otvírací doba

Kde nenakoupíte? Silvestr a Nový rok v obchodech

Ilustrační foto pixabay.com

Jak bude mít na Silvestra a na Nový rok otevřeno Kaufland, Lidl, PENNY a další velké řetězce.  Ze zákona budou na Nový rok uzavřeny, na Silvestra s ale jejich prodejní doba liší. Prohlédněte si náš přehled.

Na Silvestra si v Kauflandu nakoupíte do 18 hodin večer. Řetězec PENNY bude mít na Silvestra otevřeno do 17 hodin, prodejny Lidl budou otevřeny od 7 hodin ráno do 17 hodin odpoledne.

Na Silvestra bude většina prodejen Albert otevřená do 18 hodin. Výjimku tvoří některé hypermarkety, zpravidla ty z obchodních center. Konkrétní časy najdete na stránkách řetězce Albert.

V Tescu nakoupíte po celý den až do 17:00 hodin, v Bille pak do 17 hodin.

Do lékáren se dostanete také o vánočních svátcích

Foto Olomoucký kraj

Kde bude možné nakoupit potřebné léky o nadcházejících vánočních svátcích? Olomoucký kraj zajistil lékárenskou pohotovost tak, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese v provozu alespoň jedna lékárna.

Na Štědrý den si zájemci potřebné medikamenty mohou vyzvednout v non stop výdejně fakultní nemocnice. V dalších dvou svátečních dnech, tedy na Boží hod a na Štěpána, bude navíc od 9 do 13 hodin otevřena jedna lékárna v každém okrese. Tak tomu bude i na Nový rok.  V Prostějově to bude 25. prosince Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici, 26. prosince Lékárna Mamed v Kravařově a 1. ledna 2023 opět Lékárna Centrum zdraví s.r.o.  ve Vodní.

Lékárenská pohotovostní služba o svátečních dnech je zajišťována s finanční podporou Olomouckého kraje. (red)

Lékárna bude fungovat i o Velikonocích

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků o Velikonočním pondělí–18. dubna – lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

Podle dostupných informací bude v uvedených dnech většina lékáren zavřená. V Prostějově bude otevřena Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. „Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," připomíná kraj. (ber)

Sběrné dvory a svoz odpadu. Jak to bude o svátcích

foto Magistrát města Prostějova

Popelářů se na Štědrý den, na Štěpána ani na Nový rok nedočkáme, jezdit ale naopak budou v sobotu 25. prosince i v poslední den roku. Ovírací dobu budou mít omezenou také sběrné dvory. 

Zveřejňujeme proto přehled provozu pro sváteční dny. (red)

Krajský úřad o svátcích upravuje provozní dobu

ilustrační foto Olomoucký kraj

Úřední hodiny, během nichž mohou lidé vyřizovat svoje záležitosti na Krajském úřadu Olomouckého kraje, se v době vánočních svátků změní. Ve čtvrtek 23. prosince končí provozní doba ve 12 hodin.

„Od pondělí 27. do čtvrtka 30. prosince bude úřad přístupný tak, jak jsou lidé zvyklí – tedy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý do 15 a ve čtvrtek do 14 hodin. Silvestrovská provozní doba pak byla pro letošek stanovena od 8 do 11 hodin,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje Lubomír Baláš.

Poslední den v roce navíc bude možné provádět úhrady za správní poplatky (případně jiné úhrady) pouze bezhotovostně – tzn. platební kartou. (Zdroj olkraj.cz)

Jak nakoupíte mezi svátky v supermarketech

ilustrační foto Lidl.cz

Otevírací doba od Vánoc do Nového roku je obchod od obchodu odlišná. Jak bude otevřeno na Štědrý den nebo na Silvestra v obchodech v našem regionu, najdete níže.

Penny

V týdnu před Štědrým dnem prodloužil řetězec Penny otevírací dobu svých obchodů. Všech 393 prodejen tak bude do středy 23. prosince otevřeno vždy od 7:00 do 22:00 hodin. Štědrý den zůstanou všechny prodejny Penny zavřené.

Zkrácená pak bude otevírací doba v poslední den roku, kdy všechny prodejny zavřou už v 17 hodin.

24. 12. – 26. 12. zavřeno

27. 12. – 30. 12. standardní otevírací doba

Pozor. Oddělení řidičů Odboru dopravy mění provoz!

foto Magistrát města Prostějova

Odbor dopravy, oddělení řidičů Magistrátu města Prostějova mění od 24. listopadu 2021 provoz.

„Vyřizuje pouze objednané klienty přes objednávkový systém na www.prostejov.eu,“ vzkazuje magistrát s tím, že o změnách bude informovat. (red)

Pozor! Sběrný dvůr v Průmyslové je uzavřen!

foto Magistrát města Prostějova

Z důvodu nemoci je do odvolání uzavřen sběrný dvůr v Průmyslové ulici v Prostějově.

Po dobu uzavření je proto druhý sběrný dvůr v Anenské ulici mimořádně otevřen každý den v době od 9 do 13:30 hodin a od 14 do 17 hodin.  „O státním svátku, ve středu 17.listopadu, bude ale i u tento dvůr uzavřen," upozorňuje FCC. (red)

Nepanikařte. Dnes jsou obchody otevřené

ilustrační foto albert.cz

Už před pěti lety - 1. října 2016 - vstoupil v platnost zákon o prodejní době. Spousta Čechů ale dodnes neví, jaké obchody jsou na státní svátky zavřené a jaké ne, protože „zavřené“ a „nezavřené“ svátky nemají žádný systém.

Nebojte se ale. Dnes, tedy 17. listopadu 2021, bude všude otevřeno.

V letošním roce připadá 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii na středu. Svátek patří mezi ty, na které se zákon o prodejní době nevztahuje. Všechny obchody v tento den mohou být otevřené bez omezení, nezáleží ani na metrech čtverečních. (ber)

Koupaliště i lázně otevřeme v pátek, vzkazuje Vladimír Průša

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Městské lázně, koupaliště ve Vrahovicích i aquapark budou otevřeny od pátku 4. června.  Připomínáme několik důležitých věcí, které budete k návštěvě potřebovat.

Aquapark Koupelky Prostějov bude v červnu otevřen od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin. Areál je otevřený v případě příznivého počasí – informaci o otevření si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662. Vstupenky si můžete koupit on-line na https://go.ticketportal.cz/event/211, není nutné ji ale tisknout, postačí přiložit mobilní telefon. I letos je v platnosti rodinné vstupné, celodenní stojí 300 korun.