curling

Hanácke curling zaplnil kluziště na městě. Vyhráli Modří ptáci

Foto Petra Kupková

V předposlední den roku uspořádalo Sportcentrum DDM další vydání už tradičního turnaje Hanácke curling.

Na kluziště na náměstí TGM přilákal curling rekordní počet 24 mužstev. Pod vedením hlavního rozhodčího Karla Ondrůje a za moderování ředitele Sportcentra Jana Zatloukala byly k vidění napínavé zápasy.

První místo až v prodloužení finálového zápasu vybojovali Modří ptáci kapitána Tomáše Lázna, za které nastoupila i náměstkyně primátora Milada Sokolová. Druhé místo po tuhém boji obsadil Tým mužů. Bronz brali Fling Stones, kteří přehráli v souboji o třetí místo Něhňata na pláži. Mezi účastníky nechyběl ani tým primátora Františka Jury Ledoborci. (red). 

Kam v pátek? Na curling na náměstí!

ilustrační foto pl

Závěrečný díl Hanáckého curlingu 2021 je na pořadu v pátek 7. ledna od 18 hodin. Uzavře tak ledové akce na prostějovském mobilním kluzišti.

„Zájemci o účast se opět mohou registrovat on-line na internetových stránkách www.sportcentrumddm.cz. V den turnaje bude navíc prezentována i metaná, což je obdoba curlingu. Osobně ji představí metaři z SKM Strojař Přerov,“ prozradil za pořadatele z Sportcentra DDM Karel Ondrůj.

Kluziště bude v provozu do 9. ledna, pak bude rozebráno. (ber)

 

Premiéra curlingu v Prostějově vyšla na jedničku!

Foto Jana Zaorálková, Sportcentrum - DDM

To tu ještě nebylo! Pátek 4. ledna nového roku začal možná psát i historii nového sportu v Prostějově. Na mobilním ledovém kluzišti se uskutečnil 1. ročník turnaje Hanácké curling. Proč tak netradiční název? Zřejmě konzervativnost dvou hlavních pořadatelů Jana Zatloukala a Karla Ondrůje ze Sportcentra – DDM. Sami pánové přiznali, že si nechávali zadní vrátka, co kdyby to náhodou nevyšlo: „Však co? Vždyť je to hanácké curling!“ Nicméně nakonec jejich obavy byly velmi liché. O pomyslnou třešničku na dortu se totiž zasloužili ledaři z Domovní správy Prostějov, když v předvečer turnaje od šesté hodiny do půl jedenácté natírali led terčem a lajnami, které k této hře patří. Výsledek při pátečním mrznoucím ránu byl úchvatný. Ti, co zahlédli ledovou plochu bez hráčů, zůstali stát v úžasu, jakoby vyrostlo olympijské sportoviště přímo na náměstí v Prostějově!

Zatěžkávací zkoušku obarvená ledová pokrývka okusila hned od půl deváté. To se na ní střídaly prostějovské základní školy. Nakonec si hanácké curling vyzkoušela zhruba stovka prostějovských osmáků a deváťáků. „U mnohých těchto adolescentů bylo vidět, jak s nimi cloumají hormony a curling je zajímat nebude. Přesto to však většinu chytlo. Nejvíc nás zaujala dívka z vrahovické základní školy, která se coby volejbalistka ujala našich kamenů. I když byla také tou, co zpočátku protestovala proti své účasti, stala se nakonec nejlepší hráčkou i mezi chlapci.

Chcete si zahrát curling? V Prostějově nyní můžete!

ilustrační foto plakát

Zdá se to velmi nepravděpodobné, neboť na Moravě žádný curlingový klub neexistuje, přesto jako Prostějované máme možnost si curling zahrát. Pořadatelé ze Sportcentra – domu dětí a mládeže, Domovní správy Prostějov a Zlaté brány pod patronací sportovní komise Rady města Prostějova naplánovali na pátek 4. ledna otevřený curlingový turnaj a zvou na něj všechny zájemce!

Aby bylo jasno hned zpočátku, není třeba se bát toho, že jste curling nehráli. Ostatně v Prostějově takových lidí, co to někdy zkusili, ani moc není. A ještě k tomu se jedná, jak sami pořadatelé akci nazývají, o Hanácké curling: „V listopadu do naší organizace nastoupil nový kolega Karel Ondrůj a jeho úkolem hned bylo vymyslet a následně také vyrobit curlingové kameny.