Kaufland

Kaufland a Lidl společně darovaly 10 milionů lidem zasaženým tornádem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Společnost Kaufland a Lidl patřící do skupiny Schwarz neprodleně darovaly celkově částku 10 000 000 Kč na pomoc lidem zasaženým ničivým tornádem. Obě společnosti také poskytly dva kamiony humanitární pomoci a jsou v přímém kontaktu s krizovým štábem.

Kaufland finanční pomoc ve výši 5 000 000 Kč daruje prostřednictvím veřejné sbírky Nadačního fondu Českého rozhlasu, se kterým dlouhodobě spolupracuje. Lidl darovanou částku poskytne Diecézní charitě Brno. Dar bude transparentně přerozdělen lidem v oblastech, které ve včerejších večerních hodinách zasáhlo ničivé tornádo.

„Obě společnosti v současné chvíli zjišťují také situaci svých zaměstnanců a jsou připraveny jim nabídnout individuální pomoc,“ doplnila mluvčí řetězce Kaufland Renata Maierl. (red)

 

Kaufland od 1. června navyšuje mzdy. Přidáno dostanou prodavači i brigádníci

ilustrační foto Kaufland

Obchodní řetězec Kaufland navýší od 1. června 2021 minimální interní mzdu, která při plném pracovním úvazku bude činit 25 000 korun. Na pozici asistenta prodeje garantuje mzdový vývoj po prvním roce od nástupu 26 000 Kč a po druhém 27 000 Kč.

Kromě toho mají zaměstnanci na specializovaných pozicích, jako jsou např. obslužné pulty, další příplatky za odbornost. Společnost tak pokračuje ve zvyšování mezd z uplynulých let.

Kaufland od června navyšuje také odměnu pro brigádníky na 140 Kč za každou odpracovanou hodinu, resp. 155 Kč pro brigádníky na obslužných pultech. (red)

Prostějovské Kauflandy prodávaly nejakostní potraviny

Foto SZPI

Hned dvakrát se do prostějovských obchodů řetězce Kaufland vydali pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V obou našli nejakostní potraviny.

V případě prodejny v Okružní ulici to byla Šunková Delikatesa VEPŘOVÁ, BEST, která obsahovala více tuku, než bylo uvedeno na obalu.  

V prodejně v Olomoucké ulici pak inspekce nalezla BEST Premium Lunch, který označila za falšovaný. „Výrobek obsahoval méně masa, než bylo uvedeno na obalu. Spotřebiteli tak byly poskytnuty zavádějící informace o složení výrobku,“ uvedli inspektoři. Dalším úlovkem inspekce byl ve stejné prodejně BEST Vepřový nářez, který kvůli vyššímu obsahu tuku, než bylo uvedeno na obalu, zařadila mezi nejakostní potraviny.  

Zákazníci v Kauflandu během dvou týdnů zakoupili téměř 100 tisíc antigenních testů

ilustrační foto ber

Zájem zákazníků o antigenní testy zaznamenává v těchto dnech obchodní řetězec Kaufland. Během pouhých dvou týdnů, kdy rychlotesty na koronavirus zařadil do svého sortimentu, jich prodal téměř 100 tisíc. V současné době nabízí dva druhy testů odhalujících virus z nosního výtěru, o víkendu pak přidá ještě třetí typ, který virus dokáže zachytit ze slin.

“Snažíme se vyjít vstříc poptávce ze strany zákazníků a poskytnout jim pestrý výběr testů nejen podle detekce viru, ale také dle velikosti balení,” vysvětluje tisková mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Oba stávající druhy antigenních testů na principu výtěru z přední části nosu odhalí přítomnost viru s přesností 98,8% a výsledek ukáží již po 15 minutách. „Jednotlivě balený test nabízíme za cenu 109,90,- Kč a u rodinného balení po 25-ti kusech přizpůsobujeme prodejní cenu aktuální nabídce tak, aby byla pro naše zákazníky co nejvýhodnější,” říká Renata Maierl.

Kaufland bude prodávat antigenní testy na covid

Ilustrační foto pixabay.com

Obchodní řetězec Kaufland plánuje uvést do prodeje antigenní testy na covid-19. V nejbližších dnech bude v jeho prodejnách možné zakoupit antigenní testy s odběrem z nosu, ve 2. polovině března přidá do nabídky druhou variantu testu, která vir dokáže detekovat ze slin. Prodeje obou modelů rychlotestů na český trh povolilo ministerstvo zdravotnictví.

První typ antigenního testu (Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test) funguje na principu odebírání vzorků při výtěru z přední části nosu. Výsledky se posuzují vizuálně po 15 až 30 minutách. Podle klinických testů odhalí přítomnost viru s přesností 98,8 procenta.

Druhý produkt (NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit) dovede zjistit přítomnost covid-19 ze slin. Vyhodnocení je možné do 15 minut. Klinické srovnání u tohoto testu vykázalo přesnost 95,8 procenta.

