dětský den

Tip na neděli. Sportovní zábavné odpoledne pro děti U Rockyho

foto plakát

V neděli 6. srpna od 13 hodin se v areálu letní zahrádky U Rockyho bude konat sportovní zábavné odpoledne pro děti. Nabídne soutěže i diskotéku „à la barvám neutečeš“, která bude vůbec poprvé v Prostějově.

„Součástí programu bude také dovádění v pěně a zdarma bude také malování na obličej i virtuální realita. Máme nachystánu spoustu cen, sladkostí a pozorností," zve Milada Sokolová a ODSáci Prostějov. (red)

Den radosti a štěstí už ve čtvrtek!

ilustrační foto plakát

Přijďte si  spolu s dětmi udělat radost na náměstí T. G. Masaryka, kde pro vás DDM Sportcentrum Prostějov připravilo spoustu zábavných aktivit!

V době od 14 do 18 hodin na vás bude čekat  např. discgolf, florbal, basketbal, dopravní soutěže, vyrábění odznaků, malování na obličej, laserová střelnice a mnoho dalších. „Akci připravujeme ve spolupráci s Městskou policií Prostějov,“ doplnil ředitel DDM Jan Zatloukal. (red)

V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se slavil dětský den

Foto ber

V sobotu uspořádala ZŠ a MŠ Čechy pod Kosířem spolu s Obecním úřadem a TJ Sokol dětský den spojený s cestou pohádkovým zámeckým parkem.

Děti čekala také diskotéka, skákací hrad a nejrůznější soutěže v místním multifunkčním středisku. To vše absolvovaly až po cestě parkem, kde je čekala řada stanovišť s pohádkovými postavičkami. Mimo jiné motýl Emanuel s Makovou panenkou, či pár šviháckých vodníků.

Na akci se svými dětmi zamířili kromě místních i přespolní. Mezi nimi Alena Steinerová s přítelem, synkem Davídkem a maminkou, kteří přijeli z Prostějova. „Moc se nám zde líbí, syn je nadšen,“ nechala se slyšet. (ber)

OBRAZEM: Dětský den ve Vrahovicích se vydařil

Foto ber

Sobota patřila na vrahovickém fotbalovém hřišti dětem. Členové místního sdružení Nemary a TJ Sokol Vrahovice pro ně připravili den plný zábavy.

Nejrůznější sportovní soutěže, dobrá muzika, skákací hrad i výborné občerstvení přilákaly davy malých i velkých návštěvníků. „Akce, které pořádají místní spolky a sdružení, jsou všeobecně velmi oblíbeny. Dětský den není výjimkou,“ nechal se slyšet náměstek primátora a „Vrahovičák“ Jiří Rozehnal.

„Líbí se mi, že soutěžní disciplíny mohou absolvovat i ti nejmenší,“ byla potěšena maminka dvouleté Aničky.

Na děti čekaly odměny v podobě sladkostí a také možnost nechat se vyfotit s nefalšovaným vodníkem. (ber)

Tip na víkend. Dětský den v ZOO Olomouc

Foto ZOO Olomouc

ZOO Olomouc chystá na první červnový víkend celodenní program pro děti i dospělé plný her, zábavy, soutěží a pohádkových bytostí, které mají co dočinění se zvířaty.

 „Děti nám mohou pomoci sehnat ty správné ingredience pro čarodějnické lektvary, uděláme si pořádek v pohádkové říši mezi čarodějnicemi a čaroději, s vodníkem si náležitě zarybaříme, vypereme s ním prádlo, u čertů si zaskáčeme v pytli, pokusíme se rozpoznat kůže lesních zvířat, Sněhurce a jejím trpaslíkům pomůžeme poskládat rozbité obrázky. Těší se na vás nejen zvířata, ale tentokrát i pohádkové bytosti. Fotokoutky budou na každém stanovišti," zve Lucie Skřipská z marketingového oddělení zoo Olomouc.

Den radosti a štěstí naplnil náměstí

Foto ber

Středeční program přilákal na prostějovské náměstí T. G. Masaryka děti i dospělé. Akce, pořádaná Sportcentrem DDM nabízela, mimo jiné, možnost vyzkoušet řadu netradičních sportů a soutěží.

Podle Jana Zatloukala, ředitele Sportcentra DDM, nabídlo odpoledne okolo třiceti aktivit. Některé z nich, jako střelbu na laserové střelnici či opilecké brýle, dodala prostějovská Městská policie.

Řada dětí uvítala možnost, vyfotit se s novými maskoty DDM, Filipem a Renčou. (ber)

Pojďte oslavit dětský den v zámeckém parku v Čechách od Kosířem

ilustrační foto Zámek Čechy pod Kosířem

V sobotu 29. května v době od 10 do 16 hodin se v Čechách pod Kosířem koná akce Dětský den v zámeckém parku.

„Letos jsme si pro vás připravili hranou pohádku, jejíž děj bude netradičně zasazen do našeho pohádkového parku. Dále se můžete těšit na malování na obličej, dílničky u "Hanácké ambasády" a samozřejmě na dobroty ze zámecké kavárny „Kafe v parku", vzkazuje kastelán Martin Váňa.

Počet míst je omezen, proto si vstup raději rezervujte předem na tel. 773 784 110 nebo rezervacecpk@seznam.cz. (red)

Tip na sobotu: Dětský den s kluby vojenské historie

foto Klub vojenské historie z.s.

V sobotu 6. června od 9 do 17 hodin se na nádvoří zámku Plumlov koná dětský den. Vstup je volný.

Na v pořadí 2. ročníku Dětského dne s kluby vojenské historie se děti seznámí hravou formou s vojenskou historií. Bude pro ně připraveno celkem 12 stanovišť s úkoly a soutěžemi (např. házení míčku na terč). Za jejich splnění každého čeká odměna. Občerstvení pro děti je zajištěno. Akci pořádá Klub vojenské historie LITAVA, z. s. (red)

OBRAZEM: Na bistru Hloučela "U Matesů" probíhá dětský den

Foto čtenář

I o víkendu mohou prostějovské děti oslavit svůj červnový svátek. Tradiční oslavu dětského dne opět přichystali prostějovští Mladí konzervativci. 

Akce pro rodiče i děti probíhá dnes odpoledne od 14 hodin v okolí Bistra Hloučela „U Matesů“ (dříve známého jako U Šuldu). Pro děti a jejich rodiče je kromě občerstvení připraven nejen skákací hrad, ale i řada zábavných soutěží. „Na soutěžící děti čekají sladké odměny i drobné občerstvení zdarma,“ zvou stále malé i velké návštěvníky dva z pořadatelů akce, Libor Marčan a David Vančík. (red) 

V neděli dětský den na Hloučele

ilustrační foto

I o víkendu mohou prostějovské děti oslavit svůj červnový svátek. Tradiční oslavu dětského dne opět přichystali prostějovští Mladí konzervativci. 

Akce pro rodiče i děti tentokrát proběhne v neděli 4. června od 14 hodin v okolí Bistra Hloučela „U Matesů“ (dříve známého jako U Šuldu). Pro děti a jejich rodiče zde bude kromě občerstvení připraven nejen skákací hrad, ale i řada zábavných soutěží. „Na soutěžící děti čekají sladké odměny i drobné občerstvení zdarma,“ zvou malé i velké návštěvníky dva z pořadatelů akce Libor Marčan a David Vančík. Na závěr připomeňme ještě jednou, že akce se letos nekoná jako loni za restaurací Tabboo na Olomoucké, ale v lesoparku Hloučela. (red)