násilí

Vytáhla přítele z hospody. Zmlátila ho a usnula na chodníku

Ilustrační foto pixabay.com

Po požití alkoholu nedokázala ovládnout své chování devětatřicetiletá žena, která si přišla v úterý pro svého přítele do jednoho prostějovského hostince.

Čtyřicetiletý muž popíjel alkohol v restauraci, když se ve dveřích nečekaně objevila jeho přítelkyně. Žena svého přítele vyvedla ven na ulici a zde jej začala pěstmi napadat. Fyzický výkon ji unavil natolik, že následně upadla na chodník a usnula. Když se probudila, její řádění opět pokračovalo. „Svůj hněv zaměřila na zasahující hlídku, kterou vulgárními výrazy a slovními výhrůžkami urážela. Sprostými nadávkami a hrubými urážkami počastovala i ostatní hosty. Hlídka provedla u dvojice dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem.

Policie vyšetřuje násilný trestný čin v Kostelci. Tři mrtví

ilustrační foto Policie ČR

Kostelcem na Hané podle agentury Aktu.cz otřásla v pátek trojnásobná vražda. Odehrála se v rodinném domě. Policisté pátrají po pachateli, který je pravděpodobně na útěku. Jeho totožnost znají.

Podle informací serveru Aktu.cz se v domě na ulici Přemyslovka našla dvě těla, další mrtvé tělo leželo před domem. Policisté se k údajné tragédii odmítli vyjádřit. „K události v Kostelci na Hané nebudeme poskytovat informace, probíhá vyšetřování,“ sdělila PvNovinkám mluvčí Marie Šafářová s tím, že informace budou poskytnuty, jakmile to bude možné.

Napadl partnerku. A škrtil ji

Ilustrační foto pixabay.com

S žádostí o pomoc před svým přítelem se obrátila v pátek na městskou policii sedmadvacetiletá žena. Problémy začaly po večerní návštěvě restaurace a následném příchodu v ranních hodinách domů.

„Nejprve šel přítel ženy vyvenčit psa a po návratu z procházky došlo na slovní výměnu názorů. Agresivní chování sedmadvacetiletého muže se stupňovalo a svou zlost si vybil na dveřích od koupelny. Ranou pěstí udělal do dveří díru, a navíc ulomil ještě kliku. Další nával vzteku obrátil na partnerku, kterou začal rukama škrtit," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka vyhrocenou situaci mezi partnery uklidnila a celou událost oznámila Policii ČR, která si případ převzala k dalším úkonům. (red)

Škrtil matku. Kvůli mobilu

ilustrační foto pixabay.com

Použít násilí vůči své matce se nerozpakoval osmnáctiletý mladík. Důvodem celého incidentu byl mobilní telefon.

„Matka si půjčila synův mobil a chtěla si z něj zavolat. Reakce syna byla velice nečekaná. Uchopil ji pravou rukou za krk a začal škrtit. Doma se nacházela i sestra útočníka, která přispěchala matce na pomoc. Díky její pohotovosti agresor ve fyzickém napadení ihned přestal,“ uvedl k incidentu strážník Petr Zapletal. Strážníci na místě vzniklou situaci mezi rodinnými příslušníky uklidnili. Ke hrubému chování proti své matce se útočník přivolané hlídce doznal. Také připustil, že udělal chybu.

Družku bil. A nechtěl pustit z domu ve Víceměřicích

ilustrační foto Policie ČR

V noci z 19. na 20. ledna došlo v rodinném domě v obci Víceměřice k incidentu, při kterém jednatřicetiletý muž fyzicky napadl svou o rok mladší družku. Ženu měl zahrnout údery po celém těle, hrozil jí zlomením nohou, a navíc jí bránil v odchodu z domu. 

