otvírací doba

Koupaliště i lázně otevřeme v pátek, vzkazuje Vladimír Průša

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Městské lázně, koupaliště ve Vrahovicích i aquapark budou otevřeny od pátku 4. června.  Připomínáme několik důležitých věcí, které budete k návštěvě potřebovat.

Aquapark Koupelky Prostějov bude v červnu otevřen od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin. Areál je otevřený v případě příznivého počasí – informaci o otevření si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662. Vstupenky si můžete koupit on-line na https://go.ticketportal.cz/event/211, není nutné ji ale tisknout, postačí přiložit mobilní telefon. I letos je v platnosti rodinné vstupné, celodenní stojí 300 korun.

Jak bude otevřeno o květnových svátcích

Ilustrační foto pixabay.com

V následujících týdnech nás čekají dva státní svátky – 1. a 8. května. Přinášíme přehled, kdy a kde si nakoupíte. 1. května – Svátek práce. Obchody mohou být otevřené bez omezení, záleží na rozhodnutí jednotlivých prodejců, zda otevírací dobu upraví, nebo ponechají jako za běžných dní. 8. května – Den vítězství. Musí být zavřené obchody s plochou nad 200 m². Menší obchody mohou mít otevřeno bez omezení.

OBI, bauMax a Hornbach

Všechny tři hobby markety budou mít 1. května otevřeno dle běžné otevírací doby konkrétní prodejny a 8. května zavřeno.

BENU Lékárna, Dr. Max

Některé BENU Lékárny budou mít 1. a 8. května otevřeno, a to dle standardní sobotní otevírací doby. Na konkrétní pobočky je však nutné se podívat na webové stránky www.benu.cz/…rny.

O Velkém pátku ani Velikonočním pondělí v řetězcích nenakoupíte

Ilustrační foto pixabay.com

Nouzový stav umožňuje obchodním řetězcům mít otevřeno výjimečně i na státní svátek. Jenže na Velikonoce v nich nenakoupíte. Všechny obchody budou muset letos zavřít na Velký pátek i o Velikonočním pondělí. Fungovat mohou jen čerpací stanice, lékárny či prodejny na letištích nebo nádražích.

„Během velikonočních svátků budou naše prodejny o víkendu otevřené dle standardní provozní doby,“ uvedla za Kaufland Ivana Dvořáková.

Možnosti ponechat své pobočky otevřené nevyužije ani Penny Market. “Oba svátky zůstanou naše prodejny zavřené," sdělil Tomáš Kubík z Penny Marketu.

Stejně bude vypadat i otevírací doba Lidlu. „V současnosti počítáme s uzavřenými prodejnami v pátek i na Velikonoční pondělí. V ostatních dnech je plánovaná běžná otevírací doba," sdělil Tomáš Myler za Lidl.

Silvestr zavře Magistrát. Otevřeny budou sběrné dvory

Ilustrační foto ber

Magistrát města Prostějova bude ve čtvrtek 31. prosince 2020 uzavřen, výjimkou jsou objednaní klienti. Oba sběrné dvory zůstanou naopak otevřeny.

Sběrný dvůr v Anenské ulici bude otevřen do 13,30 hodin, v Průmyslové ulici do 13 hodin. Na Nový rok budou oba uzavřeny a nebude se ani svážet odpad. "Svoz odpadu je posunut o jeden den," informuje FCC. (red)

Víme, jak budou mít otevřeno obchody na Vánoce

Ilustrační foto pixabay.com

Vánoce jsou za dveřmi. Sepsali jsme pro vás, jaká bude otevírací doba 24. 12. 2020 a mezi vánočními svátky v obchodech, jako jsou Kaufland, Penny, Lidl a Tesco. A také kde a kdy si lze o svátcích vyzvednout zboží ze Zásilkovny.

Většina prodejen řetězce Kaufland bude otevřena do 23. prosince dle standardní otevírací doby, tedy od 7 do 22 hodin. Výjimku tvoří pouze prodejny v Mladé Boleslavi a Písku, ty otevřou od 6 do 22. Na Štědrý den bude mít Kaufland otevřeno v době od 7:00 do11:45 hodin, během vánočních svátků 25. a 26. prosince budou všechny prodejny zavřené.

17. listopadu bude otevřena pošta v Arkádě

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta zveřejnila seznam svých poboček, které budou otevřeny ve státní svátek 17. listopadu. V Prostějově to bude jediná.

Pošta v galerii Arkáda v Držovicích bude otevřena v době od 9 do 19 hodin. (red)

Hospoda jela přes povolenou hodinu, zasáhli strážníci

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu půl hodiny po půlnoci strážníci prověřovali anonymní telefonické oznámení o otevřené provozovně v centru Prostějova. Strážníci na místě zjistili, že v podniku se nachází cca 30 zákazníků konzumujících nápoje.

"Hlídkou byl zkontaktován vedoucí provozovny. Muž byl upozorněn na platnost nařízení vydaného ministerstvem zdravotnictví, které omezuje provoz restaurací pro veřejnost v čase od 23:00 do 6:00 hodiny ranní. O omezujících opatřeních neměl mladý muž, jak sám uvedl, ani potuchu," uvedla strážník Tereza Greplová. Protiprávní jednání osmnáctiletého muže bylo postoupeno příslušnému správnímu orgánu k dořešení. (red)

Muzeum láká na snížené vstupné a prodlouženou otvírací dobu

Ilustrační foto ber

Přesně po dvou měsících se dne 12. května opět pro veřejnost otevřely prostory prostějovského muzea, galerie Špalíček a následně i hvězdárny.

„Uvědomujeme si, že doba, kdy lidé nikam nemohli, byla pro mnohé velmi stresující, a tak věříme, že nyní, když, byť s omezeními, mohou opět navštěvovat kulturní zařízení, rádi využijí prodloužené otevírací doby," řekla ředitelka Muzea a galerie v Prostějově, Soňa Provazová. Od června je pro návštěvníky otevřeno do 18. hodiny, každý den, kromě pondělí, kdy je zavírací den.

Aquapark zahájí sezonu 12. června

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Koupací sezona 2020 Aquaparku Prostějov bude zahájena v pátek 12. června. 

V červnu se budeme moci koupat celý týden v době od 10 do 19 hodin, v červenci a v srpnu potom dokonce od 9 do 20 hodin.   

„Areál je otevřený v případě příznivého počasí - informaci o otevření Aquaparku si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662,“ doplnil informaci jednatel DS Prostějov Vladimír Průša s tím, že i v letošním roce platí nabídka rodinného vstupného. (ber)

Lázně první den navštívilo 150 lidí. Ode dneška je v provozu sauna!

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Po dlouhé době, kdy prostějovské městské lázně uzavřela koronavirová nákaza, se jejich dveře v pondělí 25. května opět otevřely veřejnosti. Hned první den se během tří hodin přišlo vykoupat 150 lidí, potvrdil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

„Dnes, v úterý 26. května, spouštíme i provoz sauny,“ přidal potěšující informaci Průša. Návštěvníci se ale podle něj musí řídit řadou pravidel. Mimo jiné  jsou povinni před vstupem do areálu provést dezinfekci rukou přípravkem s virucidními účinky, který je k dispozici u vstupu, rovněž jsou povinni dodržovat platná mimořádná opatření, především co se týká shlukování a dodržování patřičných  odstupů.

Aktuální otevírací doba bazénu a sauny je uvedena na webu Domovní správy Prostějov. (ber)