prodejna

Enapo zkrachovalo. Obchody má v Prostějově a Kostelci na Hané

ilustrační foto ber

Firma Rosa market, provozující obchody se smíšeným zbožím Enapo,  na sebe podala insolvenční návrh. Úpadek navrhuje řešit reorganizací.  Své prodejny má i na Prostějovsku, v Kostelci na Hané Večerku Hanka, v Prostějově bývalou Moravu v Olomoucké ulici a V.E.P.maRket v Čechovicích.

„Dlužník se postupně dostal do stavu platební neschopnosti, neboť přestal být schopen hradit své peněžité závazky a ke dni podání insolvenčního návrhu se nachází v úpadku,“ uvedla firma ve zveřejněném insolvenčním návrhu.  

Rosa market zaměstnává 844 lidí v hlavním pracovním poměru, dalších 278 pracovníků na dohodu. Provozuje 129 vlastních prodejen, další stovky obchodů provozuje formou franšíz. (ber)

V němčické prodejně elektra hořelo

Foto HZS Olomouckého kraje

Kontrolu po požáru elektrobaterie v prodejně elektra v Němčicích nad Hanou zajišťovaly dvě jednotky. Pracovníkům se požár po předchozí explozi podařilo částečně uhasit, husté zakouření odvětraly až hasiči. Naštěstí nedošlo k výraznějšímu rozhoření.

Operační středisko informaci o požáru přijalo krátce před desátou hodinou (9.57) s popisem exploze, zahoření, částečného uhašení. K místu ihned vyslalo dobrovolnou jednotku Němčic nad Hanou a profesionální ze stanice Kojetín.

„Včasnou reakcí zaměstnanců tak došlo k uchránění hodnot v řádu milionů korun, vlastníci v tuto chvíli odhadují škodu v řádu desetitisíců. Hasiči elektrobaterii vynesli mimo objekt a za využití přetlakové ventilace celou prodejnu postupně odvětrali,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Prodejna Action otevírá ve čtvrtek. V Držovicích!

Foto ber

Action, mezinárodní diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím, otevře ve čtvrtek svou prodejnu v Držovicích.   Action byl založen roku 1993 v Nizozemsku a působí kromě domovské země a České republiky v Belgii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku a ve Francii.

Action nabízí širokou škálu více než 6 000 produktů, přičemž přinejmenším 1 500 z nich stojí méně než 25 Kč. Dvě třetiny sortimentu Action se neustále mění, přičemž každý týden je v prodejnách představeno 150 nových položek. Nabídka tvořená produkcí 350 známých a 70 privátních značek sestává ze 14 kategorií: dekorace, DIY, hračky a zábava, papírnictví a hobby, multimédia, domácnost, zahrada a outdoor, praní a čištění, jídlo a pití, osobní péče, domácí mazlíčci, sport, oblečení a textilie.

Přibude další obchodní centrum. V Držovicích!

Foto ber

V minulých týdnech byla zahájena výstavba obchodního objektu u kruhového objezdu v Olomoucké ulici v Držovicích. Objekt by měl sloužit dvěma prodejnám nepotravinářského zboží.

Půjde o prodejny se značkovým zbožím, a to oděvním a drogistickým, doplňky pro domácnost, bytovými doplňky a elektro. Které firmy se v objektu usídlí, majitelé pozemku a stavebníci z důvodu obchodního tajemství, odmítli PvNovinkám sdělit. Stavba by měla být dokončena v říjnu letošního roku.

OKAY má novou prodejnu. V Tesco

Foto čtenář

Řetězec OKAY má v Prostějově novou prodejnu elektra. Najdete ji v prostorách OD Tesco.

Zatím v ní ale nenakoupíte. Všechny prodejny OKAY jsou v provozu pouze jako výdejny.  (red)

EXKLUZIVNĚ: Lidl v Anenské otevře začátkem prosince!

