hokej

Lákali na hokej. Vylepováním plakátů

ilustrační foto městská policie

V úterý ve večerních hodinách si strážník obsluhující městský kamerový dohlížecí systém povšiml trojice mladíků, kteří na ulici Blahoslavova vylepovali plakáty na dřevěné sloupy autobusového terminálu. Na místo byla ihned vyslána hlídka.

Strážníci podezřelou trojici zadrželi. Jednalo se o osoby ve věku 17, 20 a 26 let. „Pánové uvedli, že jsou vášnivými fanoušky hokeje a vlastnoručně vyrobenými letáčky chtěli nalákat další příznivce tohoto sportu, aby přišli na blížící se zápas. Strážníci mladíky poučili, že se svým jednáním dopustili přestupku proti veřejnému pořádku," uvedla komisařka Tereza Greplová s tím, že všechny vylepené letáčky na výzvu strážníků trojice odstranila. Zbývající plakátky jim byly hlídkou odebrány. Jejich protiprávní jednání projedná příslušný správní orgán. (red)

Hokejový triumf v Naganu slavíme už 26 let

ilustrační foto hokej.cz

V neděli 22. února 1998 v 5.45 spal v Česku málokdo. Hokejový národ seděl před televizí a sledoval sportovní vrchol olympijských her v Naganu - finále hokejového turnaje století. Dnes od legendárního vítězství uplyne 26 let.

Experti očekávali, že se o zlato utkají Američané s Kanaďany, jisté šance se ještě dávaly Rusům, ale s českým týmem se rozhodně nepočítalo. Výběr kouče Ivana Hlinky měl z šestice elitních mužstev nejméně hráčů z NHL, vytvořil ale tým, který měl v sobě obrovskou sílu.

Finálová bitva dlouho hledala svého střelce. Nakonec ho našla. Do 49. minuty zasadil svojí životní trefu Petr Svoboda a po vítězství 1:0 Češi dobyli zlato.

Odešel David Krejčí. Hokejista tělem i duší

ilustrační foto

Smutná zpráva zasáhla prostějovskou hokejovou veřejnost. Na ledovou plochu už nikdy nenastoupí David Dejw Krejčí.

„Všem, co nás sledovali a fandili nám v naší amatérské lize a byli s námi i v krásné chvíli

kdy jsme se stali mistry ČR v amatérském hokeji. S velkým zármutkem v srdci vám oznamujeme, že nás navždy opustil kamarád a spoluhráč, který kdyby mohl, tak je na ledě 24/7 - David Dejw Krejčí. RIP kamaráde,“ uvedl na svých stránkách Amatérský klub SK Prostějov 1913.

Nadšený sportovec, kamarád s velkým srdcem a skvělý člověk, odešel náhle v pátek.

Upřímnou soustrast! (ber)

V kampani Kauflandu Puky pomáhají můžete podpořit prostějovské malé hokejisty

Foto kaufland.cz

Český hokej v regionech dostane letos na podzim podporu navíc. Kampaň Puky pomáhají, kterou připravila společnost Kaufland ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje a automobilkou Škoda Auto, rozdělí mezi více než 80 lokálních klubů po celé ČR ceny za 10 milionů korun. Kromě peněz na mzdy trenérů mládeže či vybavení pro malé hokejisty ale kluby získají ještě jeden cenný bonus – pozornost zákazníků prodejen Kaufland, kteří budou o podpoře pro kluby hlasovat. O možnosti hrát hokej v blízkosti svého bydliště nebo na něj dát svoje děti, se tak dozví i lidé z řad nehokejové veřejnosti.

Start nové sezony letos klubům po celé České republice zpestří nová soutěž, ve které se utkají o ceny za 10 milionů korun. Na rozdíl od běžných sportovních soubojů se ale tato klání odehrávají především v prodejnách řetězce Kaufland. Právě tam zákazníci v rámci kampaně Puky pomáhají rozhodují o tom, které ze 155 zúčastněných klubů získají roční příspěvek 120 000 korun na mzdu trenéra mládeže, kam poputuje nové vybavení, dresy a výživa pro mládežnickou kategorii a kdo si vybojuje účast na třech republikových turnajích pro nejmenší.

Hokejový turnaj záchranných služeb. Máme 5. místo z 10 družstev, hlásí olomoucká

Foto Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

Ve dnech 27. až 29. března se borci, reprezentující Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje, zúčastnili hokejového turnaje, který byl pořádán pod taktovkou ZZS JMK v Blansku. Celkem mezi s sebou bojovalo 9 krajských záchranných služeb z ČR a tým z Bratislavy. Jednalo se o krásné, férové turnaje plné radosti, přátelství a také bolístek v rámci zápalu hry.

