pohotovost

Kraj zajistil lékárenskou pohotovost o svátcích. Otevřeno bude i v Prostějově

ilustrační foto Olomoucký kraj

Také o vánočních svátcích zůstanou v kraji otevřeny některé lékárny, aby si lidé v případě potřeby mohli opatřit léky. Hejtmanství se domluvilo s lékárnickou komorou na tom, že 25. a 26. prosince i na Nový rok bude v každém okrese otevřena alespoň jedna.

O něco hůře se mohou lidé dostávat k lékům na Štědrý den, kdy velká část lékáren v regionu odpoledne zavře. Dostupné tak budou pouze v non stop výdejně v olomoucké fakultní nemocnici.

V Prostějově bude 25.a 26. prosince v době od 9 do 13 hodin otevřena lékárna Centrum zdraví s.r.o. ve Vodní 25.

Hejtmanství na zajištění sváteční otvírací doby lékáren finančně přispívá. Kraj dal peníze i na provoz výše zmiňované non stop výdejny léků v Olomouci. (red)

Noční zubní pohotovost v Prostějově jen tak nebude

ilustrační foto internet

 

S dotazem, zda bude v Prostějově obnovena zubní pohotovost, se na pondělním jednání zastupitelstva obrátila na vedení města zastupitelka Zuzana Bartošová. Město v této chvíli podnět nepodporuje, má proto hned několik důvodů. 

Zubní pohotovost funguje přes týden denně do 17 hodin v F-centru v Melantrichově ulici, v pozdějích hodinách a o víkendech musí pacienti do Fakultní nemocnice Olomouc. "Situace není tak jednoduchá, soukromí stomatologové nemusí sloužit pohotovostní služby. Zaměstnanci nemocnice ano," ozřejmil jeden z problémů zastupitel, poslanec a bývalý ředitel prostějovské záchranky Pavel Holík. I kdyby tedy město poskytlo prostory, sehnat lékaře by rozhodně nebylo jednoduché. Navíc zubařské křeslo přijde na víc než milion korun, což uznala i sama tazatelka.

Máte problémy se zuby? Modlete se, ať nebolí o víkendu!

ilustrační foto internet

 

Zubní pohotovost v Prostějově není už od roku 2005. Pokud se tedy stane, že vás zub rozbolí o víkendu, nemáte jinou možnost, než se vydat do Fakultní nemocnice Olomouc. A nenechte se zmást tvrzením, že se o zuby dobře nestaráte. Rozbolí i ty v péči lékařů.

"Byla jsem v pátek u své zubařky, vrtala mi zub a chystala ho na na další zákrok. V noci mi z něj něco vypadlo a v průběhu dne zub začal nesnesitelně bolet. Celou sobotu jsem se ládovala prášky od bolesti, ale v neděli ve dvě ráno jsem musela požádat syna, aby mě odvezl na pohotovost. Už se to prostě nedalo vydržet," popsala vlastní zkušenost padesátiletá Alena. Sama sice řidičský průkaz vlastní, auto ale nemá. Stejně jako řada dalších lidí nemá možnost se na pohotovost do Olomouce dopravit jinak, než autobusem či vlakem. S třeštící hlavou opravdu zážitek.