násilí

Pobili se na ulici. Žena přítele praštila paličkou na maso

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý ve večerních hodinách si před domem na ulici Olomoucká v Prostějově slovně vyměňovali názory druh s družkou. Situace ale nakonec vygradovala ve vzájemné fyzické napadení.

„Žena, která byla současně i oznamovatelkou, vzala na svého přítele dřevěnou paličku na maso a udeřila ho do zápěstí. Muž si to nenechal líbit, útok opětoval a svoji partnerku uhodil rukou do čela. Žena byla přivolanými zdravotníky rychlé záchranné služby na místě jednorázově ošetřena a pak byla propuštěna do domácí péče," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že oba společně se budou, před příslušnou komisí, zodpovídat z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Šarvátka u vozidla skončila ženinou prohrou

ilustrační foto pixabay.com

Minulou sobotu ve večerních hodinách přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o osobě, která bouchá do vozidla a snaží se dostat dovnitř. Strážníci při příjezdu na místo spatřili muže, který na parkovišti napadl ženu, několika údery do hlavy.

Hlídka dvojici ihned zkontaktovala a dalšímu napadání zabránila. „Dle zjištěných skutečností vyšlo najevo, že dvojice spolu nějakou dobu žije. Fyzickému napadení předcházelo to, že muž svoji partnerku nechtěl pustit do vozidla, které společně užívají. Dotyčná se snažila za mužem do auta za každou cenu dostat. Pětapadesátiletého muže její počínání rozčílilo natolik, že svojí o rok starší přítelkyni napadl fyzicky," uvedla komisařka Terez Greplová. Viditelné zranění žena neměla a lékařskou pomoc nepožadovala. K poškození vozidla nedošlo.

Měla jiný názor. A dostala facku

ilustrační foto pixabay.com

Hlídka strážníků, vykonávající ve středu dohled na veřejný pořádek v centru města, zpozorovala po devatenácté hodině napadení mezi mužem a ženou. Strážníci se ihned vydali na místo konfliktu, aby zabránili dalšímu fyzickému útoku.

„Na místě bylo zjištěno, že čtyřicetiletý muž udeřil otevřenou dlaní pravé ruky pětapadesátiletou ženu. Důvodem agresivního chování vůči ženě bylo její obhajování a zastání se jiné osoby. Následkem útoku naštěstí nedošlo k žádnému zranění a napadená žena nepožadovala lékařské ošetření. Napadená žena stačila ještě před příchodem strážníků celou událost oznámit Policii ČR, která bude ve věci provádět další šetření," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Kluci zfackovali chlapce. Kvůli nároku na hřiště

Ilustrační foto pixabay.com

Minulý čtvrtek v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit oznámení o napadání dětí na dětském hřišti. Strážníci na místě zkontaktovali dvojici hochů. Jeden chlapec měl lehce opuchlou a načervenalou tvář.

„Hlídce uvedl, že byl s kamarádem na hřišti a zanedlouho přišla trojice starších kluků, kteří tvrdili, že hřiště je jejich a požadovali, aby z místa odešli. Na to napadený odvětil, že to není pravda a hřiště je všech bez omezení. Jedním hochem z trojice byl poté fyzicky napaden. Po útoku se skupinka dala na útěk. Dle popisu se strážníkům podezřelou trojici podařilo usilovným prohledáváním přilehlých ulic nalézt nedaleko. Všichni tři hoši se k napadení přiznali," informovala komisařka Tereza Greplová. Po zjištění skutečného stavu věci byla trojice předána zákonným zástupcům.

Za opilecké řeči schytala pár facek

ilustrační foto pixabay.com

Minulou středu v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci prověřit oznámení o napadení ženy neznámým mužem v restauraci v centru Prostějova. Strážníci při příjezdu na místo spatřili před restaurací muže, který několikrát udeřil ženu do horní poloviny těla a do hlavy. Jakmile zahlédl blížící se hlídku, tak s napadáním přestal.

Jednačtyřicetiletý muž se s šestatřicetiletou ženou nejprve pohádal uvnitř restaurace a následně se začali navzájem postrkovat venku. Důvod napadení byl ten, že se žena povyšovala nad ostatními, a to se muži nelíbilo. Při napadení nedošlo k žádnému zranění. Lékařskou

S rozchodem se nehodlal smířit. A tak zmydlil soka

ilustrační foto

Minulé úterý krátce před osmou hodinou ranní řešili prostějovští strážníci nahlášenou potyčku mezi dvěma muži. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že přítele oznamovatelky napadl na ulici její bývalý přítel.

