senior

Čtyři řidiči pod vlivem drog a senior po čtyřech rumech

ilustrační foto Policie ČR

Na jednoho řidiče pod vlivem alkoholu a čtyři řidiče s pozitivními testy na drogy ve čtvrtek 2. prosince narazili policisté na Prostějovsku.

Prvního 21letého řidiče vozidla Audi A3 policisté zastavili po půl osmé ráno na ulici Olomoucká v Prostějově. Policisté jej při dopravní kontrole podrobili testu na přítomnost jiných návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin – metamfetamin a THC.

Před devátou hodinou dopoledne policisté zastavili 21letého řidiče vozidla Škoda Octavia na Janáčkově ulici v Prostějově. Provedený test na přítomnost jiných návykových látek odhalil u řidiče přítomnost THC, amfetamin – metamfetamin a opium.

Policisté pátrají po pohřešovaném seniorovi

foto Policie ČR

Po 82letém Jaroslavu Hlavicovi pátrají olomoučtí a přerovští kriminalisté od tohoto úterý.

Senior odešel ve čtvrtek 14. října okolo 20. hodiny po propuštění z Vojenské nemocnice Olomouc, nacházející se v Klášterním Hradisku na Sušilově náměstí. Od uvedené doby se nevrátil do místa svého bydliště, ani o sobě nepodal jakoukoliv zprávu.

odle dosavadních informací není vyloučeno, že senior mohl nasednout na vlak a odjet do jiného města. Mobilní telefon pohřešovaného byl nalezen v Olomouci, nedaleko místa, kde byl naposledy spatřen.

Pohřešovaný je vysoký 165–170 cm, hubené postavy, se vzhledem odpovídajícím zhruba jeho věku. Má vrásčitý oholený obličej, malé hnědé oči a prořídlé středně dlouhé šedé až bílé vlasy. Na sobě by měl mít hnědou bundu, kostkovanou košili, zelenohnědé kalhoty a na nohou sportovní nižší boty modré barvy.

Nabídka drzého podvodníka přilákala neopatrného zájemce o zbohatnutí

ilustrační foto

V listopadu tohoto roku dvaasedmdesátiletého muže z Olomouce zaujala nabídka na zhodnocení finančních prostředků. Sám proto kontaktoval zahraniční společnost, která slibovala zhodnocení peněz obchodováním s kryptoměnami.

Zástupce společnosti z muže měl nejprve vylákat 250 amerických dolarů se slibem, že mu je do půl roku zhodnotí na půl milionu korun. "Poté s příslibem další spolupráce z muže vylákal více než 260 tisíc korun, které měly sloužit pro potvrzení jeho solventnosti a ihned poté mu měly být vráceny. Přestože se tak nestalo, podařilo se pachateli z muže ještě vylákat dvě platby souhrnně přesahující 15 tisíc korun. Poté se zástupce společnosti stal nekontaktním," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod.

Policisté pátrají po seniorovi. Již od pátku

foto Policie ČR

V pátek se na obvodní oddělení policie obrátila příbuzná seniora s tím, že muž měl ve čtvrtek ráno odjet z místa jejich společného bydliště v obci Střeň na kole na nákup patrně přes Litovelské Pomoraví do Litovle. Od té doby ho už neviděla a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Mobilní telefon u sebe nemá.

Miroslav Vobořil je vysoký 172 cm, hubené postavy, má modré oči a krátce střižené prošedivělé vlasy. Pro jeho řeč je charakteristická špatná výslovnost, obtížně se vyjadřuje. Při odchodu z domu měl na sobě výrazně červenou prošívanou zimní bundu, černé rifle, tmavomodrou pletenou čepici a šedé botasky. Odjel na jízdním kole červené barvy, které mělo na řídítkách připevněný černý košík.

Po pětaosmdesátiletém stařečkovi pátrala i Horská služba

ilustrační foto Horská služba

Pátrání po pětaosmdesátiletém seniorovi z Lipové Lázní, který si vyšel ráno na vycházku, se ve čtvrtek večer odehrálo v okolním terénu, hledaly jej všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Horskou službu oslovila s žádostí o spolupráci Policie ČR krátce před šestou večer s tím, že se pán dosud nevrátil domů. „Po poradě s velitelem pátrací akce nám policisté přidělili prostor Lesního baru v Horní Lipové a Obřích skal pod Ramzovou. Tyto lokality jsme prohledávali nejdříve pomocí terénního automobilu a čtyřkolek. Na pomoc nám dorazil i náš psovod se svým čtyřnohým pomocníkem,“ uvedl k pátrání Ladislav Bedeč, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

V červnu okrádala seniorky. V srpnu spadla klec

ilustrační foto Městská policie

Z přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezírají prostějovští policisté čtyřicetiletou ženu z Prostějova. Těchto skutků se podezřelá měla dopustit ve třech případech ve dnech 1. až 6. června 2020 v různých prostějovských supermarketech.

"Tam si vyhlédla nakupující seniorky, které v zápalu nakupování polevily v ostražitosti. Využila jejich nepozornosti a z kabelek na nákupních košících jim odcizila peněženky. S peněženkami poškozené ženy ve věku 66 až 76 let přišly i o osobní doklady, platební karty a finanční hotovost. Výše způsobené škody byla vyčíslena na bezmála 11 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Senior dal příležitost zloději. Vlastní neopatrností

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu po poledni využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti čtyřiasedmdesátiletého muže, který při nakupování v jednom z prostějovských supermarketů do nákupního vozíku odložil svou příruční tašku. 

Neznámý pachatel nabídnuté příležitosti rychle využil a tašky se zmocnil. S taškou muž přišel i o peněženku s finanční hotovostí 1 600 korun, doklady osobní a k vozidlu a dvě platební karty. Celkem okradený muž vyčíslil škodu na bezmála 2 tisíce korun. "Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti majetku a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ztraceného seniora pomohli domů vrátit strážníci

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu 29.dubna v odpoledních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila oznamovatelka s tím, že její manžel, který trpí psychickou poruchou, odešel z domu jen v pyžamu. 

"Zanedlouho přijali strážníci oznámení o pohybu muže v pyžamu nedaleko bydliště pohřešovaného muže. Hlídka na místě zkontaktovala seniora oděného do kostkovaného pyžama. Bylo potvrzeno, že se opravdu jedná o sedmasedmdesátiletého pohřešovaného muže. O jeho nalezení byla informována Policie ČR. Ta se dostavila na místo a nemocného muže převezla do místa jeho bydliště, kde byl předán manželce," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)