hrad

Sovinec zve na dobývání hradu

Foto sovinec.cz

Ve dnech 4., 5. a 8. května se hrad Sovinec opět vrátí do vojenské historie. Nejrůznější aktéři návštěvníky zasvětí do bojového umění středověku a vývoje palných zbraní a obléhací techniky. Předvedou i nefalšované souboje na sekery, palcáty i meče.

„Vystoupí famózní šermíři z Prahy BIBUS SPIRITUS, Elitní mušketýrský regiment CORPORAL, Těžkooděnci v plné zbroji MARKUS – M, Šermířská společnost DIVADLO BEZ STŘECHY a Kejklířské divadlo KOMEDIANTI NA KÁŘE. K vidění budou i sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků,“ přida pozvání hofmistr Mlok.

Hrad je po všechny tři dny otevřen v době od 9 do 18 hodin.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

Foto sovinec.cz

Listí zežloutlo, mlhy se válí po loukách, stromy se každé ráno halí do jinovatky a Špinavci, posádka hradu Sovinec, se chystá pro letošní sezónu historických akcí na hradě rozloučit. A jak jinak než na tradiční akci s názvem HOFMISTROVA ZÁVĚŤ, ANEB SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ SEZÓNY. Jelikož víkend navazuje na školní podzimní prázdniny, rozhodli se k víkendu 28. a 29. připojit i páteční Sokolnické lovy. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Stačí, když do 26. října zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, který kejklíř na hradě vystoupí. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte doplnit své jméno, adresu a telefon. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Hrad Sovinec zve na pětisté představení!

Foto Sovinec.cz

Ve dnech 30. září a 1. října se na hradě Sovinci odehraje velká Bitva. Představením Jak vznikají dějiny oslaví zdejší posádka jubilejní pětisté vystoupení.

Návštěvníky čekají nefalšované souboje na sekery palcáty a meče, seznámí se s životem a etiketou při námluvách na gotickém hradě. Účinkovat budou skupiny historického šermu BIBUS SPIRITUS, MALBERK, MOHELNICKÁ SEBRANKA, Divadlo Kašpárkův svět a MALARTES.

Po oba dny je program na hradě zajištěn v době od 9 do 17:30 hodin.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné. (ber)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec. Bleskově!

Foto Sovinec.cz

Ve dnech 16. a 17. září pořádá hrad Sovinec loutkářskou a pohádkovou pouť nazvanou Kašpárek na Skalním hrdě. Návštěvníci se mohou těšit na víkend plný pohádek. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Pokud se na Sovinec chcete na tuto akci podívat zadarmo, stačí, když do čtvrtka 14. září zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, kde se nachází hrad Sovinec. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připsat adresu a telefonní číslo. Rodinné vstupné máme pro tři výherce.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Hrad Sovinec zve na víkendový Hodokvas rytíře Kobylky

ilustrační foto

O víkendu 12. a 13. srpna se na hradě Sovinci koná tradiční historicko – řemeslný jarmark. Nabídne i historická řemesla, loutkové pohádky a sokolníky. A vy s námi budete moci zasoutěžit o rodinné vstupné.

V rámci Hodokvasu rytíře Kobylky vystoupí v celodenním programu šermíři Grál, Allegros, divadelní a šermířská společnost Fuente Ovejuna a cirkusový klaun, kejklíř a akrobat Slávek. „V sobotu 12. srpna navíc nabídneme od 17:30 do 22:30 hodin napínavý večerní program Démoni, hororový příběh plný soubojů a ohňových efektů,“ přidal pozvání hofmistr Mlok. (ber)

Hrad Sovinec ovládne Přízrak z temné věže

Foto Zdeněk Zedek

O víkendu 1. a 2.  července nabídne hrad Sovinec akci nazvanou Přízrak z temné věže. Jeho součástí je i festival práva útrpného vážně – nevážně. Ukáží se také lapkové a kati při práci na loupežnické stezce.

„Zárukou vysoké úrovně programu jsou účinkující – významná šermířská a divadelní společnost DIVADLO BEZ STŘECHY, skupina historického šermu MALBERK, uznávaná skupina šermu FUENTE OVEJUNA a loutkové divadlo Kašpárkova říše,“ přidal pozvání hofmistr Mlok.

Hrad je po oba dny otevřen v době od 9 do 18 hodin.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Hrad Sovinec zve na Balady zbojnické. O víkendu

Foto sovinec.cz

O víkendu 3. a 4. června nabídne hrad Sovinec loupežnické povídky a šermířské příběhy, které pokaždé neskončí katovou sekerou.

„Skupina historického šermu Mohelnická sebranka představí premiéru šermířské pověsti Jak se loupežníci začali živit poctivě. Šermířská a divadelní společnost Nuntius Regis přiváží nový šermířský příběh Legenda o dvou mečích a Loutkové zájezdové divadlo Kašpárkův svět zve na rodinnou loutkovou pohádku hranou velkými marionetami Škrhola a lotři ze mlýna,“ přiblížil program hofmistr Mlok.

Hrad bude po oba dny otevřen v době od 9 do 18 hodin, v době od 9 do 17 hodin nabízí prohlídky hradu s průvodcem.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Tip na víkend. XIII. ročník Festivalu vojenské historie na hradě Helfštýn

Ilustrační foto helfstyn.cz

V sobotu 20. a neděli 21. května se v době od 9.30 do 18 hodin koná na hradě Helfštýn, v Týně nad Bečvou přehlídka skupin historického šermu.

Šermíři z různých období válečných dějin se opět po roce vrací na středověký hrad Helfštýn. Projekt si klade za cíl připravit a uskutečnit akci zaměřenou na historii vojenství nejen olomouckého kraje s bohatým doprovodným programem. Festival vojenské historie je připraven tak, aby zaujal co nejširší publikum, zejména rodiny s dětmi. Na hradě budou k vidění v hlavním programu prestižní spolky a kluby vojenské historie a tzv. Living-history, a to od dob římských až po první světovou válku.

Soutěžte o rodinné vstupné. Na Kolotoč plný pohádek na hradě Sovinci

Foto sovinec.cz

Ve dnech 20. a 21. května se na hradě Sovinci roztočí Kolotoč prima pohádek. Den dětí na zakletém hradě nabídne celodenní program. A vy si s PvNovinkami můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 18. května zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se jmenuje skupina šermu, která bude na Sovinci účinkovat. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte doplnit svou dresu a celé jméno. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Sokolnické lovy na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 28. až 30. října se na hradě Sovinci konají Sokolnické lovy. Ty uzavřou letošní hradní turistickou sezónu. A vy jste s námi zasoutěžili o rodinné vstupné!

A na koho se usmálo štěstí? Výherci rodinného vstupného pro dva dospělé a tři děti se stávají Renata Švarcová z Určic, Gabriela Burešová z Olomouce a Roman Lisický z Prostějova.

Gratulujeme! (red)