hádka

Na skladování papíru si vybrali nevhodné místo. Hádka skončila bitkou

ilustrační foto

V sobotu 8. dubna ve večerních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení týkající se konfliktu mezi sousedy. Celá hádka vznikla kvůli dvěma taškám s papírem, které byly uloženy ve společných prostorách domu.

„Tam je uložil devětadvacetiletý muž a jeho pětašedesátiletý otec. To se nelíbilo jejich sousedovi, který je na nevhodně skladovaný papírový odpad upozornil. Mezi trojicí nejprve došlo ke slovní rozepři, která vyústila k fyzické potyčce mezi pětašedesátiletým a pětapadesátiletým mužem," uvedla komisařka Tereza Greplová s tím, že pětapadesátiletý muž je důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celá záležitost předána k projednání příslušnému správnímu orgánu. (red)

Vytáhla přítele z hospody. Zmlátila ho a usnula na chodníku

Ilustrační foto pixabay.com

Po požití alkoholu nedokázala ovládnout své chování devětatřicetiletá žena, která si přišla v úterý pro svého přítele do jednoho prostějovského hostince.

Čtyřicetiletý muž popíjel alkohol v restauraci, když se ve dveřích nečekaně objevila jeho přítelkyně. Žena svého přítele vyvedla ven na ulici a zde jej začala pěstmi napadat. Fyzický výkon ji unavil natolik, že následně upadla na chodník a usnula. Když se probudila, její řádění opět pokračovalo. „Svůj hněv zaměřila na zasahující hlídku, kterou vulgárními výrazy a slovními výhrůžkami urážela. Sprostými nadávkami a hrubými urážkami počastovala i ostatní hosty. Hlídka provedla u dvojice dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem.

Pohádal se s mámou. Nadával jí a vyhrožoval

Ilustrační foto pixabay.com

Rodinný spor mezi matkou a synem řešili prostějovští strážníci minulou středu před devatenáctou hodinou v okrajové části města. Třiadvacetiletý muž slovně vyhrožoval své devětačtyřicetileté matce fyzickou újmou a vulgárními výrazy ji urážel.

„Strážníci na místě zjistili, že mezi osobami blízkými nedošlo k podobně vypjaté situaci poprvé. Za přítomnosti hlídky došlo ke zklidnění vyostřeného okamžiku a syn z bytu odešel ke svému kamarádovi. Při konfliktu nedošlo k žádnému zranění a nebyla způsobena jakákoliv škoda na majetku," informoval komisař Petr Zapletal. Svým chováním je muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití a všechny zjištěné skutečnosti byly hlídkou oznámeny správnímu orgánu. (red)

Na rozchod si vybrali nevhodnou dobu. Nad ránem rušili sousedy

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu před třetí hodinou ranní řešili prostějovští strážníci partnerské neshody mezi jednatřicetiletou ženou a jejím mužem stejného věku. Pár se rozcházel a došlo mezi nimi k velice hlučné hádce. Manžel navíc balil svoje osobní věci, aby mohl z bytu odejít.

Hlídka je poučila o dodržování nočního klidu a doporučila nechat stěhování na denní dobu. Manželé se strážníky spolupracovali a přislíbili, že vypjatá situace mezi nimi se již nebude opakovat. „Za přítomnosti hlídky došlo ke zklidnění vypjaté atmosféry a smutný případ byl vyřešen domluvou," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Místo pozdravu si vynadaly. V hospodě

Ilustrační foto pixabay.com

Potkat známou v restauraci ještě neznamená, že setkání dobře dopadne. Slovní urážky mezi devětačtyřicetiletou a čtyřiadvacetiletou ženou museli 5. srpna řešit strážníci v jedné z prostějovských hospod.

Mladší z dvojice místo odpovědi na pozdrav poplácala svoji známou po rameni. To se starší ženě nelíbilo a následovala slovní sprška vulgárních urážek. Mladší žena se nenechala zahanbit a nadávky směřující na svoji osobu oplatila stejnou mincí,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Za přítomnosti hlídky se situace uklidnila a objasnila.  Dámy své chování budou vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Zastal se matky. Před agresivním tchánem

ilustrační foto Městská policie

Ve středu v dopoledních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátil muž s tím, že byl napaden vlastním vnukem. Na místo byla v reakci vyslána hlídka.

"Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že pětaosmdesátiletý muž slovně urážel svoji snachu. To se nelíbilo jeho vnukovi, proto se matky zastal. Svého dědu chytil za ruku se slovy, co si to dovoluje k jeho matce. Při vyproštění se z úchopu došlo k oděrce a podlitině na ruce seniora. Lékařské ošetření na místě odmítl," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním je pětaosmdesátiletý muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu. (red)

Partnerské neshody skončily rozbitou hlavou

ilustrační foto PČR

V sobotu 1. srpna 2020 ve večerních hodinách bylo přijato prostřednictvím linky 156 prostějovských strážníků oznámení od muže, který požadoval příjezd hlídky, jelikož si nepřeje přítomnost svojí přítelkyně ve svém bytě. Hlídce se nepodařilo na majitele bytu dozvonit, proto byl kontaktován telefonicky. 

Po chvíli přišel muž otevřít vchodové dveře od bytového domu. Měl krvavé zranění na hlavě. "Uvedl, že se před chvílí rozešel se svojí přítelkyní a ona to moc dobře nepřijala. Při hádce ho napadla a keramickým hrnkem ho udeřila do hlavy. Poté z bytu utekla. Strážníkům se ženu zkontaktovat nepodařilo. Muž odmítl sdělit hlídce její totožnost. Ke zraněnému padesátiletému muži byla přivolána sanitka. Dotyčný s lékařem nespolupracoval, proto byl sanitkou za asistence strážníků převezen na ošetření do nemocnice," uvedla strážník Tereza Greplová.

Hádku na Dolní ukončil rozbitím oken auta své družky

ilustrační foto Policie ČR

V úterý hodinu po půlnoci vyjížděla hlídka prostějovských strážníků na ulici Dolní, kde mělo docházet k hlasité hádce mezi mužem a ženou. Po příjezdu hlídky se na místě nacházela pouze šestačtyřicetiletá žena. 

"Ta k celé události uvedla, že ke slovní rozepři došlo mezi ní a jejím druhem v zaparkovaném vozidle před domem. Muž po hádce vystoupil z auta a v rozčílení rozbil přední okno i okno u řidiče a poté z místa utekl," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním je osmačtyřicetiletý muž důvodně podezřelý z přestupku proti majetku, za který mu hrozí pokuta do výše 50.000 Kč. (red)

Poprali se bez roušek

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý v podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o vzájemně se napadající dvojici před nákupním střediskem na ulici Anenská. 

Na místo vyslaná hlídka zkontaktovala podezřelou dvojici. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu a osmadvacetiletého muže, pohybující se mezi místními bezdomovci. Ani jeden z nich neměl na obličeji roušku nebo jakoukoli jinou alternativu, zabraňující šíření kapének. "Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dvojice se nejprve pohádala a poté došlo i k fyzickému napadení, a to ze strany ženy. Muž měl viditelně poškrábané ruce. Žena zraněna nebyla. Lékařské ošetření oba odmítli," uvedla strážník Tereza Greplová.

Ženy se přely o sušák! Hádka skončila pořádnými fackami!

ilustrační foto ber

Devátého července vyjížděli prostějovští strážníci k bitce mezi dvěma ženami. Šlo o sušák na prádlo.

"Jedna z nich sušila prádlo a druhá požadovala jeho sundání ze sušáku. Z tohoto se strhla hádka, kde padala hrubá slova a nakonec žadatelka uštědřila protistraně zezadu nečekaně dvě facky. Útočnice se i před hlídkou k sousedce chovala vulgárně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti občanskému soužití, a to drobným ublížením na zdraví,“ popsala incident strážník Jana Adámková.

Co se týká urážek, jde o návrhový přestupek, kde je zapotřebí podat návrh do tří měsíců přímo k správnímu orgánu. (red)