Sovinec

Špinavci se chystají na Sovinec i Plumlov, informuje Zdeněk Zedek

Ilustrační foto ber

V roce 2021 se na hrad Sovinec a zámek Plumlov vrátí akce, pořádané spolkem přátel hradu Sovinec Špinavci.

„Ta první, která by se měla 29. a 30.5. konat na Sovinci, je nazvaná Kolotoč príma pohádek. Den dětí na zakletém hradě je ale zatím jistý tak na 50 procent,“ sdělil PvNovinkám Zdenek Zedek.

Další akce se bude opět konat na Sovinci. Ve dnech 19. a 20. června to bude šermířský víkend, nazvaný Škrhola a lotři ze mlýna.

3. až 6. července se Špinavci přesunou na Plumlov, kde připravují největší akci sezóny, Dobývání hradu Plumlov. Ta nabídne vojenskou historii a bojové umění středověku.

Tip na víkend. Hrad Sovinec zadarmo!

Foto Sovinec.cz

O tomto víkendu v sobotu a v neděli se na pátém nádvoří hradu Sovinec koná akce s názvem Kašpárek ze skalního hradu. Jde o Loutkářskou a pohádkovou pouť, na kterou je vstup zdarma. Zdarma můžete absolvovat i prohlídku hradu.

„Po oba dva dny budeme pro návštěvníky hrát pohádky loutkové, loupežnické, strašidelné a některé pohádky si budou moci třeba návštěvníci zahrát i sami. Mimo jiné vystoupí klasické loutkové divadlo Kašpárkův svět, skupina šermu Allegros a za Historickou posádku Peťoušek s pohádkami pro nejmenší,“ přidal pozvání herold Petr Šenkyřík. Samozřejmostí budou stánky s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových a všelijakých dalších.

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Hodokvas rytíře Kobylky na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 15. a 16. srpna se na hradě Sovinec uskuteční akce Hodokvas rytíře Kobylky. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné na tuto akci!

Pro čtyři vylosované máme v nabídce rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Tomáš Kuchynka z Olomouce, Roman Lisický z Prostějova, Alena Strouhalová z Prostějova a Věra Hamplová z Olomouce. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

Foto PŠ

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 15. a 16. srpna se na hradě Sovinec uskuteční akce Hodokvas rytíře Kobylky. A vy si s námi můžete nyní zasoutěžit o rodinné vstupné na tuto akci. 

Stačí, když do čtvrtka 13. srpna do 12:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolikátý ročník to letos bude. Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Sovinec zve na XXVI. ročník Hodokvasu rytíře Kobylky

Foto PŠ

O víkendu 15. a 16.8.2020 se na pátém nádvoří hradu Sovince uskuteční poslední akce z Velké trojky, a to XXVI. ročník oblíbeného Hodokvasu rytíře Kobylky, aneb tradiční historicko řemeslný jarmark. Akce bude doplněna o sobotní noční program s velkolepou ohňovou show.

Po oba dva dny budou na Sovinci účinkovat úžasní a skvělí herci, komedianti a šermíři, mimo jiné kejklíř Vojta Vrtek, Rytíři svatého grálu, skupiny Adorea a Allegros a Divadlo bez střechy. Pro nejmenší diváky tu bude klasické loutkové divadlo Kašpárkův svět.

Na nádvořích Sovince se objeví pregéř, platnéř, kovář, košíkář, řezbář, hrnčíř, šperkař a cukrář. Šikovné ručičky si budou moci opět některá řemesla i vyzkoušet.

Nebude chybět ani sokolnický dvorec, kde si mohou návštěvníci dravce vyfotit nebo si ho nechat přiletět i na ruku.

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec

ilustrační foto Sovinec.cz

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 25. a 26. července se uskuteční akce Dobývání Sovince, aneb Sovinec v temné době války třicetileté. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné. 

Stačí, když do čtvrtka 23. července zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kolikátý ročník to letos bude. Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Tip na víkend. Dobývání hradu Sovince

Foto Sovinec.cz

O víkendu 25. a 26. července se na hradě Sovinci uskuteční akce Dobývání Sovince, aneb Sovinec v temné době války třicetileté. Tato akce je první, která se kdy ve zdech hradu pořádala a letos se jedná už o jubilejní XXV. ročník.

„Opět jsme tedy sáhli po těch nejlepších a nejoblíbenějších skupinách mušketýrů a šermířů, tedy z období třicetileté války,“ říká Petr Šenkyřík. Z ochozů pátého nádvoří hradu mohou diváci sledovat úchvatná vystoupení šermířů a divadelníků, jmenovitě Divadla bez střechy s legendární komedií Proklaté dědictví, elitního mušketýrského regimentu Corporal a jejich ukázky taktiky a výzbroje, šermířské a divadelní společnosti Grál s jejich Turnajíčkem, či skupinu historického šermu Bengare.

Tip na víkend: Hrad Sovinec a velkolepý rytířský turnaj

Foto Špinavci

Po dlouhé "zimní pauze" se konečně na hrad Sovinec vrací historické akce spolku Špinavci a jejich hostů. Jejich první letošní akce v prostorách hradu zároveň patři mezi tři největší a nejnavštěvovanější akce v historii a proběhne již o tomto víkendu pod názvem Na příkaz císaře, aneb velkolepý rytířský turnaj. Letos se koná již po dvacátédruhé...  A soutěžíme o rodinné vstupné!

Pro takovou význačnou akci pozvali na Sovinec ty nejlepší a nejoblíbenější účinkující z posledních let. Na pátém nádvoří se návštěvníkům představí Skupina historického šermu Adorea s pásmy soubojů se zbraněmi rudolfinské doby. S císařem Rudolfem II je spojena další velká postava historie a to Golem, kterého návštěvníkům představí Šermířská a divadelní společnost Fuente Ovejuna z Prahy. Do lesa Řáholec se návštěvníci vydají za Rumcajsem. Těžkooděnci v plné zbroji ze skupiny Taramis předvedou dvakrát za den na pátém nádvoří mystickou scénickou gotickou bitvu o hrad Sovinec.

Blesková soutěž o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

Ilustrační foto ber

Jak PvNovinky informovaly, o tomto víkendu se na hradě Sovinci koná historická akce Na příkaz císaře. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Stačí, když do pátku 10. července do 12 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, po kolikáté se akce na Sovinci letos koná. Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Kdo vyhrál v bleskové soutěži o volňásky na víkendový Sovinec?

ilustrační foto

Poslední letošní akci připravil na prodloužený víkend 25. - 28. října 2019 hrad Sovinec. Těšit se můžete na Sokolnické lovy aneb Slavnostní ukončení sezony 2019. A vy jste s Prostějovskými novinkami mohli soutěžit o čtyři rodinné vstupy, které čítají dva dospělé a tři děti, a to zdarma.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Pavel Sofka z Plumlova, Vlasta Řehořková z Prostějova, Petra Švédová a František Strouhal z Prostějova. Gratulujeme! (red)