drogy

Revolution train přilákal davy

Foto Magistrát města Prostějova

Po roce do Prostějova zavítal ve dnech 9. a 10. dubna Protidrogový vlak, který byl pro žáky základních škol a veřejnost k dispozici v železniční stanici na hlavním vlakovém nádraží.

Žáci postupně prochází vlakovou soupravou složenou z šesti vagónů, které jsou pro tyto účely přizpůsobeny do podoby multimediálních sálů. Na konci vlaku měli možnost debatovat s Městskou policií a Policií ČR o drogové problematice a strážcům zákona mohli klást dotazy, které je ohledně drog a jiných závislostí zajímaly. „Děti se dozvěděly o aktuálních nástrahách dnešní doby, jako jsou kratom, nikotinové sáčky, HHC produkty, nebo např. nadměrná konzumace energetických nápojů," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Se zákazem a pod vlivem. Zdrogovaného řidiče chytili v Dolní

ilustrační foto Policie ČR

V neděli 7. dubna dopoledne policejní hlídka zastavila vozidlo Škoda Karoq v Dolní ulici v Prostějově. Policisté při dopravní kontrole zjistili, že třiatřicetiletý řidič má Magistrátem města Brna uložen platný zákaz řízení motorových vozidel až do září roku 2025.

Řidič měl navíc pozitivní test na drogy, konkrétně na amfetamin/metamfetamin a kokain. Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného

s odběrem biologického materiálu. „Řidiči hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Stříbrný REVOLUTION TRAIN zastavil na hlavním prostějovském nádraží. Už po osmé

Foto plakát

Unikátní protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN vyráží v rámci „REVOLUTION TRAIN TOUR – JARO 2024“ v dubnu na své tradiční jarní turné, během kterého nevynechá ani Prostějov. Je to již jeho osmá návštěva v našem městě. Vloni program navštívilo kolem 640 žáků prostějovských základních škol a více než stovka hostů z odborné i laické veřejnosti. Navštívit ho můžete dnes a ve středu.

REVOLUTION TRAIN je speciálně upravená 165 metrů dlouhá vlaková souprava, v jejímž interiéru je instalována 5D projekce, která ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení

o hodnotách lidského zdraví a svobody. Vnitřní design vlaku svou konstrukcí odpovídá křehkosti a genialitě lidského těla a kontrastuje s vnější „ocelovou agresí“.

AKTUALIZUJEME: Část města zablokoval zfetovaný muž. Nahlásil střelbu

ilustrační foto

Dnes před půl devátou hodině ráno zburcoval prostějovské policisty telefonát. Mužský hlas oznámil údajnou střelbu v Krokově ulici v Prostějově. Oznamovatel uvedl, že slyší střelbu, jsou tam mrtví a zavěsil.

Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, které Krokovu ulici a přilehlé okolí uzavřely. Žádnou střelbu, ani zraněné osoby naštěstí nezjistily. "Policisté dohledali 44letého oznamovatele, který působil zmateně. Proto u něj provedli test na jiné návykové látky, který měl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Policisté muže zadrželi. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy," doplnil v poledne policejní mluvčí Libor Hejtman. (ber)

Policie uzavřela část města kvůli nahlášené střelbě

Foto Policie ČR

Dnes krátce po deváté hodině ráno zburcoval prostějovské policisty telefonát. Mužský hlas oznámil údajnou střelbu v Krokově ulici v Prostějově.

„Celou situaci jsme monitorovali, a uzavřeli přilehlé okolí. Nikdo nebyl evakuován,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policejní auta například blokovala i Brněnskou ulici a na místě byl vůz zdravotnických záchranářů.

