amfetamin

Další drogy za volantem na scéně!

ilustrační foto

 

Z přestupku řízení pod vlivem návykové látky je podezřelý 27letý muž z Prostějova, který byl dne 28. 6. 2013 po půlnoci na sídlišti Svobody v Prostějově kontrolován jako řidič vozidla Peugeot. 

"Muž byl vyzván k provedení dechové zkoušky na alkohol, která byla negativní. Jelikož se chování muže policistům nepozdávalo, provedli test na přítomnost drog, který byl pozitivní na amfetamin. Muž byl vyzván k lékařskému vyšetření, které odmítl. Řidiči byla zakázána další jízda a byl mu zadržen řidičský průkaz", sdělil tiskový mluvčí Policie Josef Bednařík. 

Šlapal na kole pod vlivem drog

ilustrační foto

Na výlet patrně do Teska se vydal na kole mladík pod vlivem drog.  Policisté jej zastavili k silniční kontrole, protože na kole se choval divně a neměl předepsané osvětlení. 

"V pondělí 21. listopadu večer hlídka Dopravního inspektorátu PČR na ulici Konečná kontrolovala při jízdě a následně předepsaným způsobem zastavila cyklistu na jízdním horském kole. Cyklista neměl na svém jízdním kole předepsané osvětlení pro jízdu za snížené viditelnosti. Za tento přestupek byl později řešen blokovou pokutou na místě nezaplacenou," uvedla k případu Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 59.7576" N, 17° 7' 26.9976" E

Amfetamin opět za volantem

ilustrační foto

 

Tak tahle dívka 17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii asi neslavila. Hlavou jí létaly jiné myšlenky, kdo ví, co jí v mozku dokázal "vykouzlit" amfetamin. Za volantem však rozhodně neměla co dělat! 

 

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 26' 53.3436" N, 17° 3' 53.4852" E

Amfetamin za volantem je v Prostějově "normálka"?

Za necelý týden přistihli policisté jen v Prostějově tři řidiče za volantem pod vlivem amfetaminu. V diskuzi pod jedním z článků píše čtenář Jenda, že v Prostějově "je to normálka," pisatel Lordius jeho slova potvrzuje vyjádřením, že "policisté v noci zastavili asi jen jedno auto, jinak je to dost slabý výsledek." Je tedy amfetamin za volantem normální? Je to nový "sport" ve městě?
"Ať se redaktor sjede a sedne si za to, pojede kolem intersparu a uvidí, jestli má zelenou u gamy. Dej si a pak mluv," píše Lordius. Ponechme stranou silné řeči a podívejme se, co říkají odborníci.

Zfetovaného řidiče odhalila policejní hlídka

Ilustrační foto

V sobotu 22. října v podvečer byl v Prostějově policejní hlídkou kontrolován řidič, u něhož bylo zjištěno požití amfetaminu a marihuany. Šestatřicetiletý muž je podezřelý z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Opět amfetamin za volantem

Včera v ranních hodinách bylo zastaveno hlídkou Policie ČR na ulici Anenská vozidlo Ford Escort. Auto řídila dvaadvacetiletá řidička. Součástí běžné kontroly je dechová zkouška, která vyzněla s negativním výsledkem. "Dále byla u řidičky provedena zkouška na přítomnost omamných látek, která vyzněla pozitivně na amphetamin. Řidičce byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda s motorovými vozidly. Svým jednáním je řidička podezřelá z přestupku, kdy výši sankce posoudí příslušný správní orgán," uvedl Petr Weisgärber, komisař preventivně informační skupiny Policie ČR v Prostějově.
(red)