seniorka

Bábinka se opila do němoty. Skončila na záchytce

ilustrační foto Městská policie

V pátek brzy z rána museli prostějovští strážníci řešit silně opilou jednasedmdesátiletou ženu v centru města. Její ovlivnění alkoholem bylo natolik velké, že ležela na chodníku a nebyla vůbec schopna samostatného pohybu i jakékoliv komunikace s hlídkou.

„Vzhledem k jejími stavu se strážníkům u opilé ženy nepodařilo provést orientační dechovou zkoušku. Po vyšetření lékařem následoval převoz na Protialkoholní a záchytnou stanici do Olomouce," uvedl strážník Petr Zapletal. Zjištěná protiprávní jednání hlídka oznámila příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)

Strážník pomohl kolabující seniorce

ilustrační foto

V sobotu v dopoledních hodinách při vykonávání dohledu u očkovacího centra v Komenského ulici zaujala strážníkovu pozornost paní seniorského věku. Žena byla nakupovat v trhu a při cestě domů se jí udělalo nevolno. Posadila se na betonovou zídku před vchodem do kulturního domu.

Z jejího chování bylo zřejmé, že její zdravotní stav není v pořádku. Strážník k ní ihned přistoupil a poskytl první pomoc. Dále požádal kolemjdoucí osoby, aby přivolali zdravotnický personál očkovacího centra. Ten přispěchal ochotně na pomoc a paní byla s použitím nemocničního vozíku převezena dovnitř a uložena na zdravotnické lůžko. Po poskytnutí první pomoci byla následně přivolána Zdravotnická záchranná služba, která převezla dotyčnou do prostějovské nemocnice a předala do péče lékařů,“ uvedl strážník Petr Zapletal. (red)

Babičku připravil podvodník o 50 tisíc

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu po poledni v místě bydliště v obci na Prostějovsku kontaktoval čtyřiaosmdesátiletou ženu dosud nezjištěný muž. Pomocí lži o tom, že má peníze pro jejího vnuka, docílil pozvání do domu.

„Díky známé lsti o potřebě rozměnit zjistil, kde má žena peníze uloženy a potom využil její nepozornosti a připravil ji o bezmála 50 tisíc korun. Že peníze chybí, žena zjistila až po jeho odchodu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Na stará kolena se spustila. Zlodějce alkoholu je 84!

ilustrační foto Městská policie

Minulé pondělí v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků do supermarketu na Plumlovské ulici, kde byla zadržena pachatelka drobné krádeže.

Strážníci na místě zkontaktovali oznamovatele. "Ten uvedl, že za pokladní zónou zadržel ženu, která si na prodejní ploše vložila do tašky lahev vodky a bez zaplacení se pokusila odejít z prodejny. Dále uvedl, že již v minulosti se postarší dáma takového jednání dopustila. V zadržené pachatelce strážníci zjistili čtyřiaosmdesátiletou seniorku. Ke krádeži se žena doznala. Celou věc se strážníky řešit na místě odmítla," uvedla strážník Tereza Greplová. Lahev vodky v hodnotě 100 Kč byla nepoškozená a byla vrácena zpět do prodeje. Protiprávní jednání seniorky projedná příslušný správní orgán.

Podchlazená seniorka ležela před domem

ilustrační foto Městská policie

Ve středu půl hodiny po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení o ležící ženě před domem na sídlišti Hloučela. 

"Na místě strážníci zjistili šestasedmdesátiletou ženu, která nemohla vstát ze země. Osoba byla zjevně podchlazená, proto si hlídka vyžádala příjezd ZZS. Strážníkům se podařilo zkontaktovat syna dotyčné ženy a o celé situaci ho vyrozumět. Po prohlídce lékařem byla seniorka předána do péče syna, který se zanedlouho dostavil na místo a matku si převzal," uvedla strážník Tereza Greplová. (ed)

Seniorku podvedl po telefonu. Přišla o 40 tisíc

Ilustrační foto čs

Ve středu přijali policisté oznámení o podvodném jednání vůči seniorce, ke kterému mělo dojít během uplynulého víkendu. 

Neznámý pachatel kontaktoval telefonicky poškozenou a obelstil ji takovým způsobem, že od ní vylákal identifikační údaje k její platební kartě včetně PIN kódu. Podvodník získané informace využil pro své účely a z účtu poškozené převedl částku 40 000 Kč na jiný účet. "Případ šetříme pro trestný čin podvod s dvouletou trestní sazbou odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Soused zavolal pomoc. Stařenka skončila v nemocnici

ilustrační foto Městská policie

Ve středu krátce po půlnoci přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 oznámení o zřejmě zraněné ženě, která se nachází ve svém bytě. Na místo byla ihned vyslána hlídka.

Za dveřmi zmíněného bytu bylo slyšet sténání ženy. Hlídka si na místo vyžádala příjezd hasičů a rychlé záchranné služby. Za pomoci hasičů byl byt otevřen. "Uvnitř byla nalezena šestaosmdesátiletá zraněná žena. Sanitkou byla převezena do nemocnice na ošetření," uvedla strážník Tereza Greplová. V bytě se nacházel i pes. "Žena uvedla, že se o něj nemá kdo postarat a není, komu ho předat, proto byl převezen na služebnu městské policie, kde byl dočasně umístěn v kotci," doplnila Greplová. (red)