kluziště

Bruslaři, dobrá zpráva! Magistrát už plánuje zimní provoz mobilního kluziště

ilustrační foto

Zimní čas je sice ještě dost daleko, nicméně příprava na zabezpečení aktivit v tomto období běží naplno. Opět se plánuje v centru města ledové kluziště.

První pronájem mobilního kluziště se uskutečnil v roce 2015 (v roce 2020 nebylo mobilní kluziště provozováno kvůli proticovidovým opatřením). Ve všech předchozích letech městu mobilní kluziště pronajímala společnost Energo Choceň, s.r.o. a jak ze strany nájemce, tak ze strany pronajímatele, nebyly k provozu kluziště vážnější připomínky - případné nedostatky byly řešeny bezodkladně. Stejně tomu tak bude i letos.

Kam v pátek? Na curling na náměstí!

ilustrační foto pl

Závěrečný díl Hanáckého curlingu 2021 je na pořadu v pátek 7. ledna od 18 hodin. Uzavře tak ledové akce na prostějovském mobilním kluzišti.

„Zájemci o účast se opět mohou registrovat on-line na internetových stránkách www.sportcentrumddm.cz. V den turnaje bude navíc prezentována i metaná, což je obdoba curlingu. Osobně ji představí metaři z SKM Strojař Přerov,“ prozradil za pořadatele z Sportcentra DDM Karel Ondrůj.

Kluziště bude v provozu do 9. ledna, pak bude rozebráno. (ber)

 

Na kluzišti to žije. Převážně dětmi

Foto ber

Provoz kluziště na prostějovském hlavním náměstí pokračuje podle aktuálně platných podmínek. Nejvíc si ledovou plochu užívají děti.

"Chodíme sem skoro každý den, kluk je nadšený. Buď jde se mnou, nebo zaskočí prarodiče. Beru to jak moc fajn zábavu v dnešní době plné omezení," svěřila se maminka malého Marka. 

"Je mi moc líto, že i na provoz kluziště se vztahují bezpečnostní opatření. O to víc mě těší neustálý zájem škol i veřejnosti," podotkla náměstkyně Milada Sokolová.

U kluziště na městě si můžete půjčit brusle

ilustrační foto Sportcentrum DDM

Ledová plocha v centru města je ve správě Sportcentra – domu dětí a mládeže Prostějov. Na webových stránkách Sportcentra získají zájemci přehled o provozní době a technologických odstávkách kluziště, tak také přehled o jeho obsazenosti.

K provoznímu systému kluziště je možno projít z webového odkazu Sportcentra: https://www.sportcentrumddm.cz/ přes ikonu REZERVAČNÍ SYSTÉM v odkazovém řádku levého sloupce webové stránky. Do systému také přímo navádí hyperaktivní odkaz https://sportcentrumddm.isportsystem.cz/

Provoz kluziště je zachován, vzkazuje Magistrát

ilustrační foto ber

Provoz kluziště na prostějovském hlavním náměstí pokračuje podle aktuálně platných podmínek.

Maximální kapacita je 100 návštěvníků, kteří se budou schopni prokázat buď potvrzením o očkování, nebo o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Toto opatření se nevztahuje na děti do 12 let. Pro děti a mládež ve věkové kategorii 12–18 let platí možnost prokázání se negativním PCR testem.

Zrušeny jsou plánované diskotéky na ledě. (red)

Web kamera opět přenáší dění na mobilním kluzišti

ilustrační foto MMP

Mobilní kluziště bude na prostějovském hlavním náměstí otevřeno dnes, tj. v pátek 5. listopadu v 15,30 hodin. Aktuální dění a obsazenost ledové plochy v reálném čase můžete sledovat pomocí webové kamery.

Živý přenos z ledové plochy bude zabezpečován po dobu, po kterou bude na náměstí T. G. Masaryka umístěno mobilní kluziště. Lehce je tak možno zjistit obsazenost ledové plochy v reálném čase, nebo mít informaci zda právě neprobíhá technologická odstávka.

První akce Prostějovské zimy 2021 už v pátek!

Ilustrační foto ber

Už tento pátek zahajuje v centru města provoz mobilní kluziště.

Prostějovská zima 2021 vtrhne na náměstí již tento pátek. Milovníci bruslení budou moci opět využívat ledovou plochu na náměstí T.G. Masaryka. O slavnostní otevření venkovního kluziště se tradičně postará klub Krasobruslení Prostějov, který led poprvé vyzkouší v pátek v 15:30. Kluziště bude v provozu denně od 9 do 21 hodin až do 9. ledna 2022, pouze 24. a 31. prosince bude provozní doba zkrácená a kluziště bude fungovat jen od 9 do 16 hodin. (ber)

Od listopadu se bude opět bruslit na náměstí

Foto ber

První pronájem mobilního kluziště se uskutečnil v roce 2015. V centru Prostějova nebylo instalováno pouze v roce 2020, a to kvůli proticovidovým opatřením. Letos by si milovníci zimních sportů mohli ledovou plochu u muzea opět užít, a to od začátku listopadu. PvNovinkám to potvrdila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Bruslit se opět bude na ploše před muzeem. Ledová plocha by měla být dispozici bruslařům od 5. listopadu. Jsem moc ráda, že se tato již tradiční akce opět zopakuje a věřím, že nám ji letos COVID-19 nepokazí," doufá náměstkyně Sokolová. 

Městu stejně jako i v předchozích letech mobilní kluziště pronajímá společnost ENERGO CHOCEŇ, s.r.o., a to na dva měsíce. Provoz začíná první listopadový týden a končí první lednový týden následujícího roku. (ber)

Město Prostějov stále pracuje na přípravě Prostějovské kulturní zimy

Ilustrační foto ber

„Stále se nevzdáváme," říká k přípravám tradičního předvánočního programu náměstkyně primátora Milada Sokolová.

„Z důvodu vládních opatření prozatím počítáme se zahájením kulturních aktivit od 27. listopadu. Aktuálně vypisujeme výběrové řízení na mobilní kluziště právě od tohoto data, na stejné datum připravujeme rozsvěcování vánočního stromečku stejně jako možný provoz stánků. Je ovšem velmi důležité brát v úvahu současnou situaci týkající se plošného šíření COVID-19, a není tudíž v našich silách zaručit, zda se vůbec podaří tradiční akce uskutečnit, či nebudou probíhat pouze v omezeném počtu, stejně jako provoz stánků," uvedla náměstkyně, zodpovědná za kulturní oblast. (red)

OBRAZEM: Kluziště otevřeno!

ilustrační foto

V pátek odpoledne byl slavnostně zahájen provoz mobilního kluziště v centru města Prostějova.

Primátor města František Jura se svými náměstky popřál všem popřál prima bruslení a užití předvánočního času. Mrkněte na pár fotek ze slavnostního otevření. (ber)