násilí

Přítele u jeho kamaráda nenašla, zato odešla s modřinami

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu v noci krátce po půl třetí přijali prostějovští strážníci na lince tísňového volání oznámení, ve kterém bylo sděleno, že na ulici nedaleko náměstí Padlých hrdinů dochází k napadení mezi mužem a ženou. Strážníci na uvedeném místě zkontaktovali napadenou čtyřiatřicetiletou ženu.

 Útočník se na místě již nenacházel. Dle zjištěných skutečností vyšlo najevo, že ženu fyzicky napadl kamarád jejího přítele. Důvodem mělo být to, že na něj dotyčná zazvonila a dožadovala se, aby jí jejího přítele zavolal. Domnívala se totiž, že by mohl být u něho doma. „Muž na ženinu domněnku reagoval tak, že jí začal nejprve nadávat a vyhrožovat újmou na zdraví. Poté ji i fyzicky napadl, dokonce ji při pokusu o útěk i pronásledoval a opět napadl," uvedla komisařka Tereza Greplová. Pro podezření na spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR.

Oklamala ho přítelkyně. Tak jí vrazil facku

ilustrační foto pixabay.com

Ve středu chvíli před druhou hodinou ranní vyjížděli strážníci řešit partnerské problémy, které se odehrály na jednom z prostějovských sídlišť. 

Čtyřicetiletá žena byla se svým pětatřicetiletým přítelem v restauraci a po návratu domů se začali hádat. Po slovní rozepři muž neudržel nervy na uzdě a svoji přítelkyni dal klasickou facku. Fyzický útok se obešel bez zranění a žena lékařské ošetření nepožadovala. „Agresor při podání vysvětlení hlídce uvedl, že jej přítelkyně oklamala. Následně dostal vztek, a proto svoji družku uhodil," doplnil inspektor Petr Zapletal. Celý případ byl oznámen příslušnému správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Partnerské neshody skončily fackovanou

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý v podvečer řešili prostějovští strážníci napadení mezi ženou a mužem. Celý incident nahlásila na lince 156 podnapilá napadená žena. Vzápětí volal její přítel a uvedl, že se nic nestalo. K prověření celé situace byla na místo vyslána hlídka.

„Před domem na uvedené adrese čekal na strážníky muž, který uvedl, že jeho přítelkyně požila větší množství alkoholu a při hádce mu dala tři facky, a on jí je vrátil. Vlivem značné opilosti upadla na zem a zranila se. To, že by partnerku jinak napadl, popíral. V bytě strážníci zkontaktovali ženu v podnapilém stavu, která byla zraněná v obličeji a na noze. Stěžovala si na bolest hlavy. Při podání vysvětlení uvedla, že ji přítel několikrát udeřil pěstí do obličeje, až upadla na zem. Kvůli zraněním, která dotyčná měla, si hlídka vyžádala příjezd ZZS," informovala komisařka Tereza Greplová.

Dal „hlavičku“ přítelkyni. Ze žárlivosti

ilustrační foto Policie ČR

Dva dny před silvestrem ve večerních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení týkající se napadení oznamovatelky jejím přítelem. 

Hlídka na místě dvojici zkontaktovala. „Třiadvacetiletá žena cizí národnosti uvedla, že k incidentu došlo v okamžiku, kdy si telefonovala s kamarádem. V tom okamžiku k ní přistoupil její přítel a udeřil jí hlavou do obličeje. Strážníkům čtyřiadvacetiletý muž celou situaci potvrdil a řekl, že to udělal ze žárlivosti. Jelikož si žena stěžovala na bolest v obličeji, byla hlídkou doprovozena na lékařské vyšetření do nemocnice," uvedla komisař Tereza Greplová. Impulzivním jednáním, kterého se mladý muž vůči své přítelkyni dopustil, je důvodně podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

Partnerské neshody skončily monoklem

ilustrační foto Policie ČR

Minulý pátek ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení o napadení ženy jejím přítelem. Strážníci v uvedeném bytě dvojici zkontaktovali.

„Oznamovatelka uvedla, že mezi ní a jejím přítelem nejprve došlo ke slovní rozepři. Hádka vyústila až k fyzickému napadení. Čtyřiatřicetiletý muž ženu udeřil otevřenou dlaní do obličeje. Celý incident se odehrál v koupelně. Devětatřicetiletá žena měla následkem fyzického útoku podlitinu pod pravým okem. Další zranění nebylo patrné a žena si na nic nestěžovala. I přes to strážníci dotyčné doporučili lékařské ošetření,“ informovala komisařka Tereza Grelová. Čtyřiatřicetiletý muž na svoji obhajobu uvedl, že na něj byla partnerka hrubá.

