Sovinec

Kdo vyhrál v bleskové soutěži o volňásky na víkendový Sovinec?

ilustrační foto

Poslední letošní akci připravil na prodloužený víkend 25. - 28. října 2019 hrad Sovinec. Těšit se můžete na Sokolnické lovy aneb Slavnostní ukončení sezony 2019. A vy jste s Prostějovskými novinkami mohli soutěžit o čtyři rodinné vstupy, které čítají dva dospělé a tři děti, a to zdarma.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Pavel Sofka z Plumlova, Vlasta Řehořková z Prostějova, Petra Švédová a František Strouhal z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyrazí na Hodokvas rytíře Kobylky na Sovinec zdarma?

ilustrační foto Sovinec

Hodokvas rytíře Kobylky aneb Tradiční historicko-řemeslný jarmark na hradě Sovinci letos připadl na víkend 17. až 18. srpna. A vy jste s PvNovinkami mohli soutěžit o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Romana Čtvrtlíková z Prostějova, Zdeňka Přichystalová z Prostějova a Lucie Svačinová z Konice. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál vstupenky na Přízrak Temné věže na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 10. až 11. srpna se na hradě uskuteční další z mnoha oblíbených akcí, tentokrát pod názvem Přízrak Temné věže aneb Lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Ne všechny povídky a šermířské příběhy ale musí končit katovou sekyrou.

Již podle názvu je patrné, že se program týká loupežníků, zbojníků, lapků a také katů. Na pátém nádvoří hradu Sovinec se budou střídat oblíbené a žádané skupiny z celé republiky. Při šermířských ukázkách vystoupí jedna z nejlepších a nejelitnějších skupin těžkooděnců ARTUS THOR v nelítostných soubojích rytířského turnaje Liga výjimečných. Divadelní a kejklířská společnost Komedianti připomene svou úžasnou pohádku Furianti. Skupina historického šermu a dobových tanců Berendal provede Únos přímo u nosu. Po delší době se na hrad vrací i vynikající žonglér Jindřich Holeček.

Kdo vyhrál volňásky na Sovinec?

ilustrační foto

O víkendu 13. a 14. července se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové. Bude zde probíhat velkolepý rytířský turnaj Na příkaz císaře. A vy jste si mohli zasoutěžit o rodinné vstupné!

Jak jsme informovali, pro čtyři výherce máme rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti. A kdo vyrazí na Sovinec zdarma? Výherci se stávají Aleš Roučka z Prostějova, Emma Nováková z Prostějova, Yvona Boušková z Olomouce a Sofie Malá z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na víkendový Sovinec?

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 18. a 19. května se na hradě Sovinci koná další historická akce, tentokrát s podtitulm Kolotoč prima pohádek. A vy jste s námi mohli vyhrát rodinné vstupné!

Kdo se v počtu dvou dospělých a tří dětí podívá na představení zdarma? Výherci se stávají Zbyněk Liška, Alois Hrazdil a František Strouhal. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na Sovinec!

ilustrační foto Sovinec.cz

O víkendu 18. a 19. května se na hradě Sovinci koná další historická akce, tentokrát s podtitulm Kolotoč prima pohádek. A vy můžete vyhrát rodinné vstupné!

Postačí, když do 16. května zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje rodinné divadlo, které bude na hradě vystupovat?Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Kdo vyhrál volňásky na zítřejší akci na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Jak PvNovinky informovaly, o státním svátku 8. května se uskuteční na hradě Sovinci další z historických akcí. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o volné rodinné vstupenky a na akci se podívat v počtu dva dospělí a tři děti zdarma.

Na koho se usmálo štěstí? Na výlet se vydá Jarmila Kocmanová z Prostějova, Silvie Kohutová z Prostějova a Alena Prokopová, taktéž z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Sovinec. Bleskově!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, o státním svátku 8. května se uskuteční na hradě Sovinci další z historických akcí. A vy se na ni můžete podívat zadarmo. 

Stačí, když do pondělí 18 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se akce jmenuje. Odpověď označte v předmětu SOVINEC 8. Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Hrad Sovinec budou dobývat nájezdníci. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto Sovinec

Hrad Sovinec pořádá ve dnech 21. a 22. dubna akci Dobývání hradu Sovinec. Stejně jako v minulých letech zaručuje hradní posádka vysokou kvalitu celodenního programu. Bude věnován vojenské historie a bojovému umění středověku.

K vidění budou jedinečné a nefalšované souboje na sekery palcáty a meče. Bitva začne po oba dny v 11:45 a 15 hodin," vzkazuje hofmistr Mlok. Po oba dny bude hrad otevřen od 9:10 do 18 hodin. 

Pokud chcete na Sovinec zadarmo, postačí, když do 18. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje zdejší posádka? Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dvě osoby a tři děti. (red) 

Hrad Sovinec budou dobývat nájezdníci

ilustrační foto hrad Sovinec

Hrad Sovinec pořádá ve dnech 21. a 22. dubna akci Dobývání hradu Sovinec. Stejně jako v minulých letech zaručuje hradní posádka vysokou kvalitu celodenního programu. Bude věnován vojenské historie a bojovému umění středověku.

"K vidění budou jedinečné a nefalšované souboje na sekery palcáty a meče. Bitva začne po oba dny v 11:45 a 15 hodin," vzkazuje hofmistr Mlok. Těšit se můžete na Mušketýrský regiment Corporal a těžkooděnce v plné zbroji Taranis. Potěší vás kejklíři Křupíno a Vojta a loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět.

Po oba dny bude hrad otevřen od 9:10 do 18 hodin. 

A vy čtěte pozorně, s hradem budeme i letos soutěžit o rodinné vstupné! (ber)