seniorka

Podchlazená seniorka ležela před domem

ilustrační foto Městská policie

Ve středu půl hodiny po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení o ležící ženě před domem na sídlišti Hloučela. 

"Na místě strážníci zjistili šestasedmdesátiletou ženu, která nemohla vstát ze země. Osoba byla zjevně podchlazená, proto si hlídka vyžádala příjezd ZZS. Strážníkům se podařilo zkontaktovat syna dotyčné ženy a o celé situaci ho vyrozumět. Po prohlídce lékařem byla seniorka předána do péče syna, který se zanedlouho dostavil na místo a matku si převzal," uvedla strážník Tereza Greplová. (ed)

Seniorku podvedl po telefonu. Přišla o 40 tisíc

Ilustrační foto čs

Ve středu přijali policisté oznámení o podvodném jednání vůči seniorce, ke kterému mělo dojít během uplynulého víkendu. 

Neznámý pachatel kontaktoval telefonicky poškozenou a obelstil ji takovým způsobem, že od ní vylákal identifikační údaje k její platební kartě včetně PIN kódu. Podvodník získané informace využil pro své účely a z účtu poškozené převedl částku 40 000 Kč na jiný účet. "Případ šetříme pro trestný čin podvod s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Soused zavolal pomoc. Stařenka skončila v nemocnici

ilustrační foto Městská policie

Ve středu krátce po půlnoci přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o zřejmě zraněné ženě, která se nachází ve svém bytě. Na místo byla ihned vyslána hlídka.

Za dveřmi zmíněného bytu bylo slyšet sténání ženy. Hlídka si na místo vyžádala příjezd hasičů a rychlé záchranné služby. Za pomoci hasičů byl byt otevřen. "Uvnitř byla nalezena šestaosmdesátiletá zraněná žena. Sanitkou byla převezena do nemocnice na ošetření," uvedla strážník Tereza Greplová. V bytě se nacházel i pes. "Žena uvedla, že se o něj nemá kdo postarat a není, komu ho předat, proto byl převezen na služebnu městské policie, kde byl dočasně umístěn v kotci," doplnila Greplová. (red)