hrad

Tip na víkend. Dobývání hradu Sovinec

Foto sovinec.cz

Tento víkend, ve dnech 30. a 31. července, se na hradě Sovinci bude konat akce roku, Dobývání hradu Sovinec. Ukáže, jak vypadal Sovinec v temné době války třicetileté. Návštěvníci se mohou těšit i na dobývání hradu.

V celodenním programu vystoupí Elitní mušketýrský regiment Corporal, který patři k nejvěrohodnějším a nejlépe vybaveným jednotkám které jsou zaměřené na třicetiletou  válku, Kejklířská a divadelní společnost Vagabundus, která představí myší dostihy, žonglérské, fakírské a kejklířské umění na vysoké úrovni, skupina historického šermu Bengare předvede šermířské grotesky a ukázky života vojenského tábora během obléhání, Šermířská a divadelní společnost Grál připomene nejúspěšnější program loňského ročníku - rytířské vyprávění o princezně Brunhildě, Skupina scénického šermu Allegros p

Hrad Sovinec zve na slavnostní ukončení sezóny 2021

Foto ZZ

Po tři dny, 28., 30. a 31. října se na Sovinci budou konat tradiční Sokolnické lovy. Ukončí letošní turistickou sezónu.

Těšit se můžete na oblíbené Jihočeské divadlo Víti Marčíka Já to jsem, které zve na Kolotoč príma pohádek a na nový divadelní pohádkový příběh Velká potopa. Významná divadelní a šermířská společnost Divadlo bez střechy přiveze kultovní šermířskou komedii Den v katovně a šermířský příběh Dědictví.

Z hradu vysvobodili zraněnou ženu až hasiči

Foto HZS Olomouckého kraje

Profesionální jednotka ze stanice Hranice společně s JSDHO Potštát zasahovala před několika dny u zříceniny hradu Puchart na Potštátsku. Zraněná žena se nacházela přímo na vrcholu skalního masivu v těžce přístupném terénu, o pomoc s transportem je požádala Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Olomouckého kraje.

Paní měla zranění na dolní končetině, byla zcela imobilizována. Hasiči k místu dorazili se čtyřkolkou, i tak ji v prostředí nebylo možné zcela využít, pouze k dopravě zásahového materiálu. Návazně následovala pomoc transportem pomocí nosítek. „Jednalo se o fyzicky náročný zásah, postup transportu vedl strmou, úzkou turistickou stezkou až k vozidlu posádky zdravotníků ZZS,“ doplnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

Foto PŠ

Jak PvNovinky informovaly, o víkendu 14. a 15. srpna se na hrad Sovinec uskuteční akce Hodokvas rytíře Kobylky. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 12. srpna zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se jmenuje hororový příběh, který bude k vidění v sobotu. Odpověď označte v předmětu SOVINEC.   Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Víkendový Sovinec láká na hodokvas rytíře Kobylky

Foto ZŠ

O víkendu 14. a 15. srpna se bude na hradě Sovinci konat tradiční Hodokvas rytíře Kobylky. A návštěvníky čeká skvělá podívaná. 

Mimo šermířských skupin Grál, Allegros, Bibus a D.B.S. se představí kejklíř Vojta Vrtek, sokolníci, loutkáři a mistři lidových řemesel. V sobotu 14. srpna od 17,30 do 22 hodin bude k vidění napínavý hororový příběh Noc démonů, doprovázený třemi ohňovými show.

Hrad bude otevřen od 9 hodin.

Čtěte pozorně, máme soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec

ilustrační foto Sovinec.cz

Jak PvNovinky informovaly, o nadcházejícím víkendu 31. července a 1. srpna se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové.  A vy si můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 16 hodin zašlete na redakční e-mail odpověď na otázku, jak se víkendová akce jmenuje. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit adresu a telefonní číslo. Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

 Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Hrad Sovinec zve Na příkaz císaře

Foto Sovinec.cz

O tomto víkendu 31. července a 1. srpna se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové. Bude zde probíhat velkolepý rytířský turnaj Na příkaz císaře.

Účinkovat budou těžkooděnci v plné zbroji Allgor, kejklířská a divadelní společnost Komedianti a skupina šermu Fuente Ovejuna. Celý víkend je hrad otevřen od 9 do 18 hodin a na jeho nádvořích čeká bohatý program.

Těšit se můžete na historická řemesla, loutkové pohádky a sokolníky.

Čtěte pozorně, čeká vás soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Hrad Sovinec se ocitne v třicetileté válce. Těšte se!

Foto Sovinec.cz

O víkendu 24. až 25. července se na hradě Sovinci bude konat již XXVII. ročník zdejší nejstarší akce s názvem Dobývání hradu aneb Sovinec v temné době války třicetileté.

Účinkování přislíbili skvělí a diváky oblíbení účinkující. Jmenujme třeba Elitní mušketýrský regiment Corporal, který nám předvede krom mušketýrského vystoupení také každý den ve 14:25 recyklaci lahví.  O humor se postará vyhledávaná divadelní a šermířská společnost Divadlo bez střechy s komedii Den v katovně. O bubenický doprovod a rytířský turnajíček spolu s novou pověstí Brunhilda se postará Skupina historického šermu Grál. To vše doplní ještě skupina historického šermu Allegros s rytířskou pohádkou O Pepoušovi.

Tip na neděli. Historický den na hradě Šternberk

ilustrační foto Hrad Šternberk

Prázdniny zahájí hrad Šternberk ve velkém stylu historickým dnem, a to už tuto neděli v době od 10 do 16 hodin.

V prostorách hradního parku postaví své ležení soubor historického šermu NonSancti z Olomouce. Součástí ležení budou historické stany a samozřejmě i kolbiště. Návštěvníci se mohou těšit na celkem 4 vstupy, během kterých uvidí šermířské souboje na ostří meče. Výstupy se uskuteční v časech 10.15, 12:15, 14:15 a 15:15. Mimo rytířských soubojů se mohou návštěvníci těšit na historické soutěže a hry pro děti i dospělé, do kterých se mohou zapojit v průběhu celého dne.

Špinavci se chystají na Sovinec i Plumlov, informuje Zdeněk Zedek

Ilustrační foto ber

V roce 2021 se na hrad Sovinec a zámek Plumlov vrátí akce, pořádané spolkem přátel hradu Sovinec Špinavci.

„Ta první, která by se měla 29. a 30.5. konat na Sovinci, je nazvaná Kolotoč príma pohádek. Den dětí na zakletém hradě je ale zatím jistý tak na 50 procent,“ sdělil PvNovinkám Zdenek Zedek.

Další akce se bude opět konat na Sovinci. Ve dnech 19. a 20. června to bude šermířský víkend, nazvaný Škrhola a lotři ze mlýna.

3. až 6. července se Špinavci přesunou na Plumlov, kde připravují největší akci sezóny, Dobývání hradu Plumlov. Ta nabídne vojenskou historii a bojové umění středověku.