Vytáhla přítele z hospody. Zmlátila ho a usnula na chodníku

Ilustrační foto pixabay.com

Po požití alkoholu nedokázala ovládnout své chování devětatřicetiletá žena, která si přišla v úterý pro svého přítele do jednoho prostějovského hostince.

Čtyřicetiletý muž popíjel alkohol v restauraci, když se ve dveřích nečekaně objevila jeho přítelkyně. Žena svého přítele vyvedla ven na ulici a zde jej začala pěstmi napadat. Fyzický výkon ji unavil natolik, že následně upadla na chodník a usnula. Když se probudila, její řádění opět pokračovalo. „Svůj hněv zaměřila na zasahující hlídku, kterou vulgárními výrazy a slovními výhrůžkami urážela. Sprostými nadávkami a hrubými urážkami počastovala i ostatní hosty. Hlídka provedla u dvojice dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem.

Policie vyšetřuje násilný trestný čin v Kostelci. Tři mrtví

ilustrační foto Policie ČR

Kostelcem na Hané podle agentury Aktu.cz otřásla v pátek trojnásobná vražda. Odehrála se v rodinném domě. Policisté pátrají po pachateli, který je pravděpodobně na útěku. Jeho totožnost znají.

Podle informací serveru Aktu.cz se v domě na ulici Přemyslovka našla dvě těla, další mrtvé tělo leželo před domem. Policisté se k údajné tragédii odmítli vyjádřit. „K události v Kostelci na Hané nebudeme poskytovat informace, probíhá vyšetřování,“ sdělila PvNovinkám mluvčí Marie Šafářová s tím, že informace budou poskytnuty, jakmile to bude možné.

Napadl partnerku. A škrtil ji

Ilustrační foto pixabay.com

S žádostí o pomoc před svým přítelem se obrátila v pátek na městskou policii sedmadvacetiletá žena. Problémy začaly po večerní návštěvě restaurace a následném příchodu v ranních hodinách domů.

„Nejprve šel přítel ženy vyvenčit psa a po návratu z procházky došlo na slovní výměnu názorů. Agresivní chování sedmadvacetiletého muže se stupňovalo a svou zlost si vybil na dveřích od koupelny. Ranou pěstí udělal do dveří díru, a navíc ulomil ještě kliku. Další nával vzteku obrátil na partnerku, kterou začal rukama škrtit," uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že hlídka vyhrocenou situaci mezi partnery uklidnila a celou událost oznámila Policii ČR, která si případ převzala k dalším úkonům. (red)

Škrtil matku. Kvůli mobilu

ilustrační foto pixabay.com

Použít násilí vůči své matce se nerozpakoval osmnáctiletý mladík. Důvodem celého incidentu byl mobilní telefon.

„Matka si půjčila synův mobil a chtěla si z něj zavolat. Reakce syna byla velice nečekaná. Uchopil ji pravou rukou za krk a začal škrtit. Doma se nacházela i sestra útočníka, která přispěchala matce na pomoc. Díky její pohotovosti agresor ve fyzickém napadení ihned přestal,“ uvedl k incidentu strážník Petr Zapletal. Strážníci na místě vzniklou situaci mezi rodinnými příslušníky uklidnili. Ke hrubému chování proti své matce se útočník přivolané hlídce doznal. Také připustil, že udělal chybu.

Družku bil. A nechtěl pustit z domu ve Víceměřicích

ilustrační foto Policie ČR

V noci z 19. na 20. ledna došlo v rodinném domě v obci Víceměřice k incidentu, při kterém jednatřicetiletý muž fyzicky napadl svou o rok mladší družku. Ženu měl zahrnout údery po celém těle, hrozil jí zlomením nohou, a navíc jí bránil v odchodu z domu. 

„Ženě se nakonec podařilo utéct a s pomocí sousedů přivolat policii. Při incidentu žena utrpěla zranění, se kterým musela vyhledat lékařské ošetření," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že na základě provedeného setření policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ublížení na zdraví, přečinu omezování osobní svobody a přečinu nebezpečné vyhrožování. Za ty podezřelému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)