lékárna

Na Nový rok si léky koupíme i v Prostějově

ilustrační foto

Lékárenská pohotovostní služba je zajištěna také na Nový rok 1. ledna 2022. 

Otevřena bude lékárna Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici v Prostějově a to v době od 9 do 13 hodin. Non-stop pohotovost drží, jako obvykle lékárna ve Fakultní nemocnici Olomouc. (red)

Lékárny budou otevřeny i o svátcích

ilustrační foto znak

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřené některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli koupit léky. Pětadvacátého a šestadvacátého prosince i na Nový rok bude v každém okresu v provozu alespoň jedna.

V Prostějově to bude 25. prosince v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, 26. prosince pak Lékárna Mamed v Kravařově ulici.

Na Štědrý den velká část lékáren v regionu odpoledne zavře. Léky tak budou dostupné pouze v non stop výdejně v olomoucké fakultní nemocnici. Ta bude otevřena i po oba sváteční dny. (ber)

 

Lékárny ve svátek nezavřou

ilustrační foto

Ani v úterý 28. září se lidé nemusí obávat, že při shánění lékárenské pohotovosti neuspějí. I tentokrát hejtmanství zajistí dostupnou lékárenskou péči.

Na Den české státnosti bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků. V Prostějově to bude Lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní ulici, která bude mít otevřeno v době od 9 do 13 hodin.

V Olomouci bude po dobu pracovního volna v provozu lékárna ve fakultní nemocnici, která má otevřeno non – stop. 

Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá ze svého rozpočtu. Ročně takto vydá statisíce korun. (ber)

Kraj zajistí sváteční provoz lékáren

ilustrační foto

Během nadcházejícího svátku v sobotu 8. května zajistí Olomoucký kraj provoz lékáren v regionu. Podobně jako například o Vánocích bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků.

„Pro hejtmanství je zajištění dostupného zdravotnictví prioritou. Proto také přispíváme na provoz lékáren o svátcích, aby si lidé mohli léky opatřit i v době, kdy je většina ostatních prodejen zavřená,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

V Prostějově to bude v době od 9 do 13 hodin Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici.                              

Jedna z lékáren bude fungovat i o Velikonocích

ilustrační foto

Krajský úřad Olomouckého kraje zajistil ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků o Velikonočním pondělí 5. 4. 2021 lékárenskou pohotovostní službu v každém okrese Olomouckého kraje.

Podle dostupných informací bude v uvedených dnech většina lékáren zavřená. V Prostějově bude otevřena Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici, a to v době od 9 do 13 hodin. "Vzhledem k omezené otevírací době lékáren doporučujeme občanům, aby si včas zajistili dostatečné množství pravidelně užívaných léků," připomíná kraj. (ber)

Zloděj se vloupal do lekárny na sídlišti Svobody. Léky ho nezlákaly

ilustrační foto ASA

Ve středu ráno přijali prostějovští policisté na lince 158 oznámení o vloupání do lékárny v Prostějově na sídlišti Svobody. Na místo přivolaná hlídka našla rozbité vstupní dveře, které pachatel poškodil betonovou dlaždicí.

Dostal se dovnitř a odnesl si nalezenou příruční pokladnu v hodnotě 4 000 Kč s finanční hotovostí 10 000 Kč. Na poškozených dveřích napáchal další čtyřtisícovou škodu. "Po pachateli vloupání pátráme a případ šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Lékárny ve svátek nezavřou

ilustrační foto lékárna

Ani v pondělí 28. září se lidé nemusí obávat, že při shánění lékárenské pohotovosti neuspějí. I tentokrát hejtmanství zajistí dostupnou lékárenskou péči.

Na Den české státnosti bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků. V Prostějově to bude Lékárna Karlov, která bude mít otevřeno v době od devíti do třinácti hodin.

Hejtmanství zajišťuje ve spolupráci s lékárnickými organizacemi provoz lékáren v době, kdy musí ze zákona zavřít velká nákupní centra, kde obvykle prodejny léků fungují i o víkendech a některých svátcích. Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá statisíci korun ročně. (ber)

Lékárna bude otevřena i ve státní svátek

ilustrační foto znak Česká lékárnická komora

Sváteční provoz 28. října zajistí v Prostějově Lékárna Centrum zdraví ve Vodní ulici 25, a to v době od devíti do třinácti hodin.

Pokud si váš stav vyžádá léky mimo tuto dobu, musíte zamířit do lékárny Fakultní nemocnice Olomouc. Ta je ale otevřena čtyřiadvacet hodin sedm dnů v týdnu. (ber)

Lékárny při kontrolách ČOI neobstály

ilustrační foto znak lékárny

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje provedla na základě častých dotazů spotřebitelů kontroly volně prodejného sortimentu v lékárnách. Celkem uskutečnila 49 kontrol a porušení zákona inspektoři zjistili u 36 z nich, což je 73 %.

Česká obchodní inspekce provedla v Olomouckém a Moravskoslezském kraji 49 kontrol v lékárnách. Zaměřila se na prodej volného doplňkového sortimentu, který nespadá do rámce lékárenské péče. Konkrétně se jednalo o kontroly poctivosti prodeje, řádné označení nabízených výrobků cenou, povinnými informacemi o výrobcích, reklamace, slevy a doklad o zakoupení. Nedostatky byly zjištěny u 36 prodávajících, tj.

Do lékárny můžete i s pomlázkou

ilustrační foto seznam

Zatímco na Velký pátek si lidé budou moci léky opatřit například v nákupních centrech, na Velikonoční pondělí už budou všechny velké prodejny zavřené. A právě 2. dubna zajistí dostupnost léků Olomoucký kraj. V Prostějově bude otevřena lékárna Karlov.

Hejtmanství zajišťuje ve spolupráci s lékárnickými organizacemi provoz lékáren v době, kdy musí ze zákona zavřít velká nákupní centra, kde obvykle prodejny léků fungují i o víkendech a některých svátcích. Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá statisíci korun ročně.

V pondělí 2. dubna si lidé budou moci opatřit léky jak přímo v Olomouci, tak například v Zábřeze, Jeseníku, Prostějově i v Přerově. V Prostějově bude otevřena lékárna Karlov a to v době od 9 do 13 hodin. (ber)