drogy

Dva řidiči měli pozitivní orientační test na návykové látky

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek v průběhu dne odhalili službu konající policisté v Prostějově dva řidiče, kteří nejeli zrovna ve stavu, kterým by neohrožovali ostatní účastníky v silničním provozu.

"Bez uvážení tak jednal 22letý mladý muž, kterého zastavila hlídka dopoledne na ulici Mathonova. Orientační test vykázal hodnoty pozitivní na amfetamin a metamfetamin," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na stejné látky měl pozitivní test i 33letý hříšník, kterého policisté zastavili v nočních hodinách na ulici Olomoucká při řízení vozidla VW Golf. Oba řidiči měli negativní test na alkohol a oba se na výzvu policistů podrobili lékařskému vyšetření, při kterém jim byla odebrána krev. Ani jednomu nebyl zadržen řidičský průkaz.

Policisté při razii v Polské přistihli tři kuchaře. Vařili perník

Foto PČR

Drogovou trestnou činnost organizované skupiny výrobců a distributorů pervitinu ukončili zlínští kriminalisté 25. října, kdy v odpoledních hodinách zadrželi v Prostějově, Přerově a na Kroměřížsku prvních šest osob, z toho jednu ženu. Další dva muže zadrželi v následujících dnech a posledního uplynulý pátek. Postupně zadrželi deset osob, z nichž devět obvinili. Čtyři z nich jsou stíháni vazebně. Hrozí jim až desetiletý trest odnětí svobody.

„Při zásahu v nenápadném domku v Prostějově přistihli kriminalisté tři muže, kteří právě pervitin vyráběli, ale výrobu dokončit nestihli. Při čtyřech domovních prohlídkách kriminalisté zajistili kompletní varnu pervitinu, velké množství chemických látek a další věci potřebné k výrobě drogy. Zajistili také několik kilogramů sušené marihuany a plynovou zbraň,“ sdělila PvNovinkám zlínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Řídil pod vlivem kokainu

ilustrační foto PČR

Ve středu 4. 11. 2020, v odpoledních hodinách, kontrolovali policisté dopravního inspektorátu Prostějov, na dálnici D46, na sjezdu Vranovice-Kelčice, osobní motorové vozidlo Mercedes-Benz. 

U čtyřiadvacetiletého řidiče provedli jak dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky. Dechová zkouška byla negativní, zato orientační test na omamné a psychotropní látky prokázal přítomnost kokainu. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

Jel dodávkou Výšovicemi bez řidičáku, ale "zfetovaný"

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu před desátou hodinou kontrolovali policisté dopravního inspektorátu v obci Výšovice dodávku značky Volkswagen a jejího sedmatřicetiletého řidiče.

Ten při kontrole policistům předložil pouze občanský průkaz a doklady od vozidla a rovnou přiznal, že má vysloven zákaz činnosti. Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má okresními soudy ve Vyškově a v Kroměříži uloženy celkem tři zákazy řízení, a to postupně až do listopadu 2024.

Za den policie zastavila na Prostějovsku 7 zdrogovaných řidičů. Šlo o kokain, pervitin i "trávu"

ilustrační foto Policie ČR

Hned sedm řidičů, zastavených během dopravních kontrol během čtvrtka na Prostějovsku, nemělo za volantem co dělat. Byli totiž pod vlivem drog.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili řidiče vozidla Fiat Stilo v obci Drahany. Pětačtyřicetiletý muž se při kontrole podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Dále se podrobil testu na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním zjištěním na amfetaminy/metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, které podstoupil v nemocnici v Prostějově.

Zdrogovaný řidič audi jel po Okružní bez řidičáku

ilustrační foto Policie ČR

Když v úterý ráno před třetí hodinou zastavila policejní hlídka čtyřiceti čtyřletého muže ve vozidle Audi A6 na ulici Okružní v Prostějově, zřejmě již předvídal, že kontrola nedopadne dobře.

 

Policisté provedli prověrku v registru řidičů a ihned zjistili, že řidič nemá za volantem co dělat, protože má prostějovským soudem vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel od července letošního roku do stejného měsíce roku příštího. Hlídka provedla i dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Opačný výsledek měl ale orientační test na návykové látky, který byl pozitivní na amfetaminy/metamfetaminy a na kanabisové látky. S výzvou policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření, nesouhlasil.

Policisté chytili další hříšníky za volantem

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek pár minut po půlnoci zastavili policisté z oddělení hlídkové služby na ulici Západní v Prostějově osobní motorové vozidlo BMW, které řídil 27letý muž. Při kontrole odhalili, že řidič nemá za volantem co dělat, protože má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do ledna roku 2022.

"V současné době je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s tříletou trestní sazbou odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Příběhy klokánkových dětí. Adámka (7) bránil před matkou feťačkou otec zloděj

Ilustrační foto pixabay.com

Sedmiletý chlapeček se dostal do Klokánku potlučený, zanedbaný a hladový. Proti ničemu neprotestoval, udělal přesně to, co se mu řeklo, v jeho obličeji se zračil klid a nezájem.

Na chlapci bylo znát, že doma nezažil příliš pěkné zacházení. Dobře věděl, že když neudělá, co se po něm chce, bude bit. Bohužel rány od jeho matky padaly často i bezdůvodně. Sociálku zavolal jeho otec. Když sociální pracovnice přijela k rodinnému domu, Adámkův otec venku opravoval auto. Zavedl jí do domu, kde na podlaze ležela zdrogovaná těhotná žena. V koutě seděl malý zbitý chlapec.

„Když ho k nám sociálka přivedla, vyprávěl nám o tom, jako by to bylo normální,“ vzpomíná Klokánek.

V pátek se na Prostějovsku jezdilo „v rauši“

ilustrační foto Policie ČR

Tento pátek krátce po jedenácté hodině dopoledne policisté z oddělení hlídkové služby Prostějov zastavili řidiče vozidla BMW v Okružní ulici v Prostějově. Šestadvacetiletý řidič při kontrole předložil doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla. Policisté u řidiče provedli orientační test na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na THC, amfetaminy / metamfetaminy.

Muž se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. V tuto chvíli je řidič podezřelý z přestupku proti BESIP za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který mu hrozí správním orgánem pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

Na cestu se vydal pod vlivem drog

ilustrační foto PČR

Ve čtvrtek 24. září o půl jedné v noci prostějovští policisté zastavili řidiče vozidla Škoda Superb na Říční ulici v Prostějově. 

Dvacetiletý řidič při kontrole předložil doklady potřebné k řízení a provozu motorového vozidla. Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Dále u něj provedli orientační test na přítomnost jiných návykových látek a ten byl pozitivní na amfetaminy / metamfetaminy. Mladík se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve. Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.