mistrovství

Prostějov získal šest mistrovských titulů ve sprinterských disciplínách

ilustrační foto TUFO Pardus Prostějov

Mládež týmu Tufo Pardus Prostějov má za sebou první z vrcholů sezóny. V Praze se závodníci zúčastnili Mistrovství republiky na dráze ve sprinterských disciplínách, kde ukázali svou všestrannost, když získali přes dvacet medailí a šest mistrovských titulů.

 

Závodníci ale v tomto týdnu sbírali úspěchy na více frontách. V úterý se totiž na start Velké ceny Sweep sportu na plzeňské Lopatárně postavila tréninková skupina vedená Pavlem Vršeckým. V silné konkurenci se podařilo zvítězit Pavlu Novákovi v kadetech a junior Josef Otta obsadil ve své kategorii druhé místo.

Vstupenky na Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 jdou do prodeje

ilustrační foto

 

Termín začátku prodeje vstupenek na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se nezadržitelně blíží – první fáze prodeje vstupenek začne v úterý 4. listopadu 2014. Prodej odstartuje v 8:00.

Balíčky vstupenek bude možno zakoupit přes internet,na terminálech společnosti Sazka a v obou halách, kde se šampionát bude konat - O2 areně v Praze a ČEZ Aréně v Ostravě.

Zápasy Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 přivítá Česká republika od 1. do 17. května příštího roku.

Veškeré podrobnosti k cenám vstupenek najdou fanoušci na oficiální internetové stránce šampionátu www.iihfworlds2015.com (red)

Bleskové psaní jí vyneslo účast na mistrovství světa!

ilustrační foto

O opravdovém úspěchu může mluvit studentka třetího ročníku Obchodní akademie v Prostějově. Podařilo se jí probojovat na Mistrovství světa ve zpracování textů a informací. Z pětapadesátky soutěžících se Nikol Kaštylová umístila na třicátém devátém místě v opisu a v korektuře byla dvacátá osmá ze čtyřicítky soutěžících.

Po Lukáši Běhalovi, který bodoval na soutěži v Paříži, v roce 2011, se podařilo také Nikol Kaštylové probojovat na letošní Mistrovství světa ve zpracování textů a informací. Z klání, které skončilo 19. července v belgickém Gentu, si sice neodnesla žádnou medaili, ale úspěchem je už jen to, že se do tak vysoké soutěže dostala.

„Ano, je nesporný úspěch vůbec se na mistrovství probojovat. Nikol soutěžila ve dvou  oblastech. Opis a korektura,“ uvedla vyučující Šárka Šťastná, která studentku na soutěž připravovala.