koupaliště

Na koupací sezonu se chystáme, říká Vladimír Průša

ilustrační foto ber

I přes současnou situaci, kdy dění nejen v našem městě ovlivňuje koronavirová nákaza, Domovní správa Prostějov chystá na letní sezonu obě koupaliště. 

"Novinkou v Aquaparku bude nový provozovatel občerstvení, který nově zrekonstruoval restauraci, která bude samoobslužná a bude nabízet mimo jiné několik druhů hotových jídel," sdělil PvNovinkám jednatel DS Vladimír Průša.

Ve Vrahovicích bude podle jeho slov nově spuštěna technologie se solinátorem (dezinfekce pomocí soli). "Pokud to opatření dovolí, chtěli bychom otevřít v průběhu měsíce června," dodal Průša. (ber)

 

Koupaliště Otaslavice otevírá již 1. června!

ilustrační foto otaslavice - koupaliště

Koupaliště Otaslavice je plně připraveno ke svému otevření. Své brány otevře v době od devíti do devatenácti hodin.

Koupaliště na bázi přírodního biotopu bylo otevřeno v loňském roce. Nabízí parkoviště pro auta i bicykly a bufet.

Koupací biotop funguje na principu přírodního čištění. Bazén má dvě části. V první se lidé mohou koupat, ve druhé jsou vysazené rostliny, které svými kořeny vodu čistí a fungují jako přírodní čistička. Vstupné pro dospělého přijde na 50 korun.

Bližší informace naleznete na koupalisteotaslavice.cz. (ber)

Koupaliště Vrahovice navštívilo přes šest tisíc lidí

ilustrační foto

Sedmnáctého srpna úderem deváté hodiny ráno se otevřela brána zrekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích. Od té chvíle jí do 31. srpna prošlo 6396 návštěvníků. Nejvíce jich přišlo 19. srpna.  

Voda o teplotě 25 stupňů, atrakce pro děti i hřiště na plážový volebal či tenis pro dospělé. V rámci stavby bylo vybudováno nové zázemí pro personál, sociální zařízení pro veřejnost, prostor pro občerstvení včetně přístřešku a moderní dětské hřiště s herními prvky. Plocha bazénu je 50 x 20 m a hloubka bazénu je od 0,8 metrů do 1,8 metrů. Před koupalištěm byla zrekonstruována nezpevněná plocha pro odstavení automobilů o kapacitě 57 stání + 4 ks pro imobilní a odstavná plocha pro kola o kapacitě 152 ks.

OBRAZEM: Koupaliště Vrahovice je otevřeno!

Foto ber

Dnes úderem deváté hodiny ráno se otevřela brána zrekonstruovaného koupaliště ve Vrahovicích. Slavnostního otevření se zúčastnili i představitelé města.

Voda o teplotě 25 stupňů, atrakce pro děti i hřiště na plážový volebal či tenis pro dospělé. V rámci stavby bylo vybudováno nové zázemí pro personál, sociální zařízení pro veřejnost, prostor pro občerstvení včetně přístřešku a moderní dětské hřiště s herními prvky. Plocha bazénu je 50 x 20 m a hloubka bazénu je od 0,8m do 1,8m.

Před koupalištěm byla zrekonstruována nezpevněná plocha pro odstavení automobilů o kapacitě 57 stání + 4 ks pro imobilní a odstavná plocha pro kola o kapacitě 152 ks.

Koupaliště Vrahovice otevírá v pátek v devět hodin!

Foto koupaliště Vrahovice

Jak PvNovinkám právě potvrdil jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša, koupaliště ve Vrahovicích v pátek otevře své brány. Do zrekonstruovaného areálu se můžete vydat již v devět hodin! 

Vstupné na koupališti Vrahovice bude tento rok sedmdesát korun do 16,00 hodin, padesát korun děti. Od 16,00 hodin pětatřicet korun. Rodina dva dospělí + dvě děti zaplatí dvě stokoruny. (red)

 

Napuštěno! Příští víkend ve znamení koupání?!

Foto VP

Nový bazén koupaliště Vrahovice je napuštěn. Když všechno dobře půjde, tak by se příští víkend mohlo otevřít, slibuje Domovní správa Prostějov.

Nabídne i slanou vodu. "Moře to není, ale dezinfekce se provádí za pomoci soli namísto kapalného, nebo plynného chloru," vzkazuje jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. (ber)

 

Vrahovické koupaliště se veřejnosti otevře v polovině srpna

ilustrační foto

Exkluzivní informaci získaly PvNovinky dnes odpoledne od náměstka primátorky Prostějova Zdenka Fišera. Týkají se otevření koupaliště ve Vrahovicích.

"Koupaliště bude pro veřejnost otevřeno v polovině srpna," uvedl Fišer. Důvodem momentálního zpoždění je pomalé napouštění bazénu. Vodárny totiž nepovolily zvýšený průtok, podle nich by totiž způsobil jednak znečištění bazénu kalem, druhak problémy ve vrahovických domácnostech. "Týden bude trvat napouštění, další týden zkušební provoz. O ten už se bude starat Domovní správa," dodal Fišer s tím, že bazén již se napouští. 

OBRAZEM: Dnešní pohled na koupaliště ve Vrahovicích

Foto MMP

Zkolaudovat, předat dílo, dokončit terénní úpravy, položit travní koberec, napustit vodu. Koupaliště ve Vrahovicích finišuje. 

První náměstek primátorky Zdeněk Fišer dnes (1. 8. 2018) stavbu prošel a zůstává optimistou ve zprovoznění bazénu ještě v průběhu letošního léta. (red)

 

OBRAZEM: Výstavba koupaliště ve Vrahovicích finišuje

Foto ber

Výstavba zbrusu nového bazénu a zázemí na koupališti ve Vrahovicích se blíží do finále. Stavba za více než 90 milionů korun měla být zprovozněna v červenci, jejího otevření se veřejnost ale zřejmě v nejbližších dnech nedočká. 

Demolice původních objektů a bazénu, výstavba nových budov a bazénu a v neposlední řadě parkoviště. To je jen část prací, které firma měla provést do 30. července 2018. Jenže místo v prosinci 2017 začala s výstavbou o tři měsíce později. Důvodem zpoždění bylo odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení.  

OBRAZEM: Koupaliště v Otaslavicích slavnostně otevřelo!

Foto Zuzana Zapletalová

Otaslavice se dočkaly. V sobotu 21. července se slavnostně otevřel nový biotop, který vznikl na místě původního koupaliště. První koupání bylo zdarma, biotop praskal ve švech!

Návštěvníci se těšili z programu plného zábavy, her a skvělé muziky. Nechybělo občerstvení na grilu i v udírně, vynikající pivo i limo. "Už jsme se nemohli dočkat, jsme rádi, že se můžeme koupat, prázdniny jsou přeci v plném proudu", nechaly se slyšet místní děti. (red)