kluziště

Mobilní kluziště z prostějovského náměstí je minulostí

Foto ber

Od 2. prosince 2022 do 1. ledna 2023 bylo v Prostějově v provozu mobilní kluziště. Možnosti protáhnout si tělo a zdokonalit bruslařské schopnosti využily tisíce lidí nejrůznějšího věku.  

„Pronájem se většinou uzavíral na 59 dnů - provoz začínal první listopadový týden a končil první lednový týden následujícího roku. K dřívějšímu zahájení nepřistupujeme kvůli klimatickým podmínkám a s tím se souvisejícími zvýšenými náklady za elektrickou energii. Kvůli nízkému zájmu návštěvníků po Novém roce neplánujeme ani pozdější ukončení pronájmu,“ uvedl už o prázdninách 2022 k provozu náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Kluziště u muzea funguje od pátečního odpoledne. Vyrazme!

Foto MMP

Až do konce letošního roku můžete využívat možnosti zabruslit si v centru města. V Prostějově opět zahájilo provoz mobilní kluziště.

Otevřeno je denně od 9 do 21 hodin. Výjimkou je 24. a 31. prosinec, kdy bude otevřeno v době od 9 do 16 hodin. Kluziště bude fungovat do 1. ledna 2023. (red)

V centru Prostějova bude i letos kluziště

ilustrační foto

Na centrální prostějovské náměstí se letos vrátí kluziště, které je tradičně součástí zimního programu pro občany. Rozhodla o tom Rada města Prostějova. Provoz ledové plochy umístěné před budovou muzea se zkrátí na jeden měsíc, aby náklady v době energetické krize nepřesáhly únosnou míru.

Podle primátora Františka Jury město reaguje na velký zájem občanů, aby samospráva ledovou plochu letos znovu objednala. „Budeme šetřit, kde se dá, abychom si i letos kluziště mohli dovolit,“ říká první muž města. Podle Františka Jury město mírně ubere vánočního osvětlení a výzdoby a bude hledat i další úspory.

„Loni jsme vánoční program kvůli omezením museli zredukovat, letos z něj chceme zachovat co nejvíce. Než aby lidé seděli sami doma ve svetrech, ať si jdou raději užít adventní atmosféru do centra města,“ dodává primátor.

Bruslaři, dobrá zpráva! Magistrát už plánuje zimní provoz mobilního kluziště

ilustrační foto

Zimní čas je sice ještě dost daleko, nicméně příprava na zabezpečení aktivit v tomto období běží naplno. Opět se plánuje v centru města ledové kluziště.

První pronájem mobilního kluziště se uskutečnil v roce 2015 (v roce 2020 nebylo mobilní kluziště provozováno kvůli proticovidovým opatřením). Ve všech předchozích letech městu mobilní kluziště pronajímala společnost Energo Choceň, s.r.o. a jak ze strany nájemce, tak ze strany pronajímatele, nebyly k provozu kluziště vážnější připomínky - případné nedostatky byly řešeny bezodkladně. Stejně tomu tak bude i letos.

Kam v pátek? Na curling na náměstí!

ilustrační foto pl

Závěrečný díl Hanáckého curlingu 2021 je na pořadu v pátek 7. ledna od 18 hodin. Uzavře tak ledové akce na prostějovském mobilním kluzišti.

„Zájemci o účast se opět mohou registrovat on-line na internetových stránkách www.sportcentrumddm.cz. V den turnaje bude navíc prezentována i metaná, což je obdoba curlingu. Osobně ji představí metaři z SKM Strojař Přerov,“ prozradil za pořadatele z Sportcentra DDM Karel Ondrůj.

Kluziště bude v provozu do 9. ledna, pak bude rozebráno. (ber)

 

Na kluzišti to žije. Převážně dětmi

Foto ber

Provoz kluziště na prostějovském hlavním náměstí pokračuje podle aktuálně platných podmínek. Nejvíc si ledovou plochu užívají děti.

"Chodíme sem skoro každý den, kluk je nadšený. Buď jde se mnou, nebo zaskočí prarodiče. Beru to jak moc fajn zábavu v dnešní době plné omezení," svěřila se maminka malého Marka. 

"Je mi moc líto, že i na provoz kluziště se vztahují bezpečnostní opatření. O to víc mě těší neustálý zájem škol i veřejnosti," podotkla náměstkyně Milada Sokolová.

U kluziště na městě si můžete půjčit brusle

ilustrační foto Sportcentrum DDM

Ledová plocha v centru města je ve správě Sportcentra – domu dětí a mládeže Prostějov. Na webových stránkách Sportcentra získají zájemci přehled o provozní době a technologických odstávkách kluziště, tak také přehled o jeho obsazenosti.

K provoznímu systému kluziště je možno projít z webového odkazu Sportcentra: https://www.sportcentrumddm.cz/ přes ikonu REZERVAČNÍ SYSTÉM v odkazovém řádku levého sloupce webové stránky. Do systému také přímo navádí hyperaktivní odkaz https://sportcentrumddm.isportsystem.cz/

Provoz kluziště je zachován, vzkazuje Magistrát

ilustrační foto ber

Provoz kluziště na prostějovském hlavním náměstí pokračuje podle aktuálně platných podmínek.

Maximální kapacita je 100 návštěvníků, kteří se budou schopni prokázat buď potvrzením o očkování, nebo o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Toto opatření se nevztahuje na děti do 12 let. Pro děti a mládež ve věkové kategorii 12–18 let platí možnost prokázání se negativním PCR testem.

Zrušeny jsou plánované diskotéky na ledě. (red)

Web kamera opět přenáší dění na mobilním kluzišti

ilustrační foto MMP

Mobilní kluziště bude na prostějovském hlavním náměstí otevřeno dnes, tj. v pátek 5. listopadu v 15,30 hodin. Aktuální dění a obsazenost ledové plochy v reálném čase můžete sledovat pomocí webové kamery.

Živý přenos z ledové plochy bude zabezpečován po dobu, po kterou bude na náměstí T. G. Masaryka umístěno mobilní kluziště. Lehce je tak možno zjistit obsazenost ledové plochy v reálném čase, nebo mít informaci zda právě neprobíhá technologická odstávka.

První akce Prostějovské zimy 2021 už v pátek!

Ilustrační foto ber

Už tento pátek zahajuje v centru města provoz mobilní kluziště.

Prostějovská zima 2021 vtrhne na náměstí již tento pátek. Milovníci bruslení budou moci opět využívat ledovou plochu na náměstí T.G. Masaryka. O slavnostní otevření venkovního kluziště se tradičně postará klub Krasobruslení Prostějov, který led poprvé vyzkouší v pátek v 15:30. Kluziště bude v provozu denně od 9 do 21 hodin až do 9. ledna 2022, pouze 24. a 31. prosince bude provozní doba zkrácená a kluziště bude fungovat jen od 9 do 16 hodin. (ber)