balet

Peníze dostane balet a muzeum

Ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Radní na svém jednání schválili dvě dotace do oblasti kultury.

„Jednak je to 40 tisíc korun paní Editě Lachmanové na realizaci baletního představení open air na zámku Plumlov a jednak 40 tisíc korun Muzeu a galerii v Prostějově na vydání publikace – katalogu HaDivadlo 50. Začalo to v Prostějově. V případě baletního představení jde o již tradiční a oblíbenou akci na Plumlovském zámku, který je i častým návštěvním cílem Prostějovanů, v případě muzea jde o významný počin k výročí známého HaDivadla, jehož počátky jsou spojeny právě s Prostějovem,“ přiblížila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Zámek Plumlov bude opět hostit baletní galavečer

Foto plakát

Plumlovský zámek připravuje na poslední srpnový víkend výjimečný program. Do kouzelné scenérie i letos navrací unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 31. srpna 2024 ve 20 hodin.

Tento unikátní projekt spojující krásu plumlovského zámku s krásou tanečního umění je vytvořen ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc za finančního přispění Olomouckého kraje.

Program je zatím ještě tajemstvím, diváci však uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Máme se jistě na co těšit, vystoupení baletního souboru MDO je totiž vždy zárukou špičkového uměleckého zážitku.

Baletní večer se povedl, pochvaluje si Edita Lachmanová

Foto Edita Lachmanová

Plumlovský zámek patřil v sobotu opět baletu. Po čtyřleté přestávce vrátila Edita Lachmanová do kouzelné scenérie zámku oblíbené taneční představení. Projekt přichystala ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc.

Letošní taneční pásmo obsahovalo, mimo jiné, ukázky z Obrazu Doriana Graye, Ravelova slavného Bolera, z baletu o caru Ivanu Hrozném, z Dona Quijota či z Bajadéry od L. Minkuse. Komponovaný večer uzavřela ukázka Études na hudbu K. Riisagera v choreografii Jana Fouska.

„Letos nám dělalo starosti především proměnlivé počasí. Nakonec ale vyšlo vše tak tak, po 23 hodině se spustil totální liják a vichřice. Jinak doposud se ke mně dostaly jen kladné dojmy a ohlasy diváků, což mě ze srdce těší,“ uvedla Edita Lachmanová.

Tip na sobotu. Baletní galavečer na zámku Plumlov

Foto plakát

Plumlovský zámek uvede v sobotu 26. srpna 2023 ve 20 hodin Baletní Galavečer pod širým nebem. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) předvede baletní soubor Moravského divadla Olomouc.

Diváci uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Mimo z baletu Obraz Doriana Graye, který vytvořil choreograf Paul Chalmer speciálně pro baletní soubor MDO. Součástí programu bude také ukázka z dramatického baletu o caru Ivanu Hrozném, kterou zcela určitě umocní hudba S. Prokofjeva. Galavečer bude doplněn také o variace moderní i klasické nových členů baletního souboru MDO. 

Zámek Plumlov bude opět hostit baletní galavečer

Edita Lachmanová s Peterem Freestonem (přítel Fredieho Mercuryho) - (Foto Edita Lachmanová)

Plumlovský zámek připravuje na poslední srpnový víked opravdu vyjímečný program. Po 4leté pauze se do kouzelné scenérie navrací unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem, na který si Vás dovolujeme pozvat. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 26.srpna 2023 ve 20 hodin na zámku Plumlov.

Tento unikátní projekt spojující krásu plumlovského zámku s krásou tanečního umění je vytvořen ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc za finančního přispění Olomouckého kraje, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora statutárního města Prostějova Františka Jury.