násilí

Partnerské neshody skončily fackovanou

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý v podvečer řešili prostějovští strážníci napadení mezi ženou a mužem. Celý incident nahlásila na lince 156 podnapilá napadená žena. Vzápětí volal její přítel a uvedl, že se nic nestalo. K prověření celé situace byla na místo vyslána hlídka.

„Před domem na uvedené adrese čekal na strážníky muž, který uvedl, že jeho přítelkyně požila větší množství alkoholu a při hádce mu dala tři facky, a on jí je vrátil. Vlivem značné opilosti upadla na zem a zranila se. To, že by partnerku jinak napadl, popíral. V bytě strážníci zkontaktovali ženu v podnapilém stavu, která byla zraněná v obličeji a na noze. Stěžovala si na bolest hlavy. Při podání vysvětlení uvedla, že ji přítel několikrát udeřil pěstí do obličeje, až upadla na zem. Kvůli zraněním, která dotyčná měla, si hlídka vyžádala příjezd ZZS," informovala komisařka Tereza Greplová.

Dal „hlavičku“ přítelkyni. Ze žárlivosti

ilustrační foto Policie ČR

Dva dny před silvestrem ve večerních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení týkající se napadení oznamovatelky jejím přítelem. 

Hlídka na místě dvojici zkontaktovala. „Třiadvacetiletá žena cizí národnosti uvedla, že k incidentu došlo v okamžiku, kdy si telefonovala s kamarádem. V tom okamžiku k ní přistoupil její přítel a udeřil jí hlavou do obličeje. Strážníkům čtyřiadvacetiletý muž celou situaci potvrdil a řekl, že to udělal ze žárlivosti. Jelikož si žena stěžovala na bolest v obličeji, byla hlídkou doprovozena na lékařské vyšetření do nemocnice," uvedla komisař Tereza Greplová. Impulzivním jednáním, kterého se mladý muž vůči své přítelkyni dopustil, je důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Partnerské neshody skončily monoklem

ilustrační foto Policie ČR

Minulý pátek ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení o napadení ženy jejím přítelem. Strážníci v uvedeném bytě dvojici zkontaktovali.

„Oznamovatelka uvedla, že mezi ní a jejím přítelem nejprve došlo ke slovní rozepři. Hádka vyústila až k fyzickému napadení. Čtyřiatřicetiletý muž ženu udeřil otevřenou dlaní do obličeje. Celý incident se odehrál v koupelně. Devětatřicetiletá žena měla následkem fyzického útoku podlitinu pod pravým okem. Další zranění nebylo patrné a žena si na nic nestěžovala. I přes to strážníci dotyčné doporučili lékařské ošetření,“ informovala komisařka Tereza Grelová. Čtyřiatřicetiletý muž na svoji obhajobu uvedl, že na něj byla partnerka hrubá.

Vytáhla přítele z hospody. Zmlátila ho a usnula na chodníku

Ilustrační foto pixabay.com

Po požití alkoholu nedokázala ovládnout své chování devětatřicetiletá žena, která si přišla v úterý pro svého přítele do jednoho prostějovského hostince.

Čtyřicetiletý muž popíjel alkohol v restauraci, když se ve dveřích nečekaně objevila jeho přítelkyně. Žena svého přítele vyvedla ven na ulici a zde jej začala pěstmi napadat. Fyzický výkon ji unavil natolik, že následně upadla na chodník a usnula. Když se probudila, její řádění opět pokračovalo. „Svůj hněv zaměřila na zasahující hlídku, kterou vulgárními výrazy a slovními výhrůžkami urážela. Sprostými nadávkami a hrubými urážkami počastovala i ostatní hosty. Hlídka provedla u dvojice dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem.

Policie vyšetřuje násilný trestný čin v Kostelci. Tři mrtví

ilustrační foto Policie ČR

Kostelcem na Hané podle agentury Aktu.cz otřásla v pátek trojnásobná vražda. Odehrála se v rodinném domě. Policisté pátrají po pachateli, který je pravděpodobně na útěku. Jeho totožnost znají.

