Lidl

Bedýnky z Lidlu šetří jídlem

Foto lidl.cz

Společnost Lidl pokračuje ve svém dlouhodobém směřování k udržitelnosti. Od pondělí 15. listopadu si mohou zákazníci ve všech 283 prodejnách zakoupit za symbolickou cenu 25 Kč bedýnky plné ovoce a zeleniny, které mají za cíl snížit plýtvání jídlem. Mezi takto prodávaný sortiment patří také květiny.

Bedýnky jsou umístěny v prostoru za pokladnami a dle situace doplňovány po celý den. Zákazník zaplatí při svém nákupu a pak si už jen bedýnku vezme. „Spočítali jsme, že když půjdeme tímto směrem, zachráníme za rok více než 3 800 tun ovoce a zeleniny. Stejnou zprávu bychom bedýnkami rádi předali našim zákazníkům, aby se nad hospodařením s potravinami také zamýšleli, a pomohli tak aktuální situaci posunout tím správným směrem,” komentuje projekt tiskový mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Lidl dnes otevírá novou prodejnu. V Držovicích

Foto ber

Právě dnes se dočkají milovníci nakukování.  Řetězec Lidl totiž dnes otevírá novou prodejnu v Držovicích, v nákupním areálu, kde se také nachází OC Arkáda nebo prodejna TESCO.

Z nákupů v první den otevření prodejny v Konečné ulici nakupující přispějí na nákup vybavení nové třídy pro děti z MŠ Držovice. (ber)

V Lidlu odstartoval 11. ročník sbírky Srdce dětem

ilustrační foto lidl.cz

Už toto pondělí začala ve všech prodejnách Lidl celorepubliková sbírka Srdce dětem. Jedna z největších veřejných sbírek je zaměřena na pomoc těžce nemocným dětem a jejich rodinám. Zákazníci mohou svoji podporu vyjádřit až do 14.listopadu zakoupením samolepky ve tvaru srdíčka za 30 Kč nebo libovolnou částkou. Za deset let fungování sbírka vynesla již více než 200 milionů a pomohla téměř šesti tisícům nemocných dětí a jejich rodinám.

Celorepublikovou sbírku pořádá společnost Lidl Česká republika ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Život dětem již po jedenácté. Soustavně přitom roste její známost a důvěryhodnost. To potvrzuje i fakt, že se Srdce dětem v rámci loňského Giving Tuesday stala nejúspěšnější českou veřejnou sbírkou.

Lidl a další obchody stahují z prodeje mléko v PET lahvích od Olmy. Bylo kontaminováno

Foto Lidl.cz

Řetězec Lidl vydal ve čtvrtek varování před konzumací tří druhů mléka v PET lahvích, které prodával pod svou privátní značkou Pilos. Lidé, kteří si výrobek zakoupili, by ho neměli konzumovat a mohou ho vrátit do obchodů nebo se obrátit přímo na výrobce Olma.

V níže uvedených produktech byla v rámci vlastní kontroly výrobce zjištěna mikrobiální kontaminace, která může způsobit zažívací potíže. Mléko se dá poznat podle toho, že vykazuje netypickou vůni a chuť. Konkrétně se jedná o výrobky balené v PET lahvi: Pilos Čerstvé mléko 1,5% 1 l, Pilos Čerstvé mléko 3,5% 1 l, Pilos BIO Čerstvé mléko 1 l. Stahování se týká pouze výrobků, které mají na obalu uvedeno datum spotřeby 26. až 30. 10. 2021. Ostatní výrobky značky Pilos nejsou tímto opatřením dotčeny.

Lidl varuje před nebezpečnou hračkou

Foto LIDL

Řetězec Lidl vydal varování před používáním hraček, které prodával v akci, a vyzývá všechny zákazníky, kteří mají tyto výrobky doma, aby je přišli vrátit do nejbližší prodejny. Peníze vrátí Lidl i bez předložení pokladního dokladu.

Pokud jste v některé z prodejen Lidl zakoupili pro své děti dřevěnou hračku v období od 12. 8. 2021, pak zpozorněte. Řetězec vydal varování před výrobky značky Playtive. Jedná se o pestrobarevné dřevěné hračky, které mají rozvíjet koordinaci rukou, očí, motoriku a šikovnost dětí. Konkrétně se jedná o výrobky uvedené v nabídce řetězce jako „Dřevěná hračka“ značky „Playtive“ s označením IAN 364427_2010, model č. MS-9102 a model č. MS-9103.

