test

Odběrné místo je na infekční ambulanci nemocnice

Foto ber

Když si chcete nechat udělat a také sám zaplatit test na nákazu koronavirem, v Prostějově to zatím možné není.  

V prostějovské nemocnici sice už odběrové místo pro testování na nákazu coronavirem funguje, pro veřejnost ale minimálně zatím určeno není.

"Pevné odběrné místo se nachází na infekční ambulanci Nemocnice Prostějov, která odebírá vzorky u pacientů, u nichž laboratorní vyšetření indikoval lékař a epidemiolog," potvrdila tento stav dnes PvNovinkám mluvčí nemocnice Radka Miloševská. (ber)

Jaké máte IQ? Přijďte se dnes v Prostějově otestovat!

Mensa pořádá pravidelné logické olympiády. Foto archiv

Toužíte zjistit víc o své inteligenci? Pak k tomu máte příležitost v úterý 20. března, kdy se můžete zúčastnit od 14 hodin akce Mensy ČR  pořádané na Reálném gymnáziu a ZŠ Města Prostějova ve Studenské ulici. Pod dohledem pracovníků Mensy mohou zájemci vypracovat vstupní test a získat potvrzení o absolvování s udaným IQ.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Test trvá 40 minut a je založen na logice. Výstupem je potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má formu certifikátu a má mezinárodní platnost. Lze je použít i jako doklad o výši IQ při přijímacím řízení, či hledání zaměstnání.