Ten nehodlal pochopit, že s ním již šestadvacetiletá žena nechce být a sdílet s ním společnou domácnost. „Nejprve na ženu zaútočil slovně a chtěl si s ní celou situaci vyjasnit. Poté fyzicky napadl jejího současného přítele, který ji doprovázel. Třiatřicetiletý muž měl po napadení drobné oděrky ve tváři," doplnila komisařka Tereza Greplová s tím, že šestadvacetiletý muž, který soka v lásce fyzicky napadl, je důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití, za který mu u správního orgánu hrozí pokuta do 20.000 Kč. (red)

Manželku týral několik let. Skončil ve vazbě

ilustrační foto pixabay.com

Jeseničtí kriminalisté obvinili 42letého muže z obce na Jesenicku ze spáchání zločinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, ohrožování výchovy dítěte a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl nejméně mezi roky 2008 a 2020 pod vlivem alkoholu v místě bydliště vulgárně napadat svoji o dva roky starší manželku. V její přítomnosti měl slovně útočit i na její rodiče, se kterými společně žili v jednom domě. Agresor měl matku své manželky napadnout dokonce i fyzicky. Násilné ataky se však nevyhnuly ani jeho manželce. Ta si od něj měla často vysloužit facky či rány pěstí do obličeje a do různých částí těla. V jednom případě mělo dojít i k incidentu, během kterého ji měl kopat do břicha, nohou a oblasti zad.

Opilec vyvolal konflikt, a ještě si stěžoval

ilustrační foto městská policie

V pondělí krátce po půl třetí odpoledne vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení týkající se napadení, ke kterému mělo dojít mezi dvěma muži v jedné z hospod v centru města.

„Dle zjištěných informací byl oznamovatel (44 let) nejprve vykázán z podniku pro své nevhodné chování a buzení veřejného pohoršení. Při odchodu bezdůvodně pokřikoval na hosty sedící v předzahrádce před provozovnou. Po slovní výměně názorů napadl devětačtyřicetiletého muže sedícího u stolu. Do konfliktu se vložil šestapadesátiletý hostinský, který od sebe oba muže odstrčil. Čtyřiačtyřicetiletý muž při tom upadl na zem a následně z místa odešel a přivolal strážníky. Z potyčky si odnesl jen drobné poranění v obličeji, nabízené lékařské ošetření odmítl.

Přítele u jeho kamaráda nenašla, zato odešla s modřinami

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu v noci krátce po půl třetí přijali prostějovští strážníci na lince tísňového volání oznámení, ve kterém bylo sděleno, že na ulici nedaleko náměstí Padlých hrdinů dochází k napadení mezi mužem a ženou. Strážníci na uvedeném místě zkontaktovali napadenou čtyřiatřicetiletou ženu.

 Útočník se na místě již nenacházel. Dle zjištěných skutečností vyšlo najevo, že ženu fyzicky napadl kamarád jejího přítele. Důvodem mělo být to, že na něj dotyčná zazvonila a dožadovala se, aby jí jejího přítele zavolal. Domnívala se totiž, že by mohl být u něho doma. „Muž na ženinu domněnku reagoval tak, že jí začal nejprve nadávat a vyhrožovat újmou na zdraví. Poté ji i fyzicky napadl, dokonce ji při pokusu o útěk i pronásledoval a opět napadl," uvedla komisařka Tereza Greplová. Pro podezření na spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Oklamala ho přítelkyně. Tak jí vrazil facku

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu chvíli před druhou hodinou ranní vyjížděli strážníci řešit partnerské problémy, které se odehrály na jednom z prostějovských sídlišť. 

Čtyřicetiletá žena byla se svým pětatřicetiletým přítelem v restauraci a po návratu domů se začali hádat. Po slovní rozepři muž neudržel nervy na uzdě a svoji přítelkyni dal klasickou facku. Fyzický útok se obešel bez zranění a žena lékařské ošetření nepožadovala. „Agresor při podání vysvětlení hlídce uvedl, že jej přítelkyně oklamala. Následně dostal vztek, a proto svoji družku uhodil," doplnil inspektor Petr Zapletal. Celý případ byl oznámen příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)