pomoc

Podzimní sbírka pro ježky trvá do konce listopadu

ilustrační foto ber

Pokud vám není lhostejný osud nalezených malých či zraněných ježků v záchranné stanici, můžete se opět zapojit do podzimní sbírky pro ježky a další zvířecí obyvatele záchranné stanice v Němčicích nad Hanou.

Nalezení malí ježci se potřebují před zimním spánkem dostatečně vykrmit. „Proto každoročně vyhlašujeme sbírku potravin pro tyto i další obyvatele stanice. Nosit můžete především krmení pro kočky (kapsičky, konzervy, granule),“ vypočítala Eva Zatloukalová. Vše můžete odevzdat v Ekocentru Iris do 30. listopadu každé úterý a čtvrtek od 13 do 16 hodin. (ber)

 

 

Liberační balíček pomůže firmám a živnostníkům

ilustrační foto

Ministerstvo financí s ohledem na složitou situaci řady daňových poplatníků prodloužilo platnost daňových úlev představených v rámci jarních liberačních balíčků a rozšířilo je o další. Zároveň vyzvalo podnikatele a živnostníky, aby v případě potřeby využívali stávajících možností, které jim nastavení daňového systému přináší.

Zásadní novinkou je odložení daňových povinností těm podnikatelům, jejich činnost byla bezprostředně omezena vládním nařízením. Podnikatelé, jejichž převažující činnost spadá do některého z oborů, na které explicitně míří vládní zákazy, mají nově automaticky odloženy všechny úhrady DPH, daní z příjmů a silniční daně, k jejichž splatnosti došlo v období nouzového stavu. Stačí, aby Finanční správě zaslali oznámení, že splňují podmínky generálního pardonu ministryně financí, a to i emailem.

Jedná se o tyto obory:

Pomozme společně lidem v nouzi, vyzývá Tesco

Foto TESCO.cz

Všechny obchody Tesco – hypermarkety, supermarkety i expresy – až do konce srpna 2020 provozují speciální sběrná místa za pokladnami, do kterých mohou zákazníci darovat trvanlivé potraviny.

Tato velká komunitní akce v ČR navazuje na mimořádný potravinový dar v hodnotě 4 500 000 Kč, které Tesco poskytlo potravinovým bankám během dubna až května 2020, aby rychle pomohlo překlenout kritické období v mnohých rodinách.

Nyní chce Tesco umožnit i svým zákazníkům zapojit se do pomoci lidem v blízkém okolí. Darovat můžete rýži a těstoviny, trvanlivé potraviny, olej, mléko, omáčky, cukr, mouku, sůl, džemy, nakládané okurky, konzervy, luštěniny, kávu a dětskou výživu.

Kraj pomůže rodinám dětí s neurologickým onemocněním. Přispěje na jejich rehabilitaci

ilustrační foto Olomoucký kraj

Osm set tisíc korun rozdělil Olomoucký kraj mezi dvě organizace, které na území regionu pomáhají rodičům dětí s dětskou mozkovou obrnou. Symbolické šeky předal ve čtvrtek zástupcům obou sdružení náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

 

„Rehabilitace dětí, které trpí dětskou mozkovou obrnou a jinými neurologickými onemocněními, je nesmírně nákladná. Příspěvkem z krajského dotačního titulu chceme pomoci jejich rodičům, aby mohli svým potomkům zajistit potřebnou péči,“ řekl náměstek Horák

Asociace rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními, která je jedním z příjemců krajské dotace, použije peníze na úhradu rehabilitačních pobytů nemocných dětí.

Policistovi vzala záplava manželku. Kolegové založili sbírku

Foto Křesťanská policejní akademie

Bleskové záplavy, které zasáhly v noci na pondělí 8. června 2020 některé obce na Šumpersku a Uničovsku, doslova během okamžiku převrátily naruby životy stovek lidí. Bohužel, neobešly se ani bez obětí na životech. Nejvíce postiženou obcí je Šumvald a jeho místní část Břevenec. 

