lékárna

Do lékárny můžete také o svátku na Den vítězství

ilustrační foto

Sehnat potřebné léky o nadcházejícím svátku ve středu 8. května nebude problém. Olomoucký kraj zajistil ve spolupráci s nemocnicemi a lékárenskou komorou provoz lékáren v regionu. V každém okrese bude otevřena jedna provozovna.

Většina lékáren otevře na čtyři hodiny, jedna dokonce na pět. V Prostějově lidé nakoupí potřebné medikamenty v Lékárně Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. V Olomouci bude v provozu nonstop výdejna léků ve fakultní nemocnici. (ber)

O svátcích budou držet pohotovost i lékárny

Foto plakát

Pokud se bojíte, že o vánočních svátcích přijdete o možnost koupit léky, neděste se. I letos budou provozovny v Prostějově držet pohotovost.

25. prosince to bude v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, 26. prosince pak Lékárna Mamed v Kravařově ve stejné otvírací době. Non – stop pohotovost drží lékárna FN Olomouc. (ber)

Velké obchody zavřou, léky ve svátek seženete

ilustrační foto pixabay.com

Ve čtvrtek 28. září slaví Česko Den české státnosti. Státní svátek je jedním z dnů, kdy mají obchody ze zákona omezenou prodejní dobu. Zatímco velké prodejny budou mít zavřeno, léky v Prostějově seženete.

Zákon o prodejní době z roku 2016 ukládá zákaz prodeje maloobchodům s prodejní plochou nad 200 m2. Tyto obchody tak budou ve čtvrtek zavřené, výjimku mají vybrané obchody na nádraží či letištích, čerpací stanice či lékárny. Své nákupy by si tedy měli lidé vyřídit s předstihem ještě ve středu.

V našem městě bude držet lékárenskou pohotovost v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví s.r.o ve Vodní ulici 25. Pokud budete léky potřebovat v jinou dobu, non stop provoz zajištuje Lékárna Fakultní nemocnice Olomouc.

Do lékáren se dostanete také o vánočních svátcích

Foto Olomoucký kraj

Kde bude možné nakoupit potřebné léky o nadcházejících vánočních svátcích? Olomoucký kraj zajistil lékárenskou pohotovost tak, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese v provozu alespoň jedna lékárna.

Na Štědrý den si zájemci potřebné medikamenty mohou vyzvednout v non stop výdejně fakultní nemocnice. V dalších dvou svátečních dnech, tedy na Boží hod a na Štěpána, bude navíc od 9 do 13 hodin otevřena jedna lékárna v každém okrese. Tak tomu bude i na Nový rok.  V Prostějově to bude 25. prosince Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici, 26. prosince Lékárna Mamed v Kravařově a 1. ledna 2023 opět Lékárna Centrum zdraví s.r.o.  ve Vodní.

Lékárenská pohotovostní služba o svátečních dnech je zajišťována s finanční podporou Olomouckého kraje. (red)

Do lékárny můžete i v Den vzniku samostatného československého státu

ilustrační foto olkraj.cz

Ani o nadcházejícím státním svátku, který připadne na pátek 28. října, se obyvatelé Olomouckého kraje nemusí obávat, že v případě nutnosti neseženou potřebné léky. Olomoucký kraj opět zajistil, aby v každém z pěti okresů byla otevřena alespoň jedna lékárna.

Sváteční otevírací doba lékárny Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici v Prostějově bude od devíti do třinácti hodin. V olomoucké fakultní nemocnici bude v provozu nonstop výdejna léků, jejíž vznik podpořil Olomoucký kraj. (ber)

Vybrané lékárny zůstanou během svátku otevřené

ilustrační foto olkraj.cz

Ve středu 28. září slaví jmeniny Václav a také si připomínáme Den české státnosti. Přestože je v tento den pracovní volno, Olomoucký kraj zajistí provoz lékáren v regionu. Podobně jako například o Vánocích bude v každém okresu otevřena jedna prodejna léků.

„Zajištění dostupného zdravotnictví je pro kraj prioritou. Proto také přispíváme na provoz lékáren o svátcích, aby si lidé mohli léky opatřit i v době, kdy je většina ostatních prodejen zavřená,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V Prostějově bude v době od  9 do 13 hodin fungovat Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici. V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve fakultní nemocnici, která má otevřeno nonstop.

Lékárna bude fungovat i o Velikonocích

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků o Velikonočním pondělí–18. dubna – lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

Podle dostupných informací bude v uvedených dnech většina lékáren zavřená. V Prostějově bude otevřena Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. „Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," připomíná kraj. (ber)

Na Nový rok si léky koupíme i v Prostějově

ilustrační foto

Lékárenská pohotovostní služba je zajištěna také na Nový rok 1. ledna 2022. 

Otevřena bude lékárna Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici v Prostějově a to v době od 9 do 13 hodin. Non-stop pohotovost drží, jako obvykle lékárna ve Fakultní nemocnici Olomouc. (red)

Lékárny budou otevřeny i o svátcích

ilustrační foto znak

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřené některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli koupit léky. Pětadvacátého a šestadvacátého prosince i na Nový rok bude v každém okresu v provozu alespoň jedna.

V Prostějově to bude 25. prosince v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, 26. prosince pak Lékárna Mamed v Kravařově ulici.

Na Štědrý den velká část lékáren v regionu odpoledne zavře. Léky tak budou dostupné pouze v non stop výdejně v olomoucké fakultní nemocnici. Ta bude otevřena i po oba sváteční dny. (ber)

 

Lékárny ve svátek nezavřou

ilustrační foto

Ani v úterý 28. září se lidé nemusí obávat, že při shánění lékárenské pohotovosti neuspějí. I tentokrát hejtmanství zajistí dostupnou lékárenskou péči.

Na Den české státnosti bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků. V Prostějově to bude Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici, která bude mít otevřeno v době od 9 do 13 hodin.

V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve fakultní nemocnici, která má otevřeno non – stop. 

Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá ze svého rozpočtu. Ročně takto vydá statisíce korun. (ber)