Gratulace patří týmům, které se umístily na stupních vítězů:

1. ZZS Moravskoslezského kraje

2. ZZSHMP

3. ZZS Kraje Vysočina

„Zároveň velké díky všem dalším účastníkům, bylo to skvělé jako vždy. Našim borcům děkujeme za reprezentaci naší organizace, smekáme a tleskáme, byl to velice vyrovnaný boj a pro nás jste stejně jedničky i bez medailí! Budeme se těšit zase za rok – sportu ZDAR,“ doplnila mluvčí záchranky Lucie Mikisková. (red)

Začala doba hokejová. Před 25 lety

Foto hokej.cz

V neděli 22. února 1998 v 5.45 spal v Česku málokdo. Hokejový národ seděl před televizí a sledoval sportovní vrchol olympijských her v Naganu – finále hokejového turnaje století.  Dnes od legendárního vítězství uplyne 25 let.

Experti očekávali, že se o zlato utkají Američané s Kanaďany, jisté šance se ještě dávaly Rusům, ale s českým týmem se rozhodně nepočítalo. Výběr kouče Ivana Hlinky měl z šestice elitních mužstev nejméně hráčů z NHL, vytvořil ale tým, který měl v sobě obrovskou sílu.

Finálová bitva dlouho hledala svého střelce. Nakonec ho našla. Do 49. minuty zasadil svojí životní trefu Petr Svoboda a po vítězství 1:0 Češi dobyli zlato. 

Na zimním stadionu se budou rekonstruovat šatny pro hosty

ilustrační foto

Zimní stadion v Prostějově prochází postupně úpravami. Nyní radní předkládají zastupitelům ke schválení kompletní rekonstrukci šaten hostů. Celkové náklady na realizaci akce činí 3.4 milionu korun.

„Záměr představuje stavební úpravy zahrnující kompletní rekonstrukci sociálního zařízení, nové napojení na sítě a nové podlahy. Stavebními úpravami bude provedeno nové dispoziční uspořádání. Součástí úprav je i šatna pro rozhodčí,“ popisuje náměstek primátora Jiří Rozehnal a pokračuje:

Kdo z dětí splní výzvu Jaromíra Jágra, má šanci si zatrénovat na Škole hokejových talentů

ilustrační foto FB

Děti stále méně sportují a každým rokem stoupá počet těch, co mají problémy s obezitou. Legendární útočník Jaromír Jágr se s tím rozhodl bojovat. V rámci projektu Kaufland Škola hokejových talentů bude se svými hokejovými kolegy každých deset dní pro děti vyhlašovat challenge a motivovat je tak k pohybu.

Z údajů ministerstva zdravotnictví ČR vyplývá, že před třiceti lety byla obézní tři procenta dětí, nyní je to už přes šestnáct procent. Zejména v posledních dvou letech tento problém kvůli covidu eskaloval. Jaromír Jágr, majitel a hráč kladenských Rytířů, by to rád změnil. Jako jeden z ambasadorů Školy hokejových talentů, jejímž cílem je herní a osobnostní rozvoj mladých hráčů, edukace rodičů a trenérů, a vůbec celkové zlepšení hokejového prostředí, by do projektu rád zapojil více dětí.

"Naši" jsou ve čtvrtfinále! Pojďme fandit!

ilustrační foto plakát

Město Prostějov, stejně jako před dvěma lety, připravuje sledování finálových zápasů v mistrovství světa v hokeji na nádvoří prostějovského zámku.

"Již od osmnácti hodin bude ve čtvrtek připravena velká LED obrazovka, stoly, židle a občerstvení. Přijďme fandit našim hochům ve čtvrtfinálovém zápase s Finskem," zvou pořadatelé.

Při vstupu na nádvoří zámku je nutné dodržení současných platných mimořádných opatření dle MZČR. (red)

Zapomenutí rodáci: Jan Hrbatý

Foto HC Dukla Jihlava

Zatímco o Oldřichu Machačovi, co by prostějovském rodákovi a skvělém hokejistovi, panuje všeobecné povědomí, stejně skvělý Jan Hrbatý poněkud upadl v zapomnění. Rodák ze Stražiska by 20. ledna, tedy včera, oslavil 79 narozeniny.

Jan Hrbatý se narodil ve Stražisku v rodině krejčího jako nejmladší z osmi dětí. Od malička hrál fotbal, pak přesedlal na hokej. S tím opravdovým začal v šestnácti v Prostějově, kde se učil zámečníkem. Brzy se stal postrachem obránců a brankářů ve II. lize, takže nemohl uniknout pozornosti trenéra jihlavských vojáků Jaroslava Pitnera. Do prvoligového týmu naskočil roku 1961 už v 5. kole ligy.