Nabíjecí stanice pro elektromobily u Lidlu stále přibývají. Jedna z nich i v Prostějově

Foto lidl.cz

Počet nabíjecích stanic pro elektromobily u prodejen společnosti Lidl se neustále rozrůstá. K dnešnímu dni jsou k dispozici celkem u 25 prodejen, přičemž v následujícím období přibudou další. Zákazníci Lidlu navíc mohou nabíjecí stanice pro elektromobily během svých nákupů využívat zcela zdarma.

Na území ČR Lidl k dnešnímu dni instaloval 25 stanic. Jednu z nich i u prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově. Další jsou i v Brně, Olomouci, Ostravě, Slavkově u Brna či Uničově.

Lidl stahuje konopný olej. Je v něm THC

Foto lidl.cz

V potravině „Vita D‘or“ Bio konopný olej lisovaný za studena 25 0ml byl zjištěn zvýšený obsah látky tetrahydrokanabiol (THC). Po požití této potraviny se mohou dostavit nepříznivé zdravotní následky, jako např. střídání nálad a únava. Z tohoto důvodu žádá LIDL všechny zákazníky, aby toto důležité upozornění vzali na vědomí a výše uvedenou potravinu dále nepožívali.

Potravina „Vita D‘or“ Bio konopný olej lisovaný za studena 250 ml byla prodávána v prodejnách Lidl Česká republika v.o.s. Z důvodu důsledné ochrany spotřebitelů ihned společnost Lidl Česká republika v.o.s. reagovala a potravinu stáhla z prodeje. V případě, že jste uvedenou potravinu zakoupili, můžete ji vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu.

Lidl stahuje trubičky s lískooříškovou náplní. Varuje před jejich konzumací!

ilustrační foto Lidl.cz

Lidl stahuje ze svých prodejen oblíbené trubičky Sondey XXL Favorinis Trubičky s lískooříškovou náplní 500 g. Dozorový orgán v rámci preventivních kontrol v jedné z šarží zjistil, že došlo k nepřesnému informování o obsahu ve výrobku na obalu. Z důvodu možné alergické reakce se nedoporučuje jeho konzumace osobám trpícím alergií. Lidl žádá zákazníky, aby výrobek vrátili do kterékoliv jeho prodejny.

Lidl varuje všechny alergiky před konzumací výrobku Sondey XXL Favorinis Trubičky s lískooříškovou náplní 500 g, a to konkrétně těch s datem minimální trvanlivosti 29. 12. 2021.

Kaufland a Lidl společně darovaly 10 milionů lidem zasaženým tornádem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Společnost Kaufland a Lidl patřící do skupiny Schwarz neprodleně darovaly celkově částku 10 000 000 Kč na pomoc lidem zasaženým ničivým tornádem. Obě společnosti také poskytly dva kamiony humanitární pomoci a jsou v přímém kontaktu s krizovým štábem.

Kaufland finanční pomoc ve výši 5 000 000 Kč daruje prostřednictvím veřejné sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu, se kterým dlouhodobě spolupracuje. Lidl darovanou částku poskytne Diecézní charitě Brno. Dar bude transparentně přerozdělen lidem v oblastech, které ve včerejších večerních hodinách zasáhlo ničivé tornádo.

„Obě společnosti v současné chvíli zjišťují také situaci svých zaměstnanců a jsou připraveny jim nabídnout individuální pomoc,“ doplnila mluvčí řetězce Kaufland Renata Maierl. (red)

 

V Lidlu na Újezdě našla inspekce plesnivé chleby

Foto SZPI

Prodejnu Lidl v Prostějově na Újezdě navštívili pracovníci Státní zemědělské a potravinářské kontroly. A našli zde nebezpečné chleby z Polska.

„Balviten gluten free BRIOCHE jsme vyhodnotili jako nebezpečnou potravinu kvůli okem viditelným koloniím plísní. Ty byly pod neporušeným obalem na povrchu potraviny. Ta se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,“ uvádí inspektoři na webu potravinynapranyri.cz s tím, že potravina neměla prošlé datum minimální trvanlivosti.

Výrobcem je Balviten Sp.z.o.o, Katowice. (Zdroj SZPI)