drogy

Motorkář bez řidičáku u sebe měl drogy a pistoli. Hrozí mu až 10 let vězení

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu večer policisté kontrolovali motocyklistu na ulici Velkomoravská v Olomouci a nestačili se divit. Motocykl značky Kawasaki řídil 44letý muž se zákazem řízení, nedovoleně ozbrojen a s drogami u sebe.

„Muž policejní hlídku zaujal na první pohled. Měl totiž na motorce registrační značku vyrobenou z kusu kartonu. Policisté záhy podle VIN kódu zjistili, že stroj nemá sjednané povinné pojištění a technická kontrola mu uplynula v červenci loňského roku. Řidič se při kontrole odmítl podrobit testu na jiné návykové látky i lékařskému vyšetření. Policisté dále zjistili, že muž má do října 2024 Okresním soudem v Olomouci uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Policisté u řidiče našli i krátkou střelnou zbraň s náboji ráže 9 mm vč. průkazu zbraně, ale na jméno jiné osoby.

Policejní úlovek. Zdrogovaný řidič vezl pytel marihuany

ilustrační foto PČR

V neděli navečer zastavila policejní hlídka na ulici Za Olomouckou v Držovicích jednatřicetiletého řidiče ve vozidle Š Octavia, u kterého provedla orientační test na návykové látky, který byl pozitivní na canabisové látky.

„Při kontrole auta policisté uvnitř našli igelitový pytel, ve kterém se nacházelo cca 650 g marihuany. Dále tam objevili digitální váhu, skleněnku a krabičku s nepatrným množstvím marihuany. Podezřelý s policisty spolupracoval a tyto věci dobrovolně vydal,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. V současné době je případ v prověřování a muž je podezřelý z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. (red) 

Celníci v Olomouckém kraji zadrželi léky k výrobě drog

Foto celní zpráva

Velké množství tablet léků STOP Cold s obsahem pseudoefedrinu, které jsou zneužívány k výrobě drog zajistili celníci v Olomouckém kraji, když prováděli běžnou kontrolní činnost na Jesenicku.

Příslušníci z oddělení mobilního dohledu prováděli minulou středu kontrolní činnost ve městě Štíty. Krátce po čtrnácté hodině zastavili v rámci namátkové kontroly osobní automobil s českou poznávací značkou. Po zastavení automobilu přistoupila hlídka ke kontrolovanému vozidlu a zahájila celní kontrolu.

Ujížděl před policisty, naboural a pokoušel se utéct. Byl zdrogovaný

Foto PČR

Zastavit a zkontrolovat osobní vozidlo VW Golf s 31letým řidičem se ve čtvrtek 5. května kolem dvacáté hodiny rozhodli policisté z prostějovského oddělení hlídkové služby projíždějící ve služebním vozidle ulicí Barákovou v Prostějově. Řidič však na výzvu dávanou zapnutým zvukovým výstražným zařízením doplněným výstražným světlem nereagoval, naopak zvyšoval rychlost a snažil se policistům ujet.

"V důsledku rychlé a agresivní jízdy však při odbočování do ulice Milíčovy přejel do protisměru, dostal smyk, ve kterém vyjel mimo silnici a narazil do zděného oplocení u jednoho z domů. Poté z vozu vyskočil a začal utíkat, ale daleko nedoběhl. Hlídka jej dostihla na Náměstí spojenců a zajistila," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že řidič se policistům na místě doznal, že se obával silniční kontroly, protože během dne požil alkoholický nápoj. Domníval se, že by při dechové zkoušce „nadýchal“. Dechová zkouška ale měla negativní výsledek.

Policejní honička skončila v polích u Dětkovic. Zdrogovaný řidič se pokusil utéct

ilustrační foto PČR

V úterý 26. dubna před sedmnáctou hodinou chtěla policejní hlídka zastavit a zkontrolovat řidiče osobního vozidla Citroen na ulici Anenská v Prostějově. Na majáky a nápis STOP vyzývající k zastavení, ale 25letý řidič nereagoval a začal ujíždět směrem k ulici Krasická, dál směrem na Seloutky až do obce Dětkovice. U jednoho z místních domů vyjel na lesní cestu, kde po jízdě do kopce zastavil a dal se na útěk. 

"Na výzvy policistů opět nereagoval a dál pokračoval v útěku. Daleko se nedostal, policisté ho rychle dostihli a za pomoci donucovacích prostředků, bez újmy na zdraví, ho omezili na svobodě. Byl u něho proveden orientační test na návykové látky, který vykázal pozitivní hodnoty na amfetamin a metamfetamin. Vzhledem k tomu, že řidič jevil známky zdravotní indispozice, byla mu na místo přivolána záchranná služba, která ho převezla do nemocnice, kde se podrobil vyšetření a odběru biologického materiálu.

