koupaliště

Na vrahovickém koupališti přibyla workoutová hrazda

Foto rozvijime.prostejov.eu

Námět na vybudování hrazdy na koupališti ve Vrahovicích předložil v druhém ročníku participativního rozpočtu Pavel Dopita. Na začátku června byla hrazda na koupaliště umístěna.

„V loňském roce jsme jednali s předkladatelem projektu a dohodli se, že tento prvek bude zajištěn až na sezónu 2024, tj. aby byl k dispozici před otevřením koupaliště,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal. Sestava obsahuje hrazdu a vlajkovou hrazdu a má dopadovou plochu – protipádovou pryžovou dlažbu. Současně může sloužit více než jedné osobě. (ber)

Vrahovické koupaliště zahájilo provoz!

ilustrační foto ber

Od pátku 7. června otevřela Domovní správa Prostějov koupaliště ve Vrahovicích. V případě příznivého počasí ho můžete navštívit od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin.

„Aquapark prozatím zůstává z technických důvodů uzavřený. Předpokládané otevření, v případě příznivého počasí, v konci příštího týdne,“ doplnil jednatel DS Vladimír Průša. (red)

Koupaliště 1. června zřejmě neotevřou. Kvůli opravám a počasí

ilustrační foto ber

Prostějovský aquapark i koupaliště ve Vrahovicích chtěla Domovní správa otevřít 1. června. Jenže to vypadá, že se tak brzo nevykoupeme. Zatímco aquapark prochází nečekanou opravou, koupání nepřeje ani počasí.

V aquaparku prasklo sací potrubí ve strojovně pod kioskem, kde jsou motory pohánějící atrakce. Strojovna byla pod vodou a zničena byla elektronika i elektrorozvaděč. „Motory jsou v opravě, potrubí opravené, ale práce je mnoho a určitě ji nestihneme do konce týdne,“ sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Vladimír Průša. Koupaliště ve Vrahovicích je na provoz připraveno, ani ono ale zřejmě neotevře.

„Rozhodneme se ve čtvrtek, až bude upřesněna předpověď počasí. Zatím to vypadá, že bude pršet,“ doplnil Průša.

Na vrahovickém koupališti přibude hrazda. Postaví ji město z participativního rozpočtu

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Námět na vybudování hrazdy na prostějovském koupališti předložil v druhém ročníku participativního rozpočtu Pavel Dopita. Obrátili se na něj zájemci o posilování s tím, že jim něco podobného v Prostějově chybí. Sestava bude obsahovat hrazdu a vlajkovou hrazdu. Prvek musí mít dopadovou plochu, proto součástí bude protipádová pryžová dlažba.

Poslední březnová rada města v roce 2023 schválila všechny projekty 2. ročníku participativního ročníku, které postoupily do hlasování včetně tohoto projektu.  V dubnu 2023 při jednání s předkladatelem projektu bylo dohodnuto zajistit workoutový prvek až na sezónu 2024, aby byl k dispozici zhruba od konce května. 

V roce 2024 bylo v rozpočtu města na akci vyčleněno 100 tis. Kč.  Cenová nabídka od společnosti Clean4you s.r.o. z Hněvotína z března 2024 činí 85 398 Kč včetně DPH.

Aquapark je dnes otevřen!

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí je v prostějovském Aquaparku v úterý otevřeno. Vykoupat se můžete v době od 12 do 19 hodin.

„Upozorňujeme zákazníky, že z technických důvodů je vlnový míč mimo provoz,“ vzkazují provozovatelé.

Koupaliště ve Vrahovicích ukončilo 3. září sezónu. (ber)

Návštěvnost otevřených koupališť byla minimální. Kvůli počasí

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Domovní správa Prostějov, která provozuje obě prostějovská koupaliště, ohlásila začátek letošní sezóny na pátek 2. června. Počasí ale bylo proti.

„V pátek bylo v aquaparku 100 lidí, v sobotu 20 a v neděli 13,“ sdělil PvNovinkám jednatel DS Vladimír Průša.  Ve Vrahovicích byla návštěvnost ještě menší, v pátek přišlo 13, v sobotu 16 lidí. V neděli zůstala brána koupaliště uzavřena. (ber)

Domovní správa zvyšuje vstupné v aquaparku i ve Vrahovicích

ilustrační foto

V letošním roce si návštěvníci Aquaparku v Koupelkách a koupaliště ve Vrahovicích připlatí. Důvodem zvýšení vstupného jsou podle náměstkyně primátora Marcely Župkové zvýšené cen energií.

„Náklady na energie a opravy od loňska stouply v Aquaparku o cca 700 tisíc a ve Vrahovicích o 350 tisíc,“ sdělila na tiskové konferenci náměstkyně. Podle jejích slov bude u dospělých navýšení o 30 korun, u dětí o 20.  Podle Župkové bylo navýšení cen nutností a nevyhnul se mu žádný z provozovatelů podobných zařízení. 

Koupaliště ve Skalce na novou šanci čeká

Foto ber

Bazén ve Skalce stojí od roku 1928. Původně byl na jeho místě rybník Bařisko, který napájely místní prameny. V té době byly ale břehy koupaliště vydlážděny kameny, které posléze nahradil beton. V bazénu ale voda není už od roku 2005. 

Tehdy se totiž změnil zákon o provozování koupališť. To skalecké doplatilo paradoxně na to, že bylo plněno minerální vodou. Výjimku, jako třeba Velké Losiny, z důvodu malé vydatnosti pramene nedostalo. 

Od té doby se v obci mluvilo o obnově koupaliště v podobě rybníku či biotopu, zatím ale změně nic nenasvědčuje. (ber) 

Třídenní statistika. Na prostějovská koupaliště zamířily čtyři stovky plavců

ilustrační foto pixabay

V pátek 3. června otevřela své brány obě prostějovská koupaliště. Vykoupat se přišlo 392 lidí.

„V Aquaparku to bylo 234 návštěvníků, ve Vrahovicích pak 158,“ potvrdil PvNovinkám Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov, která se o koupaliště stará.

V Aquaparku na ně čekaly zrenovované skluzavky a tobogany a nové slunečníky. Na koupališti ve Vrahovicích přibylo několik stromů a ping-pongový stůl. Návštěvníci si navíc mohou na obě koupaliště zakoupit vstupenky on-line. Nemusí je tisknout, stačí je mít v mobilu,

Koupací sezona byla katastrofální, hodnotí Vladimír Průša

Ilustrační foto ber

Letní provoz ukončila obě prostějovská koupaliště. Koupací sezonu považuje Vladimír Průša, jednatel Domovní správy, která areály provozuje, za katastrofální. Prázdninové tržby jsou na necelé polovině jiných let.

Důvodem bylo počasí, ale i testy. To DS pocítila hlavně v Aquaparku. „Do Koupelek chodí hlavně mladí, kteří se však nechtějí testovat a nejsou naočkovaní. Tam je propad hodně dramatický,“ řekl.

Na druhém koupališti ve Vrahovicích byla situace lepší, návštěvnost klesla pouze o čtvrtinu. „Do Vrahovic se chodí koupat starší generace, která je vesměs naočkovaná,“ doplnil Průša. (ber)