Kaufland

Kaufland stáhl sýr President La Buche de Chèvre z prodeje

Foto lactalis.cz

Společnost LACTALIS CZ s.r.o., stahuje z prodeje výrobek PRESIDENT La Buche de Chèvre 180 g s daty trvanlivosti do 15.10.2022, 21.10.2022 a 28.10.2022. Důvodem pro stažení výrobku je riziko výskytu cizích předmětů s rizikem poranění spotřebitele. Společnost Kaufland okamžitě zareagovala a dotčený produkt stáhla z prodeje.

Zákazníci, kteří výše uvedený produkt zakoupili ho mohou vrátit v kterékoli prodejně Kaufland. Kupní cena bude samozřejmě vrácena, a to i bez předložení účtenky.

Společnost LACTALIS CZ s.r.o., se za vzniklé obtíže všem zákazníkům velmi omlouvá.

V případě dotazů zákazníků je k dispozici email a telefonní linka dodavatele: info@cz.lactalis.com, 800 600 608. (red)

Kaufland stahuje z prodeje Penam Toustový chléb světlý

Foto kaufland.cz

Společnost Penam, a. s. z preventivních důvodů stahuje z prodejní sítě obchodů Kaufland Česká republika v.o.s. výrobek Penam Toustový chléb světlý KB 500g, EAN: 8590077310048, DMT: 19. 8. 2022, se šedým klipem.

„Zákazníkům nedoporučujeme světlý toustový chleba s datem spotřeby 19. 8. 2022 konzumovat,“ uvádí tisková mluvčí koncernu Agrofert Lucie Bukovanská a dodává: „Zakoupené produkty je možné vrátit v místě prodeje nebo u dodavatele, a to i bez předložení účtenky.”

Společnost Kaufland okamžitě zareagovala a stáhla dotčený výrobek z prodeje. Společnost Penam, a.s. se se za vzniklé obtíže všem zákazníkům velmi omlouvá. Zákazníci se mohou s případnými dotazy obracet na obchod@penam.cz. (red)

Kaufland stahuje z prodeje zmrzlinu Häagen Dazs pralines cream

ilustrační foto

Společnost General Mills z důvodu preventivní ochrany spotřebitele stahuje Häagen Dazs pralines cream 460 ml EAN: 3415581153835, Šarže/DMT: šarže 4271507, DMT 09.04.2023.

Společnost General Mills stáhla ze všech míst prodeje na vybraných trzích zmrzlinový výrobek Häagen Dazs pralines & cream 460 ml (EAN 3415581153835) s DMT 09. 04. 2023 a šarží 4271507. Důvodem stažení je identifikace nadlimitní úrovně látky 2-chlorethanol ve výrobku.

Společnost prošetřila tuto záležitost a určila základní příčiny tohoto nesouladu. Toto stažení se týká pouze výše uvedeného data minimální trvanlivosti dotčeného produktu. Žádných jiných příchutí ani balení se stažení netýká.

Kaufland stahuje z prodeje K-Classic Korbáčiky

Foto

Z důvodu důsledné ochrany spotřebitelů společnost SIMABELLE s.r.o., preventivně stahuje z prodeje výrobek K-Classic Korbáčiky neuzené 55 g s datem spotřeby 06.09.2022.

Při pravidelném testování náhodných vzorků byl zjištěn nesoulad se zpřísněnými interními parametry na kvalitu výrobků našich privátních značek.

Toto stažení se týká pouze K-Classic Korbáčiky neuzené 55 g s uvedeným datem spotřeby 06.09.2022. Ostatní výrobky prodávané v prodejnách Kaufland nejsou tímto opatřením dotčeny.

Společnost Kaufland okamžitě zareagovala a dotčený produkt stáhla z prodeje.

Společnost Kaufland stahuje z prodeje výrobek My Project elektrický hubič hmyzu

Foto Kaufland

Produkty Project elektrický hubič hmyzu a My Project Hubič hmyzu elektrický stahuje z prodeje společnost Kaufland. Hubiče se prodávaly od dubna 2022. Z důvodu výrobní vady nelze zcela vyloučit riziko úrazu elektrickým proudem.

Společnost Kaufland ihned zareagovala a stáhla dotčený výrobek z prodeje. Zákazníci by měli věnovat pozornost tomuto upozornění - odpojit výrobek od elektrické sítě a přestat jej používat. Výrobek lze vrátit ve všech prodejnách Kaufland. Kupní cena bude samozřejmě vrácena, a to i bez předložení účtenky.

