ODS

Majitel Běleckého mlýna usedl do vedení olomoucké ODS

ilustrační foto jezdci.cz

Ve vedení olomoucké buňky Občanské demokratické strany se objevil mediálně známý muž, spojený s Prostějovskem. Miliardář Richard Benýšek, který je, mimo jiné, majitelem Běleckého mlýna, se stal druhým místopředsedou.

„Bylo tady přání členské základny po nějaké změně. Zvedl jsem hozenou rukavici, protože olomoucká ODS potřebuje trochu rozpohybovat a já bych mohl být podle kolegů ten, který to dokáže,“ okomentoval své zvolení Benýšek, který je dlouholetým členem a velkým sponzorem ODS. Ve volbě získal 44 hlasů a porazil ředitele Okresní hospodářské komory Radima Kašpara s 41 hlasy.

Staronovým předsedou olomoucké ODS se stal primátorův náměstek Martin Major, druhý místopředsednický post získala další náměstkyně Markéta Záleská. (ber)

 

Víte o někom, kdo potřebuje finanční podporu pro svou kulturní, vzdělávací, sociální nebo sportovní aktivitu v našem městě?

ilustrační foto

Víte-li o někom, kdo potřebuje finanční podporu pro svou kulturní, vzdělávací, sociální nebo sportovní aktivitu v našem městě, pak nominujte jeho projekt a pomozte mu získat finanční prostředky. ODS a nezávislé osobnosti se rozhodli vrátit odměny z městských podniků Prostějovanům a na základě výzvy rozdělí ještě letos 60 tisíc korun. 

Zástupci klubu ODS a nezávislé osobnosti města Prostějova se v letošním roce rozhodli přijmout místa v dozorčích orgánech městských společností, protože jsou přesvědčeni, že je úlohou členů těchto rad prosazovat v městských podnicích zájmy občanů města. „Z našeho pohledu nejde o žádné trafiky, ale o místo, kde musíme zastupovat naše voliče, protože skutečnými majiteli těchto společností jsou právě Prostějovanky a Prostějované,“ vysvětlila zvolený postup náměstkyně primátora Milada Sokolová a dodala: „Naši zástupci do těchto orgánů nenastupují kvůli odměnám.

Prostějovskou ODS povede do voleb Milada Sokolová. Na kandidátce bude řada nezávislých osobností

ilustrační foto

Prostějovští občanští demokraté v úterý podvečer rozhodli o sestavení kandidátky pro podzimní volby do Zastupitelstva města Prostějova.

Lídrem kandidátky se stala díky hlasování členů předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova a dosavadní zastupitelka Milada Sokolová. Na druhém místě bude kandidovat zastupitel, živnostník a zakladatel tříd pro nadané děti Tomáš Blumenstein. Na třetí místo kandidátky občanští demokraté nominovali doktoranda VUT a předsedu spolku Pomáháme tancem Tomáše Láznu.

OBRAZEM: V Prostějově se tvořil program ODS

Foto David Vančík

Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala navštívil Prostějov. V rámci akce Tvoříme program se téměř stovka návštěvníků Restaurace Národního domu v Prostějově mohla podílet na tvorbě programu občanských demokratů na nadcházející volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Společně s předsedou Petrem Fialou se debaty jako host ujal lídr kandidátní listiny ODS v Olomouckém kraji Michal Zácha. V publiku se do debaty zapojiili i kandidáti, kteří budou reprezentovat i ostatní oblasti Olomouckého kraje.

Petr Fiala bude debatovat v Národním domě. Zítra

ilustrační foto

V úterý 28. března zavítá do Prostějova předseda občanských demokratů profesor Petr Fiala. Bývalý ministr školství a aktuálně lídr opoziční ODS vystoupí v 17,30 hodin v Národním domě na veřejné debatě s názvem „Tvoříme program.“ 

V rámci stejnojmenného turné občanští demokraté připravují svůj volební program pro letošní říjnové sněmovní volby, jehož hlavními pilíři budou nízké daně, bezpečnost občanů, lepší systém vzdělávání a omezení byrokracie. 

