otvírací doba

Lékárna bude fungovat i o Velikonocích

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků o Velikonočním pondělí–18. dubna – lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

Podle dostupných informací bude v uvedených dnech většina lékáren zavřená. V Prostějově bude otevřena Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. „Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," připomíná kraj. (ber)

Sběrné dvory a svoz odpadu. Jak to bude o svátcích

foto Magistrát města Prostějova

Popelářů se na Štědrý den, na Štěpána ani na Nový rok nedočkáme, jezdit ale naopak budou v sobotu 25. prosince i v poslední den roku. Ovírací dobu budou mít omezenou také sběrné dvory. 

Zveřejňujeme proto přehled provozu pro sváteční dny. (red)

Krajský úřad o svátcích upravuje provozní dobu

ilustrační foto Olomoucký kraj

Úřední hodiny, během nichž mohou lidé vyřizovat svoje záležitosti na Krajském úřadu Olomouckého kraje, se v době vánočních svátků změní. Ve čtvrtek 23. prosince končí provozní doba ve 12 hodin.

„Od pondělí 27. do čtvrtka 30. prosince bude úřad přístupný tak, jak jsou lidé zvyklí – tedy v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý do 15 a ve čtvrtek do 14 hodin. Silvestrovská provozní doba pak byla pro letošek stanovena od 8 do 11 hodin,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje Lubomír Baláš.

Poslední den v roce navíc bude možné provádět úhrady za správní poplatky (případně jiné úhrady) pouze bezhotovostně – tzn. platební kartou. (Zdroj olkraj.cz)

Jak nakoupíte mezi svátky v supermarketech

ilustrační foto Lidl.cz

Otevírací doba od Vánoc do Nového roku je obchod od obchodu odlišná. Jak bude otevřeno na Štědrý den nebo na Silvestra v obchodech v našem regionu, najdete níže.

Penny

V týdnu před Štědrým dnem prodloužil řetězec Penny otevírací dobu svých obchodů. Všech 393 prodejen tak bude do středy 23. prosince otevřeno vždy od 7:00 do 22:00 hodin. Štědrý den zůstanou všechny prodejny Penny zavřené.

Zkrácená pak bude otevírací doba v poslední den roku, kdy všechny prodejny zavřou už v 17 hodin.

24. 12. – 26. 12. zavřeno

27. 12. – 30. 12. standardní otevírací doba

Pozor. Oddělení řidičů Odboru dopravy mění provoz!

foto Magistrát města Prostějova

Odbor dopravy, oddělení řidičů Magistrátu města Prostějova mění od 24. listopadu 2021 provoz.

„Vyřizuje pouze objednané klienty přes objednávkový systém na www.prostejov.eu,“ vzkazuje magistrát s tím, že o změnách bude informovat. (red)

Pozor! Sběrný dvůr v Průmyslové je uzavřen!

foto Magistrát města Prostějova

Z důvodu nemoci je do odvolání uzavřen sběrný dvůr v Průmyslové ulici v Prostějově.

Po dobu uzavření je proto druhý sběrný dvůr v Anenské ulici mimořádně otevřen každý den v době od 9 do 13:30 hodin a od 14 do 17 hodin.  „O státním svátku, ve středu 17.listopadu, bude ale i u tento dvůr uzavřen," upozorňuje FCC. (red)

Nepanikařte. Dnes jsou obchody otevřené

ilustrační foto albert.cz

Už před pěti lety - 1. října 2016 - vstoupil v platnost zákon o prodejní době. Spousta Čechů ale dodnes neví, jaké obchody jsou na státní svátky zavřené a jaké ne, protože „zavřené“ a „nezavřené“ svátky nemají žádný systém.

Nebojte se ale. Dnes, tedy 17. listopadu 2021, bude všude otevřeno.

V letošním roce připadá 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii na středu. Svátek patří mezi ty, na které se zákon o prodejní době nevztahuje. Všechny obchody v tento den mohou být otevřené bez omezení, nezáleží ani na metrech čtverečních. (ber)

Koupaliště i lázně otevřeme v pátek, vzkazuje Vladimír Průša

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Městské lázně, koupaliště ve Vrahovicích i aquapark budou otevřeny od pátku 4. června.  Připomínáme několik důležitých věcí, které budete k návštěvě potřebovat.

Aquapark Koupelky Prostějov bude v červnu otevřen od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin. Areál je otevřený v případě příznivého počasí – informaci o otevření si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662. Vstupenky si můžete koupit on-line na https://go.ticketportal.cz/event/211, není nutné ji ale tisknout, postačí přiložit mobilní telefon. I letos je v platnosti rodinné vstupné, celodenní stojí 300 korun.

Jak bude otevřeno o květnových svátcích

Ilustrační foto pixabay.com

V následujících týdnech nás čekají dva státní svátky – 1. a 8. května. Přinášíme přehled, kdy a kde si nakoupíte. 1. května – Svátek práce. Obchody mohou být otevřené bez omezení, záleží na rozhodnutí jednotlivých prodejců, zda otevírací dobu upraví, nebo ponechají jako za běžných dní. 8. května – Den vítězství. Musí být zavřené obchody s plochou nad 200 m². Menší obchody mohou mít otevřeno bez omezení.

OBI, bauMax a Hornbach

Všechny tři hobby markety budou mít 1. května otevřeno dle běžné otevírací doby konkrétní prodejny a 8. května zavřeno.

BENU Lékárna, Dr. Max

Některé BENU Lékárny budou mít 1. a 8. května otevřeno, a to dle standardní sobotní otevírací doby. Na konkrétní pobočky je však nutné se podívat na webové stránky www.benu.cz/…rny.

O Velkém pátku ani Velikonočním pondělí v řetězcích nenakoupíte

Ilustrační foto pixabay.com

Nouzový stav umožňuje obchodním řetězcům mít otevřeno výjimečně i na státní svátek. Jenže na Velikonoce v nich nenakoupíte. Všechny obchody budou muset letos zavřít na Velký pátek i o Velikonočním pondělí. Fungovat mohou jen čerpací stanice, lékárny či prodejny na letištích nebo nádražích.

„Během velikonočních svátků budou naše prodejny o víkendu otevřené dle standardní provozní doby,“ uvedla za Kaufland Ivana Dvořáková.

Možnosti ponechat své pobočky otevřené nevyužije ani Penny Market. “Oba svátky zůstanou naše prodejny zavřené," sdělil Tomáš Kubík z Penny Marketu.

Stejně bude vypadat i otevírací doba Lidlu. „V současnosti počítáme s uzavřenými prodejnami v pátek i na Velikonoční pondělí. V ostatních dnech je plánovaná běžná otevírací doba," sdělil Tomáš Myler za Lidl.