skútr

Při střetu skútru s osobákem zemřel mladý muž

ilustrační foto PČR

V pátek krátce před půl jednou odpoledne přijali policisté na lince tísňového volání informaci o vážné dopravní nehodě, která se stala v ulici 1. máje v Dlouhé Loučce na Olomoucku. 

Na místě se střetl motocyklista (skútrista) s osobním vozidlem. "Třiatřicetiletý motocyklista při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým bohužel i přes veškerou snahu přítomných a záchranářů na místě podlehl," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k této tragické nehodě došlo, jsou stále v šetření. (red)

Řidička skútru nezvládla jízdu na štěrku. Skončila v nemocnici

ilustrační foto ber

V pátek krátce po sedmé hodině ranní nezvládla šestnáctiletá řidička motocyklu RHON v Šubířově svůj stroj. Skončila v nemocnici.

"Řidička pravděpodobně z důvodu nepřiměřené rychlosti nezvládla jízdu na svém motocyklu a na štěrkovém povrchu místní komunikace dostala smyk a s motocyklem upadla. Řidička byla následně převezena k ošetření do nemocnice v Prostějově," uvedla policejní mluvčí Ivana Paroulková. Orientační dechová zkouška u řidičky měla negativní výsledek. Škoda na motocyklu byla vyčíslena na asi pět tisíc korun. (red)

Skútr skončil na zemi, motorkáře trefilo zrcátko od auta

Foto ber

Ve středu 1. března 2017 v 06:40 hodin došlo v křižovatce ulic Vrahovické a Svatoplukovy v Prostějově k dopravní nehodě automobilu s motocyklem. Obešla se bez zranění. 

"Padesátiletý muž řídil malý motocykl – skútr - Vrahovickou ulicí ve směru do centra města. V mírné pravotočivé zatáčce při vjezdu do ulice Svatoplukovy dle svých slov ucítil, že motocykl začíná ztrácet přilnavost k vozovce a proto pro jistotu zpomalil jízdu. Sedmačtyřicetiletý řidič vozidla značky BMW, který jel za motocyklem ve stejném směru, se na toto zpomalení pokusil zareagovat objetím motocyklu. Při tom však došlo k bočnímu střetu pravé zrcátka vozidla s motocyklistou.

Řidič skútru havaroval. Skončil v nemocnici

ilustrační foto

V pátek 5. srpna krátce po 14:00 hodině jel 41letý řidič na skútru v obci Kostelec na Hané po ulici Tyršova. 

"Vlivem situace vyvolané provozem před ním nezvládl řízení a upadl na vozovku. Při pádu se zranil a z místa byl sanitkou převezen do prostějovské nemocnice k ošetření. Dechová zkouška byla u něj negativní. Nehoda je nadále v šetření. Škoda na motocyklu byla vyčíslena na 5 000 Kč", popsala nehodu Miluše Zajícová, mluvčí Policie Olomouckého kraje. (red)