seniorka

Přehlédl seniorku. A srazil ji

Ilustrační foto ZZS

V pondělí před polednem jel řidič s osobním motorovým vozidlem Mazda v Prostějově po ulici Olomoucká ve směru do centra města.

 Na přechodu pro chodce přehlédl 85letou chodkyni, která přecházela z jeho pohledu zprava do leva. „Následoval střet seniorky s přední části vozidla, při kterém se poranila a byla převezena do nemocnice na vyšetření," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Miluše Zajícová. K jinému zranění osob nedošlo. Hmotná škoda nevznikla ani jednomu z účastníků nehody. Dechová zkouška na alkohol byla na místě dopravní nehody provedena s negativním výsledkem u chodkyně i u řidiče. (ber)

Díky nepozornosti přišla stařenka o peněženku

ilustrační foto městská policie

V pátek v podvečer šla do prodejny na ulici Dukelská Brána v Prostějově 73letá seniorka a bohužel se nákup neobešel bez komplikací.

Starší žena nevěnovala moc velkou pozornost své tašce, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku. Během nestřeženého okamžiku jí neznámý lapka vytáhl z kabelky peněženku a zmizel. „Starší žena teď bude muset obcházet úřady a vyřizovat si nové doklady, které jí byly odcizeny spolu s peněženkou. Bude se také muset obejít bez hotovosti 1 200 Kč, platební karty a dalších drobností, které tam měla uložené. Případ šetříme pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Strážníci dopravili seniorce klíče. Od zamčeného auta

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Minulou sobotu chvíli před osmou hodinou ranní se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc sedmdesátiletá žena. Při vystupování z vozidla zapomněla klíče v zapalování, a navíc uvnitř vozidla zůstaly osobní věci. Ke vší smůle se její vozidlo samovolně uzamklo.

Vyslaná hlídka zjistila od majitelky vozidla, kde má uložené náhradní klíče, které následně strážníci vyzvedli a dopravili k uzamčenému automobilu. „Seniorka o několik minut později převzala od hlídky rezervní klíče a do svého vozu se opět dostala," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Smrtelná dopravní nehoda. U Hrubčic zemřela cyklistka

Ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 16. listopadu před sedmnáctou hodinou vyjížděli policisté k vážné dopravní nehodě osobního vozidla s cyklistkou na silnici č. II/434 mezi obcemi Tovačov a Hrubčice. Po střetu s vozem tam zemřela 74letá cyklistka.

„Podle dosavadního šetření 38letý řidič vozidla Škoda jel směrem na obec Tovačov a z dosud přesně nezjištěných příčin se srazil s protijedoucí 74letou cyklistkou. Seniorka i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřela," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.  Řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky.

Seniorka si nezabezpečila psa. Ten zaútočil na cyklistu

Ilustrační foto pixabay.com

4. června ve večerních hodinách řešili strážníci na jednom z prostějovských sídlišť konflikt mezi sousedy, který vznikl kvůli psovi.

„Sedmašedesátiletá žena šla vyvenčit svého psa, ale neměla ho připnutého na vodítku. Na ulici před domem se její čtyřnohý kamarád rozběhl směrem k sousedovi jedoucím na jízdním kole, na kterého začal štěkat a dorážet. Šestašedesátiletý muž psa odehnal, a navíc z plných plic vulgárními výrazy urazil sousedku, které dále vyčetl, že nemá svého psa na vodítku,“ infomoval komisař Petr Zapletal.  Celý incident se obešel bez zranění a nebyla způsobena žádná škoda na majetku zúčastněné dvojice.

Strážníci pomáhali při záchraně staré paní

ilustrační foto ber

Minulu neděli krátce před druhou hodinou noční přijali prostějovští strážníci formou SMS oznámení z operačního střediska HZS Olomouckého kraje o výjezdu hasičů do bytu, kde volá žena o pomoc. Na místo byla vyslána hlídka, která oznámení potvrdila.

„I přes pokročilou noční dobu se podařilo zkontaktovat sousedku, která měla klíče od bytu. Po odemčení dveří byla uvnitř nalezena ležící osmadevadesátiletá žena, která upadla na zem a zlomila si krček," informovala strážník Tereza Greplová s tím, že na místo byla přivolána ZZS. Sanitkou byla stařenka převezena do nemocnice. (red)

Bábinka se opila do němoty. Skončila na záchytce

ilustrační foto Městská policie

V pátek brzy z rána museli prostějovští strážníci řešit silně opilou jednasedmdesátiletou ženu v centru města. Její ovlivnění alkoholem bylo natolik velké, že ležela na chodníku a nebyla vůbec schopna samostatného pohybu i jakékoliv komunikace s hlídkou.

„Vzhledem k jejími stavu se strážníkům u opilé ženy nepodařilo provést orientační dechovou zkoušku. Po vyšetření lékařem následoval převoz na Protialkoholní a záchytnou stanici do Olomouce," uvedl strážník Petr Zapletal. Zjištěná protiprávní jednání hlídka oznámila příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)

Strážník pomohl kolabující seniorce

ilustrační foto

V sobotu v dopoledních hodinách při vykonávání dohledu u očkovacího centra v Komenského ulici zaujala strážníkovu pozornost paní seniorského věku. Žena byla nakupovat v trhu a při cestě domů se jí udělalo nevolno. Posadila se na betonovou zídku před vchodem do kulturního domu.

Z jejího chování bylo zřejmé, že její zdravotní stav není v pořádku. Strážník k ní ihned přistoupil a poskytl první pomoc. Dále požádal kolemjdoucí osoby, aby přivolali zdravotnický personál očkovacího centra. Ten přispěchal ochotně na pomoc a paní byla s použitím nemocničního vozíku převezena dovnitř a uložena na zdravotnické lůžko. Po poskytnutí první pomoci byla následně přivolána Zdravotnická záchranná služba, která převezla dotyčnou do prostějovské nemocnice a předala do péče lékařů,“ uvedl strážník Petr Zapletal. (red)

Babičku připravil podvodník o 50 tisíc

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu po poledni v místě bydliště v obci na Prostějovsku kontaktoval čtyřiaosmdesátiletou ženu dosud nezjištěný muž. Pomocí lži o tom, že má peníze pro jejího vnuka, docílil pozvání do domu.

„Díky známé lsti o potřebě rozměnit zjistil, kde má žena peníze uloženy a potom využil její nepozornosti a připravil ji o bezmála 50 tisíc korun. Že peníze chybí, žena zjistila až po jeho odchodu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Na stará kolena se spustila. Zlodějce alkoholu je 84!

ilustrační foto Městská policie

Minulé pondělí v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků do supermarketu na Plumlovské ulici, kde byla zadržena pachatelka drobné krádeže.

Strážníci na místě zkontaktovali oznamovatele. "Ten uvedl, že za pokladní zónou zadržel ženu, která si na prodejní ploše vložila do tašky lahev vodky a bez zaplacení se pokusila odejít z prodejny. Dále uvedl, že již v minulosti se postarší dáma takového jednání dopustila. V zadržené pachatelce strážníci zjistili čtyřiaosmdesátiletou seniorku. Ke krádeži se žena doznala. Celou věc se strážníky řešit na místě odmítla," uvedla strážník Tereza Greplová. Lahev vodky v hodnotě 100 Kč byla nepoškozená a byla vrácena zpět do prodeje. Protiprávní jednání seniorky projedná příslušný správní orgán.