Blumenstein

Boj o hodiny prohrála, město dar odmítlo

Zde mohly stát zajímavé hodiny

I když Jana Kostelníková bojovala za svůj projekt hodin i na zastupitelstvu, návrh neprošel ani tentokrát. Zastupitelé dali přednost tradičním kulatým tvarům.

Suma, kterou město na instalaci a pořízení dvou hodin v blízkosti vlakového a autobusového nádraží vyčlenilo, činí 180 tisíc korun. "Hodiny jsme chtěli nadstandardně doplnit symboly vlaku a autobusu a řadou dalších vylepšení. Dostali jsme na tento projekt čtyřicetitisícovou dotaci z Olomouckého kraje, což by byl dar našeho sdružení městu," popsala svůj záměr předsedkyně občanského sdružení Přijdu včas.

Prostějovan druhý na mistrovství v abaku!

Víte, jak se hraje abaku?

Další úspěch si připsal Prostějov na poli logických dovedností, a to tentokrát v soutěži ve hře zvané Abaku. Prostějovský reprezentant v celostátní soutěži hráčů této logické hry Patrik Parobek obsadil  skvělé druhé místo.

"Abaku je ve zkratce něco jako matematický scrabble," popsal hru, ve které se soutěžilo, modetátor dnešního klání a další prostějovský protagonista soutěže Tomáš Blumenstein. Ten se jako celostátní šéf Mensa ČR zhostil role moderátora. Dnešní celostátní finále proběhlo v Praze pod záštitou tří organizátorů - Mensa ČR, Abaku a serveru seznam.cz. Právě na tomto serveru se samotné finále odehrávalo. 

Prostějovan Blumenstein obhájil pozici "nejchytřejšího Čecha"

ilustrační foto

Prostějovský zastupitel Tomáš Blumenstein včera obhájil podle informací PvN funkci předsedy společnosti Mensa ČR, která sdružuje lidi s nadprůměrným IQ.

Mensa ČR se na své Valné hromadě setkala včera v Hradci Králové a měla na programu volbu nového vedení.

Tomáš Blumenstein je v čele společnosti Mensa již od roku 2007. Nyní byl zvolen již na čtvrté funkční období. Mezi mensany, jak si členové této organizace říkají, vstoupil Blumenstein  v roce 1995.

Prostějovský zastupitel