Tip na sobotu. Baletní galavečer na zámku Plumlov

Tip na sobotu. Baletní galavečer na zámku Plumlov
Foto plakát

Plumlovský zámek uvede v sobotu 26. srpna 2023 ve 20 hodin Baletní Galavečer pod širým nebem. Taneční představení pod vedením šéfa baletu Jana Fouska (dlouholetý sólista baletu Národního divadla v Brně) předvede baletní soubor Moravského divadla Olomouc.

Diváci uvidí výběr z těch nejznámějších scén z klasických, neoklasických i moderních baletů. Mimo z baletu Obraz Doriana Graye, který vytvořil choreograf Paul Chalmer speciálně pro baletní soubor MDO. Součástí programu bude také ukázka z dramatického baletu o caru Ivanu Hrozném, kterou zcela určitě umocní hudba S. Prokofjeva. Galavečer bude doplněn také o variace moderní i klasické nových členů baletního souboru MDO. 

Výjimečnost tohoto projektu tkví také v tom, že pro tento účel je na nádvoří zámku postaveno speciální jeviště a hlediště, využívající dominantu nasvíceného zámku jako kulisu celého představení. Letošní projekt bude také krásnou oslavou k zařazení zámku Plumlov mezi kulturní národní památky.

Pro diváky bude zajištěno i malé pohoštění na nádvoří zámku. V případě nepříznivého počasí se raději nezapomeňte vhodně obléci a vzít si pláštěnku.

Přijděte si tedy vychutnat tuto nevšední a netradičně podmanivou atmosféru. (red)

Poslat nový komentář