obchody

Od pondělí otevřou kadeřnictví, kosmetiky i masáže. Na obchody si musíme ještě týden počkat

Ilustrační foto pixabay.com

3. května v České republice znovu otevřou služby spojené s péčí o tělo, jako jsou kadeřnictví, manikúry, pedikúry, masáže nebo kosmetické služby. 3. května budou moci otevřít také služby spojené s péčí o zvířata.

Obsluha může v jeden čas poskytovat službu vždy jen jednomu zákazníkovi. Mezi místy, kde jsou klienti obsluhováni, musí být rozestup minimálně dva metry. Lidé, kteří budou chtít služeb využít, se budou moci prokázat několika typy testů a potvrzení. A to PCR testem nebo antigenní testem provedeným na certifikovaném místě, použitelné budou i testy z práce či školy. Jednorázově si také člověk bude moci udělat test sám přímo v provozovně před využitím služby.

Jak bude otevřeno o květnových svátcích

Ilustrační foto pixabay.com

V následujících týdnech nás čekají dva státní svátky – 1. a 8. května. Přinášíme přehled, kdy a kde si nakoupíte. 1. května – Svátek práce. Obchody mohou být otevřené bez omezení, záleží na rozhodnutí jednotlivých prodejců, zda otevírací dobu upraví, nebo ponechají jako za běžných dní. 8. května – Den vítězství. Musí být zavřené obchody s plochou nad 200 m². Menší obchody mohou mít otevřeno bez omezení.

OBI, bauMax a Hornbach

Všechny tři hobby markety budou mít 1. května otevřeno dle běžné otevírací doby konkrétní prodejny a 8. května zavřeno.

BENU Lékárna, Dr. Max

Některé BENU Lékárny budou mít 1. a 8. května otevřeno, a to dle standardní sobotní otevírací doby. Na konkrétní pobočky je však nutné se podívat na webové stránky www.benu.cz/…rny.

PES opět zavrčel. Stupeň 5 od 27. prosince zavře obchody

Ilustrační foto pixabay.com

Od 27. prosince přechází celé Česko do stupně 5 protiepidemického systému PES. Vláda dnes schválila také prodloužení nouzového stavu do 22. ledna. V pátém stupni je index PES ve všech krajích s výjimkou Prahy.

Podle ministra zdravotnictví Blatného byla udělena výjimka pro otevírací dobu obchodů na Štědrý den – kdy mohou být v provozu do 12 hodin, tak jak jsou lidé zvyklí z posledních let. Další změnou je, že v neděli i v pátém stupni budou moci být otevřené obchody, které nabízejí převážně základní potřeby jako jídlo. Dříve přitom bylo podle systému PES v pátém stupni nutné v neděli obchody zavírat. Stejně tak nově platí, že ve velkých supermarketech by se nově mělo dát v následujících dnech pořídit jen potraviny nebo drogistické zboží.

Nouzový stav je prodloužen do 22. ledna, přichází pátý stupeň

Foto vlada.cz

Poslanecká sněmovna schválila v úterý prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 22. ledna. Dnes také vláda rozhodla, že země přejde od neděle 27. prosince do pátého stupně systému PES.

Dnešní rozhodnutí vlády znamená například uzavření obchodů, s výjimkou potravin, drogérií a dalších prodejen s nezbytným zbožím. Po školních prázdninách se navíc do školy vrátí jen žáci prvních a druhých tříd základních škol. Ostatní přejdou na distanční výuku. (red)

Víme, jak budou mít otevřeno obchody na Vánoce

Ilustrační foto pixabay.com

Vánoce jsou za dveřmi. Sepsali jsme pro vás, jaká bude otevírací doba 24. 12. 2020 a mezi vánočními svátky v obchodech, jako jsou Kaufland, Penny, Lidl a Tesco. A také kde a kdy si lze o svátcích vyzvednout zboží ze Zásilkovny.

Většina prodejen řetězce Kaufland bude otevřena do 23. prosince dle standardní otevírací doby, tedy od 7 do 22 hodin. Výjimku tvoří pouze prodejny v Mladé Boleslavi a Písku, ty otevřou od 6 do 22. Na Štědrý den bude mít Kaufland otevřeno v době od 7:00 do11:45 hodin, během vánočních svátků 25. a 26. prosince budou všechny prodejny zavřené.

O Velikonočním pondělí v supermarketech nenakoupíte

Ilustrační foto kaufland.cz

O velikonočním pondělí zůstanou supermarkety zavřené a budou se tak držet zákona, který platí v běžných dobách. V nouzovém stavu sice zákaz prodeje neplatí, ale obchodní řetězce své lidi nechtěly poslat do práce. PvNovinkám to potvrdili mluvčí těch, které působí v Prostějově.

„V tomto případě v rozhodování hraje velkou roli krizová situace a mimo jiné také konzultace s odborovými organizacemi. Proto necháme prodejny zavřené a doporučíme lidem, aby odpočívali,“ uvedl tiskový mluvčí Albertu Jiří Mareček.

Ode dneška můžeme sportovat i odvézt šrot

ilustrační foto ber

Vláda od úterý 7. dubna povolila otevření provozoven pro sběr a výkup surovin a pro kompostárny, stejně jako možnost odkládání odpadu v sběrných dvorech. Současně umožňuje provoz venkovních sportovišť. Od půlnoci 9. dubna budou otevřeny hobbymarkety, prodejny stavebnin a stavebních výrobků, železářství, prodejny a servisy jízdních kol. 

Obchody musí zajistit, aby se zákazníci, například ve frontách, od sebe zdržovali na vzdálenost dva metry, a zajistit dezinfekční prostředky u často dotýkaných předmětů, jako jsou kliky, zábradlí nebo nákupní vozíky. Pracovníci provozoven mají povinnost nosit rukavice při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků. 

Roušky a dezinfekce putovaly prostějovským prodejnám s potravinami

foto Statutární město Prostějov

Stovky roušek a litry dezinfekce distribuovaly v pátek náměstkyně Milada Sokolová a radní Marcela Župková prostějovským prodejnám s potravinami. Obě zástupkyně vdení města ochranné pomůcky rozvezly přímo do obchodů.

Do velkých prostějovských supermarketů putovala stovka roušek pro každou z prodejen, do menších prodejen s potravinami bylo doručeno po padesáti kusech roušek. Každá prodejna dále obdržela dezinfekční prostředek.

Město Prostějov chce touto formou podpořit také prodavačky a prodavače v potravinových prodejnách, kteří jsou vystaveni každodennímu kontaktu se zákazníky a jejichž práce v dnešních dnech bezesporu zaslouží pozornost a ocenění. (red) 

Obchody na Slovensku zavřou. V neděli

ilustrační foto znak

K závažnému kroku se odhodlal řetězec COOP na Slovensku. Některé malé obchody, ale i supermarkety budou v neděli zavřené. COOP k tomu vedla mimo jiné nerentabilita a snaha zažehnat krizi rodiny.

Od nového roku řetězec COOP na Slovensku zavře některé obchody. Novinku zkouší zavést v Trnavském kraji. Nejedná se přitom jen o malé prodejny, ale i klasické supermarkety. Družstvo COOP Jednota v kraji zavře celkem pětadvacet prodejen ze sedmašedesáti. Informovaly o tom tvnoviny.sk. 

Nezapomeňte! Svatý Václav zavře obchody

ilustrační foto ber

Obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních budou muset mít ve čtvrtek 28. září, na svatého Václava, zavřeno. 

Obchody budou mít zavřeno kvůli státnímu svátku, kterým je státní svátek české státnosti. (red)