bitva

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec

Foto Sovinec.cz

Ve dnech 30. září a 1. října se na hradě Sovinci odehraje velká Bitva. Představením Jak vznikají dějiny oslaví zdejší posádka jubilejní pětisté vystoupení. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné.

Stačí, když do čtvrtka zašlete na redakční email odpověď na otázku, jak se jmenuje dětské divadlo, které na Sovinci bude hrát. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit své jméno, adresu a telefon. Pro 4 vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Hrad Sovinec zve na pětisté představení!

Foto Sovinec.cz

Ve dnech 30. září a 1. října se na hradě Sovinci odehraje velká Bitva. Představením Jak vznikají dějiny oslaví zdejší posádka jubilejní pětisté vystoupení.

Návštěvníky čekají nefalšované souboje na sekery palcáty a meče, seznámí se s životem a etiketou při námluvách na gotickém hradě. Účinkovat budou skupiny historického šermu BIBUS SPIRITUS, MALBERK, MOHELNICKÁ SEBRANKA, Divadlo Kašpárkův svět a MALARTES.

Po oba dny je program na hradě zajištěn v době od 9 do 17:30 hodin.

Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné. (ber)

Tip na prodloužený víkend: Dobývání hradu Plumlov

Foto zámek Plumlov

Od soboty až do pondělí je na zámku Plumlov připraven celodenní program pro celou rodinu. V době od 9.30 do 17.30 hodin můžete sledovat nejen dobývání hradu Plumlov.

Užít si můžete celodenní program, čekají vás ukázky kovářského řemesla a netradičními prohlídky sklepení, loutkové divadlo a sokolnické ukázky. Ve 13.10 hodin pak po všechny tři dny propukne velkolepá bitva.

Celodenní plné vstupné je 140 korun, děti do 6 let zaplatí 40 korun. (red)

Dvě ženské se pobily v baru!

Foto dreamstime.com

 

Konflikt mezi devětadvacetiletou oznamovatelkou a pětadvacetiletou návštěvnicí baru řešili městští strážníci. Dohru bude mít u správního orgánu.

"Mladší žena měla druhé vhodit nedopalek cigarety za oděv ve chvíli, kdy byla nakloněná k barovému pultu. Na to následovala strkanice," uvedla strážník Jana Adámková. Co bylo příčinou celého dění, se nepodařilo od účastnic incidentu, ani od ostatních přítomných zjistit. Pro podezření z přestupku proti občanskému soužití celá událost postoupena správnímu orgánu. (red)

Pěkná Itálie! Ona mu prorazila bubínek, on se jí odměnil hlavičkou

ilustrační foto archiv PvNovinky

 

Hádka mezi osmatřicetiletým mužem a čtyřicetiletou ženou vyústila ve fyzickou potyčku. Oba aktéři skončili v nemocnici.

"Nejprve manželka udeřila svého chotě do obličeje, čímž mu protrhla ušní bubínek. Muž se po ošetření vrátil domů a ze vzteku, co mu způsobila, ji hlavou udeřil do čela. Manželce přivodil ránu v délce přibližně šesti centimetrů. Přivolaná sanitka odvezla zraněnou na chirurgickou ambulanci," komentovala případ strážník Jana Adámková. Manželský pár byl poučen o možnosti podání oznámení u správního orgánu, neboť se v tomto případě jedná o návrhové přestupky. Návrh je nutné podat do tří měsíců.

FOTOGALERIE: Do odpoledního koncertu zasáhla bitka mezi klany

Foto PvNovinky.cz

 

Středeční koncertní odpoledne, které na hlavním náměstí v Prostějově uspořádal pěvecký sbor Proměny, narušila bitka dvou romských rodin. Mládence od sebe trhali městští strážníci.

"Hádali se už na náměstí, pak si ti dva kluci vjeli do vlasů," popsal PvNovinkám událost jeden z přihlížejících. Do strkanice dvou mladých mužů se následně fyzicky a slovně přidalo dalších asi deset lidí. Hlouček, který se dostrkal až k prodejně Tasam, nakonec pacifikovali městští strážníci. (ber)

OBRAZEM: Přestřelka v Čechách pod Kosířem

ilustrační foto

V zámeckém parku v Čechách pod Kosířem se dnes střílelo.

Muzeum kočárů pana Obra zde uspořádalo již několikátou rekonstrukci bojového střetnutí z doby napolenských válek, kdy i našim hanáckým krajem táhly francouzské okupační jednotky. Podívejte se na sérii fotek z povedené akce, kterou doprovázela scénická hudba i tradičně procítěný komentář pana Obra. Odpoledne vojáci položí věnec ke kosteleckému památníku padlých bojovníků z té doby a program bude pokračovat v Muzeu kočárů.(red)

Do Čech pod Kosířem se vrátí napoleonská vojska

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Zámecký park v Čechách pod Kosířem ožije v neděli ruchem napoleonských válek. Už po třetí se sem díky Václavu Obrovi vrátí nefalšovaná bitva. Té bude předcházet sobotní pochod obcí, spojený s výstřelem slavnostní salvy z úpatí Kosíře.

„V bitvě, která začne kolem 11 hodiny dopoledne, se vrátíme do roku 1800,“ uvedl Václav Obr. Bitva by měla podle jeho slov mimo dělostřelecké palby zahrnovat velké množství jedinečných pyrotechnických efektů. Počet uniformovaných vojáků zatím není znám. Jisté je, že do bitvy se zapojí slavná Javornická dělostřelecká garda. (red)