lékárna

Do lékáren se dostanete také o vánočních svátcích

Foto Olomoucký kraj

Kde bude možné nakoupit potřebné léky o nadcházejících vánočních svátcích? Olomoucký kraj zajistil lékárenskou pohotovost tak, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese v provozu alespoň jedna lékárna.

Na Štědrý den si zájemci potřebné medikamenty mohou vyzvednout v non stop výdejně fakultní nemocnice. V dalších dvou svátečních dnech, tedy na Boží hod a na Štěpána, bude navíc od 9 do 13 hodin otevřena jedna lékárna v každém okrese. Tak tomu bude i na Nový rok.  V Prostějově to bude 25. prosince Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici, 26. prosince Lékárna Mamed v Kravařově a 1. ledna 2023 opět Lékárna Centrum zdraví s.r.o.  ve Vodní.

Lékárenská pohotovostní služba o svátečních dnech je zajišťována s finanční podporou Olomouckého kraje. (red)

Do lékárny můžete i v Den vzniku samostatného československého státu

ilustrační foto olkraj.cz

Ani o nadcházejícím státním svátku, který připadne na pátek 28. října, se obyvatelé Olomouckého kraje nemusí obávat, že v případě nutnosti neseženou potřebné léky. Olomoucký kraj opět zajistil, aby v každém z pěti okresů byla otevřena alespoň jedna lékárna.

Sváteční otevírací doba lékárny Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici v Prostějově bude od devíti do třinácti hodin. V olomoucké fakultní nemocnici bude v provozu nonstop výdejna léků, jejíž vznik podpořil Olomoucký kraj. (ber)

Vybrané lékárny zůstanou během svátku otevřené

ilustrační foto olkraj.cz

Ve středu 28. září slaví jmeniny Václav a také si připomínáme Den české státnosti. Přestože je v tento den pracovní volno, Olomoucký kraj zajistí provoz lékáren v regionu. Podobně jako například o Vánocích bude v každém okresu otevřena jedna prodejna léků.

„Zajištění dostupného zdravotnictví je pro kraj prioritou. Proto také přispíváme na provoz lékáren o svátcích, aby si lidé mohli léky opatřit i v době, kdy je většina ostatních prodejen zavřená,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V Prostějově bude v době od  9 do 13 hodin fungovat Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici. V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve fakultní nemocnici, která má otevřeno nonstop.

Lékárna bude fungovat i o Velikonocích

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků o Velikonočním pondělí–18. dubna – lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

Podle dostupných informací bude v uvedených dnech většina lékáren zavřená. V Prostějově bude otevřena Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. „Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," připomíná kraj. (ber)

Na Nový rok si léky koupíme i v Prostějově

ilustrační foto

Lékárenská pohotovostní služba je zajištěna také na Nový rok 1. ledna 2022. 

Otevřena bude lékárna Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici v Prostějově a to v době od 9 do 13 hodin. Non-stop pohotovost drží, jako obvykle lékárna ve Fakultní nemocnici Olomouc. (red)

Lékárny budou otevřeny i o svátcích

ilustrační foto znak

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřené některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli koupit léky. Pětadvacátého a šestadvacátého prosince i na Nový rok bude v každém okresu v provozu alespoň jedna.

V Prostějově to bude 25. prosince v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, 26. prosince pak Lékárna Mamed v Kravařově ulici.

Na Štědrý den velká část lékáren v regionu odpoledne zavře. Léky tak budou dostupné pouze v non stop výdejně v olomoucké fakultní nemocnici. Ta bude otevřena i po oba sváteční dny. (ber)

 

Lékárny ve svátek nezavřou

ilustrační foto

Ani v úterý 28. září se lidé nemusí obávat, že při shánění lékárenské pohotovosti neuspějí. I tentokrát hejtmanství zajistí dostupnou lékárenskou péči.

Na Den české státnosti bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků. V Prostějově to bude Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici, která bude mít otevřeno v době od 9 do 13 hodin.

V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve fakultní nemocnici, která má otevřeno non – stop. 

Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá ze svého rozpočtu. Ročně takto vydá statisíce korun. (ber)

Kraj zajistí sváteční provoz lékáren

ilustrační foto

Během nadcházejícího svátku v sobotu 8. května zajistí Olomoucký kraj provoz lékáren v regionu. Podobně jako například o Vánocích bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků.

„Pro hejtmanství je zajištění dostupného zdravotnictví prioritou. Proto také přispíváme na provoz lékáren o svátcích, aby si lidé mohli léky opatřit i v době, kdy je většina ostatních prodejen zavřená,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V Prostějově to bude v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici.                              

Jedna z lékáren bude fungovat i o Velikonocích

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků o Velikonočním pondělí 5. 4. 2021 lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

Podle dostupných informací bude v uvedených dnech většina lékáren zavřená. V Prostějově bude otevřena Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. "Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," připomíná kraj. (ber)

Zloděj se vloupal do lekárny na sídlišti Svobody. Léky ho nezlákaly

ilustrační foto ASA

Ve středu ráno přijali prostějovští policisté na lince 158 oznámení o vloupání do lékárny v Prostějově na sídlišti Svobody. Na místo přivolaná hlídka našla rozbité vstupní dveře, které pachatel poškodil betonovou dlaždicí.

Dostal se dovnitř a odnesl si nalezenou příruční pokladnu v hodnotě 4 000 Kč s finanční hotovostí 10 000 Kč. Na poškozených dveřích napáchal další čtyřtisícovou škodu. "Po pachateli vloupání pátráme a případ šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)