstražná cedule „Přejezd uzavřen“ hazardéry neodradí.

Nový přechod a cyklostezka přes železniční trať ve směru Prostějov-Kostelec na Hané v blízkosti místního nádraží pro pěší a cyklisty je již dokončen. Stezka však zatím není v provozu, čeká se na dodatek ke stavebnímu povolení, který se pozdržel kvůli změně legislativy nařízené Evropskou unií. S největší pravděpodobností bude provoz zahájen v polovině února.  

Stavba přejezdu byla vyvolána souběžnou stavbou Města Prostějova „Výstavba stezky pro pěší a cyklisty“, která propojí stezky v ulici Sladkovského a Olomoucká. Výstavba přejezdu výrazně zvýší bezpečnost pohybu cyklistů a pěších při křížení dráhy, kde dosud existoval přechod „načerno“.  

Nenapravitelný zloděj kol dopaden

ilustrační foto

Přestože se to v těchto případech často nedaří, prostějovští policisté vypátrali pachatele krádeže jízdního kola ze sklepní kóje, ke které došlo před více než třemi měsíci.

Na křižovatce v Soběsukách srazil cyklistu

Při střetu s cyklistou došlo k rozbití čelního skla Touranu. Foto Policie ČR Prostějov

Na Štěpána odpoledne došlo V Soběsukách k nehodě mezi osobním autem a jízdním kolem. Cyklista střet odnesl poraněním hlavy. 

Dne 26. prosince 2011 ve 13.53 hodin jel devětatřicetiletý řidič vozidla Volkswagen Touran po pozemní komunikaci II. třídy v obci Soběsuky ve směru od Plumlova. Při průjezdu křižovatkou na obec Krumsín, ke které přijížděl po hlavní, najel při odbočení doleva do protisměru v době, kdy po této vedlejší pozemní komunikaci od Krumsína přijížděl šestatřicetiletý cyklista na dámském jízdním kole Eska. Došlo ke střetu, při kterém cyklista utrpěl lehké poranění hlavy s dosud neustanovenou dobou léčení a byl z místa nehody převezen do nemocnice k ošetření. 

Šlapal na kole pod vlivem drog

ilustrační foto

Na výlet patrně do Teska se vydal na kole mladík pod vlivem drog.  Policisté jej zastavili k silniční kontrole, protože na kole se choval divně a neměl předepsané osvětlení. 

"V pondělí 21. listopadu večer hlídka Dopravního inspektorátu PČR na ulici Konečná kontrolovala při jízdě a následně předepsaným způsobem zastavila cyklistu na jízdním horském kole. Cyklista neměl na svém jízdním kole předepsané osvětlení pro jízdu za snížené viditelnosti. Za tento přestupek byl později řešen blokovou pokutou na místě nezaplacenou," uvedla k případu Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 59.7576" N, 17° 7' 26.9976" E

Policisté upozorňují kolaře: Budeme přísnější

ilustrační foto

Ve středu ráno byla v rámci Prostějova provedena malá dopravně-bezpečnostní akce, organizovaná Dopravním inspektorátem Policie ČR ve spolupráci s pracovníky BESIP a Centra služeb pro silniční dopravu Prostějov. Akce byla zaměřená na dodržování ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany cyklistů. Během této 1,5 hodinové akce bylo opakovaně zjištěno poměrně velké množství dopravních přestupků.

Smržická šlapka lámala rekordy

Početný národ cyklistů šlápl v sobotu pořádně do pedálů. Ze Smržic startovala oblíbená Smržická šlapka, která letos překonala všechny dosavadní rekordy. Díky ideálnímu počasí se podařilo překonat rekordní účast z roku 2008 o neuvěřitelných 311 cyklistů, letos se jich zaregistrovalo celkem 901. Na trasy vyráželi jednotlivci i celé rodiny, letos se zúčastnil nebývalý počet dětí. Největší zájem byl o silniční třicítku, na kterou se přihlásilo 185 účastníků, druhou nejoblíbenější trasou se stala trasa pro horská kola 46 kilometrů.

Policisté lapili sériového zloděje kol

Policisté dopadli zloděje jízdních kol, který si z této činnosti patrně udělal živnost. Ukradl celkem devět bicyklů v hodnotě bezmála sedmdesát tisíc. Nyní mu hrozí až pětileté vězení.