dobývání hradu

Sovinec zve na dobývání hradu. Soutěžte o rodinné vstupné!

Foto sovinec.cz

Ve dnech 4., 5. a 8. května se hrad Sovinec opět vrátí do vojenské historie. Nejrůznější aktéři návštěvníky zasvětí do bojového umění středověku a vývoje palných zbraní a obléhací techniky. Předvedou i nefalšované souboje na sekery, palcáty i meče. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka 2. května do 12:00 hodin zašlete na e-mailovou adresu redakce redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenují pražští šermíři, kteří na hradě vystoupí. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte doplnit svou adresu, jméno telefonní číslo. Pro 4 vylosované máme rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Sovinec zve na dobývání hradu

Foto sovinec.cz

Ve dnech 4., 5. a 8. května se hrad Sovinec opět vrátí do vojenské historie. Nejrůznější aktéři návštěvníky zasvětí do bojového umění středověku a vývoje palných zbraní a obléhací techniky. Předvedou i nefalšované souboje na sekery, palcáty i meče.

„Vystoupí famózní šermíři z Prahy BIBUS SPIRITUS, Elitní mušketýrský regiment CORPORAL, Těžkooděnci v plné zbroji MARKUS – M, Šermířská společnost DIVADLO BEZ STŘECHY a Kejklířské divadlo KOMEDIANTI NA KÁŘE. K vidění budou i sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků,“ přida pozvání hofmistr Mlok.

Hrad je po všechny tři dny otevřen v době od 9 do 18 hodin.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Tip na prodloužený víkend: Dobývání hradu Plumlov

Foto zámek Plumlov

Od soboty až do pondělí je na zámku Plumlov připraven celodenní program pro celou rodinu. V době od 9.30 do 17.30 hodin můžete sledovat nejen dobývání hradu Plumlov.

Užít si můžete celodenní program, čekají vás ukázky kovářského řemesla a netradičními prohlídky sklepení, loutkové divadlo a sokolnické ukázky. Ve 13.10 hodin pak po všechny tři dny propukne velkolepá bitva.

Celodenní plné vstupné je 140 korun, děti do 6 let zaplatí 40 korun. (red)