koupaliště

Návštěvnost otevřených koupališť byla minimální. Kvůli počasí

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Domovní správa Prostějov, která provozuje obě prostějovská koupaliště, ohlásila začátek letošní sezóny na pátek 2. června. Počasí ale bylo proti.

„V pátek bylo v aquaparku 100 lidí, v sobotu 20 a v neděli 13,“ sdělil PvNovinkám jednatel DS Vladimír Průša.  Ve Vrahovicích byla návštěvnost ještě menší, v pátek přišlo 13, v sobotu 16 lidí. V neděli zůstala brána koupaliště uzavřena. (ber)

Domovní správa zvyšuje vstupné v aquaparku i ve Vrahovicích

ilustrační foto

V letošním roce si návštěvníci Aquaparku v Koupelkách a koupaliště ve Vrahovicích připlatí. Důvodem zvýšení vstupného jsou podle náměstkyně primátora Marcely Župkové zvýšené cen energií.

„Náklady na energie a opravy od loňska stouply v Aquaparku o cca 700 tisíc a ve Vrahovicích o 350 tisíc,“ sdělila na tiskové konferenci náměstkyně. Podle jejích slov bude u dospělých navýšení o 30 korun, u dětí o 20.  Podle Župkové bylo navýšení cen nutností a nevyhnul se mu žádný z provozovatelů podobných zařízení. 

Koupaliště ve Skalce na novou šanci čeká

Foto ber

Bazén ve Skalce stojí od roku 1928. Původně byl na jeho místě rybník Bařisko, který napájely místní prameny. V té době byly ale břehy koupaliště vydlážděny kameny, které posléze nahradil beton. V bazénu ale voda není už od roku 2005. 

Tehdy se totiž změnil zákon o provozování koupališť. To skalecké doplatilo paradoxně na to, že bylo plněno minerální vodou. Výjimku, jako třeba Velké Losiny, z důvodu malé vydatnosti pramene nedostalo. 

Od té doby se v obci mluvilo o obnově koupaliště v podobě rybníku či biotopu, zatím ale změně nic nenasvědčuje. (ber) 

Třídenní statistika. Na prostějovská koupaliště zamířily čtyři stovky plavců

ilustrační foto pixabay

V pátek 3. června otevřela své brány obě prostějovská koupaliště. Vykoupat se přišlo 392 lidí.

„V Aquaparku to bylo 234 návštěvníků, ve Vrahovicích pak 158,“ potvrdil PvNovinkám Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov, která se o koupaliště stará.

V Aquaparku na ně čekaly zrenovované skluzavky a tobogany a nové slunečníky. Na koupališti ve Vrahovicích přibylo několik stromů a ping-pongový stůl. Návštěvníci si navíc mohou na obě koupaliště zakoupit vstupenky on-line. Nemusí je tisknout, stačí je mít v mobilu,

Koupací sezona byla katastrofální, hodnotí Vladimír Průša

Ilustrační foto ber

Letní provoz ukončila obě prostějovská koupaliště. Koupací sezonu považuje Vladimír Průša, jednatel Domovní správy, která areály provozuje, za katastrofální. Prázdninové tržby jsou na necelé polovině jiných let.

Důvodem bylo počasí, ale i testy. To DS pocítila hlavně v Aquaparku. „Do Koupelek chodí hlavně mladí, kteří se však nechtějí testovat a nejsou naočkovaní. Tam je propad hodně dramatický,“ řekl.

Na druhém koupališti ve Vrahovicích byla situace lepší, návštěvnost klesla pouze o čtvrtinu. „Do Vrahovic se chodí koupat starší generace, která je vesměs naočkovaná,“ doplnil Průša. (ber)

Propustku z koupaliště v Prostějově nedostanete

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Se stížností se na redakci PvNovinek obrátila paní Denisa. Mladá maminka, která s rodinou pravidelně navštěvuje prostějovský Aquapark, potřebovala na cca 20 minut areál opustit, aby se do něj vrátila i s osmiletou dcerou. Po personálu požadovala na uvedenou dobu propustku. Té se jí ale nedostalo, a tak musela vstupné zaplatit znovu.