Dětskému dni s ODS počasí přálo

Foto David Vančík

Včera odpoledne proběhl Dětský den s ODS, tentokrát za areálem restaurace Taboo v Olomoucké ulici. Občanští demokraté připravují každoročně pro děti zajímavý program, nejinak tomu bylo letos. Na děti čekal skákací hrad, soutěžní úkoly, ale i různé sladkosti a své snažení děti mohly zakončit opékáním párků.

"Jsem rád, že se dětský den vydařil, bylo pěkné počasí a dětí také přišlo se svými rodiči dost. Děkuji Mladým konzervativcům za pomoc při organizaci této akce a doufám, že se za rok setkáme na podobně příjemném místě opět", uvedl Petr Sokol, oblastní předseda ODS Prostějov. (red)

Dětský den u restaurace TABOO zahájen!

Foto PvNovinky.cz

Dětský den byl úderem druhé hodiny za restaurací Taboo u řeky Hloučely zahájen. Připravila jej prostějovská Občanská demokratická strana.

"Pro děti jsou připravená různá soutěžní stanoviště, za jejichž splnění obdrží drobnosti se sladkostmi. K dispozici dětem je skákací hrad, též si mohou opéci párky. V nedaleké restauraci Taboo je možné občerstvení či užití toalety. Těšíme se, že k nám najdete během odpoledne cestu. Budeme tu do páté odpolední", sdělil pro Prostějovské novinky za ODS Petr Sokol, oblastní předseda.

"Děkujeme Mladým konzervativcům za jejich pomoc", dodal Sokol. (red)

Přijďte na Den dětí!, zve ODS

ilustrační foto plakát

ODS Prostějov v spolupráci s Mladými konzervativci připravila na 29. května Den dětí. Přijďte se se svými potomky pobavit do areálu restaurace Taboo v Olomoucké ulici v Prostějově!

„Přijďte se pobavit, zasportovat si, odpočinout či zasoutěžit. Připraveny pro děti jsou sladké odměny a zdarma i vynikající špekáčky. Vše se bude odehrávat u Hloučely za restaurací Taboo,“ zvou pořadatelé a připomínají, aby si návštěvníci nezapomněli vzít piknikové deky. Zábavní odpoledne začne ve 14 hodin. (red)

OBRAZEM: Více jak stovka dětí si zadováděla s ODS

Foto HZ

 

Jako by se poslední víkend před Mezinárodním dnem dětí roztrhnul pytel s akcemi připravenými pro naše nejmenší. Ostatně i počasí se umoudřilo, a tak mohli všichni pořadatelé doufat, že jejich snaha nepřijde vniveč. Jednou ze skupin, která se tuto neděli starala o nejmladší generaci, byla i prostějovská ODSka, pro kterou pořádání takových akcí není novinkou, ale každoročním režimem.

Tentokrát se modří ptáci přesunuli na dvorek penzionu Alberta v Drozdovicích. Každý návštěvník, a buďme upřímní, že zejména dospělý již samotným průchodem do zahrady nasál příjemnou uzenou atmosféru různých pochoutek, které se připravovaly v udírně. Děti si mohly vyzkoušet pět různých stanovišť. Ale mimosoutěžní disciplíny nezůstávaly stranou, malí návštěvníci mohli zdolávat různé překážky, skákat na trampolíně či vydovádět se v nafukovacím hradu. Přesto i malí jsou soutěživí, tak se hlavní část programu odehrávala na stanovištích, za která děti obdržely razítko.

Výpadek plateb za odpady lze lehce nahradit, říká Tomáš Blumenstein

ilustrační foto koláč

 

Ve volebním programu má prostějovská ODS bankovku v hodnotě 600 korun. Tolik hodlá uspořit každému obyvateli města na platbě za odpady. Výpadek cca 22 milionů korun, které by tak chyběly v městské kase, není podle Tomáše Blumensteina velký problém.

„Jednou z možností je nová soutěž na zakázku likvidace odpadů, která by mohla přinést úsporu 10% z ceny za netříděný odpad, tedy 3 miliony. I další se týká firmy ASA a její výhradní péče o zeleň. Novou soutěží pro víc menších subjektů by byla možná úspora 15%, to je 10,5 milionu,“ vysvětlil Tomáš Blumenstein. Další milion korun by přineslo snížení počtu zaměstnanců, kteří mají na magistrátu na starosti evidenci výběru poplatků za odpady.