drogy

Novopečená osmnáctiletá řidička pod vlivem drog

ilustrační foto PČR

Na tři řidiče s pozitivním testem na drogy během sedmi hodin policisté narazili v Prostějově. 

Nejprve v pondělí 12. července v sedmnáct hodin zastavili vozidlo Peugeot na ulici Okružní v Prostějově. Při kontrole se 31letý řidič podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Zato test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. 

Na druhého hříšníka policisté narazili po půl deváté večer na stejném místě. I v tomto případě měl 26letý řidič vozidla VW Golf negativní test na alkohol, ale test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na THC. Navíc policistům nepředložil zelenou kartu. 

Řítil se po dálnici. Opilý a zdrogovaný

ilustrační foto PČR

V neděli 11. července dopoledne policisté naměřili projíždějícímu vozidlu Škoda Octavia po dálnici D 46 ve směru z Vyškova na Olomouc rychlost 155 km/h v úseku s nejvyšší povolenou rychlostí 110 km/h. Policisté vozidlo dojeli a stáhli jej z dálnice na čerpací stanici. 

"Za volantem seděl dvacetiletý řidič z Bruntálska, který se při kontrole podrobil dechové zkoušce na alkohol. Zkouška byla pozitivní, mladík nadýchal 0,79 ‰ a 0,83 ‰ alkoholu v dechu. Řidič uvedl, že v noci vypil pět malých panáků vodky. I následně provedený test na jinou návykovou látku byl u něj pozitivní na kokain. Řidič uvedl, že zhruba před dvěma měsíci užil nezjištěné množství marihuany. Policisté jej převezli k lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté chytili dva řidiče. Pod vlivem drog

ilustrační foto PČR

Ve středu během dne policisté v Prostějově na ulici Kojetínská odhalili dva řidiče, kteří měli pozitivní orientační testy na návykové látky. 

"Dopoledne zastavili vůz VW Sharan, který řídil 34letý muž a měl test pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. Při odpolední kontrole 27letého řidiče vozidla Š Octavia se na testovacím zařízení ještě navíc ukázalo, že zřejmě řídil i pod vlivem látky obsahující THC," uvedla olicejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že oba dva se na výzvu policistů podrobili lékařské prohlídce s následným odběrem biologického materiálu v prostějovské nemocnici. "Případy se nadále zabýváme," dodala Zajícová. (red)

 

Chtěl ošálit policejní hlídku. Nepovedlo se

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí ráno zastavila policejní hlídka dodávkové vozidlo Ford Tranzit, které řídil 25letý mladý muž. Po vyzvání předložil veškeré doklady k vozidlu a další potřebné doklady k řízení vozidla, ale bez toho nejdůležitějšího, kterým je řidičské oprávnění. Hlídce uvedl, že ho zapomněl v jiném vozidle a nemá ho u sebe. Vzápětí ale policisté zjistili, jaká je pravda.

Mladík totiž o řidičský průkaz přišel, protože má platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do října letošního roku. Dechová zkouška, které se podrobil, byla negativní, ale orientační test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. S výsledkem testu souhlasil a uvedl, že si v neděli dal dvě skleněnky s marihuanou. "Řidič byl hlídkou vyzván k odběru biologického materiálu s následným lékařským vyšetřením na zjištění množství návykových látek, se kterým souhlasil. Věc je nadále v šetření," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Vypadal jako slušňák. A policisté u něj našli přes 300 gramů psychotropní látky

Foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy viní prostějovští kriminalisté jednatřicetiletého muže z Prostějova. Na muže, který byl policistům dosud z trestního hlediska neznámý a vede navenek bezúhonný život včetně řádného vykonávání zaměstnání, se policistům podařilo přijít rozsáhlým operativním šetřením.

"Při následné domovní prohlídce v úterý 18. května v jeho prostějovském bytě policisté zajistili více než 300 gramů čisté MDMA (psychotropní látka jež je aktivní látkou v tzv. extázi) a finanční hotovost přesahující 200 tisíc korun v českých korunách a eurech.