Kaufland zavádí recyklovatelné účtenky. Jako první v Prostějově

Foto Kaufland.cz

Společnost Kaufland zavádí na své pokladny recyklovatelné účtenky. Jsou vyrobeny ze speciálního modrého papíru, který neobsahuje chemické příměsi, a zároveň jsou 100% recyklovatelné jako běžný papír. Nátisk na něm vydrží přes třicet let a zákazníci ho mohou třídit jako běžný papír. Modré účtenky byly v testu již na vybraných pokladnách na dvou prodejnách v Olomouci a v Prostějově a od zákazníků jsou na ně pozitivní ohlasy.

Od března je společnost bude postupně zavádět i na další prodejny. Jejich nasazení bude postupné, po spotřebě zbylých původních účtenek. V červenci by už měly být ekoúčtenky na všech pokladnách 135 prodejen Kaufland v České republice.

Inovativní termopapír je vyroben bez chemických barevných vývojek, je odolný vůči slunečnímu záření a lze jej trvale archivovat, aniž by vybledl. Další výhodou pro zákazníky je, že ekologická účtenka je odolná vůči oleji a vodě, a proto je velmi trvanlivá. Navíc ji lze bez problému vyhodit do kontejneru na tříděný papír a dále recyklovat. (red)

Kaufland uspoří 14 tun plastu. Novým balením masa z pultů

ilustrační foto Kaufland

Kaufland přichází s novinkou v balení hovězího, vepřového a drůbežího masa v čerstvých pultech. Oblíbené pochoutky na pultech zákazníkům balí do papírového přířezu, produkty s kostí navíc do transparentní tašky.

„Díky tomu, že se maso bez kosti bude balit pouze do papírového přířezu, ročně uspoříme 14 tun plastu. Spotřeba plastových tašek se sníží na třetinu původního objemu,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. Vrchní část nového přířezu je totiž papírová, spodní tvoří z důvodu zamezení protečení šťávy tenká fólie. Oba díly lze od sebe snadno oddělit a recyklovat.

Úsporu plastů řeší společnost napříč celým sortimentem.

První dny vánoční sbírky pro Světlušku v prodejnách Kaufland hlásí rekord

Foto svetluska.net

Tradiční vánoční sbírka v prodejnách Kaufland s názvem Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým je ve své polovině a opět to vypadá na překonání předchozího roku. Aktuálně je vybráno již přes 7 miliónů korun. Zákazníci mohou přispívat až do neděle 6. prosince, a to nákupem archů se jmenovkami na dárky v hodnotě 30 Kč. Kaufland navíc přidá dalších 10 Kč za každý prodaný arch.

 

„Velmi děkujeme našim zákazníkům, kteří se i v této nelehké době rozhodli přispět. Jsme hrdí také na naše zaměstnance, kteří sbírkou opravdu žijí,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Zákazníci Kauflandu nakoupili pro lidi v nouzi 53 tun potravin. Řetězec přidal 171 tun

Foto Kaufland.cz

Kaufland myslí na lidi v nouzi, a proto se v sobotu znovu zapojil do celonárodní potravinové sbírky. Zákazníci v jeho 55 prodejnách nakoupili pro opuštěné seniory, matky samoživitelky, rodiny v krizi, lidi s handicapem a bez domova celkem 53 tun jídla a drogerie.

„Vzhledem k tomu, že bylo jarní kolo sbírky zrušeno, vyslyšeli jsme výzvu potravinových bank a darovali jsme letos již 171 tun potravin. Nyní se naši zákazníci postarali o dalších 105 525 porcí jídla, za což jim patří obrovský dík,“ řekla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Kaufland namontoval i do prostějovských provozoven automatické defibrilátory

ilustrační foto kaufland.cz

Obchodní řetězec Kaufland si je vědom své společenské odpovědnosti a podniká v této oblasti široké spektrum aktivit. Tou nejnovější je instalace celkem 141 automatických externích defibrilátorů ve všech prodejnách po celé České republice, ve skladech v Modleticích a Olomouci, vlastním masozávodě v Modleticích i v pražské centrále. Jsou i v Prostějově.

„Zdraví a bezpečí našich zaměstnanců a zákazníků je pro nás zásadní a díky defibrilátorům budeme v případě potřeby schopni zajistit optimální pomoc každému, kdo by ji potřeboval,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí řetězce. Zelenou samolepku s bílým srdcem a nápisem AED tak uvidí zákazníci již při vstupu do každé prodejny Kaufland.

“V průběhu září byli zaškoleni odpovědní kolegové na všech našich pracovištích. Velkou výhodou AED je, že jej dokáže ovládat každý. Přístroj dává jednoduché hlasové příkazy, které přesně navedou každého laika,” vysvětluje Renata Maierl.