Podle informací serveru Aktu.cz se v domě na ulici Přemyslovka našla dvě těla, další mrtvé tělo leželo před domem. Policisté se k údajné tragédii odmítli vyjádřit. „K události v Kostelci na Hané nebudeme poskytovat informace, probíhá vyšetřování,“ sdělila PvNovinkám mluvčí Marie Šafářová s tím, že informace budou poskytnuty, jakmile to bude možné.

Napadl partnerku. A škrtil ji

Ilustrační foto pixabay.com

S žádostí o pomoc před svým přítelem se obrátila v pátek na městskou policii sedmadvacetiletá žena. Problémy začaly po večerní návštěvě restaurace a následném příchodu v ranních hodinách domů.

„Nejprve šel přítel ženy vyvenčit psa a po návratu z procházky došlo na slovní výměnu názorů. Agresivní chování sedmadvacetiletého muže se stupňovalo a svou zlost si vybil na dveřích od koupelny. Ranou pěstí udělal do dveří díru, a navíc ulomil ještě kliku. Další nával vzteku obrátil na partnerku, kterou začal rukama škrtit," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka vyhrocenou situaci mezi partnery uklidnila a celou událost oznámila Policii ČR, která si případ převzala k dalším úkonům. (red)

Škrtil matku. Kvůli mobilu

ilustrační foto pixabay.com

Použít násilí vůči své matce se nerozpakoval osmnáctiletý mladík. Důvodem celého incidentu byl mobilní telefon.

„Matka si půjčila synův mobil a chtěla si z něj zavolat. Reakce syna byla velice nečekaná. Uchopil ji pravou rukou za krk a začal škrtit. Doma se nacházela i sestra útočníka, která přispěchala matce na pomoc. Díky její pohotovosti agresor ve fyzickém napadení ihned přestal,“ uvedl k incidentu strážník Petr Zapletal. Strážníci na místě vzniklou situaci mezi rodinnými příslušníky uklidnili. Ke hrubému chování proti své matce se útočník přivolané hlídce doznal. Také připustil, že udělal chybu.

Družku bil. A nechtěl pustit z domu ve Víceměřicích

ilustrační foto Policie ČR

V noci z 19. na 20. ledna došlo v rodinném domě v obci Víceměřice k incidentu, při kterém jednatřicetiletý muž fyzicky napadl svou o rok mladší družku. Ženu měl zahrnout údery po celém těle, hrozil jí zlomením nohou, a navíc jí bránil v odchodu z domu. 

„Ženě se nakonec podařilo utéct a s pomocí sousedů přivolat policii. Při incidentu žena utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že na základě provedeného setření policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ublížení na zdraví, přečinu omezování osobní svobody a přečinu nebezpečné vyhrožování. Za ty podezřelému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Chtěl zabít bratra kvůli melounu

Ilustrační foto pixabay.com

V neděli dopoledne došlo ve společné domácnosti na Konicku k incidentu mezi bratry. Jednadvacetiletý si vzal meloun, který si však zakoupil jeho mladistvý sourozenec. Když byl mladším upozorněn, že meloun je jeho, reagoval tak, že kuchyňským nožem bratrovi hrozil zabitím. Incident ukončil až zásah otce, který pak celou věc s mladším synem oznámil policistům.

Ti při následném šetření zjistili, že nevhodné chování staršího bratra trvá již asi dva roky a časem se stupňuje. Dojít již mělo i k fyzickému napadení z malicherného důvodu.

Bývalou přítelkyni zbil, vyrazil jí zub a vyhrožoval smrtí

ilustrační foto PČR

V sobotu 18. listopadu 2017 došlo v obci na Konicku k fyzickému napadení pětadvacetileté ženy. Žena při napadení utrpěla zranění, proto na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci pak na základě zjištěných skutečností věc oznámili policistům. 

"Policisté provedeným šetřením zjistili, že ženu měl v jejím domě napadnout její bývalý třiadvacetiletý přítel. Po utržení několika ran pěstí do oblasti hlavy žena přišla o jeden zub a utrpěla zranění hlavy. Během trvání útoku měl podezřelý bývalé přítelkyni také verbálně vyhrožovat zabitím," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu nebezpečné vyhrožování a přečinu ublížení na zdraví. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)