mensa

Logická olympiáda v Prostějově byla zahájena

Foto MMP

Krajské kolo Logické olympiády nese motto Immanuela Kanta "Odvaž se používat vlastní rozum". Její krajské kolo zahájil primátor města Prostějova František Jura.

Mít rád své rodiče, mít rád svou školu a mít rád své město - myšlenka, kterou primátor Prostějova Mgr. František Jura otevřel dnešní (2. 11. 2018)  krajské kolo olympiády v Prostějově.

Zastupitel města Prostějova Tomáš Blumenstein (Mensa ČR: Pro nadané děti) -  přítomné seznámil s programem a také on popřál všem účastníkům úspěch v tomto kole. (red)

 

Chcete změřit vaše IQ či IQ vašich dětí? Testování proběhne v Koze!

ilustrační foto Koza zůstala celá

Chcete vědět, jak jste na tom s IQ? Máte možnost. Mensa ČR bude testovat ve čtvrtek 6. dubna od 18 hodin v sále restaurace Koza zůstala celá, v Hotelu Avion, Nám. E. Husserla 15, Prostějov.

Důvod testování? Výsledek můžete přikládat k přihláškám na vysoké školy nebo do zaměstnání. Pokud dosáhnete IQ nad 130, bude Vám nabídnuto členství v Mense. Ale hlavně je to docela zajímavé zjistit, jak na tom jste.

Poplatek za testování je 290 Kč, děti a studenti 190 Kč. Testování se mohou účastnit osoby starší 5 let. 

„Vezměte si psací potřeby, občanský průkaz (a studentský průkaz), peníze a střízlivou mysl,“ zve testující Tomáš Blumeinstein.

V Prostějově se koná konference Mensa pro rozvoj nadání

Foto ber

 

Největší letošní konference o rozvoji nadání probíhá dnes v Prostějově. Do přednáškového sálu Národního domu se sjelo více než 160 odborníků od Karlových Varů a Plzně po Ostravu i Prešov.

Hlavními přednášejícími jsou Jitka Fořtíková, která vystoupila s přednáškou Rozvoj intelektových schopností dětí a  Milan Hejný se svou metodou matematiky. K nim se přidá i prostějovský Tomáš Blumenstein, předseda Mensy ČR, který vystoupí s přednáškou týkající se Mensy pro nadané děti. Po obědě se budou ve dvou oddělených sálech konat dva paralelní bloky přednášek: jeden bude zaměřen na děti předškolního věku, druhý na děti mladšího i staršího školního věku.

Prostějovan druhý na mistrovství v abaku!

Víte, jak se hraje abaku?

Další úspěch si připsal Prostějov na poli logických dovedností, a to tentokrát v soutěži ve hře zvané Abaku. Prostějovský reprezentant v celostátní soutěži hráčů této logické hry Patrik Parobek obsadil  skvělé druhé místo.

"Abaku je ve zkratce něco jako matematický scrabble," popsal hru, ve které se soutěžilo, modetátor dnešního klání a další prostějovský protagonista soutěže Tomáš Blumenstein. Ten se jako celostátní šéf Mensa ČR zhostil role moderátora. Dnešní celostátní finále proběhlo v Praze pod záštitou tří organizátorů - Mensa ČR, Abaku a serveru seznam.cz. Právě na tomto serveru se samotné finále odehrávalo. 

Prostějovan Blumenstein obhájil pozici "nejchytřejšího Čecha"

ilustrační foto

Prostějovský zastupitel Tomáš Blumenstein včera obhájil podle informací PvN funkci předsedy společnosti Mensa ČR, která sdružuje lidi s nadprůměrným IQ.

Mensa ČR se na své Valné hromadě setkala včera v Hradci Králové a měla na programu volbu nového vedení.

Tomáš Blumenstein je v čele společnosti Mensa již od roku 2007. Nyní byl zvolen již na čtvrté funkční období. Mezi mensany, jak si členové této organizace říkají, vstoupil Blumenstein  v roce 1995.

Prostějovský zastupitel

Jaké máte IQ? Přijďte se dnes v Prostějově otestovat!

Mensa pořádá pravidelné logické olympiády. Foto archiv

Toužíte zjistit víc o své inteligenci? Pak k tomu máte příležitost v úterý 20. března, kdy se můžete zúčastnit od 14 hodin akce Mensy ČR  pořádané na Reálném gymnáziu a ZŠ Města Prostějova ve Studenské ulici. Pod dohledem pracovníků Mensy mohou zájemci vypracovat vstupní test a získat potvrzení o absolvování s udaným IQ.

Společnost Mensa provádí základní testování IQ prostřednictvím mezinárodně uznávaného standardizovaného testu schváleného mezinárodním dozorčím psychologem společnosti. Test trvá 40 minut a je založen na logice. Výstupem je potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má formu certifikátu a má mezinárodní platnost. Lze je použít i jako doklad o výši IQ při přijímacím řízení, či hledání zaměstnání.