hrad

Hrad Sovinec zve na Balady zbojnické. O víkendu

Foto sovinec.cz

O víkendu 3. a 4. června nabídne hrad Sovinec loupežnické povídky a šermířské příběhy, které pokaždé neskončí katovou sekerou.

„Skupina historického šermu Mohelnická sebranka představí premiéru šermířské pověsti Jak se loupežníci začali živit poctivě. Šermířská a divadelní společnost Nuntius Regis přiváží nový šermířský příběh Legenda o dvou mečích a Loutkové zájezdové divadlo Kašpárkův svět zve na rodinnou loutkovou pohádku hranou velkými marionetami Škrhola a lotři ze mlýna,“ přiblížil program hofmistr Mlok.

Hrad bude po oba dny otevřen v době od 9 do 18 hodin, v době od 9 do 17 hodin nabízí prohlídky hradu s průvodcem.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Tip na víkend. XIII. ročník Festivalu vojenské historie na hradě Helfštýn

Ilustrační foto helfstyn.cz

V sobotu 20. a neděli 21. května se v době od 9.30 do 18 hodin koná na hradě Helfštýn, v Týně nad Bečvou přehlídka skupin historického šermu.

Šermíři z různých období válečných dějin se opět po roce vrací na středověký hrad Helfštýn. Projekt si klade za cíl připravit a uskutečnit akci zaměřenou na historii vojenství nejen olomouckého kraje s bohatým doprovodným programem. Festival vojenské historie je připraven tak, aby zaujal co nejširší publikum, zejména rodiny s dětmi. Na hradě budou k vidění v hlavním programu prestižní spolky a kluby vojenské historie a tzv. Living-history, a to od dob římských až po první světovou válku.

Soutěžte o rodinné vstupné. Na Kolotoč plný pohádek na hradě Sovinci

Foto sovinec.cz

Ve dnech 20. a 21. května se na hradě Sovinci roztočí Kolotoč prima pohádek. Den dětí na zakletém hradě nabídne celodenní program. A vy si s PvNovinkami můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 18. května zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se jmenuje skupina šermu, která bude na Sovinci účinkovat. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte doplnit svou dresu a celé jméno. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Sokolnické lovy na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 28. až 30. října se na hradě Sovinci konají Sokolnické lovy. Ty uzavřou letošní hradní turistickou sezónu. A vy jste s námi zasoutěžili o rodinné vstupné!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci rodinného vstupného pro dva dospělé a tři děti se stávají Renata Švarcová z Určic, Gabriela Burešová z Olomouce a Roman Lisický z Prostějova.

Gratulujeme! (red)

Tip na víkend. Dobývání hradu Sovinec

Foto sovinec.cz

Tento víkend, ve dnech 30. a 31. července, se na hradě Sovinci bude konat akce roku, Dobývání hradu Sovinec. Ukáže, jak vypadal Sovinec v temné době války třicetileté. Návštěvníci se mohou těšit i na dobývání hradu.

V celodenním programu vystoupí Elitní mušketýrský regiment Corporal, který patři k nejvěrohodnějším a nejlépe vybaveným jednotkám které jsou zaměřené na třicetiletou  válku, Kejklířská a divadelní společnost Vagabundus, která představí myší dostihy, žonglérské, fakírské a kejklířské umění na vysoké úrovni, skupina historického šermu Bengare předvede šermířské grotesky a ukázky života vojenského tábora během obléhání, Šermířská a divadelní společnost Grál připomene nejúspěšnější program loňského ročníku - rytířské vyprávění o princezně Brunhildě, Skupina scénického šermu Allegros p

Hrad Sovinec zve na slavnostní ukončení sezóny 2021

Foto ZZ

Po tři dny, 28., 30. a 31. října se na Sovinci budou konat tradiční Sokolnické lovy. Ukončí letošní turistickou sezónu.

Těšit se můžete na oblíbené Jihočeské divadlo Víti Marčíka Já to jsem, které zve na Kolotoč príma pohádek a na nový divadelní pohádkový příběh Velká potopa. Významná divadelní a šermířská společnost Divadlo bez střechy přiveze kultovní šermířskou komedii Den v katovně a šermířský příběh Dědictví.

Z hradu vysvobodili zraněnou ženu až hasiči

Foto HZS Olomouckého kraje

Profesionální jednotka ze stanice Hranice společně s JSDHO Potštát zasahovala před několika dny u zříceniny hradu Puchart na Potštátsku. Zraněná žena se nacházela přímo na vrcholu skalního masivu v těžce přístupném terénu, o pomoc s transportem je požádala Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Olomouckého kraje.

Paní měla zranění na dolní končetině, byla zcela imobilizována. Hasiči k místu dorazili se čtyřkolkou, i tak ji v prostředí nebylo možné zcela využít, pouze k dopravě zásahového materiálu. Návazně následovala pomoc transportem pomocí nosítek. „Jednalo se o fyzicky náročný zásah, postup transportu vedl strmou, úzkou turistickou stezkou až k vozidlu posádky zdravotníků ZZS,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

Foto PŠ

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 14. a 15. srpna se na hrad Sovinec uskuteční akce Hodokvas rytíře Kobylky. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 12. srpna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se jmenuje hororový příběh, který bude k vidění v sobotu. Odpověď označte v předmětu SOVINEC.   Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Víkendový Sovinec láká na hodokvas rytíře Kobylky

Foto ZŠ

O víkendu 14. a 15. srpna se bude na hradě Sovinci konat tradiční Hodokvas rytíře Kobylky. A návštěvníky čeká skvělá podívaná. 

Mimo šermířských skupin Grál, Allegros, Bibus a D.B.S. se představí kejklíř Vojta Vrtek, sokolníci, loutkáři a mistři lidových řemesel. V sobotu 14. srpna od 17,30 do 22 hodin bude k vidění napínavý hororový příběh Noc démonů, doprovázený třemi ohňovými show.

Hrad bude otevřen od 9 hodin.

Čtěte pozorně, máme soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec

ilustrační foto Sovinec.cz

Jak PvNovinky informovaly, o nadcházejícím víkendu 31. července a 1. srpna se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové.  A vy si můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 16 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se víkendová akce jmenuje. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit adresu a telefonní číslo. Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

 Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)