mobil

Návštěvník přinesl jablka. A odnesl si mobil

foto Magistrát města Prostějova

Koho si příště pozve do svého bytu jako hosta, o tom bude rozhodně více přemýšlet osmašedesátiletá žena z Prostějova. Přišel za ní na návštěvu osmapadesátiletý muž a jako pozornost donesl tašku jablek. Žena ho pozvala dále k sobě do bytu a šla vařit kávu.

Muž při čekání spatřil na stole volně ležící mobilní telefon, který ho zaujal a následně odcizil. Po přátelské konverzaci a vypití kávy odešel z bytu i s telefonem. Že mobil chybí, žena zjistila až ve večerních hodinách, kdy potřebovala telefonovat. Vše oznámila na městskou policii a popis návštěvníka předala strážníkům. Hlídce se podařilo muže vypátrat v hale Hlavního nádraží při čekání na vlak,“ uvedl strážník Petr Zapletal s tím, že po kontaktování byl vyznán k podání vysvětlení a objasnění vzniklé situace. Nejprve zapíral a uvedl, že u nikoho na žádné návštěvě nebyl.

Poctiví nálezci vrátili kartu i mobil

ilustrační foto Městská policie

Dobré znamení je, že čestní lidé se stále ještě najdou. Běhen víkendu se nejprve na služebnu Městské policie Prostějov dostavila žena, která strážníkům předala nalezenou platební kartu.

Hlídce se podařilo zjistit bydliště majitelky. Při pokusu o kontaktování otevřel manžel a ten uvedl, že jeho žena platební kartu opravdu hledá. Strážníci se telefonicky spojili s držitelkou, jelikož momentálně nebyla doma a po jejím souhlasu předali nalezenou kartu manželovi. "Ve druhém případě se dostavil na služebnu muž a strážníkům předal mobilní telefon značky Nokia. Ten našel na lavičce v parku na náměstí Spojenců. I zde vše dobře dopadlo a telefon si přišel vyzvednout jeho majitel na služebnu městské policie osobně," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Od 1. dubna jde telefonního operátora změnit rychleji a levněji

ilustrační foto ČTÚ

Ode dneška se zlepšují podmínky pro zákazníky ve vztahu k firmě, která jim poskytuje mobilní telefonní služby.

Novela zákona o elektronických komunikacích účinná od 1. dubna významným způsobem urychlí a zlevní přestup k jinému operátorovi.

Nejenže zkracuje lhůty pro přenos čísla, ale výrazněji než doposud zastropuje i výši smluvních pokut při předčasném ukončení smlouvy uzavřené na dobu určitou. Nová právní úprava se vztahuje nejen na všechny nové smlouvy (uzavřené po 1. dubnu), ale rovněž i na všechny stávající.