Před tři čtvrtě na deset vydali policisté na síti X nové prohlášení: „Střelba nebyla potvrzena. Oznámil ji 44letý muž, který je pod vlivem drog a v tuto chvíli je v péči zdravotníků.“ (ber)

REVOLUTION TRAIN zavítá do Prostějova již poosmé

Foto plakát

Unikátní protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN vyráží v rámci „REVOLUTION TRAIN TOUR – JARO 2024“ v dubnu na své tradiční jarní turné, během kterého nevynechá ani Prostějov. Bude to již jeho osmá návštěva v našem městě. Vloni program navštívilo kolem 640 žáků prostějovských základních škol a více než stovka hostů z odborné i laické veřejnosti.

REVOLUTION TRAIN je speciálně upravená 165 metrů dlouhá vlaková souprava, v jejímž interiéru je instalována 5D projekce, která ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení

o hodnotách lidského zdraví a svobody. Vnitřní design vlaku svou konstrukcí odpovídá křehkosti a genialitě lidského těla a kontrastuje s vnější „ocelovou agresí“.

 

Dopravně bezpečnostní akce odhalila řidiče pod vlivem drog i alkoholu

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí v době od 5 do 9 hodin proběhla na teritoriu územního odboru Prostějov dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Do akce bylo nasazeno celkem 16 policistů, kteří odhalili 24 přestupků, které byly vyřešeny na místě s řidiči a byly jim uloženy pokuty v příkazním řízení v celkové částce 14 900 Kč. „Dál byl odhalen jeden řidič, který měl pozitivní orientační test na návykové látky a jeden řidič pod vlivem alkoholu," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Ukradl auto a vydal se na cesty. Byl zdrogovaný

ilustrační foto Policie ČR

V obci Hruška zastavila policejní hlídka krátce po poledni vozidlo Renault Clio bez registračních značek, které řídil 19letý mladík. Při kontrole zjistili, že vozidlo podezřelý odcizil krátce předtím na ulici U Spalovny v Prostějově a měl v úmyslu ho použít jako zdroj náhradních dílů.

Další získané informace o mladém muži odhalili, že je v podmínce pro předchozí trestnou činnost, a navíc má platný zákaz řízení motorových vozidel až do května letošního roku. To ale nebylo všechno, protože provedeným orientačním testem na návykové látky se zjistilo, že je pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy. Mladík se přiznal, že ráno užil tzv. lajnu pervitinu. Dechová zkouška na alkohol byla negativní.

Řídil, utekl a byl pod vlivem. Je mu patnáct

ilustrační foto pixabay.com

V pátek odpoledne prováděli policisté z oddělení hlídkové služby silniční kontrolu a zastavili osobní vozidlo na ulici Konečná v Prostějově. Řidiče vyzvali k předložení dokladů, které bylo bezvýsledné, protože se ukázalo, že řidičem je teprve 15letý hoch, který nemůže být a taky není držitelem žádného řidičského oprávnění.

Při provedené dechové zkoušce mu vyšly negativní hodnoty, ale u orientačního testu na návykové látky mu vyšel test pozitivní na THC a amfetaminy a metamfetaminy. Navíc hlídka zjistila, že se jedná o svěřence dětského domova s nařízenou ústavní výchovou, který se nevrátil z dovolenky, kterou dostal na vánoční svátky. Byl zajištěn a převezen na služebnu k provedení dalších úkonů. „Následně byl převezen a předán do dětského diagnostického ústavu, kde si ho měli následující den vyzvednout pracovníci jeho domovského zařízení. Ještě ten samý den ale ze zařízení utekl.

Řídil křižovatku. A skončil na policejní služebně

ilustrační foto Policie ČR

Minulou sobotu v odpoledních hodinách bylo prostřednictvím linky 156 prostějovských strážníků přijato oznámení o muži, který se pohybuje v křižovatce, mává rukama a něco vykřikuje. MKDS byla událost potvrzena.

Vyslaná hlídka strážníků na místo dorazila současně s hlídkou PČR. „Šestatřicetiletý muž byl pod vlivem návykové látky. Při prověřování jeho totožnosti vyšlo najevo, že je v celostátním pátrání. Policisté si dotyčného muže převzali a k dalším úkonům převezli na služebnu PČR," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)