DDM Sportcentrum

Hanácke curling zaplnil kluziště na městě. Vyhráli Modří ptáci

Foto Petra Kupková

V předposlední den roku uspořádalo Sportcentrum DDM další vydání už tradičního turnaje Hanácke curling.

Na kluziště na náměstí TGM přilákal curling rekordní počet 24 mužstev. Pod vedením hlavního rozhodčího Karla Ondrůje a za moderování ředitele Sportcentra Jana Zatloukala byly k vidění napínavé zápasy.

První místo až v prodloužení finálového zápasu vybojovali Modří ptáci kapitána Tomáše Lázna, za které nastoupila i náměstkyně primátora Milada Sokolová. Druhé místo po tuhém boji obsadil Tým mužů. Bronz brali Fling Stones, kteří přehráli v souboji o třetí místo Něhňata na pláži. Mezi účastníky nechyběl ani tým primátora Františka Jury Ledoborci. (red). 

PODZIMKY přinesly zábavu i poučení

Foto Magistrát města Prostějova

Statutární město Prostějov ve spolupráci se Sportcentrem – domem dětí a mládeže Prostějov uspořádalo ve dnech 26. 10. 2022 – 27. 10. 2022 mimořádnou dvoudenní prázdninovou podzimní akci pro děti v rámci „Projektů prevence kriminality ve městě Prostějově pro rok 2022“.

Akce byla svým programem zaměřena a zábavnou formou zacílena především na prevenci kriminality. Děti si ale užily i pohyb, kreativní vyrábění, večerní halloweenskou stezku, navštívily radniční věž i laser arénu. První den dopoledne pro ně byl zajištěn program u Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, Územní odbor Prostějov, odpoledne se se svým programem dětem představilo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Prostějově Společnost Podané ruce, o. p. s.. Druhý den byl vyplněn programem Městské policie Prostějov a Policie ČR, Územní odbor Prostějov.

Město Prostějov a Sportcentrum pořádají „Podzimky“. Přihlaste děti!

ilustrační foto plakát

Statutární město Prostějov ve spolupráci se Sportcentrem – domem dětí a mládeže Prostějov pořádá ve dnech 26. 10. 2022 – 27. 10. 2022 mimořádnou dvoudenní prázdninovou podzimní akci v rámci „Projektů prevence kriminality ve městě Prostějově pro rok 2022“.

„Akce je určena dětem ve věku 9 – 15 let, její program bude nabízet nejen zábavné, kreativní a pohybové aktivity, ale ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Magistrátu města Prostějova, Městskou policií Prostějov a Policií ČR bude také zaměřen právě na prevenci kriminality a sociálně patologické jevy. Dětem se se svým programem představí i Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Prostějově“ říká Alena Rašková, náměstkyně primátora.

Sportcentrum DDM má nové maskoty. Filipa a Renču

Foto MMP

Ve středu přišli v doprovodu ředitele Sportcentra DDM Jana Zatloukala na návštěvu k primátorovi Prostějova Františku Jurovi.

Maskoty Filipa a Renču mohli zaregistrovat zájemci o akce a tábory pořádané Sportcentrem na jejich plakátech. Teď tedy existují i v reálu. Návštěvníky budou vítat na různých akcích Sportcentra a bude možné se s nimi samozřejmě i vyfotit. (red)

Originální soutěž v Hobby Horsingu dnes na Sportcentru. Přijďte se podívat!

Foto red

Více než 200 děvčat dnes soutěží v hale prostějovského Sportcentra v novém a hodně originálním sportu, zvaném Hobby Horsing.

Dívky v něm absolvují s tyčkou, na které je koňská hlava, parkurovou dráhu s řadou překážek. Hodnotí se čas a počet sražených překážek. Kdo by chtěl nový sport vidět na vlastní oči, má možnost dnes do cca 15 hodin, kdy se na Sportcentru bude podle plánu soutěžit.

V Dětském dopravním centru si můžete zapůjčit sportovní vybavení!

ilustrační foto otevírací doba

Novou službu nabízí Dětské dopravní centrum v Prostějově. V nabídce jsou brusle, běžky, sjezdovky, snowboardy i sněžnice.

Půjčovna vybavení pro zimní sporty je v areálu dětského dopravního centra v ulici Bratří Čapků. „Je zde možnost půjčit vybavení na den, na víkend, na týden i na sezónu,“ uvedl vedoucí centra Jiří Novák.

Na internetových stránkách Sportcentra DDM Prostějov, pod které dopravní hřiště spadá, naleznete podmínky zapůjčení a ceny. (red)