aquapark

Třídenní statistika. Na prostějovská koupaliště zamířily čtyři stovky plavců

ilustrační foto pixabay

V pátek 3. června otevřela své brány obě prostějovská koupaliště. Vykoupat se přišlo 392 lidí.

„V Aquaparku to bylo 234 návštěvníků, ve Vrahovicích pak 158,“ potvrdil PvNovinkám Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov, která se o koupaliště stará.

V Aquaparku na ně čekaly zrenovované skluzavky a tobogany a nové slunečníky. Na koupališti ve Vrahovicích přibylo několik stromů a ping-pongový stůl. Návštěvníci si navíc mohou na obě koupaliště zakoupit vstupenky on-line. Nemusí je tisknout, stačí je mít v mobilu,

Koupání v Prostějově. Opravy, slunečníky, stromy a zvýšené vstupné

ilustrační foto DS PV

Na letošní koupací sezónu se provozovatel obou prostějovských koupališť, Domovní správa Prostějov, řádně připravil. Začít by měla v pátek 3. června. Vše ale záleží na počasí. 

"V aquaparku proběhla generální oprava tobogánů a skluzavek. Provedla ji zahraniční firma, která obnovila původní skluznost a barevnost povrchu. Dále jsme k dětskému bazénu nainstalovali čtyři kusy velkých slunečníků, které budou sloužit pro větší pohodlí rodičů s malými dětmi," sdělil PvNovinkám jednatel DS Pv Vladimír Průša. 

Propustku z koupaliště v Prostějově nedostanete

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Se stížností se na redakci PvNovinek obrátila paní Denisa. Mladá maminka, která s rodinou pravidelně navštěvuje prostějovský Aquapark, potřebovala na cca 20 minut areál opustit, aby se do něj vrátila i s osmiletou dcerou. Po personálu požadovala na uvedenou dobu propustku. Té se jí ale nedostalo, a tak musela vstupné zaplatit znovu.

„Byla jsem v aquaparku s mladší dcerou od rána, když kolem poledne volala ta starší, že jí skončilo soustředění dřív a už je v Prostějově. Neměla ale klíče od domu, protože se měla vrátit až večer, kdy už bychom byli doma,“ uvedla Denisa s tím, že vzhledem k tomu, že bydlí na druhém konci města, cesta autobusem pro klíče a zpět byla pro dívku obtížná, nehledě na to, že se chtěla jít rovněž koupat. „Snažila jsem se pokladní vysvětlit, že budu do pár minut zpět a zaplatím vstupné i za dceru.

Aquapark hlásí nejnižší návštěvnost ve své historii

ilustrační foto DS PV

V červnu a po většinu července počasí nepřálo koupání. Celkově bylo málo tropických dnů, a to se projevilo i na návštěvnosti prostějovských koupališť.

„Pokud jde o Aquapark, návštěvnost byla nejnižší v celé jeho historii. Navštívilo jej necelých čtyřicet tisíc návštěvníků,“ sdělil PvNovinkám Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov. V loňské sezoně to bylo třiačtyřicet tisíc a v roce 2018 téměř sedmdesát tisíc návštěvníků.

Romové ani lidé na sociálních dávkách nemají na koupaliště vstup zdarma!

ilustrační foto pixabay.com

Fáma se Prostějovem, a v poslední době hlavně po sociálních sítích, šíří již několik let. Romové, potažmo lidé na sociálních dávkách, nemají na koupaliště volný vstup. Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková, žádná taková sociální dávka neexistuje.

Před časem se v médiích a na sociálních sítích řešilo nevhodné chování Romů v prostějovském aquaparku. I přes protesty personálu se do vody vrhali v oblečení. Následně se opět objevilo tvrzení, že tato skupina návštěvníků má vstup zdarma díky sociální dávce.

„Žádná dávka, která by umožnila vstup na koupaliště pro sociálně slabé nebo přímo pro Romy, neexistuje,“ sdělila na dotaz redakce Beránková. „Pokud jde o vstupy do soukromých objektů, jejich stanovení, případné slevy jsou plně v kompetenci provozovatelů. Není to gesce ÚP ČR,“ doplnila.

