Plumlovský zámek

Tip na sobotu. Baletní galavečer na zámku Plumlov

Foto plakát

Plumlovský zámek uvede v sobotu 26. srpna 2023 ve 20 hodin Baletní Galavečer pod širým nebem. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) předvede baletní soubor Moravského divadla Olomouc.

Diváci uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Mimo z baletu Obraz Doriana Graye, který vytvořil choreograf Paul Chalmer speciálně pro baletní soubor MDO. Součástí programu bude také ukázka z dramatického baletu o caru Ivanu Hrozném, kterou zcela určitě umocní hudba S. Prokofjeva. Galavečer bude doplněn také o variace moderní i klasické nových členů baletního souboru MDO. 

Víme, kdo vyhrál rodinné vstupné na šermířský víkend na Plumlově!

ilustrační foto ZZ

O víkendu 5. - 6. srpna 2023 se v areálu zámku Plumlovse bude ozývat řinčení zbraní, střelba z mušket a třeba i historická hudba k tanci. To vše si budete moci prohlédnout na akci s názvem Šermířský víkend aneb Rytířské a šermířské klání.

Štěstí se tentokrát usmálo na Josefa Kováře a Jana Moravce, oba z Prostějova, Báru Šrámkovou z Konice a Emičku Novákovou, toho času na prázdninách u dědečka! Gratulujeme! (red)

Víme, kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Plumlov!

ilustrační foto Zdeněk Zedek

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 6. 7. a 8. května se na zámku Plumlov opět můžete vrátit do minulosti. Tentokrát prostřednictvím rytířského a šermířského klání Jak vznikají dějiny.  A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Štěstí se tentokrát usmálo na Janu Straškrabovou z Prostějova, Miroslava Hoffschneidera z Kostelce na Hané, Andreu Piňosovou z Plumlova a Tomáše Jakubce z Prostějova.

Gratulujeme! (red)

Zámek Plumlov zve na víkendovou akci Jak vznikají dějiny

ilustrační foto

O víkendu 6., 7. a 8. května se na zámku Plumlov opět můžete vrátit do minulosti. Tentokrát prostřednictvím rytířského a šermířského klání Jak vznikají dějiny.

Zárukou vysoké kvality celodenního programu na Plumlově je pořadatel v podobě sokolnického spolku Dědictví.

Účinkovat budou šermířská legenda, skupina MARKUS – M a skupina šermu MOHELNICKÁ SEBRANKA. Uvidíte skupinu historických tanců ROSETA, kovářské řemeslo představí mistr Jakub. Čekají vás také sokolnické ukázky příletů dravých ptáků a speciální kostýmované prohlídky vysokým zámkem. Mimořádně budou i netradiční prohlídky pohádkových sklepů. Areál bude otevřen po všechny tři dny v době od 9:30 do 18 hodin. Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (ber) 

Tip na víkend. Plumlovský zámek nabídne Vojenské dny

ilustrační foto plakát

Stejně jako loni, i nyní se bude v Plumlově konat přehlídka uniforem, zbraní a vojenské techniky z období II. světové války, s příznačným názvem Vojenské dny. Akci pořádá Klub vojenské historie Markland z. s. ve dnech 16.–18. září 2022.

Akce bude tradičně zaměřena na „oživenou historii“ v podobě táborů „znepřátelených“ vojsk, jízd historických vozidel okolními obcemi a populární bojové ukázky. 

V pátek budou probíhat exkurze pro školy, v sobotu pak bude následovat bohatý celodenní program, jehož součástí je i spanilá jízda. Ta z Plumlova vyjede v 8,30 hodin, v 9 hodin by pak měla být k vidění na prostějovském hlavním náměstí. Součástí soboty budou i rekonstrukce bitev, dobové tábory zůstanou na zámku i v neděli. (ber)

Plumlov zve na víkendový Útěk z řádu

ilustrační foto ber

V sobotu 3. a neděli 4. září od 9.30 do 18 hodin bude zámek Plumlov patřit šermířům. Nabídne akci Útěk z řádu.

V šermířských povídkách a pikantních příbězích z kláštera při tažení proti temným silám a čarodějnicím vystoupí skupiny historického šermu Lucius a Nuntius Regis. K vidění budou sokolníci s ukázkou výcviku a příletu dravých ptáků, těšit se můžete na hrané i loutkové pohádky, speciální kostýmované prohlídky vysokým zámkem a netradiční prohlídky pohádkových hradních sklepů. (red)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na sváteční Plumlov?

ilustrační foto

Po čtyři dny, 2., 3., 5. a 6. července se bude v areálu plumlovského zámku konat historická akce Dobývání hradu Plumlov. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné! 

A na koho se usmálo štěstí? Výherci rodinného vstupného pro dva dospělé a dvě děti se stávají Jana Novotná z Prostějova, Věra Matušů z Prostějova, Regina Hrubá z Olomouce a Sofie Malá z Myslejovic. Gratulujeme! (red)

Zámek Plumlov zve na pohádkový víkend!

Foto zámek Plumlov

Cestou necestou za krásnou nevěstou. To je podtitul pohádkových prohlídek plumlovského zámku, které se budou konat v sobotu 11. a neděli 12. června od 10 do 19 hodin v každou celou hodinu.

Půjde o pohádku pro malé i velké s aktivní účastí publika. Kouzelný příběh vyčaruje skupina historického tance Roseta. Přístupné budou i Pohádkové sklepy.

Poslední vstup bude v 18 hodin. (red)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na velikonoční Plumlov?!

Foto ZZ

O prodlouženém víkendu 15. až 18. dubna se návštěvníci zámku Plumlov mohou těšit na  Rekviem za rytíře. Čtyřdenní program nabídne Pohádkový pátek 15. dubna, Kovářskou sobotu 16. dubna, Drátenickou neděli 17. dubna a Kejklířské Velikonoční pondělí 18. dubna. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci rodinného vstupného pro dva dospělé a dvě děti se stávají Ladislava Pechová z Čelechovic na Hané, Jan Rozehnal z Plumlova a Petra Švecová z Kralic na Hané. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na velikonoční Plumlov. Bleskově!

Foto ZZ

O prodlouženém víkendu 15. až 18. dubna se návštěvníci zámku Plumlov mohou těšit na Rekviem za rytíře. Čtyřdenní program nabídne Pohádkový pátek 15. dubna, Kovářskou sobotu 16. dubna, Drátenickou neděli 17. dubna a Kejklířské Velikonoční pondělí 18. dubna.  A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Stačí, když do 12 hodin čtvrtka 14. dubna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, která společnost akci pořádá. Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a přidejte svou adresu a telefon.

Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)