akvapark

Projektová dokumentace na rozšíření Aquaparku přijde na 25 milionů. Výstavba minimálně na půl miliardy

ilustrační foto

Rada města na svém jednání schválila zahájení zadávacího řízení na zpracování projektové dokumentace k rozšíření Aquaparku a stavbu krytého bazénu.

Jedná se o zpracování projektové dokumentace, která bude řešit umístění krytého bazénu včetně komunikačního napojení a propojení se stávajícím venkovním areálem v Prostějově a navazující řešení úprav veřejných prostranství. Součástí bude i napojení objektu na inženýrské sítě, instalační rozvody, protipožární zabezpečení, vytápění pomocí tepelných čerpadel, kogenerační jednotky a fotovoltaiky.

Aquapark je dnes otevřen!

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí je v prostějovském Aquaparku v úterý otevřeno. Vykoupat se můžete v době od 12 do 19 hodin.

„Upozorňujeme zákazníky, že z technických důvodů je vlnový míč mimo provoz,“ vzkazují provozovatelé.

Koupaliště ve Vrahovicích ukončilo 3. září sezónu. (ber)

Návštěvnost otevřených koupališť byla minimální. Kvůli počasí

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Domovní správa Prostějov, která provozuje obě prostějovská koupaliště, ohlásila začátek letošní sezóny na pátek 2. června. Počasí ale bylo proti.

„V pátek bylo v aquaparku 100 lidí, v sobotu 20 a v neděli 13,“ sdělil PvNovinkám jednatel DS Vladimír Průša.  Ve Vrahovicích byla návštěvnost ještě menší, v pátek přišlo 13, v sobotu 16 lidí. V neděli zůstala brána koupaliště uzavřena. (ber)

Aquapark a Vrahovice pro letošní rok přitvrdily

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, prostějovská koupaliště neminula vlna zdražování. Ceny za vstupné se zvedly o 10 až 15 procent. Lidem se, mimo jiné, nelíbí, že by za celodenní rodinný vstup do aquaparku Koupelky měli zaplatit 440 korun.

Podle Vladimíra Průši, jednatele prostějovské domovní správy, která aquapark zřizuje, zaplatí dospělý za celodenní vstup 150 korun, cena pro mládež do 18 let, ZTP a seniory bude 110 korun, děti do 6 let zaplatí 70 korun, děti do 3 let a ZTP/P mají vstup zdarma. Rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně dvě děti do 150 centimetrů je 440 korun.  „Vstupné se po 16 hodině ve všech kategoriích snižuje o 20 korun,“ upozornil Průša s tím, že výhodnější je nákup vstupenek on-line pouze přes internet, kde mohou lidé provést platbu platebními kartami.

Domovní správa zvyšuje vstupné v aquaparku i ve Vrahovicích

ilustrační foto

V letošním roce si návštěvníci Aquaparku v Koupelkách a koupaliště ve Vrahovicích připlatí. Důvodem zvýšení vstupného jsou podle náměstkyně primátora Marcely Župkové zvýšené cen energií.

„Náklady na energie a opravy od loňska stouply v Aquaparku o cca 700 tisíc a ve Vrahovicích o 350 tisíc,“ sdělila na tiskové konferenci náměstkyně. Podle jejích slov bude u dospělých navýšení o 30 korun, u dětí o 20.  Podle Župkové bylo navýšení cen nutností a nevyhnul se mu žádný z provozovatelů podobných zařízení. 

Tip na sobotu. XII. Hanácké mistrovství ve sjezdu na tobogánu Aquapark Olomouc

Foto pixabay.com, aqua-olomouc.cz

V sobotu 16. července se můžete těšit na již dvanáctý ročník oblíbeného mistrovství ve sjezdu na tobogánu. Začíná se v 11 hodin, registrace probíhá již od 10 hodin.

Závodníci budou rozděleni podle věku do čtyř kategorií: 4 až 7 let, 8 až 13 let, 14 až 17 let, 18 let a více. „Přijďte si užít den plný pohybu, soutěží a bezva doprovodného programu. Těšíme se na Vás," zvou pořadatelé. (red)