Sokolová

Neztratila jsem víru v lidi, raduje se Milada Sokolová

ilustrační foto

 

Již druhý ročník akce Strom splněných přání pořádá Okrašlovací spolek Prostějova ve spolupráci s občanským sdružením Dobré místo pro život. V těchto dnech byla všechna přání, která děti z dětských domovů v Plumlově a Prostějově měly, splněna.

Všechny dárky už byly zakoupeny a poputují k těm, kdo si je toužebně přáli. „Jsem nesmírně ráda, že se to podařilo. Chci touto cestou poděkovat všem, kdo se na akci podíleli a dětem tak splnili jejich sny,“ říká prostějovská hlavní organizátorka Milada Sokolová.

Smrtící překážce chybí označení

ilustrační foto

 

S upozorněním na závažný problém se na PvNovinky obrátila radní Milada Sokolová. O pomoc s odstraněním nebezpečí na stezce u zadní zdi Agrostroje ji požádali sousedé.

„Pořádala jsem letos sousedskou sešlost, kde jsem obyvatele naší čtvrti upozornila, že pokud by věděli o nějakém problému, ráda s jeho vyřešením pomohu,“ vysvětlila radní. Stalo se tak již v několika případech. Podnět z poslední doby, který jí zaslal pan Radek, je natolik závažný, že ho poskytla tisku.

Boj o hodiny prohrála, město dar odmítlo

Zde mohly stát zajímavé hodiny

I když Jana Kostelníková bojovala za svůj projekt hodin i na zastupitelstvu, návrh neprošel ani tentokrát. Zastupitelé dali přednost tradičním kulatým tvarům.

Suma, kterou město na instalaci a pořízení dvou hodin v blízkosti vlakového a autobusového nádraží vyčlenilo, činí 180 tisíc korun. "Hodiny jsme chtěli nadstandardně doplnit symboly vlaku a autobusu a řadou dalších vylepšení. Dostali jsme na tento projekt čtyřicetitisícovou dotaci z Olomouckého kraje, což by byl dar našeho sdružení městu," popsala svůj záměr předsedkyně občanského sdružení Přijdu včas.

Radní Sokolová: U paní Nagyové jde o osobní selhání!

ilustrační foto

 

Naši pravidelnou rubriku Co týden dal dnes naplňuje především zemětřesení v nejvyšších sférách naší politiky a státní správy. Je to také průšvih  politický, který má tentokrát na triku vládní ODS. Zajímal nás i názor regionálních a komunálních politiků. A proto jsme oslovili radní Miladu Sokolovou (ODS).

Jaký je váš názor na poslední kauzu, která otřásá politickými špičkami?

Řeknu-li, že jsem nesmírně rozčarovaná, je to to nejmenší, co mohu říci.

Co říkáte na skutečnost, že naši generálové přijímali úkoly od ředitelky Nečasova sekretariátu, navíc úkoly vyloženě soukromého charakteru?

"Modrý" dětský den přilákal desítky dětí

Děti se mohly zúčastnit několika soutěží

Přes předpověď počasí se včerejší oslava dne dětí na sídlišti C. Boudy vyvedla.

Prostějovští občanští demokraté pozvali na 1. června děti k zahrádce Bouda, známé také jako U oveček, a nabídli jim několik atrakcí. Mezi nejoblíbenější zábavy patřil tradičně skákací hrad, ale také soutěže, malování na obličeje nebo pečení klobásek na ohni, kterou každé příchozí dítě dostalo jako dárek. "U hradu se občas dokonce tvořily fronty," popsal situaci místopředseda ODS v Prostějově Bořek Nagy.