Společnost Kaufland se všem zákazníkům omlouvá za způsobené potíže. (red) 

Kaufland a Lidl společně darovaly 10 milionů lidem zasaženým tornádem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Společnost Kaufland a Lidl patřící do skupiny Schwarz neprodleně darovaly celkově částku 10 000 000 Kč na pomoc lidem zasaženým ničivým tornádem. Obě společnosti také poskytly dva kamiony humanitární pomoci a jsou v přímém kontaktu s krizovým štábem.

Kaufland finanční pomoc ve výši 5 000 000 Kč daruje prostřednictvím veřejné sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu, se kterým dlouhodobě spolupracuje. Lidl darovanou částku poskytne Diecézní charitě Brno. Dar bude transparentně přerozdělen lidem v oblastech, které ve včerejších večerních hodinách zasáhlo ničivé tornádo.

„Obě společnosti v současné chvíli zjišťují také situaci svých zaměstnanců a jsou připraveny jim nabídnout individuální pomoc,“ doplnila mluvčí řetězce Kaufland Renata Maierl. (red)

 

Kaufland od 1. června navyšuje mzdy. Přidáno dostanou prodavači i brigádníci

ilustrační foto Kaufland

Obchodní řetězec Kaufland navýší od 1. června 2021 minimální interní mzdu, která při plném pracovním úvazku bude činit 25 000 korun. Na pozici asistenta prodeje garantuje mzdový vývoj po prvním roce od nástupu 26 000 Kč a po druhém 27 000 Kč.

Kromě toho mají zaměstnanci na specializovaných pozicích, jako jsou např. obslužné pulty, další příplatky za odbornost. Společnost tak pokračuje ve zvyšování mezd z uplynulých let.

Kaufland od června navyšuje také odměnu pro brigádníky na 140 Kč za každou odpracovanou hodinu, resp. 155 Kč pro brigádníky na obslužných pultech. (red)

Prostějovské Kauflandy prodávaly nejakostní potraviny

Foto SZPI

Hned dvakrát se do prostějovských obchodů řetězce Kaufland vydali pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V obou našli nejakostní potraviny.

V případě prodejny v Okružní ulici to byla Šunková Delikatesa VEPŘOVÁ, BEST, která obsahovala více tuku, než bylo uvedeno na obalu.  

V prodejně v Olomoucké ulici pak inspekce nalezla BEST Premium Lunch, který označila za falšovaný. „Výrobek obsahoval méně masa, než bylo uvedeno na obalu. Spotřebiteli tak byly poskytnuty zavádějící informace o složení výrobku,“ uvedli inspektoři. Dalším úlovkem inspekce byl ve stejné prodejně BEST Vepřový nářez, který kvůli vyššímu obsahu tuku, než bylo uvedeno na obalu, zařadila mezi nejakostní potraviny.  

Zákazníci v Kauflandu během dvou týdnů zakoupili téměř 100 tisíc antigenních testů

ilustrační foto ber

Zájem zákazníků o antigenní testy zaznamenává v těchto dnech obchodní řetězec Kaufland. Během pouhých dvou týdnů, kdy rychlotesty na koronavirus zařadil do svého sortimentu, jich prodal téměř 100 tisíc. V současné době nabízí dva druhy testů odhalujících virus z nosního výtěru, o víkendu pak přidá ještě třetí typ, který virus dokáže zachytit ze slin.

“Snažíme se vyjít vstříc poptávce ze strany zákazníků a poskytnout jim pestrý výběr testů nejen podle detekce viru, ale také dle velikosti balení,” vysvětluje tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Oba stávající druhy antigenních testů na principu výtěru z přední části nosu odhalí přítomnost viru s přesností 98,8% a výsledek ukáží již po 15 minutách. „Jednotlivě balený test nabízíme za cenu 109,90,- Kč a u rodinného balení po 25-ti kusech přizpůsobujeme prodejní cenu aktuální nabídce tak, aby byla pro naše zákazníky co nejvýhodnější,” říká Renata Maierl.

Kaufland bude prodávat antigenní testy na covid

Ilustrační foto pixabay.com

Obchodní řetězec Kaufland plánuje uvést do prodeje antigenní testy na covid-19. V nejbližších dnech bude v jeho prodejnách možné zakoupit antigenní testy s odběrem z nosu, ve 2. polovině března přidá do nabídky druhou variantu testu, která vir dokáže detekovat ze slin. Prodeje obou modelů rychlotestů na český trh povolilo ministerstvo zdravotnictví.

První typ antigenního testu (Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test) funguje na principu odebírání vzorků při výtěru z přední části nosu. Výsledky se posuzují vizuálně po 15 až 30 minutách. Podle klinických testů odhalí přítomnost viru s přesností 98,8 procenta.

Druhý produkt (NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit) dovede zjistit přítomnost covid-19 ze slin. Vyhodnocení je možné do 15 minut. Klinické srovnání u tohoto testu vykázalo přesnost 95,8 procenta.