balet

Baletní večer se povedl, pochvaluje si Edita Lachmanová

Foto Edita Lachmanová

Plumlovský zámek patřil v sobotu opět baletu. Po čtyřleté přestávce vrátila Edita Lachmanová do kouzelné scenérie zámku oblíbené taneční představení. Projekt přichystala ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc.

Letošní taneční pásmo obsahovalo, mimo jiné, ukázky z Obrazu Doriana Graye, Ravelova slavného Bolera, z baletu o caru Ivanu Hrozném, z Dona Quijota či z Bajadéry od L. Minkuse. Komponovaný večer uzavřela ukázka Études na hudbu K. Riisagera v choreografii Jana Fouska.

„Letos nám dělalo starosti především proměnlivé počasí. Nakonec ale vyšlo vše tak tak, po 23 hodině se spustil totální liják a vichřice. Jinak doposud se ke mně dostaly jen kladné dojmy a ohlasy diváků, což mě ze srdce těší,“ uvedla Edita Lachmanová.

Tip na sobotu. Baletní galavečer na zámku Plumlov

Foto plakát

Plumlovský zámek uvede v sobotu 26. srpna 2023 ve 20 hodin Baletní Galavečer pod širým nebem. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) předvede baletní soubor Moravského divadla Olomouc.

Diváci uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Mimo z baletu Obraz Doriana Graye, který vytvořil choreograf Paul Chalmer speciálně pro baletní soubor MDO. Součástí programu bude také ukázka z dramatického baletu o caru Ivanu Hrozném, kterou zcela určitě umocní hudba S. Prokofjeva. Galavečer bude doplněn také o variace moderní i klasické nových členů baletního souboru MDO. 

Zámek Plumlov bude opět hostit baletní galavečer

Edita Lachmanová s Peterem Freestonem (přítel Fredieho Mercuryho) - (Foto Edita Lachmanová)

Plumlovský zámek připravuje na poslední srpnový víked opravdu vyjímečný program. Po 4leté pauze se do kouzelné scenérie navrací unikátní projekt Baletní Galavečer pod širým nebem, na který si Vás dovolujeme pozvat. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) a v podání baletního souboru Moravského divadla Olomouc se uskuteční v sobotu 26.srpna 2023 ve 20 hodin na zámku Plumlov.

Tento unikátní projekt spojující krásu plumlovského zámku s krásou tanečního umění je vytvořen ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc za finančního přispění Olomouckého kraje, pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a primátora statutárního města Prostějova Františka Jury.