Od 4. srpna bude možné koupit vstupenku do Aquaparku online

ilustrační foto aquapark Prostějov

Učinit tak můžete na webových stránkách Domovní správy Prostějov nebo na Ticketporalu. Informaci PvNovinkám podal jednatel DS Prpstějov Vladimír Průša.

„Prozatím je nutné si vstupenku vytisknout, v budoucnu by měla být možnost skenování přímo z mobilního telefonu. Nyní je pro tento účel upraven jeden ze dvou turniketů, a to tak, aby bylo možné vložit pod čtečku vstupenku na papíře velikosti A4,“ doplnil Průša s tím, že Domovní správa tak chce omezit vytváření front, kde může mimo jiné hrozit i přenos infekcí.

V krátké době bude tento prodej umožněn i na koupališti Vrahovice. (ber)

Víkend plavce na koupaliště moc nelákal

ilustrační foto

První červnový víkend otevřel i prostějovská koupaliště. Ať už z obav z koronaviru nebo kvůli proměnlivému počasí se milovníci vody dostavili ve velmi omezeném množství.

„Aquapark navštívilo o víkendu 402 lidí, Vrahovice 186,“ posteskl si jednatel Domovní správy Vladimír Průša. Voda je podle jeho slov na 25 stupních Celsia, ve vrahovickém dětském bazénku dokonce na 27 stupních.

Aquapark je v červnu při příznivém počasí otevřen od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin. Informaci o otevření Aquaparku si můžete ověřit na telefonním čísle: 778 416 662.

Stejná provozní doba je i na koupališti ve Vrahovicích. Aktuální informaci o otevření získáte na tel. 582 301 793. (ber)

Aquapark zahájí sezonu 12. června

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Koupací sezona 2020 Aquaparku Prostějov bude zahájena v pátek 12. června. 

V červnu se budeme moci koupat celý týden v době od 10 do 19 hodin, v červenci a v srpnu potom dokonce od 9 do 20 hodin.   

„Areál je otevřený v případě příznivého počasí - informaci o otevření Aquaparku si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662,“ doplnil informaci jednatel DS Prostějov Vladimír Průša s tím, že i v letošním roce platí nabídka rodinného vstupného. (ber)

Na koupací sezonu se chystáme, říká Vladimír Průša

ilustrační foto ber

I přes současnou situaci, kdy dění nejen v našem městě ovlivňuje koronavirová nákaza, Domovní správa Prostějov chystá na letní sezonu obě koupaliště. 

"Novinkou v Aquaparku bude nový provozovatel občerstvení, který nově zrekonstruoval restauraci, která bude samoobslužná a bude nabízet mimo jiné několik druhů hotových jídel," sdělil PvNovinkám jednatel DS Vladimír Průša.

Ve Vrahovicích bude podle jeho slov nově spuštěna technologie se solinátorem (dezinfekce pomocí soli). "Pokud to opatření dovolí, chtěli bychom otevřít v průběhu měsíce června," dodal Průša. (ber)

 

Aquapark Koupelky navštívilo sedmdesát tisíc lidí

ilustrační foto

Ještě koncem srpna se jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša obával, že letošní sezona skončí v Aquaparku Koupelky ztrátou. Počasí ale překvapilo a do areálu zamířilo na sedmdesát tisíc milovníků koupání.

"V současné době je aquapark již uzavřen a my začínáme pracovat na opravách. Je třeba obrousit skluzavky a tobogán, upravit dlažbu a podobně. Určitě se nudit nebudeme," poznamenal Průša. Na příští sezonu chystá Domovní správa Prostějov vylepšení, která by měla návštěvníkům pobyt zpříjemnit. Zatím je vše ve fázi plánování, nové věci by neměly kolidovat s vybavením krytého bazénu, jehož výstavba se v blízkosti Aquaparku plánuje.