„Ženě se nakonec podařilo utéct a s pomocí sousedů přivolat policii. Při incidentu žena utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že na základě provedeného setření policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ublížení na zdraví, přečinu omezování osobní svobody a přečinu nebezpečné vyhrožování. Za ty podezřelému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Chtěl zabít bratra kvůli melounu

Ilustrační foto pixabay.com

V neděli dopoledne došlo ve společné domácnosti na Konicku k incidentu mezi bratry. Jednadvacetiletý si vzal meloun, který si však zakoupil jeho mladistvý sourozenec. Když byl mladším upozorněn, že meloun je jeho, reagoval tak, že kuchyňským nožem bratrovi hrozil zabitím. Incident ukončil až zásah otce, který pak celou věc s mladším synem oznámil policistům.

Ti při následném šetření zjistili, že nevhodné chování staršího bratra trvá již asi dva roky a časem se stupňuje. Dojít již mělo i k fyzickému napadení z malicherného důvodu.

Bývalou přítelkyni zbil, vyrazil jí zub a vyhrožoval smrtí

ilustrační foto PČR

V sobotu 18. listopadu 2017 došlo v obci na Konicku k fyzickému napadení pětadvacetileté ženy. Žena při napadení utrpěla zranění, proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci pak na základě zjištěných skutečností věc oznámili policistům. 

"Policisté provedeným šetřením zjistili, že ženu měl v jejím domě napadnout její bývalý třiadvacetiletý přítel. Po utržení několika ran pěstí do oblasti hlavy žena přišla o jeden zub a utrpěla zranění hlavy. Během trvání útoku měl podezřelý bývalé přítelkyni také verbálně vyhrožovat zabitím," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu ublížení na zdraví. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Vlastní matku tahal za uši. Skončila v nemocnici

ilustrační foto pacient.cz

Z přečinu ublížení na zdraví podezírají policisté pětapadesátiletého muže z obce na Prostějovsku. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v přesně nezjištěné době během první poloviny měsíce září 2017, kdy měl ve svém bytě v obci na Prostějovsku opakovaně fyzicky napadnout svou třiaosmdesátiletou matku.

"Napadání mělo spočívat v silném tahání za ušní boltce, čímž ženě způsobil zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření s následnou dvoutýdenní hospitalizací. Po celou dobu hospitalizace pak byla žena omezena na běžném způsobu života," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Trestní zákoník pro takové jednání stanoví trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

Pokousal a zbil ji. Udělal to poprvé, bránila opilce přítelkyně

ilustrační foto PČR

Desátého dubna vyjížděli prostějovští strážníci k muži, který napadl přítelkyni a rozbil dveře od domu. Opilce bránila sama žena, udělal to prý poprvé.

Muž se vrátil domů v noci a opilý. „Pohádal se s přítelkyní, stihl poničit vchodové dveře a napadnout ženu ranami do obličeje a pokousáním,“ popsala případ strážník Jana Adámková s tím, že ženě způsobil podlitiny. „Poraněná vypověděla, že to bylo poprvé, co se k ní takto choval. Při dechové zkoušce u něj byla naměřena přes 2 promile,“ dodala Adámková.

Možného pachatele dvojnásobné vraždy policie dopadla!

ilustrační foto

 

Jak Pvnovinky informovaly, Policie ČR včera v okrese Prostějov pátrala po pachateli závažného trestného činu, kterým je dvojnásobná vražda. Čtyřiadvacetiletý T.F., který zřejmě zavraždil své prarodiče, byl v nočních hodinách policisty dopaden. Média o tom dnes krátce po 11 dopoledne informovala policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

„Včera večer přijali policisté oznámení, že v bytě domu v místní části Tovačova byly nalezeny dvě osoby bez známek života. Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté ihned věc prověřovat a po příjezdu na místo, nalezli v uvedeném bytě tělo muže a ženy, přivolaný lékař konstatoval možné cizí zavinění. Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o čtyřiasedmdesátiletého muže a o dva roky mladší ženu, kteří na uvedené adrese bydleli,“ uvedla Dolejšová.