vstupné

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

Foto Zdenek Zedek
O víkendu 29. a 30. července se hrad Sovinec vrátí do temné doby třicetileté války. XXVII. ročník nabídne dobývání hradu se středověkou bitvou, kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení i loutkové pohádky pro celou rodinu. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 27. července zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se mistr brašnář, který na Sovinci představí své řemeslo. Do předmětu napište SOVINEC a nezapomeňte přidat své jméno a adresu. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Aquapark a Vrahovice pro letošní rok přitvrdily

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, prostějovská koupaliště neminula vlna zdražování. Ceny za vstupné se zvedly o 10 až 15 procent. Lidem se, mimo jiné, nelíbí, že by za celodenní rodinný vstup do aquaparku Koupelky měli zaplatit 440 korun.

Podle Vladimíra Průši, jednatele prostějovské domovní správy, která aquapark zřizuje, zaplatí dospělý za celodenní vstup 150 korun, cena pro mládež do 18 let, ZTP a seniory bude 110 korun, děti do 6 let zaplatí 70 korun, děti do 3 let a ZTP/P mají vstup zdarma. Rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně dvě děti do 150 centimetrů je 440 korun.  „Vstupné se po 16 hodině ve všech kategoriích snižuje o 20 korun,“ upozornil Průša s tím, že výhodnější je nákup vstupenek on-line pouze přes internet, kde mohou lidé provést platbu platebními kartami.

Domovní správa zvyšuje vstupné v aquaparku i ve Vrahovicích

ilustrační foto

V letošním roce si návštěvníci Aquaparku v Koupelkách a koupaliště ve Vrahovicích připlatí. Důvodem zvýšení vstupného jsou podle náměstkyně primátora Marcely Župkové zvýšené cen energií.

„Náklady na energie a opravy od loňska stouply v Aquaparku o cca 700 tisíc a ve Vrahovicích o 350 tisíc,“ sdělila na tiskové konferenci náměstkyně. Podle jejích slov bude u dospělých navýšení o 30 korun, u dětí o 20.  Podle Župkové bylo navýšení cen nutností a nevyhnul se mu žádný z provozovatelů podobných zařízení. 

Za lázně i pronájem KaSC si připlatíme

ilustrační foto

Náklady na energie postupně stále rostou a v Městských lázních i Společenském domě vzrostly zcela výrazně. Rada města Prostějova proto schvaluje ceny vstupného a pronájmů od 1. 1. 2023 zvýšit.

„Náklady na energie v Městských lázních i Společenském domě enormně vzrostly. V lázních je to zhruba 2,5 milionu korun a ve Společenském domě zhruba 850 tisíc korun. Z toho důvodu navrhujeme v lázních zvýšit ceny o 20 procent a ve Společenském domě zavést položku poplatek za energie. Zvýšení vstupného v lázních by mělo pokrýt zvýšené náklady na energie ze zhruba asi 40 procent,“ uvedl náměstek primátora Jiří Pospíšil, který má na starosti oblast komunálních služeb. Ke zvýšení cen došlo naposledy k 1. 9. 2022.

Soutěžte o rodinné vstupné na velikonoční Plumlov. Bleskově!

Foto ZZ

O prodlouženém víkendu 15. až 18. dubna se návštěvníci zámku Plumlov mohou těšit na Rekviem za rytíře. Čtyřdenní program nabídne Pohádkový pátek 15. dubna, Kovářskou sobotu 16. dubna, Drátenickou neděli 17. dubna a Kejklířské Velikonoční pondělí 18. dubna.  A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Stačí, když do 12 hodin čtvrtka 14. dubna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, která společnost akci pořádá. Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a přidejte svou adresu a telefon.

Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Výše hokejového vstupného budí rozpaky

ilustrační foto

 

Náklady na letošní hokejovou sezonu v 1. lize vyčíslilo vedení klubu na 25 milionů korun. Finance od města a sponzorů se rozhodlo vylepšit zvýšením vstupného. Jak se zdá, s kladnou odezvou se to nesetkalo. Devadesát korun je pro mnoho fanoušků značná suma a tak jich na první utkání dorazilo jen 1650. Dost rozdíl od závěru loňské sezony, kdy se jich na tribunách tísnily i čtyři tisíce.

„Chodila jsem na hokej pravidelně spoustu let. Napřed měly ženy vstup zadarmo, pak za polovinu. Dnes už je to plná taxa a na tu prostě nemám,“ sdělila redakci Jitka Ohlídalová. Zápasy, které přece jen navštíví, si bude pečlivě vybírat.