 A právě v Břevenci nespoutaný živel krutě zasáhl do života policisty Petra Večeři a jeho dvou dětí. Poklidný večer v rodinném kruhu se rázem zvrátil v tragédii. Přišli o to nejdražší, co měli, Petr o manželku a děti o mámu. Do jejich domu vtrhla záplavová vlna, která s sebou vzala vše, co jí stálo v cestě a bohužel strhla s sebou i Petrovu manželku. Voda s bahnem během několika vteřin zaplavila celé přízemí domu až po strop a nešťastná žena neměla šanci na přežití.

Axiom Brewery bude rozdávat pivo. Speciální edice poputují do nemocnice i hospodským

Foto Axiom Brewery

V nejbližších dnech prostějovský pivovar Axiom Brewery zlahvuje 1000 kusů piva se speciální etiketou True Heroes – věnovanou zdravotníkům, doktorům, sestřičkám, saniťákům, údržbářům a všem zaměstnancům Nemocnice Prostějov. Piva následně daruje nemocnici jako poděkování za nasazení v době pandemie.

 

„Korona krize měla na pivovarnictví velký finanční dopad, i přesto se majitelé rozhodli tento krok udělat,“ říká ředitel pivovaru Jan Horák.

Nadační fond prostějovských speciálů pomůže Míšovi k lehokolu

Foto 601. SKSS

Nadační fond speciálních sil generála Moravce byl záštitou pro neveřejnou sbírku, kterou zorganizovali vojáci roty bojové podpory CPSS.

Díky nim předseda správní rady v pátek odeslal na účet nadačního fondu Pro dětský smích 30.500, - Kč a včera s nimi mohl předat symbolický šek Míšovi Řehovi v Dětské nemocnici v Brně. Peníze pomohou zabezpečit speciální lehokolo, na kterém se dostane do přírody. (Zdroj 601.skss)

Vážíme si veškeré vaší humanitární pomoci. Oblečení nevybíráme, vzkazují hasiči

Foto HZS Olomouckého kraje

Děkujeme, že vozíte humanitární pomoc obyvatelům postižených obcí na stanici do Uničova,“ říká mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Místní obyvatelé potřebují kolečka, stěrky na zem, gumové rukavice, kladívka na oklep omítky a špachtle. „Nebudeme přijímat oblečení, nádobí a elektrospotřebiče. Tento materiál, prosím, nevozte,“ dodala mluvčí. (red)

 

Lidé potřebují nejvíc dezinfekci, nářadí a prostředky pro úklid, vzkazují hasiči

Foto HZS Olomouckého kraje

Humanitární pomoc pro obce zasažené povodní se sbírá na požární stanici v Uničově od 7 do 19 hodin.

Lidé ze zasažených oblastí nejvíce potřebují dezinfekční prostředky, prostředky pro úklid domácnosti a nářadí na úklid všeho druhu.

"Prosíme, abyste do oblasti nejezdili, Policie ČR Šumvald opět uzavřela," vzkazují hasiči. (red)

Zaplavené obce v tom nenecháme. Kraj vyzývá k pomoci a chystá vyhlášení sbírky

Foto Olomoucký kraj

K pomoci obcím na Uničovsku a Šumpersku, které v závěru víkendu zasáhly bleskové povodně, vyzval v pondělí 8. června hejtman Olomouckého kraje. Ten přímo v terénu zjišťoval, jaká je situace v nejhůře postižených místech.

„To, co jsem viděl v zatopené oblasti, připomíná obraz zkázy. Vyzývám všechny, kteří mají k dispozici například kontejnery nebo nakládací techniku a mají možnost je poskytnout, aby tak učinili. Nabídky pomoci budeme shromažďovat na adrese pomoc@olkraj.cz,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk. 

Hejtmanství také v nejbližších dnech vyhlásí sbírku na pomoc velkou vodou zasaženému území. Vedení kraje zároveň připravuje další kroky, jak živlem zdecimované vesnice podpoří.