Zdrogovaný mladík havaroval v Určicích. Při útěku před policisty

Foto PČR

V úterý 11. května 2021 po šestnácté hodině se policisté obvodního oddělení Prostějov 2 na základě osobní znalosti pokusili v Určicích zastavit a zkontrolovat Volkswagen Touran a jeho pětadvacetiletého řidiče.

„Ten dobře věděl, že kontrola pro něho nedopadne dobře. Proto policistům nezastavil, ale naopak se jim pokusil ujet. Po necelých 600 metrech však jeho jízda skončila čelním nárazem do sudů s olejem, uskladněných před rodinným domem. Při nehodě došlo k poškození fasády domu a kovové brány,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Ke zranění osob nedošlo. To, že nepronásledují nevinného, policisté věděli, protože muže znali a vědí, že má pro své dřívější prohřešky uloženo několik zákazů řízení.

Při jízdě z návštěvy opilec havaroval. Hostitel pak napadl svědka

foto Policie ČR

Ve čtvrtek před třiadvacátou hodinou došlo ve Vyškovské ulici v Nezamyslicích k havárii Fiatu Punto do sloupu elektrického vedení. Rána do sloupu přilákala pozornost obyvatel okolních domů, tedy i čtyřicetiletého muže, který ve snaze pomoci řidiči věc oznámil na tísňovou linku.

Samotný průběh nehody měl od svého domu vidět také pětatřicetiletý muž, od kterého řidič Fiatu odjížděl z návštěvy. Když hostitel viděl, že svědek k nehodě telefonicky volá pomoc, rozzuřil se, zahrnul ho vulgárními nadávkami a fyzicky ho napadl. Další eskalaci konfliktu zabránili policisté, kteří na místo přijeli již několik minut po nehodě. Protože však agresivní muž verbálního napadání svědka nezanechal ani po opakovaných výzvách, byl na místě policisty s využitím donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě a eskortován na místně příslušné obvodní oddělení.

Tři pozitivní testy. Na silnicích

ilustrační foto PČR

Ve středu odpoledne zastavily policejní hlídky v rámci prostějovského okresu (Prostějov, Dřevnovice a katastr obce Otinoves) tři řidiče, kteří měli negativní testy na alkoholické nápoje, ale pozitivní hodnoty měly orientační testy na návykové látky, konkrétně na amfetaminy a metamfetaminy a dva z nich ještě na canabisové látky. 

"Všichni se na výzvu policistů podrobili lékařskému vyšetření v nemocnici s odběrem biologického materiálu, který prokazatelně ukáže, zda byli těmito látkami ovlivněni, protože ne všichni souhlasili, že by návykové látky užili," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dál v jízdě pokračovat nesměl ani jeden a v současné době jsou podezřelí z přestupku proti silničnímu zákonu. (red)

Řidič skončil v nemocnici. Kvůli marihuaně a pervitinu

ilustrační foto PČR

Na vyšetření spojeném s odběrem biologického materiálu skončil před dvěma dny odpoledne 21letý mladík, kterého zastavila hlídka při řízení vozidla v katastru obce Otinoves. 

Dechovou zkouškou se neprokázalo, že by auto Škoda Fabia řídil pod vlivem alkoholu. Pozitivní mu ovšem vyšel orientační test na návykové látky. "Mladý muž nezapíral a přiznal se, že v pátek užil marihuanu i pervitin," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že v jízdě dál pokračovat nesměl. "Celý případ v současné době řešíme pro přestupek," dodala Zajícová. (red)

 

Testy vyšly pozitivně. U obou řidičů

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek večer hlídka policistů zastavila dvě vozidla s řidiči, u kterých orientační testy na návykové látky vykázaly pozitivní hodnoty.

Prvního zastavili policisté oddělení hlídkové služby na ulici Tylova v Prostějově za volantem vozidla Suzuki Swift a druhého o hodinu později na nedaleké ulici Újezd ve vozidle Š Octavia. Oba se podrobili i testu na alkohol, který byl v obou případech negativní. Ani jeden z nich neodmítl lékařské vyšetření s odběrem bio materiálu, které odhalí, zda opravdu řídili pod vlivem návykových látek. Ani jeden z nich nesměl v jízdě pokračovat.