návštěvnost

Jedničkou zůstává Helfštýn. Dařilo se i Čechám pod Kosířem

Foto Olomoucký kraj

Hrad Helfštýn se stal opět jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu. Vloni si ho přišlo prohlédnout téměř 110 tisíc návštěvníků. Lidé ale měli zájem také o prohlídky zámků v Úsově a Čechách pod Kosířem, kde na ně čekaly zajímavé novinky.

„Sezónu 2023 řadíme k těm nejnavštěvovanějším vůbec. Na celkovém součtu návštěvníků nic nezměnil ani fakt, že příjezdová cesta v Týně nad Bečvou byla celý rok rozkopaná a omezení spojená s příjezdem mohla řadu řidičů odradit,“ uvedl Jan Lauro, helfštýnský kastelán. Hrad turistům nabídl stálé i putovní expozice, noční prohlídky a nejvyhledávanější akcí se opět stalo mezinárodní setkání kovářů Hefaiston.

Zoo Olomouc navštívilo v loni 382 tisíc lidí. Nejvíc za 25 let!

Foto ZOO Olomouc

Zoologická zahrada Olomouc nejen vyhodnocuje, ale především děkuje. Svým návštěvníkům nejen za jejich věrnost zvířecí říši, ale i zoo samotné a svému zřizovateli, Statutárnímu městu Olomouc, za neochvějnou podporu. Brány návštěvníkům otevřela poprvé v roce 1956. V roce 2023 jich přišlo 381 818, nejvyšší počet za posledních 25 let. V předchozím roce to bylo 367 711 lidí. Od založení do ní zavítalo 17 266 552 návštěvníků.

Na ploše 42 ha zoo chová 1828 jedinců ve 387 druzích. Rok 2023 přinesl odchov 266 mláďat. Nejvítanějšími akcemi se staly Velikonoce, Předsletová konference čarodějnic, Večer duchů, Zoo světel a Víkend dětí.

Návštěvnost otevřených koupališť byla minimální. Kvůli počasí

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Domovní správa Prostějov, která provozuje obě prostějovská koupaliště, ohlásila začátek letošní sezóny na pátek 2. června. Počasí ale bylo proti.

„V pátek bylo v aquaparku 100 lidí, v sobotu 20 a v neděli 13,“ sdělil PvNovinkám jednatel DS Vladimír Průša.  Ve Vrahovicích byla návštěvnost ještě menší, v pátek přišlo 13, v sobotu 16 lidí. V neděli zůstala brána koupaliště uzavřena. (ber)

Koupací sezona byla katastrofální, hodnotí Vladimír Průša

Ilustrační foto ber

Letní provoz ukončila obě prostějovská koupaliště. Koupací sezonu považuje Vladimír Průša, jednatel Domovní správy, která areály provozuje, za katastrofální. Prázdninové tržby jsou na necelé polovině jiných let.

Důvodem bylo počasí, ale i testy. To DS pocítila hlavně v Aquaparku. „Do Koupelek chodí hlavně mladí, kteří se však nechtějí testovat a nejsou naočkovaní. Tam je propad hodně dramatický,“ řekl.

Na druhém koupališti ve Vrahovicích byla situace lepší, návštěvnost klesla pouze o čtvrtinu. „Do Vrahovic se chodí koupat starší generace, která je vesměs naočkovaná,“ doplnil Průša. (ber)

Milí čtenáři, děkujeme vám!

ilustrační foto

 

Máme před sebou aktuální graf návštěvnosti stránek PvNovinek v době od 1. března do 31. břena. Výsledky jsou díky vám, čtenářům, více než potěšující.

Vyplývá z nich, že za toto období si Prostějovské novinky otevřelo 29 494 unikátních návštěvníků, celkově však bylo 76 233 návštěv, což znamená, že někteří se na PvNovinky během určeného období vracejí opakovaně. V průměru si návštěvník přečte více než dva články, což mu trvá zhruba necelé dvě minuty. Otevřeli jste si celkem 169 254 stránek. Procento nových návštěv za toto období je 25,82. Také čísla na Facebooku nám dělají radost - v současné době už máme 2 300 přátel, a to je číslo, o němž se nám ještě před pár měsíci ani nesnilo.

Děkujeme, děkujeme, děkujeme!

Foto scan návštěvnost

 

Máme před sebou aktuální graf návštěvnosti stránek PvNovinek v době od 15. února do 17. března. Výsledky jsou díky vám, čtenářům, více než potěšující.

Vyplývá z nich, že za toto období si Prostějovské novinky otevřelo 27 717 unikátních návštěvníků, celkově však bylo 67 958 návštěv, což znamená, že někteří se na PvNovinky během určeného období vracejí opakovaně. V průměru si návštěvník přečte dva články, což mu trvá zhruba necelé dvě minuty. Procento nových návštěv za toto období je 27,61. Také čísla na Facebooku nám dělají radost - v současné době už máme 2 223 přátel, a to je číslo, o němž se nám ještě před pár měsíci ani nesnilo.

Obrazem: Na aquaparku je plno

ilustrační foto

Vodní atrakce obsazené do posledního místa, dětské výskání a relax. To je dnešní aquapark. Do vlahé náruče čisté vody se vrhají jak místní, tak lidé z Olomouce či Přerova. Podle šéfa Domovní správy Vladimíra Průši je ale návštěvnost poněkud střízlivá. Na vině je prý nedávné chladné počasí.

„Je tady báječně. Nemám žádné výhrady, jsme spokojeni,“ usmívala se Vlasta Hrazdilová, která zde má na starosti dva vnuky. Malí kluci nelenili a babičce bleskově utekli do vody, lákali i nás.

„Novinářko, pojďte sem, voda je teplá fakt,“ křičeli zvesela.  Ke skoku do vody se chystala i rodinka z Olomouce.

„Spíš než do olomouckého aquaparku jezdíme sem. Tady jsme víc spokojeni,“ usmívala se paní Ivana. Její slova trochou kritiky kořenila mladá maminka Gabriela.