Baletní večer se povedl, pochvaluje si Edita Lachmanová

Baletní večer se povedl, pochvaluje si Edita Lachmanová
Foto Edita Lachmanová

Plumlovský zámek patřil v sobotu opět baletu. Po čtyřleté přestávce vrátila Edita Lachmanová do kouzelné scenérie zámku oblíbené taneční představení. Projekt přichystala ve spolupráci s baletním souborem Moravského divadla Olomouc.

Letošní taneční pásmo obsahovalo, mimo jiné, ukázky z Obrazu Doriana Graye, Ravelova slavného Bolera, z baletu o caru Ivanu Hrozném, z Dona Quijota či z Bajadéry od L. Minkuse. Komponovaný večer uzavřela ukázka Études na hudbu K. Riisagera v choreografii Jana Fouska.

„Letos nám dělalo starosti především proměnlivé počasí. Nakonec ale vyšlo vše tak tak, po 23 hodině se spustil totální liják a vichřice. Jinak doposud se ke mně dostaly jen kladné dojmy a ohlasy diváků, což mě ze srdce těší,“ uvedla Edita Lachmanová.

Na otázku, zda bude v projektu pokračovat i nadále, odpověděla s úsměvem: „Momentálně, po velkém nervovém vypětí s organizací, si nejsem jistá, co bude za rok. Ale nerada bych, aby projekt nepokračoval, takže myslím, že až načerpám trochu energie, že se pokusím opět pravidelné návštěvníky projektu nezklamat.“  Jménem organizátorů přidala poděkovala hostům za přízeň a všem, kteří se podíleli na realizaci. (red)

Poslat nový komentář