„Byla jsem v aquaparku s mladší dcerou od rána, když kolem poledne volala ta starší, že jí skončilo soustředění dřív a už je v Prostějově. Neměla ale klíče od domu, protože se měla vrátit až večer, kdy už bychom byli doma,“ uvedla Denisa s tím, že vzhledem k tomu, že bydlí na druhém konci města, cesta autobusem pro klíče a zpět byla pro dívku obtížná, nehledě na to, že se chtěla jít rovněž koupat. „Snažila jsem se pokladní vysvětlit, že budu do pár minut zpět a zaplatím vstupné i za dceru.

Koupaliště i lázně otevřeme v pátek, vzkazuje Vladimír Průša

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Městské lázně, koupaliště ve Vrahovicích i aquapark budou otevřeny od pátku 4. června.  Připomínáme několik důležitých věcí, které budete k návštěvě potřebovat.

Aquapark Koupelky Prostějov bude v červnu otevřen od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin. Areál je otevřený v případě příznivého počasí – informaci o otevření si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662. Vstupenky si můžete koupit on-line na https://go.ticketportal.cz/event/211, není nutné ji ale tisknout, postačí přiložit mobilní telefon. I letos je v platnosti rodinné vstupné, celodenní stojí 300 korun.

Aquapark i koupaliště otevřou koncem května

Ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informoval jednatel Domovní správ Prostějov Vladimír Průša, aquapark i koupaliště ve Vrahovicích otevřou, pokud to počasí dovolí, v pátek 28. května.

Novinkou v aquaparku jsou nové turnikety, které přišly na 300 tisíc korun. „Díky nim bude umožněn on-line nákup vstupenek. Nebude nutné je tisknout, pouze stáhnout do mobilního telefonu,“ vysvětlil Průša.

V současné době probíhají na obou místech přípravy na sezónu. „Bazény jsou vypuštěny a probíhá jejich čištění, věnujeme se údržbě zeleně, mytí dlažeb a přípravám technologií,“ dodal jednatel s tím, že ve Vrahovicích je zprovozňována studna. Tu bude možné využívat k napouštění a dopouštění bazénu. (ber)

Romové ani lidé na sociálních dávkách nemají na koupaliště vstup zdarma!

ilustrační foto pixabay.com

Fáma se Prostějovem, a v poslední době hlavně po sociálních sítích, šíří již několik let. Romové, potažmo lidé na sociálních dávkách, nemají na koupaliště volný vstup. Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková, žádná taková sociální dávka neexistuje.

Před časem se v médiích a na sociálních sítích řešilo nevhodné chování Romů v prostějovském aquaparku. I přes protesty personálu se do vody vrhali v oblečení. Následně se opět objevilo tvrzení, že tato skupina návštěvníků má vstup zdarma díky sociální dávce.

„Žádná dávka, která by umožnila vstup na koupaliště pro sociálně slabé nebo přímo pro Romy, neexistuje,“ sdělila na dotaz redakce Beránková. „Pokud jde o vstupy do soukromých objektů, jejich stanovení, případné slevy jsou plně v kompetenci provozovatelů. Není to gesce ÚP ČR,“ doplnila.

Víkend plavce na koupaliště moc nelákal

ilustrační foto

První červnový víkend otevřel i prostějovská koupaliště. Ať už z obav z koronaviru nebo kvůli proměnlivému počasí se milovníci vody dostavili ve velmi omezeném množství.

„Aquapark navštívilo o víkendu 402 lidí, Vrahovice 186,“ posteskl si jednatel Domovní správy Vladimír Průša. Voda je podle jeho slov na 25 stupních Celsia, ve vrahovickém dětském bazénku dokonce na 27 stupních.

Aquapark je v červnu při příznivém počasí otevřen od pondělí do neděle od 10 do 19 hodin. Informaci o otevření Aquaparku si můžete ověřit na telefonním čísle: 778 416 662.

Stejná provozní doba je i na koupališti ve Vrahovicích. Aktuální informaci o otevření získáte na tel. 582 301 793. (ber)