Foto ber, Lidl.cz

Původní prodejna řetězce Lidl v Anenské ulici byla definitivně uzavřena letos 21. června. Na jejím místě ale už roste rychlým tempem zbrusu nový objekt.

PvNovinky kontaktovaly mluvčího společnosti Lidl Tomáše Mylera. Jeho odpověď potěší všechny, kdo netrpělivě čekají na znovuotevření prodejny. Avizováno bylo na konec prosince letošního roku, datum se ale s největší pravděpodobností uspíší. "V současnosti je otevření prodejny naplánováno na začátek prosince. Tedy za předpokladu, že nenastanou žádné komplikace," uvedl Myler. 

O přesném datu budeme informovat.  (ber)

OBRAZEM: Lidl roste do výšky

Foto ber

Do půl roku chce společnost Lidl otevřít v Prostějově zbrusu novou prodejnu. Ta roste na místě bývalého objektu v Anenské ulici.

Prodejna byla 21. června definitivně uzavřena, nová bude otevřena v průběhu prosince 2020. Podle tiskové mluvčí řetězce Zuzany Holé bude prodejna odpovídat nejmodernějším trendům, včetně pokladen s velkou odkládací plochou. 

Parkovacích míst, která budou prostornější, neubude. Hlídat jej budou závory. (ber)

Palírna U Zeleného stromu v pondělí opět otevře prodejnu

Foto ber

Po několika týdnech se prostějovská Palírna U Zeleného stromu alespoň částečně otevře světu. Lidé se mohou opět těšit na své oblíbené výrobky, jako je tradiční Stará žitná myslivecká, Hanácká vodka a jiné, v autentickém prostředí kamenné prodejny u výrobního závodu. Lihoviny si tak od pondělí 4. května od 9 hodin ráno opět mohou koupit přímo od výrobce.

„Máme velkou radost z toho, že se situace pomalu vrací do normálu a že se naše podniková prodejna zase ‚rozjede‘. Prodávat v běžných obchodech nebo přes internet je důležité, ale naši kolegové z prodejny jsou společenští lidé, kterým chybí běžné přátelské popovídání s lidmi, kteří nakupují přímo u nás v Prostějově. Kontakt se zákazníky, kteří jsou často našimi sousedy, je nenahraditelný,“ říká Michal Šoman, ředitel prostějovského výrobního závodu Palírny U Zeleného stromu. I on sám se v prodejně občas rád zastaví, aby zjistil, jak lidem v regionu jednotlivé lihoviny chutnají.

Na náměstí se uvolňuje lukrativní prodejna. Nemáte zájem?

ilustrační foto

Prodejna textilu a prádla HD se stěhuje do Olomouce. Prostory na náměstí T. G. Masaryka sloužící k podnikání budou volné a město je nabízí k pronájmu.

Rada města Prostějova vyhlašuje záměr pronájmu prostoru sloužícího k podnikání o celkové rozloze 202,89 m2 v domě v ulici Kravařova č. 1/123 v Prostějově.

Stávající nájemce prodejny ODĚVY HRADEC KRÁLOVÉ, a. s. končí k 30.6. 2016 a stěhuje se do Galerie Moritz v Olomouci.

Zájemci o pronájem se mohou hlásit u Domovní správy Prostějov, s.r.o., Pernštýnské náměstí č. 176/8 v Prostějově. (ber)

Prodejna PEN na náměstí končí!

Foto ber

 

V průběhu následujících deseti dnů bude uzavřena prodejna PEN na náměstí TGM v Prostějově. Firma s maloobchodem končí.

"Do deseti dnů bude prodejna vyklizena," sdělil redakci jeden z majitelů domu, v kterém prodejna sídlí. Vedení firmy PEN informaci potvrdilo s tím, že maloobchodní prodejnu zavírá a novou v nejbližší době nehodlá otevřít. Velkoobchod za Brněnskou ulicí v Prostějově funguje i nadále. Z náměstí tak zmizí další z tradičních zavedených prodejen. PEN otevřel již v roce 1992. (ber)