Do Prostějova míří protidrogový vlak. Už po šesté!

foto Magistrát města Prostějova

Šest stříbrných "obrněných" vagónů = 4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit. Vlak v Prostějově zastaví v železniční stanici hlavního nádraží na dva dubnové dny – ve čtvrtek 28. dubna a v pátek 29. dubna.

Takzvaný protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN opět vyráží na jarní turné a již pošesté zastaví i v Prostějově. Jde o speciálně upravenou a vybavenou stříbrnou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru návštěvníci projdou 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví. Vnitřní design vlaku svou konstrukcí odpovídá křehkosti a genialitě lidského těla a kontrastuje s vnější „ocelovou agresí“.

Revolution Train. Protidrogový vlak přijede do Prostějova už po šesté

Foto FB

Takzvaný protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN opět vyráží na jarní turné a již pošesté zastaví i v Prostějově. Jde o speciálně upravenou a vybavenou stříbrnou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru návštěvníci projdou 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví. Vnitřní design vlaku svou konstrukcí odpovídá křehkosti a genialitě lidského těla a kontrastuje s vnější „ocelovou agresí“. Nejsložitější živý stroj, lidské tělo, v kombinaci s nejmodernější technologií se jeví jako ideální spojení pro tento interaktivní projekt zacílený na lidské smysly.

Vlak v Prostějově zastaví v železniční stanici hlavního nádraží na dva dubnové dny – ve čtvrtek 28. dubna 2022 a v pátek 29. dubna 2022. Čtvrteční program vlaku v době od 8:00 do 14:20 hodin (začátek poslední prohlídky) bude vyhrazen pouze pro objednané žáky prostějovských základních škol s pedagogickým doprovodem. Následně bude pouze 28. dubna od 15:30 do 18:00 hodin (začátek poslední prohlídky) vlak přístupný široké veřejnosti. Páteční program vlaku bude vyhrazen jen pro žáky a pedagogy. Vstupné je dotováno z finančních prostředků Statutárního města Prostějova.

Padesátník se nezdál. Drogami zásoboval Prostějovsko, Přerovsko i Kroměřížsko

Foto PČR

Minulý týden sdělil policejní komisař 50letému muži obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Předtím, než mu bylo sděleno obvinění, byl za pomoci donucovacích prostředků zadržen ve spolupráci s policisty ze zákrokové skupiny Olomouc v malé obci na Prostějovsku.

Po zadržení proběhla v místě jeho bydliště domovní prohlídka, při které byly nalezeny komponenty sloužící k výrobě pervitinu, včetně kompletní varny, pervitin a marihuana. V poutech byl pak pod dohledem policistů eskortován na přerovskou služebnu, kde s ním proběhly další potřebné úkony. Noc přečkal v policejní cele a následující den, jak je uvedeno výše, si vyslechl obvinění.

Prodával pervitin. Půjde sedět

ilustrační foto Policie ČR

Ve čtvrtek zahájili prostějovští kriminalisté trestní stíhání 46letého muže, který poskytoval, v době mezi začátkem roku 2020 a koncem roku 2021 pervitin, uživatelům na území města Prostějova.

Jednomu z odběratelů poskytl minimálně v deseti případech 4 gramy pervitinu za částku 10 000 Kč. Dalšímu známému tuto návykovou látku poskytl dvakrát zdarma ke společnému užití. Na základě zjištěných okolností a provedeného šetření bylo podezřelému sděleno obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let. „Obviněný muž nebyl v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzen," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že trestní stíhání je vedeno na svobodě. (red)

Řidič dodávky byl sjetý tak, že si policisty spletl s mimozemšťany

ilustrační foto Policie ČR

V pondělí před 21:00 hodinou přijali policisté na lince 158 oznámení o dodávce, která kličkuje po cestě a jezdí ze strany na stranu směrem od Valašského Meziříčí na Hranice. Policista operačního oddělení vyslal na základě tohoto oznámení hlídku, která byla v kontaktu s oznamovatelem a na řidiče dodávky si „posvítila“ v obci Černotín, kde řidiče uvedeného vozidla při jízdě zachytil i stacionární radar při překročení povolené rychlosti v obci.

Policisté ve vozidle užili zvukový výstražný systém spolu s majákem a zapnuli nápis STOP POLICIE a jeli za uvedeným vozidlem. Řidič vozidla na to nereagoval a stále přejížděl do protisměru, kde ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, a někteří z nich byli dokonce nuceni zastavit a sjet ke krajnici. Řidič pokračoval dál směrem do Hranic a choval se velmi nevyzpytatelně a nebezpečně. Dojel až na ulici Hranickou kolem kasáren a dál pokračoval na kruhový objezd, který celý projel a vyjel čtvrtým výjezdem zase zpátky do Hranic, kde u hlavní brány kasáren zastavil.